دوشنبه ۲۹ مهرساعت ۰۲:۰۰Oct 2019 21

جدیدترین‌های «نانو»

خبرگزاری دانشجو   ۹ ساعت پیش    
در راستای استفاده روز افزون از دانش نانو و تقویت رویکرد های تجاری در این عرصه، یک شرکت با استفاده از بهره گیری از متخصصان داخلی اقدام به تولید مواد نانو از جمله گرافن اکسید تک لایه کرد.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۴:۱۲    
مقالات هفتمین همایش ملی فناوری نانو از تئوری تا کاربرد در تاریخ 28 مهر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 5 تیر 1398 تا 6 تیر 1398 توسط موسسه آموزش عالی جامی و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است.در این رویداد 55 مقاله شامل 505 صفحه ارائه شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۱    
یک فناور گفت: سامانه یون زدایی خازنی در صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع آزمایشگاهی و تصفیه آب شهری کاربرد دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مصطفی حاتمی، دانش آموز پژوهشگر بجنوردی موفق به کسب عنوان نخست دهمین جشنواره علوم و فناوری نانوی کشور شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۵    
یک فعال فناور گفت: سال گذشته با حضور در نمایشگاه نانو این امید در دل ما ایجاد شد که می توانیم مثل هم سن و سال هایمان ایده متفاوتی ارائه کنیم.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از کسب رتبه اول جشنواره علوم و فناوری نانو توسط دانش آموز بجنوردی خبرداد به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی عباس سعیدی در توضیح این خبر افزود: در دهمین دوره جشنواره دانش آموزی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۵    
مدیر دفتر همکاری های تجاری ایران و عراق گفت: طی دوسال اخیر، بیشترین محصولات نانو به کشور عراق صادر شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: در حال حاضر بیش از 85 آزمایشگاه نانو سراسر کشور با حمایت معاونت علمی و وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده که با ارتقای دانش فناوری همراه بوده است.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به تأثیر استفاده از فناوری های نانو در ارتقای صنعت خودرو موارد کاربرد این تکنولوژی را در ساخت برخی قطعات خودرو از جمله در فن (پروانه پشت رادیاتور)، سبک سازی و همچنین در صافی سطح یعنی افزایش راندمان قطعه برشمرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 20 میلیارد ریال به عنوان حمایت تشویقی به دو هزار و 244 محقق نانو از سوی ستاد توسعه فناوری نانو اعطا شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
با امضای قراردادی میان شرکت های دانش بنیان و صنعتی از دانش فنی شرکت های دانش بنیان در گوگردگیری از روغن پایه و لوبکات تولید شده در شرکت های فعال در صنعت نفت استفاده می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۰۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی آن کاری بس دشوار است، اما ستاد نانو با به جریان انداختن برنامه نانواستارت آپ روی سختی های این فرآیند خط قرمز کشید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۶    
نانو ذرات درخشان مادون قرمز به محققان نمای درونی مغز موش را نشان می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یک فناور گفت: نمونه اولین دستگاه جداساز گریز از مرکز به صورت کاملاً بومی توسط تیم دانشگاه تهران طراحی و تولید شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۷    
یک فعال فناور گفت: متاسفانه بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر خصوصا آن هایی که در حوزه نانو استارت آپ ها فعالیت می کنند با یک پژوهش خوب در این حوزه اپلای کرده و از کشور می روند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با استفاده از "نانوحفرات" راهکاری برای جلوگیری از ایجاد شکست در ظروف پلاستیکی مواد شوینده به بخش صنعت ارائه دادند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
هفتمین کنفرانس ملی فناوری نانو در صنعت برق به همت پژوهشگاه نیرو 27 تا 29 آبان ماه برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مخترع دوطرح در حوزه مدیریت سبز گفت: با استفاده از فیبر نانو و اسپری آن بر روی توت فرنگی، عمر این میوه تا 45 روز افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به راه اندازی دفترهمکاری های فناورانه در هند گفت: با توجه به اینکه کشور هند جزو چند اقتصاد مطرح دنیاست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
محققان ایرانی با ترکیب داروی شیمی درمانی و فولات، دارویی ساختند که می تواند سلول سرطانی را نابود کند. دیوید رامپولا از محققان این پروژه می گوید؛ هدف گیری با فولات یکی از راهبرد های مورد استفاده در درمان سرطان است ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۰:۵۸    
دانش آموزان شرکت کننده آذربایجان شرقی از پژوهشسراهای مناطق و نواحی استان توانستند با دفاع از طرح های ارایه شده در دهمین جشنواره دانش آموزی علوم و فناوری نانو شش رتبه برتر کشوری را کسب کنند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۷    
عضو یک تیم استارت آپ دانشگاهی گفت: برای جداسازی روغن از آب یا امولسیون ها پایلوت یک دستگاه بر پایه نانو اراده ساخته شده که از نظر هزینه مقرون به صرفه است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۱    
به مدد دانشمندان سازمان علمی ملی استرالیا، دارو های ضد دیابت ارزان تر و قابل دسترس تر شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد از راه اندازی 257 شرکت فناور در حوزه فناوری نانو در کشور خبر داد و گفت: این شرکت ها 376 محصول دانش بنیان مبتنی بر نانو فناوری تولید کردند که 42 درصد آنها در حوزه تجهیزات است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۰    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: آزمایشگاه مجهزی در حوزه نانو داریم و تولید دستگاه آزمایشگاهی اسپری درایر هم برای اولین بار در واحد نجف آباد انجام شده است.
زومیت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
پیکسل 4 گوگل از دو سیم کارت، یکی الکترونیکی و دیگری سیم کارت نانو با سیستم DSDS مخفف Dual Sim-Dual Standby پشتیبانی می کند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۳۰    
مدیر کل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد گفت: نظارت بر اجرای استاندارد در 25 هزار واحد تولیدی با بیش از 69 هزار محصول انجام شده که منجر به صدور 28 هزار 500 پروانه کاربرد علامت استاندارد شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شایع ترین بیماری های انحطاط نورونی آلزایمر، پارکینسون، مغز، MS و اثرات تابش های الکترومغناطیسی مثل تلفن همراه بر روی مغز است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۱    
مدیر بازرگانی یک شرکت نانویی از ساخت دستگاه پوشش های نانو ساختار در کشور خبر داد و گفت: هم اکنون اکثر تولیدات به کشورهای عراق، سوریه ، ترکیه و افغانستان صادر می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یکی از شرکت های تولید کننده تایر خودرو نانو ذرات سیلیکا تولیدی یکی از شرکت های فناور را با دوده جایگزین کرد که این مواد علاوه بر آنکه موجب افزایش کیفیت منجر به تولید تایرهای خودرو شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با اشاره به اینکه اجرای نانو نماد در مراحل نهایی است، گفت: امیدواریم تا یکی دوماه آینده، بتوانیم به چندین محصول اولیه نانو نماد اهدا کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به راه اندازی دفاتر همکاری این ستاد در کشورهای هند و اندونزی، گفت: همکاری با کشور هند در فاز مطالعاتی است و در حوزه همکاری با کشور اندونزی، در حال حاضر 8 شرکت ایرانی با طرف های این کشور در حال مذاکره برای رسیدن به مدل همکاری هستند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۱۷    
اولین همایش ملی نانوساختارها، علوم و مهندسی به منظور ارتقاء سطح علمی دانشگاه ها صبح امروز با حضورمعاون گروه فناوری نانوکشور، در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان برگزار شد.
سلامانه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
وی با اشاره به اینکه در تحقیقات انجام شده اثبات شده که عصاره انار خاصیت پیشگیری سرطان را دارد، گفت: داروی گیاهی پیشگیری از سرطان با کمک فناوری نانو و به صورت سافت ژل (کپسول نرم) تولید و روانه بازار داخل می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
بیرجند- مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست گفت: سازمان ملی استاندارد توانست رتبه سوم را در زمینه تدوین استانداردهای نانو به دست آورد.
شانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کارگروه فناوری های نانو در شرکت ملی نفت ایران گفت: با ابلاغ تصویب نامه هیئت وزیران به بعضی از وزارتخانه ها از جمله وزارت نفت، سند گسترش استفاده از فناوری های نانو بر اساس ماده هفت، 13 مورد کاربرد فناوری نانو در حوزه های مختلف به شرکت ملی نفت ایران محول شد.
فرید بن یحیی، استاد نانو تکنولوژی الجزایر در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان گفت: خواهان استفاده از تجارب جمهوری اسلامی ایران در حوزه علمی و دانشگاهی هستیم. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
یک دانش آموز دختر البرزی موفق به کسب رتبه شایسته تقدیر ارائه مقاله در جشنواره دانش آموزی نانو سراسر کشور شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، دانش آموز عسل منفرد در بخش ارائه مقاله علمی ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۳    
اثر هنری یکتا یعقوبی مقام پنجم کشور در جشنواره کشوری علوم و فناوری نانو را کسب کرد به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام به نقل از پژوهش سرای فرهیختگان ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان از برتری طرح دانش آموز هرمزگانی در جشنواره ملی دانش آموزی فناوری نانو خبرداد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان؛ محمد قویدل با بیان اینکه جشنواره ملی فناوری نانو با هدف تحقیق ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۷:۱۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ در سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی در زمینه فناوری نانو بوجود آمده است. اولین کسی که این فناوری را به عنوان یک پژوهش ابتکاری که می تواند انقلابی در علم ایجاد کند، مطرح کرد، ریچارد فاینمن برنده جایزه نوبل فیزیک بود ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه های لنکستر و آکسفورد در انگلیس موفق به ساخت یک مدار نانوالکتریکی شبیه سیم گیتار شده اند که بدون نیاز به نیروی خارجی ارتعاش می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اصرار مردم بر استفاده از محصولات نانویی که روز به روز نیز بیشتر می شود، نشان از شناخت عموم مردم نسبت به فناوری نانو و تاثیراتش در زندگی روزمره دارد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۰:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، کاوه دلیری در گفت وگو با ما، بازار کشور عراق را فرصتی مناسب برای عرضه محصولات دانش بنیان توصیف کرد و افزود: این کشور بنا به دلایلی چون جنگ نیازهای بسیاری در حوزه هایی چون نساجی، تصفیه آب و غیره دارد و درصدد تامین آنها است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد، افزود: هم اکنون فاز اول طرح چشمه نور ایران (شتابگر علمی) افتتاح شده و برای تکمیل آن باید اعتبار ملی لحاظ کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
محققان کشور موفق به تولید یک نوع پانسمان برای درمان پوست های خشک و اگزمایی شدند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
رییس آزمایشگاه ژنومیکس دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز روز سه شنبه در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: تلاش متخصصان داخلی منجر به تولید نانو داروی کروکومین شده که برای درمان سرطان های مقاوم به درمان تجویز می شود. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان انگلیسی، نوعی سیم گیتار مبتنی بر فناوری نانو ابداع کرده اند که می تواند نت ها را بدون دخالت نیروی خارجی بنوازد. به گزارش سلام نو و به نقل از ساینس دیلی، دانشمندان "دانشگاه لنکستر" (Lancaster University) و "دانشگاه آکسفورد" (University of Oxford) ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
کسب و کار- محققان در یک تیم استارت آپی موفق به تهیه و تولید سوپرجاذب زیست تخریب پذیر با فناوری نانو شدند که به وسیله آن دیگر نیازی به آبیاری مداوم گیاهان نیست.
نرخ باکس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان با اشاره به اینکه امروز سازمان استاندارد تدوین 45 استاندارد بین المللی را در حوزه های فولاد و نانو و .... در دست انجام دارد، گفت: تعداد استانداردهای ملی تدوین شده نیز 30 مورد است و استان زنجان در این حوزه فعالیت خوبی دارد.