شنبه ۱۷ خردادساعت ۲۱:۳۱Jun 2020 6

جدیدترین‌های «مراکز علمی»

 
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۷:۵۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا که فعالیت خود در روسیه را از دوازده سال پیش آغاز کرده است، تاکنون 320 عنوان کتاب در حوزه علوم اسلامی، فلسفه، فرهنگ و ادبیات فارسی، دفاع مقدس و هنر اسلامی - ایرانی به زبان روسی ترجمه و منتشر کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اگر می خواهیم بر مشکلات زیست محیطی فائق آییم باید هر سه قوه اهتمام جدی بر این موضوع داشته باشند و برای جلوگیری از تخریب محیط زیست باید مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه اهتمام جدی داشته باشند زیرا جهل آسیب زیادی به طبیعت وارد کرده است.
تحلیل بازار / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تقی پور، نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: بدون شک برای مردمی شدن اقتصاد کشور باید دانشگاه و مراکز علمی روی مبحث اقتصاد مقاومتی سرمایه گذاری کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران و جهان، شرکت های فناور و مراکز علمی و پژوهشی دانشگاه های کشور همگام با یکدیگر، مقابله با این ویروس را آغاز کردند و 400 شرکت دانش بنیان علیه این ویروس پا به میدان گذاشتند.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۱۵    
مدیر واحد تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه گفت: در واحد تحقیقاتی شرکت ملی مس، پروژه های بسیاری با اهداف مختلف و برای واحدهای تولیدی این شرکت مطرح می شود. کارمندان و پژوهشگران این واحد در تلاش هستند با ارتباط با مراکز علمی داخلی و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در جهت رشد کیفی و کمی شرکت مس در بخش ...
دولت   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه بازدید از مراکز علمی و فناوری استان خراسان جنوبی، در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی بیرجند حاضر شد. وی دانشگاه فناور و عملگرا را راهکار حل مشکلات محلی در استان ها خواند. ...
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه بازدید از مراکز علمی و فناوری استان خراسان جنوبی، در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعتی بیرجند حاضر شد. وی دانشگاه فناور و عملگرا را راهکار حل مشکلات محلی در استان ها خواند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - این روزها به پایان سال تحصیلی دانشگاه های استان اصفهان نزدیک می شویم و با توجه به شرایط کرونایی هر یک از این مراکز علمی برنامه ای را برای برگزاری کلاس ها و امتحانات پایان ترم اعلام کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال وبختیاری از برگزاری کلاس های عملی مراکز علمی کاربردی چهارمحال وبختیاری از 17 خرداد خبر داد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه با اشاره به موضوع قتل رومینا دختر 13 ساله گیلانی گفت که برخورد دستگاه قضا با عامل این جنایت عبرت آموز خواهد بود و از مراکز علمی و دانشگاهی خواست که به آسیب‫ شناسی مسائل اجتماعی بپردازند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل گفت: 90 درصد منابع آبی استان در بخش کشاورزی مصرف می شود که استفاده بهینه از آن مستلزم مدیریت بهینه و همکاری همه جانبه با مراکز علمی است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۰:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس قوه قضائیه با اشاره به موضوع قتل رومینا دختر 13 ساله گیلانی گفت که برخورد دستگاه قضا با عامل این جنایت عبرت آموز خواهد بود و از مراکز علمی و دانشگاهی خواست که به آسیب شناسی مسائل اجتماعی بپردازند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه به موضوع قتل دختر 13ساله گیلانی اشاره کرد و با تأکید بر این که برخورد دستگاه قضا با عامل این جنایت عبرت آموز خواهد بود، در عین حال از مراکز علمی و دانشگاهی خواست که به آسیب شناسی مسائل اجتماعی بپردازند تا ریشه و علل و عوامل چنین جنایات هولناکی که احساسات عمومی را جریحه دار می کند ...
وانا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۸:۱۷   + ۹۵ سایت دیگر  
رییس قوه قضاییه با اشاره به موضوع قتل رومینا دختر 13 ساله گیلانی گفت که برخورد دستگاه قضا با عامل این جنایت عبرت آموز خواهد بود و از مراکز علمی و دانشگاهی خواست که به آسیب شناسی مسائل اجتماعی بپردازند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۷:۵۱    
فرماندار اردکان با اشاره به نقش آمارهای ثبت احوال در برنامه ریزی های کلان، بر لزوم همکاری ثبت احوال با مراکز علمی و تحقیقاتی برای سیاست گذاری های شهرستان به ویژه جلوگیری از بروز کمبودهای زیرساختی تأکید کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۶:۰۷   + ۴۴ سایت دیگر  
رییس قوه قضاییه با اشاره به موضوع قتل رومینا دختر 13 ساله گیلانی گفت که برخورد دستگاه قضا با عامل این جنایت عبرت آموز خواهد بود و از مراکز علمی و دانشگاهی خواست که به آسیب شناسی مسائل اجتماعی بپردازند. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ترامپ: آنچه این رسانه های قلابی و دروغگو می گویند، واقعا ننگ آور است، دانشگاه کلمبیا مایه ننگ است!
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۲:۵۰    
نتایج به دست آمده موجب شده تا درحال حاضر تست آنتی بادی کرونا در تهران و بسیاری از شهرستان ها انجام شود. این روش تشخیصی، نیازمند انجام یک تست مکمل نیز هست که خوشبختانه کادر پزشکی و درمانی کشور از این امکان برخوردارند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۶:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به رواج فرهنگ نادرست مدرک گرایی در جامعه و رقابت غلط اجتماعی در این زمینه، گفت: با افزایش جمعیت دانشجویی کشور، کمیت گرایی در برخی مراکز علمی به صورت روزافزون کیفیت گرایی را تحت تأثیر قرار داده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مراکز علمی آزاد و آموزش زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است، بازگشایی می شوند. ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
برخی از دانشگاه های کشور آخرین جزئیات برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان در روزهای کرونایی را اعلام کرده اند. به گزارش روز نو :، پس از شیوع ویروس کرونا در دنیا تمام مراکز علمی در سراسر جهان تعطیل شدند و برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری دانش آموزان و دالنشجویان چاره ای جز پیگیری دروس خود از ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۹    
دفاتر همکار کانون پتنت معاونت علمی در دانشگاه های کشور با رویداد های گوناگون، به ویژه برگزاری کارگاه های آموزشی اقدام به ترویج مبانی مالکیت فکری و پتنت کرده اند و از این راه، مخترعان واجد شرایط را به حفاظت از اختراعات و نوآوری های آن ها در کشورهای هدف، ترغیب می کند.
خبرگزاری ایسنا: پیرو بازگشایی مدارس دولتی و غیردولتی در آموزش و پرورش، آموزشگاه های علمی آزاد و زبان با رعایت دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا که از سوی وزارت بهداشت ابلاغ شده است، بازگشایی می شود. ...
دفاتر همکار کانون پتنت معاونت علمی در دانشگاه های کشور با رویداد های گوناگون، به ویژه برگزاری کارگاه های آموزشی اقدام به ترویج مبانی مالکیت فکری و پتنت کرده اند و از این راه، مخترعان واجد شرایط را به حفاظت از اختراعات و نوآوری های آن ها در کشورهای هدف، ترغیب می کند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۷    
سابقه ظروف سفالینه و آبگینه در ایران به حدود 7 هزار سال و ظروف چینی در کشور چین که زادگاه ظروف چینی است به چندین هزار سال قبل می رسد که نمونه های آن در موزه ها و مراکز علمی جهان موجود است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۰۲:۰۲    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه دانشگاه باید با فعالیت های علمی و کاربردی اقتصاد کشور را متحول کند، گفت :برای تحول اساسی در دانشگاه باید نقش دولت در نحوه همکاری با مراکز علمی روشن شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۷:۱۲    
نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: عدالت علمی شاخص اصلی مراکز علمی و هدایت و سلامت در کنار آموزش از ضروریات جامعه علمی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اسامی دانشگاه هایی که اینترنت رایگان دارند اعلام شد که طبق آن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه تاییدشده، رایگان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
همدان در طول تاریخ نام های گوناگونی داشته و در یونانی اَکباتانا، در عبری اَهمَتا، در فارسی پهلوی اَهمَتان، در دوره اسلامی جبال و در فارسی نوین و عربی کهن هَمَدان خوانده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
در نشست نیازسنجی زائران عتبات به ارتباط با مراکز علمی عراق، پرهیز از تبلیغ آثار خرافه و تولید آثار پژوهشی ویژه بانوان تأکید شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۲۱:۲۸    
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: نزدیک تر ساختن مراکز علمی و تحقیقاتی به مراکز اجرایی، سیاست کاری دکتر خاوازی مقام عالی وزارت جهادکشاورزی است.
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۲۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، معاون فناوری نوآوری وزارت ارتباطات از تمدید یک ماهه ترافیک مصرفی اینترنت دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم خبر داد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۶:۵۱    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر گفت: یکی از مهم ترین اقدامات پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه دانش افزایی و گسترش علوم، راه اندازی مراکز علمی به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۵:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
سعیدفرح بخش برضرورت توجه به بحث کیفیت گرایی در مراکز علمی کاربردی استان تاکید کرد.
زومیت   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۷    
ترافیک رایگان اینترنت برای دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم تا یک ماه دیگر تمدید شد.
تحلیل بازار / سیتنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۲:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توییتر خود از تمدید شدن ترافیک رایگان مراکز علمی و انشگاهی تا یک ماه دیگر خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان بوشهر همکاری با مراکز علمی را برای دوری از فعالیت زندان ها به شیوه سنتی و تنبیهی صرف الزامی دانست و عنوان کرد: دانش و منطبق شدن با علوم جدید، عاملی مهم برای موفقیت در امر اصلاح و تربیت است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دکتر عباس علوی راد طی یادداشتی در کانال شخصی خود نوشت: مشاغل نوظهور پسا کرونا در هفت خوشه داده ها و هوش مصنوعی، اقتصاد مراقبت، اقتصاد سبز، مهندسی و رایانش ابری، مردم و فرهنگ، توسعه محصول و فروش، بازاریابی و محتوی طبقه بندی شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و مطالعات رسانه در وبینار نقش دانشگاهیان در آگاهی اجتماعی در مواجهه با بحران ها، یکی از ماموریت های اصلی دانشگاهها را گره گشایی از مشکلات کشور دانست .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - جانشین فرماندهی انتظامی کردستان با تاکید بر تقویت تعاملات با مراکز علمی و دانشگاهی در راستای پیشگیری از جرایم گفت: دانشگاه ها پشتوانه علمی و کاربردی بالقوه ای در راستای تحقق امنیت پایدار در جامعه هستند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در تحقق جهش تولید، تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه های نرم افزاری، نظریه پردازی و نوآوری در طراحی تولیدات به روز و متناسب با نیاز جامعه خواهد بود.
تحلیل بازار / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۵:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
پیرو اعلام نام سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال جهش تولید، پروژه های عملیاتی و برنامه های زیرساختی این سازمان در قالب موشن گرافی ارائه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کیفیت آموزشی در شرایطی که آموزش عالی کشور فعالیت خود را بر مبنای فضای مجازی دنبال می کند باید اولویت مراکز علمی باشد چراکه این نوع آموزش تجربه ای جدید در تعلیم و تربیت است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان از افزایش تفاهم نامه های پژوهشی مدیریت شهری با مراکز علمی و دانشگاهی خبر داد. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سید علی آقازاده روز چهارشنبه در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان مرکزی، افزود: دانش آموختگان مراکز علمی باید بر اساس نیازهای روز جامعه و صنایع تربیت شوند تا بتوانند به صورت کاربردی در حوزه صنعت و خدمات و کشاورزی نقش آفرینی کنند و با پژوهش و ایده های کارا کلید پیشرفت و توسعه را در ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۷    
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: حوزه های علمیه و مراکز علمی نقش مهمی در بحث جهش تولید از طریق همکاری و تشویق تولید کنندگان ایفاء کنند و اصلی ترین نقش حوزه های علمیه در بحث جهش تولید ، تولید علم است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۰۸:۰۲    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد گفت: بیماری کووید -19 باعث بروز توانایی هایی از جمله ظرفیت آموزش مجازی در مراکز علمی شد؛ اگر این بیماری نبود خیلی از دانشگاه ها به دنبال این سبک آموزشی نمی رفتند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی ظهر دوشنبه در محل ستاد اجرایی فرمان امام، زنجان را دیار کریمان اعلام کرد و گفت: با شیوع بیماری کرونا ویروس روحیه همدلی و همکاری و همه با هم بودن در بخش های مختلف شروع شد. ...
تحلیل بازار / رکنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۲۹ سایت دیگر  
وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، مدیران کل را مکلف کرد تا اجاره بهای چهار ماه مکان های واگذار شده را ببخشند.