چهارشنبه ۳۰ بهمنساعت ۲۲:۵۱Feb 2020 19

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

ایرنا   ۵۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به همکاری مستمر این اداره کل با آموزش و پرورش، گفت: تاکنون حدود یک میلیون نفر ساعت دانش آموز در 11 شهرستان در ارتباط با منابع طبیعی آموزش دیده اند و این طرح هم اکنون به عنوان الگوی کشوری مطرح است.
مدیرکل دفتر جنگل داری و امور بهره برداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه درحال حاضر هیچ گونه بهره برداری از جنگل های شمال را نداریم گفت: در طرح جدید سازمان، برداشت چوب هدف آخر بوده و طبق سیاست های سازمان این کار انجام نمی شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مهدیشهر از اجرای حکم قلع و قمع آغل و مستحدثات ایجاد شده در اراضی ملی پلاک 2862 در منطقه دربند شهرستان مهدیشهر خبرداد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
اراک - ایرنا - مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: 125 میلیون هکتار از عرصه های کشور در معرض فرسایش آبی است و افزون بر آن خطرهای جدی دیگری سلامت طبیعی ایران را تهدید می کند.
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
سمنان-ایرنا- معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید بر ضرورت اجرای طرح های بیابان زدایی در کشور گفت: برای مهار بیابان زدایی و افزایش جنگل کاری در استان های کشور نیازمند اعتبارات کافی هستیم.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از صدور یک هزار و 775 تن گیاهان دارویی در سال جاری از ایران به خارج از کشور خبر داد و گفت: 26 نوع گیاه دارویی در این مدت از 20 استان به نقاط مختلف جهان صادر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
امروز چهارشنبه 30 بهمن ماه، مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: 20 پرونده تخلف برای بهره برداران معدنی استان تشکیل شده و در محاکم قضایی بررسی می شود.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به استان گفت: حفاظت و حراست از منابع طبیعی با نظارت بر کوچ بهاره عشایر انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه آب گفت: هزینه لازم برای اجرای پروژه های آبخیزداری در قیاس با هزینه ها و خسارات تحمیل شده پس از سیل بسیار اندک بوده و این هزینه ها نوعی سرمایه گذاری است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان از توقف یک دستگاه خودرو نیسان حامل چوب درختان جنگلی تاغ در منطقه کوهپایه از توابع شهرستان کرمان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: اسناد تک برگ 183 هکتار از اراضی ملی پورزند و زردبند شمیرانات تحویل منابع طبیعی شد.
گلستان ما   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر گفت: قاچاقچیان چوب در حین قطع درختان دستگیر شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۹    
تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات از صدور حکم خلع ید 7 هکتار از اراضی شهر لواسان به ارزش 700 میلیارد تومان از دست متصرفان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری از 15 تا 21 اسفنده ماه به متقاضیان نهال توزیع می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
آبخیزداری از جمله طرح هایی است که با اجرای آن، سفره های آب زیرزمینی تغذیه شده و در نتیجه افزایش محصولات کشاورزی و علوفه دام را به دنبال دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۶    
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری گفت: از ابتدای سال تاکنون مجریان، بهره برداران، کارمندان و جوامع محلی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری حدود 200 هزار نفر روز آموزش دیده اند.
ربیع   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۶:۰۴    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، این جلسه با حضور بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان و اعضای شورای هماهنگی جهاد کشاورزی استان در سالن جلسات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برگزار گردید. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به پیش رو بودن هفته منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای ایجاد تغییر دیدگاه ها به مقوله منابع طبیعی و سرسبزی ایران است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۴:۱۰    
تهران- ایرنا- سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با هدف حفاظت و توسعه منابع طبیعی، تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: ترویج فرهنگ حفظ طبیعت از اهداف سازمان منابع طبیعی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: بررسی صورت گرفته از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، نشان می دهد که اجرا نشدن طرح های آبخیزداری در بالادست رودخانه کاجو، دلیل اصلی سیلاب اخیر در این خطه و وارد شدن خسارت های فراوان بود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین از عملیات بذرپاشی مشارکتی در سطح 100 هکتار از مراتع مربوط به اراضی ملی بخش بشاریات شهرستان آبیک خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
دامغان - فرماندار دامغان از هزینه کرد 70 میلیارد ریالی در پروژه های آبخیزداری این شهرستان خبر داد و گفت: این اعتبارات در چهار حوضه آبخیز اگره، آستانه، شورآب و کلاته دامغان هزینه شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۵    
کارگاه دو روزه مهارتهای تسهیلگری در منابع طبیعی به همت اداره آموزش ، ترویج و مشارکتهای مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان برگزار شد.
ربیع   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۱۴    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان جلسه ستاد هفته منابع طبیعی برگزار شد. جلسه ستاد هفته منابع طبیعی با حضور مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان، ابوطالب قزل سفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:امسال هشت هزار و 642هکتار از جنگل ها و مراتع استان با استفاده از جنگل کاری با بذر،جنگل کاری با نهال،مرتع کاری و ذخیره نزولات آسمانی همراه با بذرکاری احیا شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رییس اداره فنی جنگلداری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از بیمه طرح های زراعت چوب و صنوبرکاری در این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
میامی- رئیس اداره منابع طبیعی میامی بابیان اینکه طرح آبخیزداری کلاته ملأ فرومد این شهرستان رو به اتمام است، گفت: این طرح هم اکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
سرویس ایران جوان آنلاین: بهترین راهکار برای مقابله با سیل و جلوگیری از رسوب گذاری و فرسایش خاک، کنترل روان آب و سیلاب و تغذیه سفره های زیرزمینی، اجرای عملیات های بیولوژیک آبخیزداری است که هم اکنون 20 طرح در این زمینه در استان کردستان در دست اجراست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون دو هزار و 500 سد در استان احداث شده است.
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: از سال 90 تاکنون دو نوع بیماری و آفت خطرناک گریبان گیر شمشاد های شمال کشور شده و سطح بسیار زیادی از این پوشش گیاهی از بین رفته است. تاریخ انتشار: 06:30 - 29 بهمن 1398 - کد خبر: 597280
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی شهر بابیان اینکه 13 پروژه زیرساختی مهم منابع طبیعی شهرستان در حال انجام است، گفت: این طرح ها در چهار حوزه آبخیز اجرا می شود.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی از غرس و نهالکاری 150هزار اصله نهال در سطح استان و در سطح 200 هکتار با محوریت شعار نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز در هفته منابع طبیعی خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۲۰:۰۰    
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و رییس ستاد بزرگداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: برای حفاظت هرچه بیشتر از مواهب طبیعی و جنگلها باید بیش از گذشته مشارکت آحاد مردم و تشکلهای مردم نهاد را جلب کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۶:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از امضای تفاهمنامه همکاری بین این سازمان با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در زمینه حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری صدا و سیما رویداد های امروز آذربایجان غربی را در 100 ثانیه مرور می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: تاکنون فعالیت های آبخیزداری در 10 درصد از مساحت استان اجرایی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوسف گفت: 350 پشته خاکی و بذرپاشی دو هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی شهرستان خوسف به همت روستاییان این شهرستان اجرایی شد که در نوع خود در استان کم نظیر است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مسوول بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ظرفیت سازی و برنامه هدفمند و کارآمد برای تعریف سهم گیاهان دارویی و صنعتی از مناسبات اقتصادی کشور ضروری به شمار می رود و در این راستا استان مرکزی سی ام بهمن میزبان همایش کشوری گیاهان دارویی- صنعتی است.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح تدوین ضوابط و استانداردهای فنی آبخیزداری و آبخوانداری تحت نظارت امور نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، از انجام 64 پلاک کاداستر اراضی ملی در مساحت 118 هزار هکتار از اراضی ملی استان زنجان خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سید ابوالفضل ولیئی رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اتمام اجرای عملیات بیولوژیک در سطح مراتع استان از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.
اتحاد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اتحادخبر: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با اشاره به اهمیت حفاظت از عرصه های مختلف مرتعی و جنگلی با هدف حفظ محیط زیست، خاطرنشان کرد که سالانه حدود یک میلیون هکتار اراضی جنگلی در فارس به لحاظ بیماری ها و آفات نباتی، پایش می شود.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان، سعدی نقشبندی با بیان اینکه این طرح ها حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اظهار داشت: در 29 سال گذشته حدود هشت هزار و 500 سازه مکانیکی آبخیزداری شامل 665 هزار و 375 مترمکعب در سطح استان اجرا شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج گفت: کلاس های ترویجی با هدف نهادینه کردن فرهنگ منابع طبیعی در سطح مدارس بخش آسارا برگزار شد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۲:۴۲    
سپهرغرب، گروه خبر - طاهره ترابی مهوش: مدیرکل حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با بیان اینکه همدان به واسطه موقعیت جغرافیایی و طبیعت خاص که در ارتفاع قرارگرفته از استان ها کم جنگل محسوب می شود ...
کیهان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به موفقیت های استان ایلام در عرصه جنگل کاری، گفت: این استان رتبه اول جنگل کاری را در کشور کسب کرده است. خسرو شهبازی اظهار کرد: استان های ایلام و قم از جمله استان هایی هستند که توانستند بیش از تعهدات خود در جنگل کاری عمل کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۰:۵۰    
پروژه های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاوه به مناسبت ایام الله دهه فجر افتتاح شدند .
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نسرین غزنوی روز یکشنبه گفت: اراضی تصرف شده در روستاهای چملر و قره سو آستارا بود و امروز به تخریب سازه های غیرمجاز و آزادی آن اقدام شد. وی با اشاره به اهمیت منابع ملی از مردم آستارا دعوت کرد با مراجعه به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و دریافت کارت شناسایی ...