چهارشنبه ۲۵ تیرساعت ۰۱:۲۱Jul 2020 15

جدیدترین‌های «صنعت گردشگری»

 
بهار نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل: بسیاری از کشورهای در حال رشد و فقیر در اثر شیوع ویروس کرونا با کاهش شدید سرمایه گذاری خارجی روبه رو شده اند. درآمدهای ناشی از صنعت گردشگری این کشورها کاهش یافته و تجارت خارجی آن ها آسیبی جدی دیده است ...
نصیر نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
احمد حمزه زاده روز سه شنبه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی شهرستان مرند با بیان اینکه شیوع کرونا، معادلات را در حوزه گردشگری بهم زد، اظهار داشت: با شیوع کرونا و تعطیلی های گسترده و طولانی مدت، بیشترین ضرر را صنعت گردشگری متحمل شد.وی افزود: تعداد 30 هزار نفر شاغل مستقیم در حوزه گردشگری و [...]
رجا نیوز   ۸ ساعت پیش    
رنت خودرو یا همان اجاره خودرو در کشورهای پیشرفته جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است . بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به دلیل جاذبه های مختلف گردشگری و سرمایه گذاری کلان در صنعت گردشگری ، همواره پذیرای تعداد زیادی توریست در کشور خود می باشند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۱۰    
پاندمی کرونا ضربه سنگینی به صنعت گردشگری ونیز و سایر شهرهای توریست پذیر جهان وارد کرده است؛ با این حال، بسیاری از منتقدان به این بحران به عنوان فرصتی برای تجدیدنظر در مورد " گردشگری تک بعدی" نگاه می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۴۳    
الهیاری گفت: برکات صنعت گردشگری در سال های گذشته به شهرستان های استان اصفهان رسیده و این صنعت در سراسر استان گسترش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۶:۴۹    
بروجرد - ایرنا - صنعت گردشگری و توریسم بروجرد همانند دیگر بخش های تولیدی، خدماتی و صنعتی از ضررهای شیوع ویروس کرونا در امان نیست.
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۰:۵۱    
تحولات سیاسی و ارزی بازیگران اصلی صنعت گردشگری کشور شدند. کاهش ارزش پول کشور، ورود گردشگران کشورهای همسایه به ایران را بیش از 66 درصد افزایش داد.
میرزایی، معاون امور اقتصادی وزارت کار گفت: با افزایش خطرات بیماری کرونا و تداوم رکود بخش گردشگری، روشن است حمایت های مصوب از جمله تسهیلات پرداختی کرونا، کافی نیست و باید اقدامات جدیدی برای این بخش دردستور کار قرارگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: حوزه گردشگری و فعالان این بخش بیشترین خسارت را از شیوع کرونا داشته که با همکاری ادارات مختلف برای کاهش اثرات مالی این بیماری بر صنعت گردشگری استان تلاش خواهیم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مرودشت، ساماندهی محور ورودی مجموعه جهانی تخت جمشید را از اهداف مهم و اثرگذار در حوزه فرهنگ و ارتقای کیفیت صنعت گردشگری این شهرستان برشمرد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۴:۰۱    
زاهدان- ایرنا- ویروس کرونا اگر چه مانعی برای توسعه گردشگری در چند ماه گذشته شد اما با پایان یافتن این دوران به یکباره سیل عظیم گردشگری در کشور و دنیا به حرکت درخواهد آمد و باید برای دوران پساکرونا زمینه رونق صنعت گردشگری و میزبانی از مسافران و گردشگران را فراهم کرد تا چرخ این صنعت با قدرت به حرکت ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۴    
در حالی که صنعت گردشگری و صنایع مرتبط با آن بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا متحمل شده اند، کارشناسان این صنعت بر این باورند که احیای دوباره این صنعت در شیبی آرام، طول نمی کشد و نمی توان محدوده زمانی برای آن تعیین کرد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج از ایجاد اتاق مشترک شبکه گردشگری زاگرس نشینان خبر داد. سه رکوت نجفی در سنندج اظهار کرد: صنعت گردشگری امروزه در دنیا به عنوان پرسودترین صنعت از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و یکی از راه های تقویت این صنعت ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۲۱:۰۱    
برنامه منهای نفت در این قسمت مستند خود به بررسی صنعت گردشگری ایران در برنامه منهای نفت پرداخته است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۲۰:۳۰    
در این بسته خبری از اجرای مخازن زیرزمینی مکانیزه زباله تا پرداخت حق بیمه رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی تبریز و رونق صنعت گردشگری در شهر بستک را بخوانید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مقامات بانک توسعه آفریقا گفت کشورهای آفریقا که به صنعت گردشگری و تولید نفت وابسته هستند بیشترین آسیب را از شیوع کرونا خواهند دید.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا بیش از هر فعالیتی گردشگری را تحت تاثیر قرارداده، ضررهای اقتصادی به صنعت گردشگری را بسیار بالا دانست و مهم ترین راهکار را حمایت های دولتی عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: لرستان دارای حدود 5 هزار جاذبه گردشگری است که تنها با تکیه بر همین مواهب و توسعه صنعت گردشگری می توان نرخ بالای بیکاری در لرستان را کاهش داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: رونق صنعت گردشگری در مناطقی همچون شهر آبی بیگلو در استان که دارای ظرفیت های بالایی برای جذب گردشگر هستند، با سرمایه گذاری ویژه میسر است.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۵۸    
روند رو به رشد صنعت گردشگری در جهان و توجه دولت ها به اهمیت این صنعت در رونق اقتصادی کشورها و مناطق، ضرورت ایجاد هتل های چند ستاره و هتل آپارتمان ها در حد استاندارد را دوچندان کرده است....
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۰:۵۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی بر ضرورت استفاده از ظرفیت صنعت گردشگری برای ایجاد اشتغال تاکید کرد. به گزارش خبرماکو، به نقل از سایت روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه حل معضل زباله در استان گیلان نیازمند فرهنگ سازی و توسعه مکانیزه سازی کمپوست است، گفت: افزایش حجم زباله ها در استان گیلان نباید تنها عایدی شهرهای شمالی از صنعت گردشگری باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کرونا یک هشدار مهم به دولت ها بود که نشان دهد سلامت عمومی جامعه برای توسعه صنعت گردشگری یک کشور اولویتی انکارناپذیر بوده و با این شرایط این صنعت بیش از پیش نیازمند احیای مجدد برای زنده ماندن است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت گردشگری نهاوند نیازمند توجه و تقویت زیرساخت ها است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۰:۲۷    
دنیای اقتصاد : بیش از 2 هزار فعال رسمی (حقوقی) در بازار گردشگری برای دریافت تسهیلات جبرانی رکود کرونا در سامانه دولت ثبت نام کردند. با شیوع ویروس کرونا تمام بخش های اقتصادی کشور متضرر شده اند که علاوه بر آن شیوع این ویروس صنعت گردشگری را در جهان با رکودی قابل توجه مواجه کرد به طوری که موجب شد اغلب ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بانک جهانی خسارت اقتصادی پاکستان از توقف صنعت گردشگری به دلیل کرونا در سال میلادی جاری را بیش از 3 دلار تخمین زد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و ظرفیت بالای استان گفت: متاسفانه بر خلاف استانهای مجاور در حوزه گردشگری فعالیت قابل توجهی در استان انجام نشده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
این گزاره که ایران در رده کشورهای نخست جهان در دارا بودنِ جاذبه های گردشگری است، مورد اذعان و پذیرش همه ی جهانیان است؛ و این که، صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است ...
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۱    
مدیر عامل سازمان منطقه آزادگفت:اوایل آبان اولین هواپیما در فرودگاه ماکو به زمین خواهد نشست. خبر ماکو: “حسین فروزان”در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان غربی ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۶:۵۹    
شهردار بستک گفت: با رایزنی های انجام شده با مسئولان و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، طرح مطالعاتی بناهای تاریخی شهر انجام و اطراف بناهای تاریخی محوطه سازی شده و محیطی مناسب برای بازدید گردشگران ایجاد شده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در بازدید از آبشار کرکری مشگین شهر اظهارداشت: فعالیت های گردشگری به جهت شیوع موج دوم کرونا در استان کم رونق شده است ولی این بدان معنا نیست که ما از توسعه اماکن و مناطق گردشگری غافل باشیم. وی گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری نقش مهمی در اقتصاد استان اردبیل دارد و این [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: کشور با شیوع ویروس کرونا در شرایط خاصی قرار گرفت، و چنین شرایطی هم در طول تاریخ صنعت گردشکری جهان سابقه نداشته است، و این اتفاق به این گستردگی همه اجزا و مولفه های این صنعت را زمینگیر و دچار چالش کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راوی در مجلس شورای اسلامی گفت: بمنظور حمایت از فعالان صنعت گردشگری که بیشتر لطمات را از کرونا متحمل شده اند، باید برش گردشگری برای معین های اقتصادی استان احصا و تعریف شود و ماموریت ها در هر بخش ابلاغ گردد.
عصر زنجان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: اثر تاریخی چهل پله به دلیل هم جواری با کمپ های گردشگری گلابر نیازمندزیرساخت های گردشگری است.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۴۰    
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، عوامل فرهنگی و اجتماعی موثر بر جذب توریسم به ماکو نویسنده : میر نظیر موسوی در جهان امروز صنعت گردشگری در برنامه های اقتصادی کشورها جایگاه ممتازی دارد، به طوری که گفته می شود، افزایش گردشگری به معنی افزایش درآمد و افزایش گردش مالی است ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۹    
یک فعال گردشگری گفت: کمتر کشوری ثروت طبیعی و انسانی ایران در حوزه گردشگری را داراست، اما مدیریت این ثروت مهم است. مجلس باید دغدغه رفع مشکلات کشور را داشته باشد و از صنعت گردشگری در این راستا استفاده کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
توسعه پایدار صنعت گردشگری همانند تمام صنایع دیگر مستلزم برنامه ریزی دقیق است و بدون برنامه استراتژیک و نقشه راه و با دلخوشی کاذب به موفقیت های کوتاه مدت می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به بار آورد که حتی ممکن است به نابودی کسب وکار های گردشگری منجر شود.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۲۲    
با همه گیر شدن کرونا از سال گذشته، دولت بسته حمایتی را برای تاسیسات گردشگری در نظر گرفت. در این راستا، در فروردین امسال، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۵۰    
با مشاهده و دریافت آزمایش ویروس کرونای گردشگران خارجی و نصب برچسب خوش آمدید توسط مسئولین فرودگاه دبی، این شهر از روز گذشته به امید احیای صنعت گردشگری خود پس از بسته بودن نزدیک به چهار ماه، درهای خود را به روی بازدید کنندگان بین المللی گشود.
هراز نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار بابلسر : بابلسر را به حق پایتخت گردشگری مازندران و یکی از شهرهای مهم کشور در صنعت گردشگری می دانم به گزارش پایگاه خبری هرازنیوز ،به مناسبت هفته شهرداریها و دهیاریها اصحاب رسانه شهرستان بابلسر از پروژه های عمرانی شهرداری این شهرستان بازدید کردند . ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی کشور از بهره مندی فعالان صنعت گردشگری فاقد بیمه کشور از تسهیلات گردشگری ویژه ایام کرونا خبر داد.
روزنامه وارش   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز/ ویروس کووید 19 که در تاریخ 30 بهمن به صورت رسمی وارد استان مازندران شد، علاوه بر مردم تمامی بخش های اقتصادی استان را نیز از همان روزهای نخست مورد حمله قرار داد و خسارات سنگینی تاکنون به اقتصاد مازندران وارد کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: رونق صنعت گردشگری در سطح استان توسعه اقتصادی و افزایش ارزآوری اردبیل را به دنبال دارد.
دنیای سفر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
گردشگری الکترونیکی حلقه مفقودشده صنعت گردشگری در ایران است که با توسعه و بازنگری در سیاست ها و فعالیت های پراکنده گذشته می توان گام بلندی برای توسعه این صنعت برداشت.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۷    
توسعه پایدار صنعت گردشگری همانند تمام صنایع دیگر مستلزم برنامه ریزی دقیق است و بدون برنامه استراتژیک و نقشه راه و با دلخوشی کاذب به موفقیت های کوتاه مدت می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به بار آورد که حتی ممکن است به نابودی کسب وکار های گردشگری منجر شود.
دولت تایلند در نظر دارد برای جبران ضرر 47 میلیارد دلاری گردشگری این کشور، مرزها را به صورت تدریجی باز کند. خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ؛ بر اثر شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری در جهان 3.3 تریلیون دلار تاکنون خسارت دیده است و در این میان سهم تایلند 47 میلیارد دلار بوده است ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۳۱    
شفقنا- دوبی به امید احیای صنعت گردشگری خود پس از تعطیلی چهار ماهه، درهای خود را به روی بازدید کنندگان بین المللی بازگشایی کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره گردشگری در این شهر توریستی به دلیل محدودیت های سفر ناشی از شیوع کرونا دچار رکود شد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۷:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از ظرفیت های بالقوه در صنعت گردشگری توجه به گردشگری دریا، دریاچه و سواحل است که هم ابعاد گسترده ای برای سرمایه گذاری داشته و هم از جذابیت بالای گردشگری برخوردار است، امروزه در اغلب کشورهای دنیا توجه به تورهای دریایی، حمل و نقل دریایی، ورزش ها و تفریحات آبی ...
خبرگزاری ایسنا: ترکیه به عنوان پرترددترین مرز مسافری ایران اعلام کرد از 11 مردادماه مرز هوایی با ایران را باز می کند. تصمیم سایر کشورها برای پذیرش مسافران ایرانی هنوز مشخص نیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۵۲    
گروه استان ها - در بسیاری از کشورها مولد اصلی اقتصاد، صنعت گردشگری بوده که در مازندران با تقویت تورها می توان از این صنعت در جهت توسعه استان بهره برداری کرد.