یکشنبه ۲۴ آذرساعت ۱۶:۱۴Dec 2019 15

جدیدترین‌های «لوایح FATF»

روز نو   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برجام؛ برگ برنده دولت حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری این روزها در حال احتضار است و مخالفان دولت تلاش دارند با بهره بردن از این نقطه ضعف که روزگاری بزرگترین نقطه قوت دولت بود، نتیجه انتخابات پیش رو را به نفع خود تمام کنند ...
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تا الان مجمع بهانه ای برای عدم رسیدگی به لوایح باقی مانده FATF ندارد مگر اینکه بخواهند وقت کشی کرده و در امور دولت کارشکنی کند، و الا در مورد این لوایح مجمع مخیر به تصمیم گیری است.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۲   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش ها خواهیم شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: باید از همه ارگان ها و نیروهای امنیتی و انتظامی، از سپاه و بسیج تشکر کنیم که در زمان کوتاه اقدام خوبی انجام دادند و مردم هم کار بزرگ تر را انجام داده و در سراسر کشور به صورت میلیونی در میدان حاضر شدند.
قهر سرمربی ایتالیایی باشگاه استقلال و مسدود شدن حساب بانکی وی طی روزهای گذشته حواشی زیادی ایجاد کرده و برخی تصور می کنند این مشکل ناشی از عدم الحاق ایران به کنوانسیون های FATF است. ...
الف   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رهبر معظم انقلاب هیچ دستوری به مجمع مبنی بر تایید لوایح اف ای تی اف صادر نکرده اند.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۱:۳۱   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری صدا و سیما: حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگویی اظهار داشت: در ابتدای بررسی لوایح الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) و کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم (CFT) در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مظفر: FATF در جلسه غیررسمی مجمع تایید نشد/هزینه رد آن را می پذیریم / دولتمردان نتوانستند اعضای مجمع را درباره مزایای تصویب FATF قانع کنند /
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نظر مجمع بر روند فرسایشی تعیین تکلیف لوایح پالرمو و CFT بر همگان آشکار شده و دیگر همه می دانند که این مساله به جای امری ملی به امری سیاسی و جناحی تبدیل شده و از این جهت است که نظر اعضا بیش از آنکه کارشناسانه باشد بیشتر مبتنی بر جهت گیری های سیاسی است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۳    
یک کارشناس اقتصادی گفت: آمریکا به دنبال اطلاعاتی است که چگونگی صادرات نفت ایران و واردات برخی قطعات را آشکار می کند تا بتواند این مسیرها را مسدود کرده و اقتصاد ایران را به طور کامل فلج کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
قطع ارتباط مبادلات جهانی پیامد عدم تصویب لوایح FATF است، منافع ملی ناشی از پذیرش FATF بیشتر از ضرر های ناشی از نپذیرفتن آن خواهد بود.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
یک سال و نیم پس از تشکیل سازوکار شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، افکار عمومی محدوده تصمیمات این شورا را در موارد مختلفی همچون گرانی بنزین یا اجرا شدن لوایح FATF مقایسه می کند و می پرسد چرا یکی ظرف مدت کوتاهی اجرایی می شود و دیگری پس از ماه ها همچنان در پیچ و خم اجرا معطل مانده است. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لوایح مرتبط با FATF گفت: این لوایح در دستور بررسی کارشناسی مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۲۲:۴۰   + ۳۶ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لوایح مرتبط با FATF گفت: این لوایح در دستور بررسی کارشناسی مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۲۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: من معتقد به آزادی اقتصادی هستم اما به هیج وجه اقتصاد آزاد را قبول ندارم و آن را سم مهلک می دانم.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
برنا: فائزه هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی درباره لوایح FATF و مزایای پیوستن ایران به آن تصریح کرد: FATF مجموعه ای از قوانین است که در سیستم بانکی چه داخلی و چه خارجی شفافیت ایجاد می کند ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۵:۱۹    
حوزه/ سرپرست مدرسه علمیه آیت الله العظمی بروجردی(ره) کرمانشاه با اشاره به اینکه دولت تا پیش از گرانی قیمت بنزین و برای تصویب لوایح FATF و.. . مدام از همه پرسی سخن به میان می آورد، گفت: با توجه به نحوۀ تصمیم سازی دولتمردان و احترام به اذهان عمومی به یقین مدیریت مصرف سوخت نیاز به اقناع عمومی داشت.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: اجرای مقررات FATF یک مساله ملی است که متاسفانه درگیر مسائل جناحی داخلی شده است؛ هر جناحی نیز براساس افکار و دیدگاه خودش این را تفسیر و تبیین می کند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۰۶:۱۷    
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: لوایح FATF به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت که متاسفانه در آنجا رسوب کرده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۳   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در دوره های قبل افکار عمومی نسبت به افزایش قیمت بنزین اقناع شده بود ولی دولت در مقطع کنونی هیچ صحبتی با مردم نکرد و همین موضوع باعث افزایش تنش شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۵:۴۹    
گرگان - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی معتقد است که تصویب لوایح مرتبط با الحاق ایران به گروه ویژه اقدام مالی ( FATF) موجب گشایش در روابط بین المللی ایران به ویژه در حوزه تبادلات مالی و اقتصادی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- افزایش قیمت بنزین چه بر سر بورس خواهدآورد، لوایح FATF همچنان بلاتکلیف و منتقدان کی روش! حالا راضی هستید؟ از جمله مهمترین عناوین گزارش های رصد شده از تارنماهای خبری داخل، در طول 72 ساعت گذشته است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که دولت می تواند با توجه به مصوبه مجلس و بنا به رعایت مصالح ملی، به FATF بپیوندد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: معطل نگه داشتن بیش از حد لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای جایگاه این مجموعه خوب نیست و باید هرچه سریعتر راجع به این لوایح تصمیم گیری شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که در صورت نپذیرفتن لوایح FATF و CFT دیگر بخش خصوصی نیز قادر به همکاری با سایر کشورها نخواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - استاد دانشگاه ارومیه گفت: تصویب لوایح مربوط به FATF از عوامل مهم حل مشکلات در روابط بانکی است و مراودات مالی را پررنگ می کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۷:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دولت و مجلس نتوانستند ایرادات وارده به لایحه پالرمو را رفع کنند می گوید: بر این اساس عملا پالرمو مردود تلقی می شود که اگر به صلاح باشد رسما نیز اعلام خواهد شد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۵:۱۵    
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:ماجرای معطلی مجمع تشخیص مصلحت در اعلام نظر درباره لوایح FATF به یکی از کش دارترین مسائل کشور تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۳    
ارومیه- ایرنا- کارشناس روابط بین الملل گفت: نپیوستن ایران به لوایح FATF مراودات بانکی ایران را مختل کرده و کشور را با چالش های اقتصادی مضاعفی مواجه می کند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
اظهارت روحانی در جلسه روز گذشته هیئت دولت، موانع مبارزه با مفاسد در کشور و تعلل مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی لوایح FATF از مهمترین عناوین روزنامه های امروز _ پنجشنبه 23 آبان ماه _ است.
برترین ها / نواندیش   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۸:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: ماجرای معطلی مجمع تشخیص مصلحت در اعلام نظر درباره لوایح FATF به یکی از کش دارترین مسائل کشور تبدیل شده است. دولت و مجلس این لایحه را تصویب کرده اند، شورای نگهبان مخالفت نموده و مجمع تشخیص سکوت پیشه کرده است ...
فرصت امروز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۰:۴۸    
ابتدای آبان ماه بود که بانک مرکزی قوانین مبارزه با پولشویی را به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرد. در همین حال، تصویب یا رد لوایح FATF با گذشت بیش از یک دهه از نخستین اخطار گروه ویژه اقدام مالی به ایران همچنان با تردید روبه رو است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون قضائی مجلس: طبق آیین نامه داخلی مجمع نظر مجلس در مورد FATF باید اجرایی شود، چرا بازگشت پرونده هسته ای به شورای امنیت خط قرمز ایران است؟، عضو شورای عالی اصلاح طلبان: با سرا مردم در بستن لیست ها نقش خواهند داشت و تقوی ...
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرانلاین، ایران در حالی در آخرین مهلت چهار ماهه برای تعیین تکلیف لوایح مرتبط با FATF به سر می برد که همچنان عده ای در مجمع تشخیص مصلحت بررسی این لوایح را به صلاح کشور نمی دانند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۷:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- دانشیار گروه آموزشی علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به نیاز کشور برای پیوستن به اقتصاد جهانی باید لوازم و توصیه های مطرح شده در مورد مبارزه با پولشویی پذیرفته شود و به عبارتی با پذیرفتن FATF با اقتصاد جهانی همراه خواهیم شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لوایح مرتبط با FATF به نفع ملت بوده و انتظار از مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که هر تصمیمی که می گیرد به نفع ملت باشد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که با تصویب پالرمو می توان فضای اضطراری را پشت سر گذاشت ، گفت: اگر گروه اقدام ویژه مالی (FATF) برای ما موانعی از حیث همکاری با بانک های دنیا ایجاد کند حتی امکان دور زدن تحریم ها هم از بین خواهند رفت. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لوایح FATF در شرایط کنونی به مصلحت کشور است و فواید پیوستن به آن در بهبود مناسبات اقتصادی زیاد است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: لوایح FATF از جنس برجام و ساخته و پرداخته اذهان غربی هاست و مشکلات ما را حل نمی کند. جبار کوچکی نژاد با انتقاد از اصرار دولتمردان برای تصویب لوایح FATF ...
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: محمد مهاجری فعال اصولگرا در توئیتر به تعیین تکلیف نکردن لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام کنایه زد و نوشت: اسم مجمع را بگذارید مجمع تعطیل مصلحت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۷:۳۸    
تهران- ایرناپلاس- یکی از مهم ترین اتفاقات سال 1398 که تأثیری جدی بر مراودات بانکی و تجاری کشور دارد، تصویب دو لایحه مربوط به FATF و از سوی دیگر، تصمیم گروه ویژه اقدام مالی در رابطه با نحوه تعامل با کشورمان است. تصویب شدن یا نشدن دو لایحه چه تأثیری بر روابط خارجی بانک های ما دارد؟
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هاشمی طبا: مخالفین FATF استدلالی قوی ندارند، دلار در چه شرایطی تا مرز 10 هزار تومان عقب نشینی می کند؟ و گام چهارم کاهش تعهدات ایران در برجام آغاز و از سوی رئیس جمهور اعلام شد از جمله مهمترین عناوین گزارش های رصد شده از تارنماهای خبری داخل، در طول 24 ساعت گذشته است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مشاور سابق رئیس جمهور گفت: مخالفت با پیوستن به لوایح FATF نیز ممکن است، از جنس انتخاباتی باشد. متاسفانه رقابت سیاسی در ایران نه با اثبات خود که با نفی رقیب همراه است. تاریخ انتشار: 12:00 - 19 آبان 1398 - کد خبر: 566449
برترین ها / ستاره صبح   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۶:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
جماران نوشت: ترکان گفت: هجمه ها علیه دولت آقای روحانی بیشتر زبانی هستند و هنوز کسی نیامده برای مثال به کوی دانشگاه حمله کند. بنابراین، کسی در این دولت نه به دانشگاه ها حمله کرده و نه شیشه سینماها را شکسته، یا کسی هنوز عرصه خیابانی برای زد و خورد نیافریده است. ...
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شرایط فعلی برای تصویب لوایح FATF مناسب نیست و از سوی دیگر با تصویب این لوایح اتفاق خاصی برای ما نمی افتد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۴۱    
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نباید کشور را از مزایای پیوستن به کنوانسیون های FATF محروم کرد، گفت: تصمیم گیری تعویقی، آورده ای برای کشور ندارد و بایستی با یک تصمیم گیری درست و به موقع این لوایح را به تصویب برسانیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: پذیرفتن لوایح FATF یکی از مهمترین کلیدها برای توسعه در حوزه اقتصادی و رونق جریان پولی کشور است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۱:۰۴    
دنیای اقتصاد : اکبرترکان فعال سیاسی درگفت وگو با جماران درخصوص مخالفت برخی با لوایح FATFگفت: بخشی از این مخالفت ها به ویژگی های نظام سیاسی و انتخاباتی ما بازمی گردد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۶:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عواقب عدم تصویب لوایح FATF گروه ویژه اقدام مالی در مجمع تشخیص مصلحت، گفت: اگر این لوایح تصویب نشود در واقع دور تجارت با جهان سیم خاردار می کشیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: بدون تصویب لوایح FATF بانک های کشورهای همسایه نمی توانند مراودات مالی با بانک های داخلی داشته باشند و صادرکنندگان باید راهی دیگر برای دریافت ارز پیدا کنند لذا فعالیت های اقتصادی ما دشوار می شود.