چهارشنبه ۰۹ بهمنساعت ۱۴:۰۶Jan 2020 29

جدیدترین‌های «حوزه میراث فرهنگی»

گفتارنو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۷:۳۶    
گفتارنو/ سرویس اقتصاد: 85 طرح ورزش و جوانان، 16 طرح میراث فرهنگی به اضافه 6 طرح فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرجمع 107 طرح اقتصادی چندین ماه است که در مرحله فراخوان مانده است. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از انعقاد 7 تفاهم نامه همکاری در حوزه میراث فرهنگی و در راستای صیانت از آثار تاریخی با دستگاه های اجرایی استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: یکی از خانه های تاریخی در شیراز به سازمان های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی استان تعلق خواهد گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۲:۳۲    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان قروه از دستگیری 4 متخلف حوزه میراث فرهنگی در این شهرستان خبرداد.
پژوهشگر حوزه میراث فرهنگی و رییس موسسه ایکوم در ایران،در برنامه رادیو کتاب، رادیو فرهنگ گفت: پس از جنگ جهانی دوم برای حفظ میراث فرهنگی و مجموعه های تاریخی و فرهنگی نهادهای مختلفی مانند ایکوم توسط یونسکو تشکیل شد.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۶    
وقایع استان در گفتگو با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی به چالش ها و مشکلات پیش روی این اداره کل می پردازد 70 یار و هزار مشکل کوروش دیباج ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی وقتی به ایران سفر می کنند بیشتر قصد دارند میراث فرهنگی ملموس و ناملموس کشورمان را ببینند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان گفت: در پاییز سال جاری 40 نفر در رابطه با جرائم حوزه میراث فرهنگی دستگیر شدند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
در راستای توسعه همکاری های بین بخشی برای تحقق توسعه پایدار در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تفاهم نامه همکاری میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جهاددانشگاهی امروز 22 دی منعقد شد. ...
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۶    
واجد ارزش شناخته شدن خانه پدری شهید سپهبد سلیمانی، ادعاهای ترامپ درباره تهدید اماکن فرهنگی ایران و واکنش جهانی نسبت به آن از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۲۸ سایت دیگر  
واجد ارزش شناخته شدن خانه پدری شهید سپهبد سلیمانی، ادعاهای ترامپ درباره تهدید اماکن فرهنگی ایران و واکنش جهانی نسبت به آن از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۴:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
تبریز- 40 انجمن مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی فعالیت می کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حسین کلانتری روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه وبویراحمد نسبت به برخی اظهارات سرپرست بازرسی استان در مورد نداشتن شرایط لازم و عدم توجیه فنی و اقتصادی در برخی طرح های گردشگری و انحراف در مسیر اعتبارات و تسهیلات آنها واکنش نشان داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان گفت: 657 پروژه با 10 هزار میلیارد تومان تا سال 1400 در قالب سند توسعه گردشگری در استان اجرا خواهد شد.
باز خبر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۰۹:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
دکتر رضا برومند با بیان این مطلب گفت: به منظور حمایت از سرمایه گذاران و توسعه زیر ساخت های گردشگری استان، تاکنون 101 موافقت اصولی برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری صادر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بسته بودن ارگ کلاه فرنگی بیرجند اشاره و برای بازگشایی این مکان دو راه پیشنهاد داد و گفت: پیشنهاد اول ما برای بازگشایی این مکان این است ساختمان به صورت کامل در اختیار اداره کل میراث فرهنگی قرار گیرد چراکه حوزه میراث فرهنگی حوزه مدیریتی نیست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بیان کرد: کتاب میراث صنعتی استان، یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه میراث فرهنگی است که اطلاعات حدود 70 میراث صنعتی استان را در بر می گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اضافه شدن روز گردشگری به تقویم ، تغییر زمان نمایشگاه گردشگری، پیشنهاد خانه شمس در قونیه و تشکیل کارگروه بحران در موزه ها از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در هفته گذشته بود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
نسیم راوند کسب رتبه برتر در حوزه آسیب های اجتماعی، کسب رتبه در حوزه نیروی انتظامی، کسب رتبه در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی، کسب رتبه در حوزه دانشگاه و ... خبرگزاری ایسنا فعالیت داشتم در حال حاضر خبرنگار خبرگزاری فارس و علم و فناوری هستم
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رونمایی از برند گردشگری ایران تا نمایان شدن استخر آبی ذوزنقه ای شکل متعلق به دوران هخامنشیان، از جمله مهمترین رویدادهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری طی هفته گذشته است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری انزلی بدون استعلام از میراث فرهنگی گیلان مجوز ساخت یک برج تجاری در فاصله 50 متری برج ساعت انزلی را صادر کرده که با اعتراض مردم و فعالان حوزه میراث فرهنگی روبه رو شد.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۲۱:۲۴    
انتشار خبر کشفی چند صدهزار ساله در پیرانشهر اگر واقعیت داشته باشد جای بسی خوشحالی و خسته نباشید به تمام دوستان و همکاران محترم است و ما به عنوان عضو کوچکی از جامعه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خانم آزاده حیدر پور پژوهشگر حوزه میراث فرهنگی و مردم شناسی از قدمت 7 هزار ساله پاسداشت آیین یلدا در ایران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
نمایش سر سرباز هخامنشی در برج میلاد؛ توضیحاتی جدید از مرمت گنبد شیخ لطف الله و چالش های دریانوردی در آستانه نوروز از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۶:۰۱    
کسب و کار نیوز :سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته سه شنبه 26 اذر 98 با محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته سه شنبه 26 اذر 98 با محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور دیدار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۸:۴۹    
محمد حسن طالبیان ، معاون میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در گفتگو با ایرنا از توسعه همکاریهای دو کشور ایتالیا و ایران در حوزه میراث فرهنگی خبر داد.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی گلستان از کشف 941 قلم اشیاء اصل و بدل تاریخی از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح استان خبر داد. حسین گلوی اظهار کرد: طی 9 ماهه سال جاریل 61 نفر در سراسر استان در رابطه با جرائم حوزه میراث فرهنگی دستگیر شدند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان حمام ابراهیم خان ظهیر الدوله که روزی مردمان شهر را در خود جمع و برای هم نشینی هایشان خاطره سازی می کرد به دست فعالان حوزه میراث فرهنگی بازسازی خواهد شد تا با راه اندازی موزه طلا و نقره در آن صنعت طلا و نقره کرمان را به مردم دیگر شهرها معرفی کند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: امسال 61 نفر در رابطه با جرایم حوزه میراث فرهنگی در گلستان دستگیر شدند. سرهنگ حسین گلوی افزود: از این افراد 830 قلم شیء بدلی و 111 قلم شیء اصلی مربوط به دوره های مختلف تاریخی کشف شد. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۰۹:۲۱    
هم زمان با هفته پژوهش و فناوری، برنامه های مختلفی در حوزه های متنوع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهر برگزار می شود. از جمله این برنامه ها نشستی علمی و فرهنگی به صورت نیم روزه است که روز یکشنبه 24 آذرماه در سه حوزه صنایع دستی با موضوع نگرشی بر تنوع و کیفیت صنایع دستی استان ...
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۰۸:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
سلحشوری گفت:ایران برایم مهم است. جوانان میهنم و میراث فرهنگی کشورم برایم بسیار مهم هستند. یکی از نقاط عطف مجلس دهم و تلاش هایی که در این مجلس شد و به ثمر رسید در حوزه میراث فرهنگی و زنان بود که لاجرم در آن حضور دارم و این راه را ادامه خواهم داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
افزایش 44 هزار تومانی عوارض خروج از کشور، نارضایتی هنرمندان از حذف معافیت مالیاتی صنایع دستی، بررسی بودجه میراث فرهنگی و ثبت دوتار از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۴۱    
در نشست مشترک نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، مسائل حوزه میراث فرهنگی و مرمت بناهای تاریخی شهرستان اهر مورد بررسی قرار گرفت.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز :وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ثبت جهانی مهارت های سنتی ساختن و نواختن دوتار را یک پیروزی مهم در حوزه میراث فرهنگی ناملموس ذکر کرد و از تمام دست اندرکاران تهیه این پرونده تشکر و قدردانی کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ثبت جهانی مهارت های سنتی ساختن و نواختن دوتار را یک پیروزی مهم در حوزه میراث فرهنگی ناملموس ذکر کرد و از تمام دست اندرکاران تهیه این پرونده تشکر و قدردانی کرد.
اهل کاشانم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۵۴    
با استعفای حمیدرضا زیارتی از معاونت حوزه میراث فرهنگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کاشان ، عباس متولی به عنوان سرپرست جدید این معاونت معرفی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون تعداد 575پروژه در بخش های مختلف این حوزه بر اساس اهداف سند تدبیر و توسعه استان در دست اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - ثبت 4 اثر میراث صنعتی و غیرمنقول گلستان در فهرست آثار ملی، اعطای جایزه شورای جهانی صنایع دستی به هنرمند استان، حضور هنرمندان گلستانی در نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی و اخذ 45 گواهی کیفیت کارگاهی توسط هنرمندان استان از جمله اخبار کوتاه روز یکشنبه حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۲۰:۱۵   + ۳۸ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به دغدغه افکار عمومی و برخی صاحبنظران حوزه میراث فرهنگی در خصوص نحوه مرمت مسجد شیخ لطف الله اصفهان کاز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست با تبیین و تشریح دقیق اقدامات انجام شده، دغدغه ها نسبت به مرمت این مسجد تاریخی را مرتفع سازد.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
واگذاری ساختمان روزنامه اطلاعات، تلاش برای لغو روادید روسیه، متضرر شدن مسافران ایرانی توسط ایرلاین ترک،کارت ارزی گردشگران خارجی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود. ...
دولت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
شهر پکن هفتم تا نهم آذر میزبان رویدادی ارزنده در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بود که نشان از عزم تحسین برانگیز دولت چین برای احیاء داشته های ارزشمند تمدن های باستانی و بازگشت به خویشتن دنیای شرق به دوران طلایی مراودات اقتصادی و فرهنگی میان ملت های کهن دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از دستگیری 52 نفر به اتهام جرایم مختلف در زمینه میراث فرهنگی در مدت سپری شده از سال جاری در استان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۱    
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در جلسه با دادستان شهرستان تربت حیدریه خواستار تشکیل شعبه ای ویژه برای رسیدگی جرایم و پرونده های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دراین شهرستان شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان گفت: طی دو ماهه نخست فصل پاییز 28 نفر در رابطه با جرائم حوزه میراث فرهنگی دستگیر شدند.
اهل کاشانم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۹    
به گزارش پایگاه خبری اهل کاشانم، مریم اطیابی خبرنگار با سابقه حوزه میراث فرهنگی در کانال تلگرامی میراث باشی در رابطه با موضوع احداث پارکینگ تجازی چارسو کاشان در مطلبی نوشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور گفت: وزارت میراث فرهنگی از فعالیت های فرهنگی و پژوهشی در این حوزه حمایت می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۰۸:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کل موزه ملی ایران از همکاری مسئولان حوزه میراث فرهنگی ایتالیا و ژاپن برای مقاوم سازی بخش موزه ایران باستان این مجموعه خبر داد.
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری همایشی درباره سده نو، برپایی نمایشگاه هنر روس ها در کاخ نیاوران،آسیب به یک خانه تاریخی در کاشان و سفر ارمنای ها به ایران از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.