سه شنبه ۲۸ آبانساعت ۰۴:۰۹Nov 2019 19

جدیدترین‌های «صنعت گردشگری»

ایکنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گروه جامعه در مراسم رونمایی از 90 هزار اقلام تبلیغی گردشگری بر رفع ناشناخته ماندن کشور در فضای بین الملل و مقابله با ایران هراسی در راستای توسعه گردشگری تأکید شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۱:۲۹    
امروزه صنعت گردشگری نشان داده است که اگر دست اندرکاران این بخش با راهبرد و هدف مشخص موضوع جذب گردشگر و تحول اقتصاد را دنبال کنند بسیاری از بومیان این مناطق به طور هدفمند خودکفا و دارای شغل های ثابت و درآمد پایدار خواهند شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۰:۲۷    
ایسنا/خراسان جنوبی معاون گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: آموزش مبتنی بر یادگیری و پیشانی صنعت گردشگری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۵:۱۳    
پهنه گسترده استان فارس که آن را به یک استان چهار فصل تبدیل کرده ظرفیت های متعددی را در خود به وجود آورده که می تواند فارس را به قله گردشگری کشور تبدیل کند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
سومین جلسه شورای سیاست گذاری صنعت گردشگری با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رؤسای انجمن ها و تشکل های این صنعت برگزار شد.
پایگاه خبری صدای نهاوند   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۴:۰۰    
صدای نهاوند: دفتر بین المللی خدمات مسافرتی و گردشگری “رها سیر میلاد”در شهرستان نهاوند با هدف رونق بخشی به صنعت گردشگری به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای نهاوند، صبح روز دوشنبه 17 خرداد ماه با حضور امام جمعه، فرماندار، بخشدار مرکزی، شهردار ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
اینکه ترک ها توانسته اند کشورشان را نه تنها به ایرانیان بلکه به تمام مردم دنیا معرفی کنند و در نتیجه صنعت گردشگری خود را رشد دهند و سالانه تعداد زیادی گردشگر جذب کنند، حاصل نگاه راهبردی آنان به مقوله گردشگری و توریسم است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر اینکه باید نگاه آینده پژوهی به صنعت گردشگری داشت، از حمایت این وزارتخانه از صنعت گردشگری حلال و مذهبی در کشور خبر داد و گفت: توجه به صنعت گردشگری می تواند موجب رونق اشتغال، عدالت اجتماعی، توسعه اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
شرفی گفت: برای ارتقای صنعت گردشگری در استان ارگان های ذیربط در این بخش باید در کنار یکدیگر قرار گیرند و با همکاری و ارائه امتیاز به شرکت های تسهیل گر، استاندارد سازی و افزایش کیفیت ارائه خدمات گردشگری سلامت اهتمام ورزند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یک کارشناس گردشگری معتقد است: گردشگری غذا، رکن مهمی از فعالیت های گردشگری است که امروزه درآمدزایی زیادی برای کشورهای مختلف دارد و این صنعت گردشگری در زمره صنایع خلاق دنیا است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال حوزه گردشگری منطقه ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل گفت: خلأ پیوست فرهنگی بزرگترین چالش صنعت گردشگری در این منطقه است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۷:۳۶    
رئیس جامعه هتل داران گلستان گفت: شرکت در کلاسهای آموزشی و فراگیری علوم و فنون گردشگری باعث ارتقاء کیفیت هتل ها و اماکن اقامتی و صنعت گردشگری خواهد شد.
همگردی   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
براساس سخنان رئیس انجمن گردشگری اروپا، عامل مهم در نابودی صنعت گردشگری انگلیس تغییر قوانین مرزی پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهد بود. تغییر قوانین مرزی و نابودی گردشگری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: به دنبال افزایش میزان سرمایه گذاری در یزد صنعت گردشگری در این استان رشد داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۳:۴۱    
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی از رشد 25 درصدی صنعت گردشگری در کشور از ابتدای سال 98 تا پایان شهریورماه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه صنعت گردشگری از راهکارهای مقابله کشور با هجمه و تحریم های ظالمانه علیه اقتصاد ایران است.
اقتصاد آنلاین / نسیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سازندگی، ترکیه از سال 2016، با جذب بالای توریست به خصوص از کشورهای آسیایی و خاورمیانه جان تازه ای به صنعت گردشگری خودش داده ؛ این خبری بود که سایت تحلیلی المانیتور، پایگاه تحلیلی اخبار کشورهای آفریقای شمالی و خاورمیانه، در آگوست امسال منتشر کرد ...
باشگاه عکاسان جوان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۳    
شهر کاشان، یکی از شهرستان های استان اصفهان است که به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متنوع، در صنعت گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و سالانه علاقه مندان بسیاری، برای بازدید از جاذبه ها و دیدنی های ارزشمند ایران کهن، به این شهر سفر می کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صایع دستی و گردشگری یزد گفت: برگزاری جشنواره های مختلف خصوصا غذاهای محلی با همکاری دستگاه های اجرایی، همکاری مردم و تشکل ها در رونق و توسعه صنعت گردشگری استان موثر است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
شهردار نکا گفت: متاسفانه کوتاهی در معرفی جاذبه های گردشگری نکا باعث شده این شهر تنها به عنوان توقف گاهی بین راهی شناخته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۰:۳۱    
در اولین نمایشگاه گردشگری و ملزومات سفر، فعالان صنعت گردشگری کشور خدمات شان را معرفی می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیر ساخت های گردشگری کشور با اشاره به ظرفیت بالای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در صنعت گردشگری ایران، گفت: یک هزار و 168 منطقه نمونه گردشگری در کشور ثبت و 3500 فرصت شغلی در مناطق فعال ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: با استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری منطقه حفاظت شده آق داغ زمینه توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی مردم در این منطقه فراهم می شود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
س از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرت های اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته اند ...
روزنامه باختر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۶    
جناب آقای بازوند استاندار محترم کرمانشاه جناب آقای مرادنیا استاندار محترم کردستان جناب آقای شاهرخی استاندار محترم همدان جناب آقای خادمی استاندار محترم لرستان جناب آقای دشتکی استاندار محترم ایلام سلام علیکم ...
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس جمهور در پاسخ به سوالی پیرامون ریزگردهای شرق استان و تالاب جازموریان و عدم توسعه راه آهن در بخش های بافت و جیرفت و نیاز این مناطق به شبکه ریلی در توسعه حوزه صنعتی و اشتغال جوانان گفت: استان کرمان ظرفیت های زیادی دارد که می تواند اشتغال زا باشد ...
ریاست جمهوری   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با ابراز خرسندی از سفر به استان کرمان در هفته وحدت از همه محبت ها و برخوردهای گرم مردم سراسر استان به ویژه رفسنجان و همچنین مسوولان استانی، نیروهای مسلح، رسانه ملی و خبرنگاران قدردانی کرد. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی و شهرداری گرگان گفت: جشنواره "پاییز هزار رنگ گرگان" با هدف توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگران، 30 آبان و اول آذر ماه در النگدره گرگان برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۰:۱۵    
استان مرکزی برای ورود به حوزه گردشگری سلامت محور از ظرفیت های مناسبی برخوردار است.
اخبار رسمی   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۳۵    
دوشنبه 98/8/20 ، تهران , (اخبار رسمی) : نمایشگاه صنعت گردشگری مادرید (FITUR) از دوم الی ششم بهمن 98 در شهر مادرید کشور اسپانیا برگزار می شود، یکی از برجسته ترین نمایشگاه ها در حوزه صنعت گردشگری و بازارهای پذیرنده و ارسال کننده گردشگران در دنیا است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۱    
مشهد - امام جمعه مشهد گفت: هتل داری در مشهد مقدس با شهرهایی دیگر کشور متفاوت است زیرا هتل داری در مشهد صنعت گردشگری نیست بلکه صنعت زیارتی است که این موضوع در مشهد هنوز مبهم است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
زمین گردشگری یا ژئوتوریسم (Geotourism) از دو بخش ژئو و توریسم تشکیل شده است بخش ژئو جاذبه های زمین شناسی، ژئومورفولوژی و میراث معدن کاری را شامل می شود و بخش توریسم آن به عنوان موضوعی چند رشته ای، تمامی زیرساخت های صنعت گردشگری را شامل می شود. ...
پایگاه خبری گسترش / فرارو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
احیای دریاچه ارومیه تحت تاثیر بارش های اخیر باعث شد گردشگری دریایی در این منطقه جان بگیرد. ورود گردشگر داخلی و خارجی به استان آذربایجان غربی طی نیمه اول امسال 40 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 97 افزایش پیدا کرد. بخش قابل توجهی از این اتفاق مثبت مربوط به احیای دریاچه ارومیه است. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تصمیم جنجالی رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای خروج از توافق جامع هسته ای موجی از واکنش ها را در میان فعالان تمام عرصه های سیاسی و اقتصادی کشور برانگیخت و در این میان صنعت گردشگری نیز از این امر مستثنی نبود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- پرنده نگری از شاخه های پرطرفدار صنعت گردشگری طبیعت (اکوتوریسم) است که این روزها کهگیلویه و بویراحمد به دلیل حضور پرندگان مهاجر به ویژه مناطق گرمسیری مستعد پذیرایی از ایرانگردان و جهانگردان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۳:۰۳    
باید پذیرفت رابطه ای منطقی بین ساخت سرویس بهداشتی و افزایش گردشگر وجود دارد، کما این که گاهی فقدان آن ها می تواند لطمه ای جدی به صنعت گردشگری کشورها وارد کند.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۵    
ترکیه یکی از کشورهای دنیا است که درآمد قابل توجهی را از طریق صنعت گردشگری کسب می کند، بسیاری ترکیه را با جاذبه های گوناگون توریستی اش می شناسند، حتی با وجود مشکلات اخیر در سوریه و اختلافات ترکیه با غرب باز هم گردشگران بسیاری...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۱:۳۰    
سمیه دولتی توریسم یا همان صنعت گردشگری امروز یکی از سودآورترین و کم هزینه ترین درآمدهای کشورهای جهان است، در این میان کشورهایی که هیچ گونه هویت تاریخی و ملی ندارند با ساخت و ساز مکان های تفریحی خصوصا در مراکز کلان شهرها می خواهند به نوعی برای خود میراث فرهنگی بسازند تا از این راه به جذب توریست یا ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۶:۰۵    
در دهه های اخیر صنعت گردشگری پیشرفت و رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: کشور ما به لحاظ آنکه تاریخ پرفرازونشیبی را به چشم خود دیده و در دوره های مختلفی نیز تحت سلطه حکومت های گوناگون قرار گرفته است دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی زیادی است. در این میان اهمیت همیشگی مذهب و ادیان نیز در فرهنگ کشور ما اماکنی را از خود به یادگار گذاشته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما درباره حضور ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن: کد ویدیو دانلود فیلم اصلی مصاحبه ها: 1 – فعال گردشگر انگلیسی 2 – علی غم خوار..... عضو هیئت مدیره جامعه تورگردانان ایران 3 – کیت بیفیلد.....فعال گردشگری ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی بهاباد از برگزاری چهارمین جشنواره زعفران با محور صنعت گردشگری در بخش آسفیچ این شهرستان از 20 آبان ماه جاری خبر داد و گفت: برداشت محصول در 370 هکتار مزارع منطقه به عنوان قطب تولید این گیاه در استان یزد از هفته جاری آغاز شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۱۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
جشنواره ملی ایل سنگسر یکی از هفت رویداد ملی تعریف شده در کشور برای رونق صنعت گردشگری است که از پانزدهم آبان جاری گشایش یافت و بعد از سه روز، هفدهم آبان 98 با حضور حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، احمد همتی نماینده مردم سمنان ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ابراهیم امامی روز پنجشنبه بر ضرورت تقویت زیرساخت های گردشگری شهرستان نیر تاکید کرد و افزود: باید بیش از این در راستای توسعه گردشگری این شهرستان تلاش کرد زیرا که نیر از ظرفیت بالایی در زمینه صنعت گردشگری برخوردار بوده و با سرمایه کم می توان فرصت های شغلی قابل توجهی در آن ایجاد کرد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۴۶    
سنندج- استان کردستان دارای یک هزار و 520 اثر تاریخی شناسایی شده شامل آثار باستانی، غارهای طبیعی، درختان کهن سال، میراث منقول، قنات و مکان های طبیعی است اما چرا باوجوداین ظرفیت های بی نظیر نتوانسته در جذب و توسعه گردشگری موفق و پیشتاز باشد سؤالی است که ما در گفت وگو با کارشناسان این منطقه به دنبال ...
ساعت24   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ساعت 24-دوبی جزو پنج شهر محبوب کاربران اینستاگرام در سراسر دنیاست. تفریحگاه های ساحلی، معماری و رستوران های مهم و معروف، گردشگران را به اینجا می کشاند.طبق نظرسنجی سایت سفری موسوم به Wego، دوبی در لیست پنج شهری است که عکسهایش بیش از بقیه شهرها از سوی کاربران در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۱    
کسب و کار نیوز : صنایع دستی مازندران که باید به عنوان پایه و رکنی مهم در صنعت گردشگری استان نقش آفرینی کند، به خاطر مشکلاتی چون قیمت گذاری های شخصی و بی پایه هنوز به جایگاه واقعی درآمدزایی دست نیافته است.
برترین ها / سیمرغ   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۰:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر مسافرتی تهران گفت:در صنعت گردشگری هیچ تولیدی نداشته ایم که بگوییم به واسطه آن هزینه های سفر کاهش پیدا کرده بلکه تفاوت نرخ ارز موجب ارزانی سفر شده است. ...
خوزنیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار فاخر ثبت جهانی شوشتر گفت: کارگاه بین المللی گردشگری پایدار فرصتی برای معرفی بهتر این شهرستان در سطح ملی و جهانی است. ...