پنجشنبه ۲۸ شهریورساعت ۱۲:۵۸Sep 2019 19

جدیدترین‌های «آبخیزداری»

خبرگزاری فارس   ۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت :با توجه به موقعیت خشکسالی و کم آبی کشور فعالیت های آبخیزداری و آبخوان داری راهکاری مناسب برای تبدیل تهدید سیل به فرصت است.
جماران   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، سید علی آقازاده روز پنجشنبه در شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی در محل استانداری این استان، افزود: نظارت بر توسعه اصولی طرح های آبخیزداری و نیز تصحیح روش های استفاده از آب در بخش کشاورزی باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سمنان-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: طرح حدنگاری اراضی ملی برای جلوگیری از تصرف های غیر قانونی، تاکنون در بیش از 40 هزار هکتار از اراضی این شهرستان اجرا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
رئیس اداره آموزش، ترویج و جلب مشارکت های مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان از آغاز نام نویسی در سایت همیاران طبیعت منابع طبیعی و آبخیزداری خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
معاونت آبخیزداری سازمان جنگل ها از طرح های آبخیزداری استان کرمانشاه بازدید کرد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، سلیمان بهمنی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردل، از وقوع آتش سوزی در بخشی از مراتع روستای رستم آباد خبر داد. او گفت: این آتش سوزی عصر دیروز چهارشنبه 27 شهریور 98 رخ داد که با حضور به موقع نیرو های [...]
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: 60 نفر نیروی این یگان باید از 2 میلیون و 33 هزار هکتار منابع طبیعی استان محافظت کنند در حالیکه طبق استانداردهای اعلام شده برای هر 40 هزار هکتار عرصه باید یک نفر نیرو باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند از مطالعه 3 طرح آبخیزداری در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- 7 میلیارد تومان درسال جاری برای اجرای پروژه های آبخیزداری شهرستان دشتی اختصاص یافت.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسلام آباد غرب گفت: عده ای برای جمع آوری شوکه و استفاده از این شیره درخت، به جنگل های بلوط زاگرس رحم نمی کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عباس قنبری پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد بحران شهرستان اسلام آباد غرب ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردل از وقوع آتش سوزی در بخشی از مراتع رستم آباد شهرستان اردل خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر - فرماندار دشتی گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون 70 میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبخیزداری در سطح شهرستان هزینه شده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۲۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان شامگاه چهارشنبه در این ارتباط گفت: این حادثه به علت وزش باد شدید رخ داد و مهار آتش بیش از 15 ساعت به طول انجامید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان از عملیات های مختلف بذرکاری، نهالکاری، مقابله با آفات و بیماری ها، مالچ پاشی و ... با بهره بردن از 200 میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه ملی سخن گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۶    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت اعتبارات طرحهای آبخیزداری و بیابانزدایی استان، امسال دو برابر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر- ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر از اختصاص 25 میلیارد و 500 میلیون تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در این منطقه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در کشور به 190 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تاکنون محقق نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دهلران گفت: با دستور مقام قضایی 10 هزار مترمربع بنای غیرمجاز در اراضی ملی دهلران آزادسازی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزش دفتر ترویج سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور هدف از ترویج کشاورزی را افزایش تولیدات دانست و گفت: برای رسیدن به این هدف باید از ظرفیت های منابع طبیعی نیز استفاده شود.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر از اعتبار 12 میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی برای احیای مراتع غرب مازندران خبر داد. به گزارش ایسنا کیوان وریج کاظمی با بیان این که این اعتبار نسبت به سال گذشته 4 برابر افزایش یافت ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
غلامعلی دهشیری، ادامه داد: 154 هکتار این اراضی متعلق به اداره راه و شهرسازی استان و بقیه در تولیت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار داشت . به گزارش روز چهارشنبه دادگستری یزد، وی گفت: 147 پرونده در این خصوص طرح شد که 48 فقره پرونده منتهی به صدور رأی شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: یکی از برنامه های انجام شده در حوزه منابع طبیعی، ساماندهی تشکل ها و تعاونی های منابع طبیعی بوده که در این راستا 27 تعاونی منابع طبیعی در استان تشکیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۵۵    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان با اشاره به اینکه اعتبارات اجرای طرح های آبخیزداری و بیابان زدایی استان کرمان دو برابر شده گفت: امسال 76 هزار هکتار اقدامات آبخیزداری در 14 شهرستان استان کرمان انجام می شود.
روزنامه ندای هرمزگان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در پانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی پروژه های منابع طبیعی صندوق توسعه ملی گفت: اعتبارات هر حوزه باید در جهت توانمند سازی جوامع محلی و بهبود معیشت و اشتغال همان حوزه استفاده شود .
ربیع   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان تور رسانه ای معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از پروژه های ترسیب کربن و پروژه های آبخیزداری در شهرستان آزادشهر که از محل اعتبار صندوق توسعه ملی است برگزار شد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری شمال استان کرمان گفت: امسال برای اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری 150 میلیون یورو معادل حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان به کشور اختصاص داده شده که سهم شمال استان از این اعتبارات 50 میلیارد تومان است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حمزه احمدی، گفت: جنوب کرمان مساحتی بالغ بر 3میلیون و 850 هزار هکتار در برگرفته که از این میزان مساحتی برابر 12 میلیون و 630 هزار هکتار را عرصه های بیابانی تشکیل می دهد و بالغ بر 300 هزار هکتار از آن کانون های بحران فرسایش بادی محسوب می شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان روز چهارشنبه در مانور اطفاء حریق ایرنا اظهار داشت: از دهه سوم خرداد تا کنون، 230 فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل های استان روی داده که از این میزان، 289 هکتار آتش سوزی جنگل های طبیعی، 2هزار و 10 هکتار مراتع و مابقی در سطح مراتع مشجر بوده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نهاوند گفت: امسال بیش از 200 هکتار جنگل با نهال دست کاشت در شهرستان نهاوند ایجاد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - دهیاران با برنامه ریزی سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری به زودی برای کمک به حفاظت از منابع طبیعی وارد عمل می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان حاجی آباد از رفع تصرف 556562 مترمربع اراضی ملی این شهرستان در 6 ماهه اول سال جاری خبر داد
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق با بیان اینکه گونه های گیاهی موجود در عرصه های این شهرستان زیر چرخ خودروهای آفرود (شاسی بلند) نابود می شوند گفت: ورود این نوع خودروها به عرصه های طبیعی بافق ممنوع است و متخلفان تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - عملیات اجرای یک طرح آبخیزداری در مسیر روستای قرمزآباد تا شاکین از توابع شهرستان تاکستان روز چهارشنبه با 13 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اعلام کرد:صبح امروز پس از 16 ساعت، آتش سوزی در مراتع طارم مهار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستانه اشرفیه گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 38 هزار و 310 مترمربع از اراضی ساحلی و جنگلی این شهرستان رفع تصرف شده است.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از تسنیم، ارزش و منافع اقتصادی حاصل از آبخیزداری از جمله مقولاتی است که در تحقیقات علمی و سیاست گذاری های کلان مورد غفلت واقع شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: آتش در طارم مهار نشده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه از وجود سه کانون فرسایش بادی در زیرکوه خبرداد و گفت: در راستای اجرای پروژه های بیابانزدایی سال گذشته قریب به 165 میلیون تومان هزینه شده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۸:۱۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه از آغاز عملیات اجرایی بندخاکی روستای طناک این شهرستان خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
علی اکبر اسدالهی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین بامداد چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: آتش در چند مرحله به طور موقت مهار اما دوباره به جایی دیگر منتقل می شد تا اینکه با تلاش نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی ...
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عباس لطفی جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ،گفت: مراتع بادامستان شهرستان طارم ساعت 14 امروز طعمه حریق شد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: آتش در طارم مهار نشده است. ضیاءالدین حسنلو در گفت وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این که از ساعت 11 ظهر امروز آتش به جان مراتع این شهرستان افتاده است، اظهار کرد: طبق برآورد اولیه، پیش بینی می شود حدود 200 هکتار از مراتع طارم در آتش سوخته باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس منابع طبیعی شهرستان سرپل ذهاب گفت: در سالجاری مبلغ 15400 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به این شهرستان اختصاص داده شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۷    
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای تقویت سفره های زیرزمینی و تسریع در اجرای طرح های آبرسانی، کمیسیون کشاورزی مجلس اعتبارات لازم برای اجرای طرح های آبرسانی، آبخیزداری و آبخوان داری مصوب کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۶:۴۳    
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با رد برخی آمار در مورد مساحت آتش سوزی در جنگل های ارسباران گفت: مساحت جنگل های دچار حریق شده ارسباران 30 هکتار است.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۶:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لالی گفت: یک طرح آبخیزداری در این شهرستان با اعتبار حدود 33میلیارد و 600میلیون ریال آغاز شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
کسب و کار- معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: با توجه به افزایش قیمت چوب، قاچاق چوب نیز افزایش داشته است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
.علی اکبر اسدالهی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: اراضی دچار حادثه شده مراتع و جنگل های سنگان و کمررود واقع در بخش طارم سفلی شهرستان قزوین هستند. ...
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: با توجه به افزایش قیمت چوب، قاچاق چوب نیز افزایش داشته است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین از ارائه سند برای 99 درصد از اراضی ملی این شهرستان به منظور جلوگیری از تصرف های غیرقانونی خبر داد.