شنبه ۰۲ شهریورساعت ۱۴:۳۷Aug 2019 24

جدیدترین‌های «بناهای تاریخی»

فرارو   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۷:۵۶    
در مراسمی با شرکت مقام های دولتی و دیپلمات های خارجی، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان قصر بازسازی شده شاه امان الله، دارالامان در غرب کابل را بازگشایی کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد: متاسفانه اغلب مالکان بناهای تاریخی اعم از دولتی و شخصی نقش موثری در حفظ و نگهداری اثر تاریخی در اختیار خود ایفا نمی کنند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
امیرانتخابی با بیان اینکه تناسب حداقلی بین اعتبار تخصیصی و تعداد بناهای نیازمند مرمت استان وجود ندارد گفت: مرمت و احیا بناهای تاریخی گیلان در گرو تامین اعتبارات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نتایج یک تحقیق ده ساله نشان می دهد بیش از 30 هزار کتیبه فارسی بر بناهای تاریخی جاذبه های گردشگری هند وجود دارد
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۲۰:۵۵    
مسجد جامع رفسنجان یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی و مذهبی این شهر است که به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر به غیر از تاریخی بودن آن؛ یاد آور حوادث و خاطرات مختلفی در طول تاریخ است.
نصر نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۸:۱۲    
نصر: نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت محول شدن مباحث کارشناسی واگذاری بناهای تاریخی به استان ها توسط صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به افزایش بازسازی بناهای تاریخی با خشت گفت: در اکثر شهر های استان کارگاه های متعدد خشت فعال شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۷:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی کشور از تسریع روند واگذاری بناهای تاریخی آذربایجان شرقی با حفظ هویت اثر به بخش خصوصی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس فنی دفتر معاونت میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: برای ادامه فعالیت پروژه مرمت و احیاء راسته بازار چال حسن خان حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است. ...
اقتصاد آنلاین / خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مسجد امام خمینی (ره) یکی از بناهای تاریخی و دیدنی شهرستان بروجرد است که در مرکز شهر در میانه راسته بازار یا همان بازار قدیمی بروجرد قرار دارد.این مسجد یکی از بزرگ ترین مساجد تاریخی کشور است به گونه ای که بر اساس اسناد تاریخی این مسجد در زمان فتحعلی شاه قاجار بر روی ویرانه های یک مسجد قدیمی دیگر ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۴    
مراسم بزرگداشت مرحوم سید باقر آیت الله زاده شیرازی، معمار، مرمت گر و استاد فقید دانشگاه و چهره ماندگار عرصه معماری، مرمت و حفظ بناهای تاریخی ایران برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۴    
دکتر سید باقر آیت اله زاده شیرازی بعد از 40 سال تلاش خستگی ناپذیر با اخلاص برای حفظ و احیای میراث ارزشمند فرهنگی این سرزمین28 مردادماه 1386، در خلال برگزاری مراسمی که برای پاسداشت خدماتش ترتیب یافته بود به سوی ابدیت پرکشید.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۰۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری در سفری یکروزه به استان مرکزی چند طرح گردشگری را بهره برداری و از بناهای تاریخی نیز بازدید کرد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه بخش زیادی از گردشگران ورودی به کشور، گردشگران درمانی هستند گفت: به نظر می رسد که اراک نیز با توجه به ظرفیت های موجود در آن باید از این مزیت بهره مند شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: 50 میلیارد ریال به فراهم سازی زیرساخت ها و مرمت بناهای تاریخی استان مرکزی اختصاص می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
استان ها - ایرنا - پیگیری واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی، وجود فاصله تا رسیدن به نقطه مطلوب قضایی، 26 صدم متر سرانه ورزشی در مدارس، پای لنگ قوانین دفاع از حقوق کودکان، بیماری های غیرواگیر علت 83 درصد از مرگ و میرهای کشور ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان آوج گفت: بناهای تاریخی آوج امنیت ندارند و لزوم ایجاد نگهبانی در برجهای خرقان ضروری است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حیدرعلی عابدی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با محوریت بررسی وضعیت پیش روی ابنیه تاریخی اصفهان با مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق احیا و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی دیدار کرد .
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
خمین - ایرنا- رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استفاده حداکثری از مشارکت مردمی برای ترمیم و حفاظت از بناهای تاریخی و باستانی کشور از سیاست های اولویت دار دولت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: بازدیدهای تشریفاتی متولیان میراث فرهنگی و گردشگری، پایه های بناهای تاریخی و ظرفیت های گردشگری را سست می کند
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۳:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - ساعت کاری موزه ها و بناهای تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی قزوین برای بازدید گردشگران به مناسبت عید سعید غدیر خم از فردا سه شنبه تا جمعه افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: 5میلیارد تومان برای مرمت بناهای تاریخی و توسعه زیرساخت ها به استان مرکزی اختصاص می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - معاون رئیس جمهوری گفت: واگذاری بناهای مهم تاریخی به بخش خصوصی، براساس تصمیم دولت از 2 سال گذشته آغاز شده است.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۱:۲۱    
مشهد بعد از تهران، بزرگترین شهر ایران زمین است. این شهر بزرگ و دیدنی که اتفاقاً پایتخت معنوی ایران زیبا هم هست جاهای دیدنی بسیاری دارد. در مشهد زیبا برای گردشگران هم فرصت زیارت وجود دارد و هم سیاحت ...
توریسم آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نگران بودیم، آتش صورتِ تاریخ مان را لکه دار کند، آب آوردیم و خاموش اش کردیم. پس باید فکری به حال سر و صورت اش می کردیم، ماندیم کثیفی ها را کجا خاک کنیم، تصمیم گرفتیم سرش را با تیزی لبه ی لودر ببریم تا اصلا خیال مان راحت شود!
فرمانداری اردستان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۹:۵۶    
آقای تأملی در این بازدید گفت: کمبود کادر بهداشتی درمانی و پزشک متخصص مهمترین دغدغه مردم در شهرستان است که به زودی در جلسه ای با حضور مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی به بررسی و اتخاذ راهکار خواهیم پرداخت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان میراث فرهنگی در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از عملکرد مالی این سازمان و چالشها، تأکید کرد: با این حجم از بناهای تاریخی که شامل یک میلیون سایت و محوطه تاریخی، نزدیک به 34هزار اثر ثبت شده ملی بودجه کافی نداریم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۲:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایشگاه نقاشی بناهای تاریخی هندوستان با عنوان شگفتی های معماری هندوستان با همکاری مرکز فرهنگی سفارت هندوستان در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان 28 مرداد به نمایش گذاشته می شود.
شفاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۹:۵۰    
بازدید از بناهای تاریخی و قدیمی راه خوبی برای آشنایی با گذشته یک کشور است. کلیسای سنت جان لاتران رم نیز تاریخ و معماری دوره های مختلف ایتالیا را نشان می دهد.در ادامه مطلبی که توسط سایت "سفر باتو" آماده شده است را بخوانید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که بناهای تاریخی امیرچخماق و مسجد جامع دو جاذبه شاخص گردشگری شهر جهانی یزد به شمار می آیند، اما منظر آنها به دنبال هجوم بی قید و بند میز و صندلی های اغذیه فروشان در حال گم شدن است. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۰۵    
خبرگزاری میزان- شهردار هرات گفت: برای جلوگیری از تخریب بناهای تاریخی در هرات مدیریت آنها به شهرداری واگذار شده است. تاریخ انتشار: 08:00 - 27 مرداد 1398 - کد خبر: 542270
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و امام جمعه شهر اصفهان در دیدار با مدیرعامل صندوق احیا و بهره برداری از اماکن و بناهای تاریخی و فرهنگی گفت: با توجه به این که نگهداری، حفظ و احیای همه خانه ها و بناهای قدیمی از توان سازمان میراث فرهنگی خارج است ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۲:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران قانون حمایت از احیای بافت های تاریخی - فرهنگی را به شهرداران مناطق 22گانه پایتخت ابلاغ کرد. به گزارش همشهری، این قانون که حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی - فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره برداران بناهای تاریخی نام دارد ...
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۰:۳۷    
موزه مقدم یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از زمان قاجار است که از نظر تاریخچه، معماری و اشیایی که در آن نگهداری میشوند، ارزش بسیار بالایی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- کتاب سه جلدی بازپیرایی نقوش تزیینی ابنیه تاریخی سمنان توسط زوج نویسنده و هنرمند استان سمنان به همت حوزه هنری این استان و از مجموعه 110 جلدی دانشنامه فرهنگ و تمدن استان سمنان به چاپ رسیده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۲۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هادی میرزایی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی استادکاران مرمت و بازسازی بناهای تاریخی کاشان به میزبانی خانه عامری ها تشریح کرد: دولت با گذشت سال ها از انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیده که از بخش خصوصی بهره گیری کند تا سرمایه گذاران پا به عرصه بگذارند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مرمت اضطراری 10بنای تاریخی استان مرکزی امسال با هدف حفظ و جلوگیری از تخریب آغاز شده است.
مراسم بزرگداشت مرحوم سید باقر آیت الله زاده شیرازی، معمار، مرمت گر و استاد فقید دانشگاه و چهره ماندگار عرصه معماری، مرمت و حفظ بناهای تاریخی ایران یکشنبه 27 مردادماه 1398 در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۲:۵۳    
معظمه نقی پور | ساری-خبرنگار بناهای تاریخی به جای مانده از دوره های مختلف در نقاط مازندران خودنمایی می کنند که می توانند ظرفیت های مهمی برای گردشگری باشند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
میراث فرهنگی قدرت حفاظت از بناهای تاریخی با مالک خصوصی را ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: رگبار و سیل بهاره در استان 60 تا 70 میلیارد ریال خسارت به بناهای تاریخی استان وارد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: رگبار و سیل بهاره در استان 60 تا 70 میلیارد ریال خسارت به بناهای تاریخی استان وارد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- زلزله 5.2 ریشتری دوشنبه 14 مرداد در کهگیلویه و بویراحمد خسارت هایی در زمینه های زیرساختی به برخی از شهرهای استان از جمله شهرستان چرام وارد کرد و در این میان 10 بنای تاریخی این شهر دچار آسیب جدی شد.
اقتصاد آنلاین / پرسش   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۲:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، قاسم منصور آل کثیر از فعالان میراث فرهنگی خوزستان گفت: اخیرا آرامگاه تاریخی یعقوب لیث در شهرستان دزفول و درون محوطه تاریخی جندی شاپور بر اثر آنچه که اشتباه پیمانکار عنوان شده تخریب شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: برنامه های فواره شادی برای معرفی اماکن تاریخی به نسل جدید در بناهای تاریخی این منطقه و به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اجرا خواهد شد.
هورگان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۰۸:۵۲    
سرای تاریخی میرزا باقر جاوید نی ریزی، یکی از بناهای تاریخی نی ریز است که از دوران قاجاریه تا به امروز پابرجا مانده.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۰۷:۴۰    
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه گفت: تعدادی از بناهای تاریخی شهرستان به دلیل نبود اعتبار در معرض تخریب هستند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مجاهد کرباسی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای تهیه این مرکز که بتواند اطلاعات دقیق بناهای تاریخی و تفرجگاهی منطقه را در اختیار علاقه مندان قرار دهد باید نخبگان و نویسندگان منطقه با این اداره همکاری کنند. ...
فانوس زاگرس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قدیمی ترین شهر مسکونی جهان ایروان از شهرهای مهم جهان است که پایتخت کشور ارمنستان می باشد و بسیاری از تاریخ شناسان آن را قدیمی ترین شهر مسکونی جهان می دانند. این شهر قدمتی طولانی دارد و بناهای تاریخی و ارزشمند زیادی را در خود جای داده است. ایروان در کناره های رود هرازدان [...]