جمعه ۲۰ تیرساعت ۱۸:۱۲Jul 2020 10

جدیدترین‌های «بناهای تاریخی»

 
شفقنا   ۲ ساعت پیش    
شفقنا- قائم مقام سابق الازهر مصر تصمیم احتمالی ترکیه برای تغییر کاربری یکی از بناهای تاریخی این کشور و تبدیل دوباره آن از موزه به مسجد را در تضاد با آموزه های اسلام برشمرد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۶:۵۹    
شهردار بستک گفت: با رایزنی های انجام شده با مسئولان و کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، طرح مطالعاتی بناهای تاریخی شهر انجام و اطراف بناهای تاریخی محوطه سازی شده و محیطی مناسب برای بازدید گردشگران ایجاد شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - بخشدار بندرکیاشهر از راه اندازی پارک موزه در مجموعه بناهای تاریخی شیلات این بخش که قدمتی 150 ساله دارد با هدف توسعه بخش گردشگری خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۷    
مدیر پایگاه میراث فرهنگی و قلعه های تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی علف های هرز در محوطه بناهای تاریخی این استان انجام شد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: واحد امانی اداره کل اصفهان با توجه به تعدد بناهای تاریخی در اصفهان امکانات کافی را ندارد و اعتبارات ابلاغی پاسخگو نظارت بر بناهای تاریخی اصفهان نیست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
کامیاب گفت:مرحله دوم مرمت مسجد وکیل (حاجی خان یاور) به پایان رسید، این مسجد وکیل(حاجی خان یاور) رشتخوار از مجموعه بناهای تاریخی وکیل است که در بافت تاریخی شهر و در کنار آب انبار دوقلو و حسینیه رشتخوار قرارگرفته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۲۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: زلزله صبح امروز لیردف آسیبی به بنا های تاریخی وارد نکرده است .
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
برج به جامانده از قلعه بندبن، یکی از بناهای تاریخی است که ثبت ملی شده و قرار است راه دسترسی به آن برای گردشگران پله گذاری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۱:۳۱    
عمارت کلاه فرنگی یکی از بناهای تاریخی شهر تهران است که متاسفانه در سایه عدم توجه کافی مسئولان میراث فرهنگی به فراموشی رفته است. در همین زمینه علی خضریان و اقبال شاکری نمایندگان مردم تهران در مجلس معتقد هستند که کلاه فرنگی فقط یکی از ده ها مورد آثار باستانی تهران که که چنین وضع نامطلوبی را تجربه می ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری طرح حرم های مطهر از امضای تفاهم نامه ای به منظور بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده و حفظ، احیا و مرمت بناهای تاریخی و واجد ارزش واقع در بافت پیرامونی چهار حرم مطهر در مشهد، شیراز، قم و شهرری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان بناها و آثار تاریخی به جامانده از روزگاران بسیار دور همیشه راوی حکایت فرهنگ و تمدن و سرنوشت هر شهری بوده و هست و به نوعی شناسنامه آن شهر محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان گفت: زلزله 4.6 ریشتری گمیشان به بناهای تاریخی این شهر خسارتی وارد نکرده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان گفت: در پی وقوع زلزله 4/6 ریشتری حوالی شهرستان گمیشان در شامگاه شنبه 14 تیر 99 آسیبی به بناهای تاریخی شهرستان وارد نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از بازدید 31 هزار و 838 گردشگر از بناهای تاریخی استان طی سه ماهه امسال خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۲۱:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نهاد کنفرانس و توسعه تجارت سازمان ملل موسوم به آنکتاد در تازه ترین گزارش خود از بروز بحران مالی در صنعت گردشگری در جهان به سبب کرونا خبر داده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس تفاهم نامه های که با شهرداری تبریز منعقد کردیم، حرکت های خوبی در خصوص تملک، بازساز، مرمت و احیای بناهای تاریخی ما انجام گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۰:۴۲    
تهران- ایرنا- مسعود میرزا ظل السلطان یکی از شاهزادگان مقتدر و زورگوی دوره قاجاریه بود که 34 سال متوالی امور اصفهان را در ید قدرت خود گرفت. وی در این دوره علاوه بر سرکوب سخت شورش های گاه و بیگاه در اصفهان تعداد بسیار زیادی از بناهای تاریخی دوره صفویه را به دلایل نامعلومی تخریب کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۲۲:۲۲    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خُنج گفت: زلزله آسیبی به بناهای تاریخی این شهرستان وارد نکرده است .
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای شهر کرج گفت: بهره برداری مناسب از بناهای تاریخی پردیس کشاورزی کرج نیازمند سرمایه گذاری و تامین امکانات است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۸:۳۲    
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: 70 درصد بناهای تاریخی استان در معرض تهدید حفاران غیر مجاز قرار دارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۲:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
تصاویر نشان می دهند بدون هیچ آسیبی به ویترین ها، آثارِ موزه مردم شناسی در سرای کاظمی که تا مدتی قبل به عنوان دفتر مدیریت بافت تاریخی منطقه 12 تهران در محله امامزاده یحیی استفاده می شد، به سرقت رفته اند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
خانه تاریخی پیشه وران به عنوان یک از بناهای تاریخی پر اهمیت از دور قاجار در شهر مشهد است که به شماره 13365 به ثبت ر سیده است، این خانه تاریخی تحت حفاظت و نظارت میراث فرهنگی و در اختیار شهرداری منطقه هشت مشهد قرار دارد، اکنون با توافق بین میراث فرهنگی و شهرداری در حال مرمت است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در استان چهارمحال وبختیاری بناهای تاریخی کم نیستند اما حافظان این بناهای تاریخی گویی در خواب عمیق هستند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: از واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی حمایت می کنیم.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۳:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
پیرو خبر منتشرشده در فضای مجازی و برخی از رسانه ها با تیتر’سوزاندن یک اثر 300 ساله توسط افراد ناشناس و تخریب خانه مرعشی شوشتر معاون میراث فرهنگی خوزستان در راستای شفاف سازی توضیحاتی ارائه کرد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شوشتر از آتش زدن در ورودی خانه مرعشی خبر داد و گفت: تعرض به بناهای تاریخی شوشتر در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۶:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
از حدود 24 سال قبل که طرح ساماندهی و به سرانجام رساندن بافت تاریخی اطراف حرم امام رضا (ع) در دستور کار متولیان شهری و میراث فرهنگی مشهد قرار گرفت تا امروز این طرح با بایدها و نبایدهای زیادی دست و پنجه نرم کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اردستان- رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان گفت: برای حفاظت کامل از قنات تارخی 2 طبقه اردستان که ثبت جهانی نیز شده است نیازمند نصب دوربین مداربسته هستیم که این امر نیازمند بودجه قابل توجهی است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۹:۲۱    
حسن خلیل آبادی، رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در گفتگو با شهر درباره میزان خسارت وارده به آثار تاریخی پس از وقوع زلزله در پایتخت گفت: آثار باستانی و میراثی در طول تاریخ تقریبا همه زلزله ها را پشت سر گذاشتند در غیر این صورت نمی توانستیم هم اکنون آنها را ببینیم. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معرفی بناهای تاریخی خراسان شمالی ازجمله آیتم های برنامه تلویزیونی چهارراه خوشی است که به زودی از شبکه اترک صدا و سیمای استان به روی آنتن می رود .
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد احداث تله کابین در بناهای تاریخی به وحی منزلی تبدیل شده که قرار است در هر بنای تاریخی با یک معجزه،
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۳:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: طاق بستان، تاریخی مصور در دل کوه شامل یک سنگ نگاره و دو طاق سنگی و چند سنگ نبشته متعلق به دوره ساسانیان در دل کوهی در شمال غربی شهر کرمانشاه است که این روزها حال و روز خوشی ندارد ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شهر ساری عمارتی زیبا و قدیمی را در آغوش خود جای داده است که مدتی به عنوان اداره کل میراث فرهنگی مورد استفاده بوده است و اکنون تبدیل به یکی از موزه های دیدنی این شهر شده است. عمارت کلبادی ساری، با عمر 200 ساله اش جایی است بسیار دیدنی که برای دیدن آن باید به خیابان انقلاب و محله آب انبار نو بروید ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سلماس گفت: زلزله آسیبی به بناهای تاریخی این شهرستان وارد نکرده است .
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، نقش ستادهای استانی با محوریت استانداری ها در تحقق مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه حمایت از طرح های احیاء، مرمت و تغییر کاربری بناهای تاریخی روستایی را مهم و پررنگ برشمرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: آثار و بناهای تاریخی استان از طریق ویدئوکلیپ به هفت زبان مختلف معرفی می شوند .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زاهدان گفت: زمین لرزه شب گذشته نصرت آباد زاهدان، خسارتی به بناهای تاریخی منطقه وارد نکرده است .
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه تاریخی دون هوانگ در استان گان سو هر سال میزبان عده بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است اما امسال با توجه به شیوع کرونا، در محل بنای یادبود شهر پکن یک نمایشگاه مجهز به جدیدترین فناوری های روز دنیا برگزار شده است که به شهروندان پکنی این امکان را می دهد در فاصله هزار کیلومتر از محل این مجموعه ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۱:۳۳    
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور از بناهای تاریخی شهرستان های رامیان و آزادشهر بازدید کرد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۰۹:۲۸    
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور در استان گلستان گفت: این صندوق نسبت به تعیین و اعطای کاربری مناسب و بهره برداری از بناهای تاریخی با رعایت حفاظت از شأنیت اصلی بنا اقدام می کند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور در جریان سفر دو روزه خود به خراسان شمالی از تعدادی از آثار و بناهای تاریخی این استان بازدید کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۲۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - مدیرکل میراث فرهنگی زنجان با اشاره به تعیین حریم محوطه باستانی و بناهای تاریخی اعلام کرد: اصلاح و رفع ایرادات تعیین حریم و ضوابط حفاظتی 6 اثر تاریخی در استان زنجان در سه ماهه اول سال جاری تعیین شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۲۰:۳۵    
ساری- ایرنا- همسایه داشتن همه جا خوب نیست، بویژه وقتی پای بناهای تاریخی در میان باشد و قدرناشناسی همسایه؛ مانند همسایگی غارهای تاریخی با معادن شن و ماسه در مازندران یا بناهای چند ساله هویتی مناطق شهری استان در محاصره برج و باروهای آهنین.
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۲:۰۹    
در مجموعه عکس زیر، تصاویری زیبا از اماکن و بناهای تاریخی شهر اردبیل را مشاهده می کنید.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز :صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی به عنوان بازوی اجرایی وزارت میراث فرهنگی فعالیت خود را درحالی ادامه می دهد که به تازگی با تصویب اساسنامه جدید آن، موضوع توسعه صنایع دستی و فرش دستباف نیز به آن اضافه شده است ...
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۰:۲۸    
تصاویر زیبا از اماکن و بناهای تاریخی شهر اردبیل را مشاهده می کنید.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۶:۴۸    
محله سرخبنده رشت یکی از محله های قدیمی رشت است که در خیابان تختی قرار دارد. خیابان تختی رشت بیشتر به خاطر محله قدیمی سرخبنده که در دل آن جای گرفته، معروف است. حمام قدیمی چشکلار در این محله، یکی از بناهای تاریخی و از اولین حمام های شهر رشت در سال های بسیار دور بوده که امروزه نیمه ویران و فرسوده است ...
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۱:۰۳    
مسجد و مدرسه حاج سمیع یکی از بناهای تاریخی رشت است . خانواده سمیعی از خانواده های اصیل و بزرگ رشت هستند، یکی از بناهایی که توسط یکی از بزرگان این خاندان بنا شده است، مسجد حاج سمیع است که توسط حاج سمیع خان رشتی بنا شده است ...
موج   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۰:۲۱    
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با اشاره به اهمیت بناهای تاریخی استان البرز گفت: در این راستا کارهای مربوط به مرمت و بازسازی کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ با اعتبار 10 میلیارد تومانی انجام می شود