پنجشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۴:۳۹Apr 2019 25

جدیدترین‌های «افزایش صادرات»

رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: واردات دارو در عراق بیش از داروی مصرفی ایران است و شرکت های تولید کننده ایرانی می توانند از این ظرفیت برای افزایش صادرات استفاده کنند.
روزنامه جوان آنلاین   ۶ ساعت پیش    
پایین بودن قدرت خرید مردم و کاهش تقاضا و عدم کشش بازار موجب نگرانی تولیدکنندگان در سال رونق تولید شده است. مدیرعامل خانه صنعت و معدن ایران رونق تولید را در گرو توسعه تجارت و افزایش صادرات کالا های غیرنفتی می داند
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله دری نجف آبادی به ظرفیت های موجود در استان مرکزی پرداخت و گفت: رونق و احیای واحدهای تولیدی از اولویت های مسئولین استان باشد.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۰۹:۲۵    
وزارت کشاورزی آرژانتین مدیر اصلی تولید و تجارت بخش کشاورزی است. این وزارتخانه با بررسی وضعیت بازار محصولات کشاورزی اقدام به انعقاد توافقنامه های تجاری برای رشد صادرات محصولات تولیدی خود می کند ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۲۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: معتقدم که اگر جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده کند و مراودات تجاری در حوزه های مختلف به ویژه صادرات غیر نفتی را افزایش دهد حتما این نقشه شوم آمریکایی ها هم نقشه بر آب خواهد شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۹:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
زنگنه با بیان اینکه یک سوم نفت کوره ایران مربوط به پالایشگاه آبادان است، گفت: توسعه متوازن تولید قیر با هدف افزایش صادرات باید مورد توجه قرار گیرد.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی این وزارتخانه برای افزایش صادرات فولاد در سال 98 خبر داد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر صنعت در نشست با جمعی از تولیدکنندگان فولاد و محصولات فولادی با اشاره بر لزوم افزایش تولید ساخت داخل به ویژه محصولات خاص صنعتی از برنامه ریزی برای افزایش صادرات این محصولات خبر داد. ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
وی افزود: ایالات متحده و اسرائیل با ایران دشمنی می کنند و همزمان هم به دنبال افزایش صادرات نفت کشورهایی هستند که با آن ها همکاری نزدیکی دارند.
ایمیدرو   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی این وزارتخانه برای افزایش صادرات فولاد در سال 98 خبر داد.
جمهوریت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: صنعت مواد شوینده، آرایشی، بهداشتی و سلولزی چهار تا پنج درصد ارزش افزوده کل صنعت کشور را تشکیل می دهندکه تامین عمده مواد اولیه در داخل و ارائه مناسب خدمات فنی و مهندسی شرایط خوبی را برای این صنعت فراهم ساخته است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: صنعت مواد شوینده، آرایشی، بهداشتی و سلولزی چهار تا پنج درصد ارزش افزوده کل صنعت کشور را تشکیل می دهندکه تامین عمده مواد اولیه در داخل و ارائه مناسب خدمات فنی و مهندسی شرایط خوبی را برای این صنعت فراهم ساخته است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
طبیعی است که با رونق تولید، نرخ بیکاری کاهش و با افزایش عرضه کالا نرخ تورم کاهش می یابد. از طرفی با افزایش صادرات ناشی از افزایش تولید عرضه ارز به کشور افزایش یافته و ارزش پول ملی نیز تقویت خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۱:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
بهزاد گفت:تمرکز برای توسعه محصولات صنایع پایین دستی پتروشیمی و افزایش سطح بازار های هدف به ویژه عراق باید با اولویت دنبال شود.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : برای تحقق این الزام، تاکنون پیش شرط های بسیاری از سوی متولیان دولتی اعلام شده که بسیاری از آنها به رفع موانع تولید باز می گردد، اما در کنار این پیش شرط ها، وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است بنگاه های تولیدی برای رسیدن به رونق تولید نیازمند تحریک تقاضا هستند ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش صادرات گیاهان دارویی در سطح کشور به 520 میلیون دلاری گفت: این ظرفیت در کشور وجود دارد و از طرح توسعه گیاهان دارویی حمایت می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
کارشناسان بر این باورند اعمال تحریم ها علیه ایران باعث شده است این کشور صادرات سیمان خود به افغانستان را افزایش دهد.
مرور نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۰:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
چین واردات نفت از ایران را افزایش داده و طی ماه آوریل 754 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به ماه قبل 33 درصد رشد داشته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۰۹:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران از احتمال افزایش صادرات محصولات سلولزی به کشورهای همسایه خبر داد و تاکید کرد که در حال حاضر هیچ مشکلی در تولید محصولات سلولزی و تأمین بازار وجود ندارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین -مریم علیزاده؛ مطابق با گزارش های منتشره از سال 94 صادرات فرآورده های نفتی سر به کاهش گذاشته است. در این میان دو دلیل عمده بر سر راه صادرات فرآورده های نفتی وجود دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۲۶ سایت دیگر  
رحمانی گفت: 25 میلیارد دلار به کشور های همسایه صادرات داریم که درصورت 2 برابر شدن آن می توانیم یک میلیون شغل جدید و پایدار ایجاد کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۰۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
با تجزیه و تحلیل جدول تولید و مصرف فولاد در یک دهه اخیر می توان به این نتیجه دست یافت که طی یک دهه اخیر، افزایش صادرات محصولات فولادی و به حداقل رساندن واردات، کلید توسعه این صنعت و افزایش ظرفیت تولیدی آن بوده است.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه جهان| بانک جهانی اعلام کرده منطقه جنوب آسیا برای حفظ جایگاه خود به عنوان سریع ترین رشد اقتصادی در جهان باید بر میزان صادرات خود بیفزاید. در گزارش این بانک آمده،
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۹:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، حسینی در اولین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی آذربایجان غربی با اشاره به روند رو به رشد صادارات از بازارچه و مبادی مرزی استان در سال گذشته اظهار داشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر روسیه : صادرات تسلیحات نظامی روسیه ، علیرغم تحریم و فشار آمریکا ، روبه افزایش است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۷:۵۳    
نطنز-نماینده دوره دهم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس با بیان اینکه اقتصاد کشور ما ضعف ساختاری دارد، گفت: دولت بایستی جراحی اساسی در ساختار اقتصادی و اداری کشور ایجاد کند تا با یک جهش اقتصادی، افزایش صادرات را داشته باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - معاون امور هماهنگی و اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: روند مبادلات تجاری در مناطق مرزی این استان با هدف افزایش صادرات فرآورده ها و تولیدات کشاورزی روان سازی و تسهیل می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
ارزش تجارت ایران و اتحادیه اروپا در سال 2018 بالغ بر 18.4 میلیارد یورو بوده است این در حالی است که آمارهای ارایه شده در این حوزه نشان می دهد که عراق به رقیبی برای کشورمان در این حوزه تبدیل شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۱۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، رضا رحمانی در جلسه کنترل پروژه های برنامه های سال 98 با بیان مطلب بالا تاکید کرد: با پیگیری انجام شده بانک مرکزی موافقت کرده است که صنعتگران در سال 98 به هر میزان صادرت داشته باشند و در چارچوب دستورالعمل بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۹:۰۸    
سرپرست گمرکات استان گفت:صادرات کالا از مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۳:۰۷    
مسعود گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در گفت وگو با شبکه خبری تهران نیوز ، در ارتباط با صحبت های اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تقویت نرخ ارز در سال گذشته به نفع صادرات بود و شرایط رشد صادرات را فراهم کرد اما دستورالعمل های مکرر و برنامه ریزی نادرست واحدهای تجاری و تولیدی کشور باعث شد ...
اتحاد خبر   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
اتحادخبر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش صادرات و کاهش واردات گمرکات استان خبر داد و گفت: چین و کره جنوبی مهم ترین مقصد صادراتی گمرکات استان بوشهر هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
بوشهر - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش صادرات و کاهش واردات گمرکات استان خبر داد و گفت: چین و کره جنوبی مهم ترین مقصد صادراتی گمرکات استان بوشهر هستند.
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: تحقیق در بازارهای خارجی، شناخت رقبا و افزایش کیفیت مدنظر مشتریان خارجی رمز صادرات موفق است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
به گفته معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان درحال حاضر تنها چهار محصول صنایع دستی کرمانشاه قابلیت صادرات دارند. پروانه حیدری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۹:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
آمار عملکرد 11 ماهه سال 1397 صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی نشان می دهد که به رغم پیش بینی افزایش جهشی صادرات متناسب با افزایش نرخ ارز در سال گذشته، با حدود 6.5 میلیارد دلار و 2.0 درصد افزایش نسبت به سال 1396، این پیش بینی محقق نشد.
وقت نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۲۱:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
وقت نیوز- ناظرگمرکات آذربایجان شرقی گفت: دو میلیون و 146هزار و 588 تن کالا به ارزش بیش از یک میلیارد و 873 میلیون دلار پارسال از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده که از لحاظ ارزش اقتصادی 52 درصد و از نظر وزن 43 درصد نسبت به سال 96 افزایش یافته است.
آوای رودکوف   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۲۱:۰۸    
چالش های عمده بخش کشاورزی را ساختار نیروی انسانی، رابطه مبادله بخش کشاورزی با سایر بخش های اقتصادی، واردات بی رویه و کاهش قدرت رقابت تولیدات داخلی، نارسایی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، شرایط اقلیمی و پایین بودن نرخ بهره وری دانست.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۱    
کاهش صادرات و رشد عرضه برخی انواع سبزی و صیفی زمینه کاهش قیمت عمده فروشی و خرده فروشی گوجه فرنگی و پیاز را در بازار فراهم کرده، اما نبود نظارت، زمینه گرانفروشی و عرضه چندنرخی انواع میوه و سبزی در بازار مصرف را فراهم کرده است. ...
تجارت امروز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان بورس گفت: اجرای طرح های توسعه، افزایش صادرات و تبدیل صنعت پتروشیمی به یکی از بازیگران اصلی، مرهون پذیرش محصولات در بورس کالا و واقعی شدن قیمت ها در سال 86 است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۰:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
صادرات استان قزوین در سال 97، بیش از 17 درصد رشد یافت.
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۲۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فاخته به نقل از رادیو صنعت طیور ایران، گلمیرا ایسایوا ، وزیر کشاورزی این کشور در کنفرانس مطبوعاتی خود که طی ساعات گذشته برگزار شد ، اعلام نمود که این وزارتخانه در نظر دارد ...
روزنامه شروع   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۸:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: حجم کنونی تجارت ایران و روسیه حدود 2 میلیارد دلار در سال است که با فراهم شدن زیرساخت های لازم تا 10 میلیارد دلار نیز قابل ارتقا است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۶:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: با وجود تحریم های آمریکا برای خرید نفت از ایران، صادرات نفت در ماه گذشته میلادی 12 درصد بیشتر شده و خریداران آسیایی نفت بیشتری خریده اند.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۶:۴۰   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر صنعت با اشاره به اینکه 2 درصد واردات کشورهای همسایه از ایران بوده، از انجام برنامه ریزی های لازم جهت افزایش صادرات به کشورهای منطقه تا سال 1400 خبر داد. *** برنامه های وزارت صنعت جهت رونق تولید ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۵:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- اکلاویا گوپته در اس اند پی گلوبال نوشت: اطلاعات منابع کشتیرانی و رصد فعالیت تانکرها نشان می دهد صادرات نفت ایران که تحت فشار تحریم های آمریکا کاهش شدیدی یافته بود، در نتیجه افزایش تقاضا از ناحیه چین و کره جنوبی به میزان پیش از تحریم ها نزدیک شده است ...
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
در سال مالی گذشته حدود 5 درصد نفت بیشتری از ایران وارد کرده است. ( منبع ) لینک کوتاه لینک کپی شد
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۲:۱۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مهر به نقل از رویترز نوشت: در سال مالی گذشته تا پایان ماه مارس، شرکت ها پیش از آغاز تحریم های ضد ایرانی، خرید نفت خود از ایران را افزایش داده اند و واردات نفت هند حدود 5 درصد افزایش یافت.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
برای رونق تولید و افزایش صادرات غیر نفتی باید متناسب با کاهش فشار بر تولیدکنندگان و اطمینان بخشی به حوزه اقتصادی و صنعتی در کشور قدم برداریم که یکی از الزامات ایجاد اعتماد در میان تولیدکنندگان، تسهیل تامین مواد اولیه با عرضه حداکثری محصولات در بورس کالاست.
اقتصاد آنلاین / صدای ایران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۲   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش رویترز، هند در سال مالی گذشته حدود 5 درصد نفت بیشتری از ایران وارد کرده است چون شرکتهای هندی پیش از آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران در نوامبر خرید نفت ایران را افزایش دادند . ...