پنجشنبه ۲۱ فروردینساعت ۱۹:۳۴Apr 2020 9

جدیدترین‌های «آبزی پروری»

 
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شیلات استان مرکزی از مشکلات زیرساختی برای جهش تولید در حوزه آبزی پروری انتقاد کرد و گفت: نگاه همه جانبه به تولید در بخش آبزیان وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۹:۳۹    
ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان تالش گفت: شهرستان تالش از قطب های آبزی پروری تالش است و ما برای جهش تولید در این بخش برنامه های خاصی داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ارزش اقتصادی تولیدات بخش آبزی پروری استان مرکزی پارسال ، به هزار و 940 میلیارد ریال رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر با تاکید بر افزایش تولید در صنایع مختلف استان بوشهر، از جمله مواد معدنی، کشاورزی، آبزی پروری از افزایش تولید میگوی پرورشی از 23 هزار تن به 53 هزار تن در سال خبر داد .
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
حسین عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ، با اشاره به اینکه ظرفیت های مناسبی برای صنعت پرورش ماهی در قفس در کشور داریم، اظهار کرد: با وجود آنکه توسعه پرورش ماهی در قفس از جمله تصمیمات مناسب وزارت جهاد کشاورزی بود که برای عملیاتی شدن آن برنامه ریزی صورت گرفت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
شرکت مهر گستر آبزی پارت، وارد کننده نهاده های آبزیان از جمله تخم ماهی قزل آلا و خوراک ماهی قزل آلا و تجهیزات آبزی پروری جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
اهواز- معاون آبزی پروری شیلات خوزستان گفت: تا آخر اردیبهشت ماه امسال بیش از 50 میلیون قطعه لارو کپور ماهیان در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی اهواز تولید می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون آبزی پروری اداره کل شیلات خوزستان، از آغاز فصل تکثیر ماهیان بومی در مرکز تکثیر سوسنگرد به عنوان تنها مرکز تکثیر ماهیان بومی در خاورمیانه خبر داد.
تحلیل بازار / دولت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در سال 98، بیش از 120 هزار تن صادرات آبزیان داشتیم که ارزش تقریبی آن بیش از 400 میلیون دلار بوده و تراز تجاری شیلات همچنان مثبت است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- شیلات هرمزگان اعلام کرد: به منظور حفظ و سلامت ایمنی کارکنان و ارباب رجوع، تمام مجوزهای صادره صید و آبزی پروری شیلات استان تا پایان اردیبهشت 99 اعتبار دارند.
تحلیل بازار / هرمز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۲۴   + ۳۷ سایت دیگر  
کلیه مجوزهای صادره وزارت جهاد کشاورزی که مدت اعتبار آنها در تاریخ اول اسفندماه 98 به پایان رسیده است، تا پایان اردیبهشت ماه سال 1399 اعتبار خواهند داشت.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت و ایمنی کارکنان دستگاه های اجرایی و ارباب رجوع و کاهش ترددهای غیرضروری متقاضیان به دستگاه های اجرایی و ادارات؛ همچنین جلوگیری از اختلال در کسب و کار های حوزه شیلات ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از ضرورت و اهمیت تامین کود کشاورزی پتاسیم براساس جدول نیاز کودی استان و تقویم زراعی جهت امنیت غذایی و پایداری کشاورزی و افزایش عملکرد کمی و کیفی محصولات استان ( برنج، چای، زیتون، کیوی، مرکبات ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دریاچه پشت سد ارس در پلدشت به عنوان بزرگ ترین مرکز پرورش آبزیان و با برخورداری از مولفه هایی همچون دمای مناسب و اکسیژن لازم از منابع مهم پرورش شاه میگو در کشور است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۵:۲۴    
در راستای اجرای سیاست های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای کاهش تردد شهروندان، مهلت اعتبار کلیه پروانه ها و مجوزهای آبزی پروری تا پایان خردادماه 1399 تمدید شد.
مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور در دفتر ریاست موسسه توسط برنامه اسکایپ برگزار شد
تحلیل بازار / جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
اراک- مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: شش هزار تُن آبزی پرورشی طی سال جاری در استان مرکزی تولید شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست شیلات خوزستان از تدوین برنامه ای کوتاه مدت برای حل مشکلات صید و آبزی پروری شهرستان آبادان خبر داد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۲:۳۵    
جلسه هماهنگی طرح ترویجی حفاظت از تکثیر طبیعی ماهیان دریایی رودکوچ در رودخانه خاله سرای تالش درپژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور برگزار شد
زاهدان- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات انواع ماهی و میگو از بنادر این استان به خارج از کشور یکی از مهمترین راهکارهای ایجاد اشتغال پایدار و کمک به رونق تولید در منطقه است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: درقالب برنامه راهبردی، آبزی پروری را به منظور ارتقا سطح سلامت مواد غذایی مورد استفاده مردم در قم گسترش خواهیم داد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۲۱:۱۰    
سپهرغرب، گروه خبر - طاهره ترابی مهوش: علیرغم ورود آسیب جدی در سیل اخیر به واحدهای پرورش ماهی در شهرستان نهاوند آنچه مسلم است اینکه اغلب این واحدها از لزوم بیمه کردن فعالیت رسته خود غفلت کرده اند که این امر جبران خسارت را دشوار و حتی غیر ممکن می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر امور شیلات جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از تلاش برای توسعه و تقویت صنایع تبدیلی و فرآوری آبزی پروری در استان خبر داد و گفت: هم اکنون در خراسان جنوبی سه کارخانه فرآوری در بیرجند و طبس فعال هستند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سعیدی با بیان این که اعتبارات شیلات استان در سال جاری 350 میلیون تومان بوده،گفت: با توجه به این که اعتبارات شیلات از محل سه درصد گاز و نفت است تا کنون 20 در صد تخصیص داشته و در صورت تخصیص بیشتر اقدامات بیشتری در راستای آبزی پروری در خراسان جنوبی انجام خواهد شد.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
سیاهویی مطرح کرد: ماهی های زینتی موجود در بازار چینی نیستند/ مردم با خیال راحت ماهی قرمز بخرند رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی شهرداری بندرعباس به مردم اطمینان داد که ماهی های قرمز و زینتی عرضه شده در سطح شهر، از چین وارد نشده و دست پرورده صنعت آبزی پروری ایران است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان موفق به تولید انواع ضدعفونی کننده انسانی، آبزی پروری ها و مرغداری ها شدند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
عبدالصمد دهقان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به فراهم بودن شرایط اقلیمی مناسب در سراوان جهت توسعه فعالیت های آبزی پروری و بارندگی های مناسب و آبگیری مجدد منابع آبی تولید ماهیان گرمابی این شهرستان امسال با رشد حدود 263 درصد نسبت به سال گذشته به میزان 263 تن رسید. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۶:۴۷    
معاون آبزی پروری شیلات خوزستان گفت: مرکز شهید ملکی اهواز طی 4ماه سال جاری با رهاسازی بیش از 4میلیون و 800قطعه بچه ماهی در منابع آبی استان در جهت حفظ ذخایر آبزیان و همچنین اشتغال زایی در بخش صیادی آب های شیرین اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اشتغال 2 هزار و 500 نفری صنعت آبزی پروری در چهارمحال و بختیاری، گفت: این استان 10 سال متوالی رتبه نخست تولید ماهیان سردابی کشور را به خود اختصاص داده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان گفت: از کرواسی، هند، یونان و... برای کارگاه های آموزش ماهی در قفس، تکثیر میگو و صنایع بسته بندی میگو اساتیدی آمدند و در اسفند نیز اساتیدی که از کرواسی برای آموزش در حوزه طرح های ماهی در قفس به استان می آیند که باعث شده نظام مهندسی از ادبیات ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
جوانان قلات بویراحمد علی رغم مستعد بودن منطقه در زمینه کشاورزی از بیکاری رنج می برند.
تحلیل بازار / جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
کرج- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز از پرداخت 12 میلیارد و 827 میلیون و 600 هزار ریال کمک بلاعوض به 319 کشاورز و دامدار خسارت دیده از حادثه سیل فروردین 98 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه آبزی پروری گفت: پروژه های اقتصاد مقاومتی در بخش شیلات توسعه یابد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، توسعه دریامحور را فرصت خوبی برای توسعه آبزی پروری دریایی و ساحلی دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران ...
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
طبق سیاست های اعلام شده اقتصاد مقاومتی نوار ساحلی گیلان به عنوان یک قطب ظرفیت های بسیار بالایی برای ایجاد پروژه های ماهی در قفس دارد از طرفی با برطرف شدن مشکلات اعتباری، امسال 14 و نیم میلیارد تومان از محل تبصره 18 در قالب تسهیلات بانکی برای متقاضیان این بخش در نظر گرفته شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۸    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
توسعه مکانیزاسیون آبزی پروری راهکاری مطمئن برای افزایش تولید و اقتصاد شیلاتی است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۳    
گروه بنگاه ها : شرکت آبزی اکسیر کوثر با فعالیت علمی و مستمر در حوزه پرورش و اصلاح نژاد ماهی، تولید تخم ماهی و تجهیزات صنعت آبزی پروری، توانسته زنجیره تولید خود را تکمیل کند و این توانایی را دارد تا بخش اعظمی از نیاز صنعت آبزی پروری کشور برای این محصول را تامین کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۰۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
سرویس ایران جوان آنلاین: با تکمیل طرح های نیمه تمام آبزی پروری در چهارمحال و بختیاری، ظرفیت تولید ماهی سردابی در این استان به 30 هزار تن در سال می رسد. ...
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد کردستان آغشته به عرصه کشاورزی است تا جایی که با استفاده درست و بهینه از منابع خاکی و آبی و با اتکا به این توانمندی ها و برداشتن گام های اساسی در راستای تقویت این حوزه می توان به توسعه پایدار این استان امیدوارتر بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به محدودیت ذخایر دریا ، شیلات هیچ برنامه ای برای صدور مجوز صید ندارد و بیشترین تمرکز برای استفاده بهینه از سواحل دریا و حرکت به سمت آبزی پروری دریا و خشکی است.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
شرکت آبزی اکسیر کوثر با فعالیت علمی و مستمر در حوزه پرورش و اصلاح نژاد ماهی، تولید تخم ماهی و تجهیزات صنعت آبزی پروری، توانسته زنجیره تولید خود را تکمیل کند و در صورت حمایت های دولت و قطع تخصیص ارز دولتی برای واردات تخم چشم زده ماهی ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۲۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: نبود بستر مناسب برای عرضه و تقاضای محصولات شیلات و عدم ایجاد بازارچه دائمی و متنوع برای فروش ماهی در لرستان، فرصت را برای سودجویی دلالان فراهم و کام آبزی پروران زحمت کش را تلخ کرده است. ...
ایانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مناطق مستعد برای سرمایه گذاری در بخش آبزی پروری درحاشیه رودخانه مرزی ارس در شهرستان جلفا شناسایی و معرفی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۵    
ایسنا/زنجان مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: بالغ بر 700 واحد فعال آبزی پروری در استان دایر است که 50 درصد آن ها دارای مجوز هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۲۶    
جلسه بررسی طرح های توسعه شیلات بندر ماهشهر با حضور رئیس سازمان شیلات کشور و جمعی از مسئولان برگزار شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۸:۲۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان ، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان گیلان پیشرفت آبزی پروری، افزایش سرانه مصرف ماهی در سبد خانوار و کارآفرینی در عرصه شیلات است. آبزی پروری پیش از انقلاب ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۲۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- استاندار خوزستان با بیان اینکه 395 هکتار آبزی پروری در هندیجان انجام شده است، گفت: باید از مزایای موجود در شهرستان هندیجان استفاده کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
گیلان با تولید 32میلیون قطعه ماهی زینتی، دومین تولیدکننده این گونه از ماهیان در کشور است و گوی سبقت را در پرورش ماهی قرمز، از دیگر استان ها ربوده است.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۹:۵۴    
آقایان دکتر بهمنی و حافظیه رئیس و معاون پژوهش و فناوری مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور بازدید کردند