پنجشنبه ۲۲ آذرساعت ۱۵:۱۰Dec 2018 13

جدیدترین‌های «داروخانه»

خبر فوری   ۲ ساعت پیش    
دوربین خبر فوری این بار به یکی از داروخانه های دولتی رفته و از دغدغه مردم درباره خرید دارو جویا شده است، دغدغه ای که این روزها با ترس از گران شدن و کمیابی داروها همراه شده است. ...
دانا   ۳ ساعت پیش    
داروخانه شبانه روزی دهگلان، شب ها تعطیل بوده وبیماران را با مشکل مواجه کرده است.
ستاره   ۵ ساعت پیش    
اگر به دنبال سفت کردن و جوانسازی پوست خود هستید، راحت ترین گزینه کرم های لیفتینگ صورت است. کرم های داخلی و خارجی موجود در داروخانه ها معمولا کیفیت یکسانی دارند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۳:۲۱    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بابیان اینکه ماندن بیماران اورژانسی در صفهای داروخانه ها به قیمت ازدست رفتن جان بیمار تمام می شودگفت: زمان تایید داروهای بیماران هموفیلی با انتقال دارو به بیمارستان ها به صفر برسد.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۳    
مدیرکل بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری این سازمان با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق، قوه قضائیه و نیروی انتظامی در برخورد با قاچاق و تقلب در حوزه دارو و غذا تاکید کرد: بازرسی از داروخانه ها و سطح عرضه به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و نتایج آن منعکس و با تخلفات برخورد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۱    
ساختمان شبکه بهداشت و درمان سیاهکل و یک داروخانه شبانه روزی در صومعه سرا امروز با حضور معاون وزیر بهداشت و درمان به بهره بردرای رسید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۴:۴۲    
مدیرکل بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، گفت: بازرسی از داروخانه ها و سطح عرضه به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و نتایج آن منعکس و با تخلفات برخورد می شود.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۵۰    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی به عنوان نخستین پایگاه استقرار سامانه نظام ارجاع الکترونیک سلامت در کشور بازدید کرد. ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۵    
سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص نحوه تخصیص ارز برای دارو و مواد اولیه دارو گفت: نزدیک به سه میلیارد دلار در این زمینه توسط بانک مرکزی ارز تخصیص داده شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۱    
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد گفت: داروخانه هلال احمر مهاباد با با ارزیابی معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی درجه بسیار خوب را کسب کرد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۰    
فرزاد پیرویان، معاون غذا و دارو دانشگاه، غلامحسین مهرعلیان را به عنوان سرپرست جدید داروخانه های بیمارستانی این دانشگاه را انتخاب کرد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۳    
مدیرکل بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو با اشاره به همکاری این سازمان با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق، قوه قضائیه و نیروی انتظامی در برخورد با قاچاق و تقلب در حوزه دارو و غذا، گفت: بازرسی از داروخانه ها و سطح عرضه به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و نتایج آن منعکس و با تخلفات برخورد می شود.
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۰۹    
وزیر بهداشت گفت: نزدیک به 3 میلیارد دلار ارز از سوی بانک مرکزی به دارو اختصاص داده شده است، هیچ کمبود دارویی در داروخانه ها به غیر از 7 تا 8 قلم وجود ندارد.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۷:۴۱    
نصر: رئیس شورای شهر باسمنج از کمبود داروخانه در این شهر انتقاد کرد و گفت: با وجود همجواری باسمنج با روستا ها و شهرک های تازه تاسیس اطراف نیاز مبرم به تاسیس داروخانه های بیشتر می باشد چرا که یکی از مطالبه های اصلی اهالی این شهر است.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۲:۵۱    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، امروز(19آذر)در جمع خبرنگاران بابیان اینکه بانک مرکزی تا کنون 3 میلیارد دلار ارز واگذار کرده و در داروخانه ها که سر می زنیم می گویند غیر از 8 قلم دارویی هیچ کمبودی نداریم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۲۲:۲۶    
میز خدمت معاونت غذا و دارو به منظور رسیدگی به مشکلات دارویی مراجعه کنندگان در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده است. بیمارانی که موفق به تامین داروی خود در داروخانه های سطح شهر نشده اند، با مراجعه به این میز خدمت می توانند از راهنمایی های کارشناسان این معاونت بهره مند شوند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۹:۲۹    
پایگاه خبری شهرآرا آنلاین 19 آذر ماه در گزارشی با عنوان 'نسخه پیچی بیمه برای داروخانه' نوشت: کمبود و گرانی دارو، معوقات فراوان و بدهی بیمه ها به داروخانه داران، معضل شرکت های دارویی، فروش نقدی دارو، حق فنی و امثال آن گوشه هایی از مشکلات بی شمار داروخانه هاست.
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۹:۰۱    
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه قریب به 3 میلیارد دلار تاکنون بانک مرکزی به ما ارز دارو داده است، گفت: دلیل اینکه الان در داروخانه می گویند دارویی جز هفت، هشت قلم کم نداریم همین است، دارو را بخش خصوصی با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد می کند.
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۶:۴۱    
مهمانان سوالاتی پرسیدند و به سوالات مدعوین که از پزشکان، داروخانه داران و مشتریان این برند بودند پاسخ داده شد. یکی از سوالات مهم الارو فرانسه یا کانادا بود. در انتهای جلسه به مناسبت این جشن یک قرعه کشی بین مدعوین برگزار شد و یکی از مهمانان برنده بازدید از کارخانه الارو در فرانسهشد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۵:۴۸    
رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه هیچ خط تولید دارویی نباید تعطیل شود، تسهیل شرایط برای تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو و تجهیزات را خواستار شد و گفت: تشدید بازرسی ها در انبارها و کالاها در چرخه توزیع و داروخانه ها می تواند به ما کمک کند تا در شرایط فعلی مردم کمترین آسیب را ببینند.
خزر آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۲:۰۰    
خزر: ا ز حریق و زلزله و سیل گرفته تا سقوط هواپیما و فروپاشی ساختمان؛ وقتی پای حوادث دردناک به میان می آید، همگان چشم انتظار حضور نیرو های امدادی هستند که نه برای منافع مادی، بلکه از سر اخلاص در محل حادثه حضور می یابند و حاضرند تا پای جان برای رهایی به دام افتادگان و خدمت به آسیب دیدگان تلاش کنند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۶    
رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه هیچ خط تولید دارویی نباید تعطیل شود، تسهیل شرایط برای تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو و تجهیزات را خواستار شد و گفت: تشدید بازرسی ها در انبارها و کالاها در چرخه توزیع و داروخانه ها می تواند به ما کمک کند تا در شرایط فعلی مردم کمترین آسیب را ببینند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۰:۲۶    
یک داروخانه دامی به دلیل گرانفروشی به مراجع قضایی معرفی و جریمه شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۴:۰۹    
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به انتشار نامه ای از سوی انجمن داروسازان ایران مبنی بر وضع تعرفه بر فرایند مکانیزاسیون فرایندهای دارویی در داروخانه ها، گفت: اداره کل حقوقی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که چنین اقدامی خلاف است.
ستاره   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۴    
گیاه جینسینگ (Ginseng) در کوهستان های چین روییده و در طب سنتی یکی از داروهای شفابخش بشمار می آید. افزایش توان ذهنی و جسمی، تقویت سیستم ایمنی و افزایش طول عمر از مهمترین خواص جیسینگ هستند. هم اکنون ریشه گیاه یا قرص جینسینگ در تمام داروخانه های دنیا یافت می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۸    
اردبیل - ایرنا - مانات، مانات ؛ صداهایی که تو را در کوچه شمس و معصومین میدان سرچشمه در میان سیل بیماران به خود می خواند، زنان و مردانی که با پوشش خاص خود با گویش ترکی سریع بدنبال دلال ها وارد مطب و داروخانه ها شده و از آن خارج می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۱    
شیرازی گفت: تحریم ها در حوزه دارو سایه انداخته است و در این بین بانک ها باید با شرکت های دارویی مهربان تر رفتار کنند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۰    
بستر نرم افزاری ثبت اطلاعات مصرف کنندگان فراورده های مذکور از طریق سامانه مدیریت داروخانه ها HIX طراحی و آماده بهره برداری است
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۲    
براساس اطلاع یکی از مخاطبان دفتر تسنیم در خوزستان، یکی از داروخانه های شهر اهواز اقدام به فروش داروی تاریخ مصرف گذشته می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۸:۳۵    
سامانه پیامگیر نظرات مردمی در خصوص داروخانه ها به شماره 32122240 راه اندازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۰    
معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در 8 ماهه نخست امسال تعداد بازرسی های ثبت شده از داروخانه های استان فارس 5 هزار و 381 مورد بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۵    
شیراز- ایرنا - مشاور و جانشین سرپرست معاونت غذا و داروی علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه خیابان انوری شیراز حکم همان خیابان ناصر خسرو تهران را دارد بیان کرد: مردم نباید از خیابان انوری شیراز دارو تهیه کنند ، تهیه دارو صرفا باید از طریق داروخانه انجام شود.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۱:۵۹    
خشنود گفت: 5 هزار و 381 مورد از ابتدای سال تا کنون بازرسی از داروخانه ها انجام شده و در بخش غذا نظارت دائمی بوده و 137 بازدید از شرکت ها انجام شده است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۸:۳۳    
اصلا هیچ آمپول و فرآورده تزریقی در دنیا نیست که بدون تجویز پزشک مصرف شود. دوما داروی نالوکسان دارویی است که املا باید با تجویز پزشک تهیه شود و هیچ داروخانه ای حق ندارد بدون نسخه پزشک این دارو را در اختیار قرار دهد
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۶:۲۰    
شفقنا- بیتا مهدوی در گزارشی در روزنامه اطلاعات نوشت: این روز ها خرید دارو مشکلات و معضلات خاص خود را دارد. کمبود دارو باعث شده است که بیماران برای تهیه داروی های ضروریشان از این داروخانه به آن داروخانه بروند و جالب هم اینجا است که به بهانه تحریم هر داروخانه ای مقررات خاص خود را دارد و داروها را به ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۲۲:۳۳    
نالوکسان جزء داروهای بدون نسخه یا OTC نیست که مردم بتوانند آن را راحت از داروخانه ها تهیه کنند، بلکه حتما به تجویز پزشک نیاز دارد و باید تزریق آن زیر نظر پزشک انجام شود
بویر نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۲۱:۰۴    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اهداء لوح تقدیری از خدمات دکتر امام بخش قائدی؛ معاون غذا و داروی این دانشگاه قدردانی کرد. به گزارش بویرنیوز، دکتر قائدی در تکمیل و تجهیز انبارهای دارویی، توسعه و تجهیز داروخانه دولتی امام جعفر صادق (ع)، رصد مرتب داروخانه ها و واحدهای تولیدی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۲۱:۰۰    
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید. ...
فاخته نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۷:۱۰    
به گزارش فاخته نیوز این دستورالعمل 4 ماده ای که از 17 آذرماه لازم الاجرا شده به شرح زیر است: از: مدیرکل دامپزشکی کردستان به: متصدیان و مسولان فنی محترم داروخانه های دامپزشکی سراسر استان با سلام ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۰:۴۲    
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: داروهای بیماران خاص و برخی شیرهای خشک رژیمی و خاص را درب منازل تحویل می دهیم؛ چراکه عرضه آنها در داروخانه ممکن است باعث سوء استفاده برخی افراد شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۰۶:۰۲    
حریرچی گفت: فروش دارو به صورت اینترنتی از طریق داروخانه ها فعلا مجاز نیست اما برخی داروهای خاص را درب منازل تحویل می دهیم.
نوش آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۴:۲۲    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ، مهناز خانوی با اشاره به این ابلاغیه به معاونت های غذا و داروی سراسر کشور گفت: بستر نرم افزاری ثبت اطلاعات مصرف کنندگان فراورده های مذکور از طریق سامانه مدیریت داروخانه ها HIX به آدرس اینترنتی SCM.FDA.GOV.IR طراحی و آماده بهره برداری است. ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۸    
به گزارش ایرنا، ابوالقاسم محمد زاده روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به حساسیت موضوع مصرف مواد غذایی غیر بهداشتی و زیان آور بنا بر اعلام مرکز اصناف و بازرگانان عرضه مکمل های تغذیه ای توسط واحد های صنفی این استان ممنوع اعلام شده است. ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۷    
شهر بلبان آباد که حدود 10 سال از تبدیل شدن آن به شهر میگذرد همچنان چهره روستا را به یدک میکشد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۱:۱۵    
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان : دارو و مکمل های غذایی را از داروخانه ها و مراکز مجاز تهیه کنید.
اترک نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۰۸:۳۳    
روز گذشته مهناز افشار اقدام به تبلیغ دارویی به نام نالوکسان کرد که به گفته سخنگوی سازمان غذاودارو نه تنها فروش داروخانه ای ندارد؛ بلکه اگر در دوز مناسب تزریق نشود خطر مرگ را به دنبال دارد!
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۰۱:۱۳    
داروخانه هوشمند شهر ارومیه توسط وزیر بهداشت افتتاح شد..
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۹:۲۷    
رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: دامداران استان هیچگونه دغدغه ای برای تهیه داروی مورد نیاز دام نداشته باشند زیرا داروهای پر مصرف به اندازه کافی در داروخانه ها وجود دارد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۸:۵۹    
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از توافق هلال احمر استان با دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای مجهز کردن داروخانه هلال احمر به داروهای خاص خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۷:۳۲    
نبود حمایت های لازم بیمه ها از درمان در بخش خصوصی، بدهی شش ماه بیمه ها به داروخانه ها و لزوم تقویت بیمه های پایه و تکمیلی در ایران از مهم ترین دغدغه های فعالان بخش خصوصی حوزه درمان اصفهان است.