جمعه ۰۳ اسفندساعت ۰۱:۳۴Feb 2019 22
 

جدیدترین‌های «نمک دریا»

روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۳    
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه نمک دریایی تهدیدی برای سلامتی افراد جامعه است، گفت: نمک دریا، نمک تصفیه نشده ای است که دارای انواع ناخالصی ها از جمله شن، ماسه، خاک، گچ و مواد آلوده کننده است.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۳    
نصر: مدیر گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: کمپین عدم مصرف نمک دریا به همت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از هفته اول دی ماه راه اندازی شده و تا عید نوروز در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
آوای رودکوف   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۰:۴۳    
امام باقر علیه السلام: اگر مردم از خواص درون نمک خبر داشتند درمان نمی کردند مگر با نمک کتاب شریف الکافی باب فضیلت نمک.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۳    
رشت - ایرنا - معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان، محصولات نمک دریا تولید شرکت وند آپادانا به علت نداشتن پروانه ساخت معتبر، غیر مجاز اعلام کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۰۰:۱۱    
معاونت غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، محصولات نمک دریا تولید شرکت وند آپادانا با نام های تجاری کیچن رز، گرین فیلد، گیزنا، نارپ، برا، کیپ تاون، کالامینت را به علت نداشتن پروانه ساخت معتبر، غیر مجاز اعلام کرد.
ملیت   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۰۹:۴۹    
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: نمک دریا نمکی است تصفیه نشده که دارای انواع ناخالصی ها ازجمله فلزات سنگین است که خطر سرطان زایی آنها به اثبات رسیده است و علاوه بر داشتن ناخالصی ها، نمک دریا دارای میزان کم ید و یا حتی فاقد ید است که نیاز روزانه به ید را تامین نمی کند.
شما نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۴:۲۰    
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مصرف نمک دریا به دلیل وجود فلزات سنگین تهدید جدی برای سلامت مردم است.
فانوس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۴:۱۰    
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به عوارض استفاده از نمک دریا، گفت: چندی است که تبلیغات گسترده و بی اساس در خصوص استفاده از نمک دریا توسط عده ای سودجو و مردم فریب ارائه می شود و مردم را تشویق به خرید و مصرف نمکی می کنند که قابل مصرف خوراکی نیست.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۳:۵۲    
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به عوارض استفاده از نمک دریا، گفت: چندی است که تبلیغات گسترده و بی اساس در خصوص استفاده از نمک دریا توسط عده ای سودجو و مردم فریب ارائه می شود و مردم را تشویق به خرید و مصرف نمکی می کنند که قابل مصرف خوراکی نیست.
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۶:۳۷    
یزد- محمدرضا دهقانی گفت:عده ای سود جو به عنوان طب سنتی مصرف نمک دریا را با عوارض بسیار خطر ناک در فضاهای مجازی تبلیغ می کنند مصرف نمک دریا برای سلامتی تایید نشده است .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۰    
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت استان یزد با تاکید بر اینکه مردم یزد مراقب سودجویی برخی افراد تحت عنوان طب سنتی باشند، نمک دریا را برای سلامتی انسان مضر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۰۹:۰۴    
تبلیغ در شهر علیه مصرف نمک دریا موجی از نگرانی در شیراز ایجاد کرده و شهروندان را بر دوراهی سلامت نمک دریا یا نمک ید دار قرار داده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۱    
قم- ایرنا- رئیس گروه تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نمک دریا که در مکان های مختلف به فروش می رسد، از نظر علمی و بهداشتی مورد تایید کارشناسان نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۱    
سیاری گفت: خانواده ها به هیچ عنوان نباید شیر خشک کودک خود را از بازار آزاد و یا سوپرمارکت ها تهیه کنند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۲۱:۳۶    
دکتر ربابه شیخ الاسلام عضو هیئت علمی وزارت بهداشت در گفتگو با بهسایت درباره ی حمله تبلیغاتی سوداگران به نمکهای یددار گفت: “دریاچه ها خشک شده اند و نمک رایگان در سطح زمین فراوان است.نمک هایی که با فاضلاب هایی که از قبل به این دریاچه ها ریخته می شده ؛ به شدت آلوده هستند.” ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۲۵    
یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف روغن های جامد به دلیل بالا بودن میزان ترانس و اشباع بودن اصلاً توصیه نمی شود. منبع: خبرگزاری جام جم
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۵    
مهر نوشت: یک کارشناس تغذیه، گفت: مصرف روغن های جامد به دلیل بالا بودن میزان ترانس و اشباع بودن اصلاً توصیه نمی شود.
سیمرغ   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۳۵    
نمک دریا می تواند عوارض نامطلوبی در دستگاه گوارش، کبد، کلیه ها و ریه ها ایجاد کند و حتی منجر به مسمومیت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۸:۵۰    
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تمامی نمک های بدون مجوز وزارت بهداشت، شامل نمک دریا و نمک فله مورد تایید برای مصرف کنندگان نیست.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۳    
دکتر محمدرضا خشنود پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به انتشار تصاویری که نمک ید دار را مشکل دار معرفی می کرد افزود: تمام نمک های فاقد مجوز وزارت بهداشت، شامل نمک دریا و نمک فله، به سبب وجود ناخالصی ها و نداشتن ید، مورد تایید برای مصرف کنندگان نیست. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۷:۲۲    
یاسوج - ایرنا- کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: آب دریاچه ها، رودها و دریاها در اثر ریختن زباله ها، مواد شیمیایی کشاورزی و نشت نفت، در معرض انواع آلودگی ها قرار گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۴    
مدیرکل استاندارد فارس با اشاره به غیرقانونی بودن نمک دریا بدون علامت استاندارد برای مصرف خوراکی از صدور 147 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان فارس در سال جاری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۰    
در این بسته خبری به مرور مهمترین اخبار حوزه سلامت در هفته گذشته می پردازیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۲    
نمک دریا دارای انواع ناخالصی ها ازجمله فلزات سنگین است که خطر سرطانزایی آنها به اثبات رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۱:۱۶    
برخی صاحب نظران عرصه سلامت نمک دریا را تهدیدی برای سلامت جامعه می دانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۶    
معارفه استاندار جدید فارس؛ کدام نمک را مصرف کنیم، نمک دریا یا ید دار، بارش باران در فارس و در بخش شهروند خبرنگار؛ تکدی گرانی که اتوبوسی می آیند از مهمترین خبر های این بخش خبری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۱۱    
برخی صاحب نظران عرصه سلامت نمک دریا را تهدیدی برای سلامت جامعه می دانند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۶:۳۱    
همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: نمک های دریایی موجود در بازار مجوز وزارت بهداشت ندارند بنابراین توصیه می شود شهروندان بدون توجه به تبلیغات غیرواقعی از مصرف نمک دریا پرهیز کنند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۵    
رئیس واحد نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: عرضه نمک دریا در فروشگاه ها و عطاری های استان غیرمجاز و غیرقانونی است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۲۱:۱۷    
سلامت نیوز :سرپرست معاونت بهبود و تغذیه وزارت بهداشت با بیان اینکه کمبود ویتامین D در کشور به خوبی کنترل شد از آغاز طرح غنی سازی آرد نانوایی ها با ویتامین D خبر داد. ...
ایران پزشک   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۴:۰۴    
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: طی یک تا 2 سال اخیر به علت برخی تبلیغات غیرعلمی توسط افراد سودجو، نمک هایی تبلیغ می شود که ید کافی ندارند. به طور مثال نمک دریا به شدت تبلیغ می شود، اما این نمک مصرف خوراکی ندارد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۵    
سلامت نیوز :خواص نمک دریا، نمک دریا برای پوست، خواص شگفت انگیز نمک دریا... حتما اگر اهل اینترنت باشید از این مطالب دیده اید. البته غیر از اینترنت بر در و دیوار شهر و حتی عطاری ها از خواص نمک دریا کم نمی بینیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۱    
عبداللهی گفت: توزیع شیر مدارس در سطح مدارس اجرا می شود و برای مناطق کمتر برخوردار تاکید داریم که انجام شود و اعتبارات لازم تخصیص داده نشده است. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۴:۳۸    
سلامت نیوز : دکتر مصطفی جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه و متخصص عفونی از ید بعنوان یک ماده مغذی ضروری که اصلی ترین نقش آن شرکت در ساختمان هورمونهای تیروئیدی است خبر داد. ...
ملیت   ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۱:۴۰    
سرپرست واحد نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه در ایران نمک دریای دارای مجوز وجود ندارد، گفت: تمامی نمک های موجود با این عنوان در عطاری یا حتی بعضی فروشگاه ها، غیر مجاز است و در صورت مشاهده حتما برخورد می شود.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۰:۴۷    
با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور لازم است مردم نمک تصفیه شده یددار مصرف کنند، مصرف هر گونه نمک غیر از این مورد خطرناک و دردسر ساز است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۱۳:۲۷    
دانیال فرهیخته سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور لازم است مردم نمک تصفیه شده یددار مصرف کنند و مصرف هر گونه نمک غیر از این مورد خطرناک و دردسرساز است. ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۳:۲۶    
تهران- ایرنا- سرپرست واحد نظارت و ارزیابی فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و داروی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در ایران هیچ گونه نمک دریایی که دارای مجوز بوده و استاندارد باشد وجود ندارد، این نوع نمک ها حاوی فلزات سنگین هستند و مصرف آن خطرناک است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۱:۵۱    
به تازگی مشاهده شده است افراد سود جو، نمک دریا را دارای خواصی همچون پایین آورنده فشار خون، کاهش دهنده ورم دوران بارداری، از بین برنده سینوزیت، شفاف کننده پوست و ضد لک، از بین برنده سودا، صفرا و بلغم و حتی تأمین کننده ید مورد نیاز غده تیروئید عنوان می کنند ...
شیرازه   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۰۸:۰۰    
کارشناس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه، گفت: اگرچه تفاوت چندانی به لحاظ ترکیب شیمیایی بین نمک دریا و نمک یددار وجود ندارد و سدیم و کلر عناصر اصلی هر دو هستند، اما با توجه به میزان ناخالصی های نمک دریا، میزان ید نمک دریا بسیار اندک است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۰۹:۳۲    
به گزارش مشرق ، یک فعال رسانه ای طی توییتی درباره واردات سالانه 500 میلیون نخ سیگار به کشور و عدم استفاده از نمک طبیعی، نوشت:
ثلاث   ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ - ۱۴:۵۳    
به گزارش ثلاث و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مریم مهارت افزود: نمک های غیر تصفیه مثل نمک دریا به دلیل نداشتن ید و دارا بودن ناخالصی های خطرناک همچون فلزات سنگین توصیه نمی شود. او همچنین به نقش ویتامین D برای حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن اشاره کرد و ادامه [...]
ملیت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۲:۰۲    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: شهروندان از خرید و مصرف نمک با عنوان صادراتی صنعتی و یا نمک دریا خودداری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۵:۲۰    
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مصرف نمک دریا به دلیل وجود فلزات سنگین تهدید جدی برای سلامت مردم است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۱۱:۴۰    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: هموطنان در خرید نمک دقت کنند که عبارت نمک یددار تصفیه شده بر روی بسته بندی نمک درج شده باشد و از خرید هرگونه نمک با عنوان صادراتی صنعتی و یا نمک دریا خودداری کنند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۲:۵۱    
مدیرگروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مصرف نمک دریا تهدیدی جدی برای سلامت جامعه است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۰:۴۹    
با توجه به تبلیغات غیر واقع و مردم فریب و خطرات جبران ناپذیر اخیر در خصوص مصرف نمک های طبیعی (نمک دریا و سنگ نمک) و تهدید جدی برای سلامت آحاد مردم که بعضا از طریق سایت های شخصی راه اندازی شده منتشر می شود، بیان نکاتی در این باره ضروری به نظر می رسد. عوارض کمبود ید ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۱۲    
مسئول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت از اجرای طرح بسیج ملی اطلاع رسانی در خصوص مصرف نمک یددار تصفیه شده خبرداد. به گزارش خبرنگاراز مشهد ، سمانه یوسفی مسئول واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۴۳    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تبلیغات نمک های غیراستاندارد مثل نمک دریا منجر به کاهش پوشش مصرف نمک یددار شده است و ادامه این روند موجب افت شاخص های برنامه و برگشت مجدد مشکل کمبود ید خواهد شد.