سه شنبه ۲۱ آبانساعت ۰۲:۰۷Nov 2019 12

جدیدترین‌های «ناباروری»

فردا نیوز   ۲ ساعت پیش    
حسن شمشادی با انتشار این ویدئو نوشت: صحبت های طلبه 37 ساله با 11 فرزند درباره زود بچه دار شدن: اکثر زوج های نابارور ما دچار ناباروری ثانویه هستند، یعنی کسانی که یک سال اول ازدواج بچه نخواستن!
تحرک اسپرم توانایی اسپرم برای حرکت موثر است. این مسئله در باروری مهم است زیرا اسپرم باید در مجرای تولید مثل خانم حرکت کند تا به تخمک برسد و آن را بارور کند. اسپرم کم تحرک یکی از دلایل ناباروری مردان است ...
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
موضوع ناباروری یکی از مسائل اجتماعی مهم در جامعه محسوب می شود. چرا که بیش از 3 میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
طلبه 37 ساله با 11 فرزند درباره زود بچه دار شدن، می گوید: اکثر زوج های نابارور ما دچار ناباروری ثانویه هستند، یعنی کسانی که یک سال اول ازدواج بچه نخواستند! ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۵۵    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به هزینه های بالای درمان ناباروری در کشور، گفت: وزارت بهداشت باید حمایت بیمه ای از ناباروری را در لایحه بودجه بگنجاند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح بررسی وضعیت شیوع ناباروری از 18 آبان در استان آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - حضور استاندار گلستان در دفتر چند رسانه، آغاز طرح پژوهشی ناباروری در گلستان، تولید یک میلیون نهال در نهالستان قرق، اجرای 19 ویژه برنامه قرآنی در هفته وحدت و تبدیل وضعیت مربیان نهضت سوادآموزی از جمله خبرهای کوتاه امروز دوشنبه گلستان است.
سیمرغ   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
طبق گزارش محققان دانشگاه هاروارد, مصرف نصف وعدهه مواد غذایی حاوی سویا، باعث کاهش سلولهای جنسی مردانه (اسپرم) می شود و تاثیرات دیگری نیز بر روی باروری دارد که در ادامه به آنها می پردازیم
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از اجرای طرح پژوهش ناباروری در این استان خبر داد و گفت: طرح پژوهش ناباروری همزمان با سراسر کشور در استان گلستان اجرایی می شود که این طرح از 18 آبان آغاز و تا 18 آذر ادامه دارد.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کم بودن، ضعیف بودن و کند بودن اسپرم یکی از مهمترین دلایل ناباروری مردان است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از علل مهم ناباروری در مردان وجود "آزوسپرمیا" است. یکی از ژن های مهم در تولید طبیعی اسپرم EIE1AY است که در محل ژن های مربوط به آزوسپرمیا جای گرفته است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۴    
سال 81 زنگ خطر کاهش جمعیت به صدا درآمد. اکنون بعد از 17 سال هنوز سایه پیری جمعیت بر کشور سنگینی می کند. درمان سه میلیون زوج نابارور فن بدلی برای خاک کردن پیری جمعیت است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو تیم تخصص مرکز درمان ناباروری ابن سینا، به علل بروز ناباروری در بین ساکنان شهرها اشاره کرد و توضیحاتی ارائه داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت تربت جام گفت:برنامه نظام سلامت باروری با عنوان بررسی شروع ناباروری از 18 آبان شروع و به مدت یک ماه ادامه دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با اشاره به موفقیت های اخیر پزشکی کشورمان در حوزه درمان ناباروری در منطقه گفت: امروز هم از لحاظ تربیت نیروی انسانی و متخصص و هم تجهیزات، زیرساخت ها و تکنولوژی در حوزه درمان ناباروری، کشور ما موفقیت ها و دستاوردهای زیادی را کسب کرده است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۶    
شفا آنلاین:دکتر مریم میکانیک متخصص زنان ،زایمان و درمان ناباروری به سوالات مطرح شده کاربران شفا آنلاین پاسخ داد.
فانوس زاگرس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
جناب مطهری، ادب مرد به ز دولت اوست سیدعلی عباس محدث ؛ محققان معتقدند که اغلب افراد نابارور، دچار اضطراب می شوند، چراکه ناباروری می تواند به صورت یک بحران در زندگی، بحران هویت، بیماری مزمن، علتی برای افسردگی، یک تجربه عمیق یا ترکیبی از این موارد باشد. کسی که دارای بحران هویت [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد زمان اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در استان را از 18 آبان ماه اعلام کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عارف نیا گفت: همزمان با سراسر کشور اجرای طرح پژوهشی ناباروری در استان گلستان آغاز شده و تا 18 آذر ادامه خواهد داشت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا ضمن اعلام نرخ 20.2 درصدی ناباروری در کشور، تأثیرگذاری عوامل محیطی مؤثر در ناباروری را در آقایان نسبت به خانم ها بیشتر دانست و تأکید کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز بررسی شیوع ناباروری بر روی هزار زن و دختر 15 تا 49 سال دارای همسر خبر داد.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۳:۰۵    
آندومتریوز در بعضی از زنان سبب درد شده و می تواند باعث ناباروری نیز گردد.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۲:۲۵    
اختلالات مربوط به اسپرم، این اختلالات می تواند به علل مختلف ایجاد شود.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۲:۲۰    
آمارهای جهانی نشان می دهد 15 درصد از زوج های جوان از مشکلی به نام ناباروری رنج می برند.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۲:۲۰    
علت ناباروری زنان و مردان با توجه به سیستم بدنی آنها متفاوت است.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۲:۲۰    
تولید مثل یا داشتن فرزند یک تجربه ساده و طبیعی برای اکثر زوج ها است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۷:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته و عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا دربارۀ ارتباط اندومتریوز و ناباروری گفت: یکی از باورهای غلط دربارۀ این بیماری این است که ابتلا به اندومتریوز مساوی است با ناباروری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۷:۱۱    
طرح پژوهشی شیوع ناباروری، همزمان با سراسر کشور از امروز در گلستان نیز آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۵:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: طرح بررسی میزان شیوع ناباروری در زنان خوزستان همزمان با سراسر کشور، روز شنبه 18 آبان آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر بخواهیم برنامه مفصل وزارت بهداشت را خلاصه کنیم، می رسیم به مراقبت های دوران بارداری و پس از آن که کمک خاصی به حل بحران جمعیت نمی کند. همچنین مشاوره های کم خاصیت فرزندآوری که همان هم محدود به برخی از استان های کشور است و کار اثربخش در موضوع ناباروری که مشخص نیست چه میزان پیشرفت داشته و آیا ...
مجله علمی پایان نابروری شبکه چهار سیما امروز 18 آبان ماه با موضوع مراقبت های بارداری و مدیریت بارداری های چندقلویی روی آنتن می رود.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
روش های کمک باروری متفاوت است و در این روش ها کمک می شود تا باروری با قرار دادن اسپرم و تخمک در محیط آزمایشگاهی و پس از تشکیل نطفه به رحم منتقل گردد.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۰    
به محض احساس توده در اسکروتون کیسه بیضه، باید سریعاً به پزشک مراجعه شود تا از رشد آن ها جلوگیری شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
قم - ایرنا - تاکید بر حل مشکلات محله اسماعیل آباد، فعالیت 3 دفتر تسهیل گری، مراجعه یک هزار گردشگر به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، استفاده از قوانین به نفع بخش تولید، راستی آزمایی وعده مسئولان به واحدهای تولیدی، نبود مدرسه استثنایی در پردیسان قم ؛ از جمله اخبار هفته گذشته این استان است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز بهداشت خوزستان از بررسی میزان شیوع ناباروری در بانوان استان خبر داد.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۲۲:۰۵    
پوشک بچه به دلیل راحتی مصرف در سراسر دنیا محبوبیت دارد و علی رغم صرف هزینه بالا برای خرید، به شدت مورد مصرف قرار می گیرد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۲۰:۱۶    
شفا آنلاین:دکتر فرشته دانشمند متخصص زنان،زایمان و درمان ناباروری به سوالات کاربران شفا آنلاین پاسخ داد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ خوشبختانه جهاد دانشگاهی به خصوص در قم موفقیت بسیار خوبی در این زمینه کسب کرده و مشکلات عدیده خانواده ها را نیز حل کرده است و از برون رفت میلیون ها دلار در هر سال از کشور نسبت به درمان ناباروری جلوگیری کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۰۷:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - کارشناس واحد باروری مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: طرح مطالعاتی سنجش شیوع ناباروری روز پنجشنبه با هدف جمع آری آمار و علل این پدیده در این استان آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۰۰:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان زمان عملیات اجرایی بررسی شیوع ناباروری در گیلان را از 18 آبان ماه سال جاری، اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت استان اصفهان از اجرای طرح بررسی شیوع ناباروری در این استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا با تأکید بر دستیابی به روش های درمانی نوین در حوزه درمان ناباروری، گفت: بانک سلولی برای ذخیره سلول های بنیادی خون قاعدگی زنان به زودی شروع به کار خواهد کرد و روش های درمانی جدید نیز بعد از دریافت مجوزهای قانونی به زوجین ارائه خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۰۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
طرح بررسی شیوع ناباروری در گیلان از 18 آبان همزمان با سراسر کشور در گیلان آغاز می شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۰۸:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا، گفت: در حال حاضر از هر پنج زوج در کشور، یک زوج با مشکل ناباروری درگیر است.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بیضه ها به دلیل موقعیت خاصی که دارند بیرون از بدن هستند همین بیرونی بودن آنها آسیب پذیری و احتمال صدمه در حادثه ها و سوانح را بالا می برد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شیوع ناباروری در ایران حدوداً 8 درصد بیشتر از میانگین دنیاست. ناباروری در نظام حقوقی بیمه های پایه در ایران بیماری محسوب نمی شود و به این دلیل زیر چتر حمایت بیمه های پایه قرار ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
خرمشهر- رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: با اجرای طرح پرسشگری برای علت یابی شیوع ناباروری در میان بانوان خرمشهری، علل ناباوری بررسی می شود.
سلام نو / خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۴:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا ضمن تشریح وضعیت درمان ناباروری در کشور گفت: در حوزه درمان ناباروری هیچ تفاوتی با کشورهای پیشرفته و توسعه یافته نداریم. ...
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا: باروری و تولیدمثل، از امور اساسی زندگی انسان و یکی از اصول زناشویی است. درواقع مهم ترین مسئله پس از زنده بودن، زنده ماندن یا به عبارت دیگر بقاء و تولید مثل است. طبق تعاریف، درصورتی که در زندگی زوجین پس از یک سال نزدیکی بدون پیشگیری، حاملگی اتفاق نیفتد، آن ها نابارور نامیده می شوند ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
استفاده از رحم اجاره ای برای فرزندآوری، فصل نویی را در حوزه علم ناباروری باز کرده و در دهه اخیر در ایران روز به روز در حال افزایش است، اما به گفته رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور هنوز قانونی برای آن به تصویب نرسیده است.