سه شنبه ۲۰ آذرساعت ۱۰:۵۰Dec 2018 11

جدیدترین‌های «تولید برق»

برق نیوز   ۱ ساعت پیش    
وزیر نیرو با اشاره به اینکه ظرفیت منصوبه نیروگاه های استان هرمزگان در حال حاضر به حدود سه هزار مگاوات رسیده است، گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا تابستان سال آینده در حدود 25 درصد به ظرفیت یاد شده اضافه خواهد شد.
دیار آفتاب   ۱ ساعت پیش    
بخشدار خنجین گفت: اجرای طرح اشتغال زایی و تولید برق از پنل های خورشیدی در روستاهای شهرستان فراهان بررسی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۲۰:۳۴    
بندرعباس - وزیر نیرو گفت: ظرفیت تولید برق در هرمزگان 25 درصد افزایش می یابد.
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۸:۴۶    
پروژه ساخت و بومی سازی سیستم حذف بخارات روغن توربین سد و نیروگاه مسجدسلیمان که توسط گروه های مختلف پژوهشکده تکنولوژی تولید جهاد دانشگاهی اهواز اجرا شده بود، افتتاح شد. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۷:۵۲    
علیرضا زارع در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم وفناوری از استان مازندران، از کسب مدال نقره اختراعات جهانی کره جنوبی با طرح تولید برق از آهن ربا خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۵:۵۶    
کارشناس اقتصاد انرژی با اشاره به اینکه سوخت مصرفی نیروگاه های برق در کشور همانند سایر بخش های استفاده کننده از انرژی از یارانه زیادی برخوردار است، می گوید: برای تولید برق سال گذشته 13 میلیارد دلار یارانه پرداخت شده است.
پرشیا دایجست   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۷    
پرشیا دایجست - استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران با برخورداری از انواع انرژی های نو و تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی، امواج و اقیانوس و زمین گرمایی به گنجینه ای با ارزش تبدیل شده که سرمایه گذاران می توانند با برخورداری از تسهیلات ارائه شده از سوی ایران زمینه را برای تولید برق فراهم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۸    
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از سرمایه گذاری برای تولید برق از انرژی های تجدید پذیر در استان همدان خبر داد و گفت: تاکنو ن در این حوزه 39 مگاوات نیروگاه خورشیدی بهره برداری شده است.
آنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۲۳    
کرسی ترویجی و نظریه پردازی با عنوان ایجاد بازار ظرفیت برای تولید پراکنده انرژی های تجدید پذیر برای تولید برق در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۸:۴۲    
سیستان و بلوچستان با برخورداری از انواع انرژی های نو و تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی، امواج و اقیانوس و زمین گرمایی به گنجینه ای با ارزش تبدیل شده که سرمایه گذاران می توانند با برخورداری از مزیت های فراوان این نوع انرژی زمینه را برای تولید برق فراهم کنند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۲۳:۳۹    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز محمدرضا تابش در حاشیه نشست مجمع نمایندگان یزد در جمع خبرنگاران در مورد بررسی چالش ها و توسعه انرژی های تجدیدپذیر در استان یزد که محور نشست امروز مجمع نمایندگان استان بود، اظهار داشت: تا پایان برنامه ششم توسعه کشور ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۹    
پیش بینی ها نشان می دهد در اوج بار سال آینده با بیش از 8000 مگاوات کمبود تولید برق مواجه خواهیم بود. بخشی از این کمبود بایستی از طریق اصلاح تعرفه مشترکین پرمصرف خانگی جبران شود ...
برق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۰    
سازمان سنجش، اطلاعیه ای در خصوص اعلام نتایج اولیه داوطلبان آزمون استخدامی شرکت های وابسته (غیردولتی) توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب شهری و مدیریت تولید برق (نیروگاه) سال 1397 و نحوه ارائه مدارک برای سیر سایر مراحل استخدام را منتشر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۱:۴۸    
معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به اینکه اختلاف مصرف با تولید برق در حال حاضر به 21 هزار مگاوات رسیده است، گفت: برنامه تعمیرات نیروگاهی برای این اختلاف تولید آغاز شده است، تا بتوانیم در فصل تابستان آنها را آماده کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۱:۴۱    
پروژه ایجاد نیروگاه هزار مگاواتی تولید برق در مهران چندی است که گرفتار مانع تراشی مسئولان شده است.
رشت 20   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۵:۱۶    
محمودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت مادرتخصصی توانیر و سخنگوی صنعت برق ایران اظهار داشت: در تابستان به خاطر مصرف بالای برق به خصوص بار مصرفی وسایل سرمایشی، با مشکل تولید برق روبه رو هستیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۰    
معاون برنامه ریزی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی از کسری 8 هزار مگاواتی تولید برق در زمان پیک مصرف سال آینده خبرداد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۱    
به گزارش ایرنا رضا آریایی روز پنجشنبه در جلسه بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهرستان بروجرد افزود: استفاده از نور خورشید و تولید انرژی خورشیدی باید فراگیر شود. وی اظهار داشت: تولید برق از نور خورشید یک انرژی پاک است که سالهاست روی آن کار مطالعاتی شده است. ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۷    
مدیر عامل شرکت برق لرستان گفت: استان لرستان شرایط مناسب را برای تولید برق از انرژی خورشید را دارد و می توان بهترین بهره وری را برای تولید برق از سلول های خورشیدی انجام داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۰۷:۱۸    
یکی از وعده های داده شده و در غبار فراموشی رفته در استان ایلام ایجادنیروگاه هزار مگاواتی تولید برق در مهران است که قرار بود ظرف سه سال به نتیجه برسد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۰۲:۵۰    
با توجه به تغییراتی که در مدیریت شهری در این روزها داشته ایم، شایسته است شهردار جدید، بحث تفکیک و بازیافت زباله را در اولویت قرار دهد تا بتوانیم با تولید برق و انرژی، وابستگی خود را به صادرات نفت کاهش دهیم و دوران تحریم و رکود اقتصادی را با موفقیت پشت سر بگذاریم.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۲۳:۱۹    
زهرا داستانی در روزهایی که تغییرات اقلیم بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می کند، نقش انتشار گازهای گلخانه ای در گرم شدن زمین و تاثیر آن در تغییرات آب و هوایی نیز بیشتر به چشم می خورند ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۲۳:۱۹    
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: اولین نیروگاه مقیاس کوچک گازی که برق تولیدی آن توسط این شرکت خریداری خواهد شد تا پایان سال در گچساران با ظرفیت 25 مگاوات به شبکه سراسری متصل می گردد ...
برق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۸:۵۴    
نتایج آزمون استخدامی 26 مهرماه امسال وزارت نیرو که برای شرکت های وابسته (غیردولتی) توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب شهری و مدیریت تولید برق برگزار گردید امشب (14 آذرماه 97) از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۷:۵۸    
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، نتایج آزمون استخدامی این وزارتخانه که در تاریخ 26 مهرماه امسال برای جذب در شرکت های وابسته (غیردولتی) شامل شرکت های توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب شهری و مدیریت تولید برق برگزار شد ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۷:۵۷    
اهواز - ایرنا - دبیر کمیته اقتصاد مقاومتی شرکت توانیر با اشاره به دستاوردهای مقاومتی در بخش تولیدات پراکنده گفت: امسال در حوزه تولید پراکنده (تولید برق از منابع کوچک) برنامه مورد نظر 200مگاوات بود که تاکنون 176مگاوات به نتیجه رسیده است.
برق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۷:۰۴    
طوفان دایانا هرج و مرج سفر را به جاده، راه آهن و فرودگاه ها آورد، اما ابر ها یک پوشش نقره داشتند: باد های قوی کمک کردند تا یک رکورد انرژی تجدیدپذیر را ایجاد کنند.مزارع بادی حدود یک سوم برق بریتانیا را از ساعت 6 صبح تا 6:30 بعد از ظهر در زمان اوج مصرف تامین کردند خروجی این تولید 14 ...
بانک ویدئو نوداد   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۷    
قابل انکار نیست که درکل خودروهای الکتریکی وسایل نقلیۀ به مراتب پاک تری از خودروهای درون سوز هستند. بااین حال این موضوع تا حد زیادی به روش های تولید برق بستگی دارد که در مناطق مختلف جهان متفاوت است ...
برق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۴    
در این گزارش یک سیستم PV نصب شده بر روی پشت بام به نام کیلی مورد بررسی قرار می گیرد که از نوع جدا از شبکه و 100 ٪ نیاز های برق خود را از این سیستم تامین می کند. این نوع سیستم با باتری خورشیدی کار می کند و در تاریخ دسامبر 2007 در محل داکوتای جنوبی، عرض جغرافیایی 44 درجه شمالی راه اندازی شده است ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۸:۱۹    
در نشست انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران مطرح شد مهدی زاهدی- هدف گذاری شده تا سال 1401 ظرفیت نصب شده تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر در کشور به 5هزار مگاوات برسد. ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۸    
طبق برنامه ششم توسعه باید تا سال 1401، به میزان 5 هزارمگاوات ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر را افزایش دهیم.
ساعت24   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۶    
ساعت24-طبق برنامه ششم توسعه باید تا سال 1401، به میزان 5 هزارمگاوات ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر را افزایش دهیم.
وزارت نیرو   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۴:۳۴    
نمایندگان طی مصوبه ای مقرر کردند صددرصد منابع موضوع سهم 8 درصدی عوارض برق مصرفی برای برق رسانی به روستاها اختصاص یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۲    
عضو هیأت مدیره انجمن انرژی های تجدیدپذیر ایران با بیان اینکه میزان تولید برق انرژی های تجدید پذیر از 650 مگاوات کنونی تا تابستان سال آینده به 1000 مگاوات می رسد، گفت: انرژی تجدیدپذیر می تواند 25 درصد کسری برق کشور را تأمین کند.
برق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۳    
نیروگاه رامین اهواز در 8 ماهه سال جاری توانست 7 میلیون 61 هزار و 849 مگاوات ساعت انرژی برق را تولید و به شبکه سراسری برق کشور ارائه نماید.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۲    
عضو هیات مدیره انرژی های تجدید پذیر گفت: براساس برنامه، تا سال 1398 هزار مگاوات به تولید برق ایران، از طریق تجدیدپذیرها اضافه می شود که این میزان می تواند تا 25 درصد کسری تولید برق را جبران کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۲:۵۷    
عضو هیات مدیره انرژی های تجدید پذیر گفت: براساس برنامه، تا سال 1398 هزار مگاوات به تولید برق ایران، از طریق تجدیدپذیرها اضافه می شود که این میزان می تواند تا 25 درصد کسری تولید برق را جبران کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۳    
معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خراسان درباره میزان تولید برق تجدیدپذیر گفت: هم اکنون کمتر از 2 درصد برق در کشور از طریق انرژی های تجدیدپذیر بادی و خورشیدی تامین می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۴    
نمایندگان در خانه ملت با تعیین شدن مطالبات شرکت های تولیدکننده برق از شرکت های تابعه وزارت نیرو به عنوان مطالبه از دولت موافقت کردند.
پرشیا دایجست   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۲:۰۴    
پرشیا دایجست - اهالی روستای چاه نسر در خراسان رضوی با نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام منزل های خود توانستند با تولید برق کسب درآمد کنند. برای دیدن ادامه عکس های این خبر اینجا کلیک کنید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۱:۴۵    
کاوشگر اینسایت در نخستین روز فعالیت در مریخ به وسیله پنل های خورشیدی 4588 وات ساعت برق تولید کرد که این رقم رکورد به حساب می آید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۷    
رئیس اداره برق داراب گفت: شهرستان داراب با نصب و راه اندازی 30 سامانه خورشیدی، رتبه دوم نیروگاه های خورشیدی تولید برق را در استان فارس به خود اختصاص داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۲    
مسئولین ولایت دایکندی از آغاز آبگیری سد تولید برق سوختوک و تولید برق از این سد آبی در آینده ای نزدیک خبر دادند.
صبحانه انلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۲۲:۳۲    
استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر، مدت هاست که در دنیا مطرح شده و حتی برخی کشورهای اروپایی هم اکنون به مازاد تولید برق از طریق نیروگاه های خورشیدی رسیده اند.
کیهان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۲۲:۱۴    
استفاده از انرژی خورشید یکی از بهترین راه های تولید برق و تولید انرژی پاک در جهان محسوب می شود.کمیته امداد امام خمینی (ره) در یک طرح خود اشتغالی مناسب در روستای چاه نسر شهرستان نیشابور شرایط خرید و نصب پنل های خورشیدی را بر روی پشت بام و حیاط منازل برخی از مددجویان خود فراهم آورده است ...
سیرنیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۵:۵۲    
سیرنیوز : انرژی خورشیدی و توسعه نیروگاه های آن از الزاماتی است که حصول آن در کشور،در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ضروری به نظر می رسد.
پاون   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۲:۵۶    
مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق وزارت نیرو با تاکید بر اینکه رشد شدید مصرف برق در کشور مانع از بازنشستگی نیروگاه های فرسوده شده است، گفت: حدود پنج درصد از ظرفیت نیروگاهی تولید برق مستعد بازنشستگی هستند و به محض اینکه بتوانیم ظرفیت های جدید کافی در شبکه برق ایجاد کنیم آن ها را بازنشسته ...
مدیر نیروگاه گازی دورود گفت: این نیروگاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 50 درصدی تولید برق داشته است .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۱:۰۰    
هزاران نفر در شهرهای آلمان با راهپیمایی خواستار تعطیل شدن سریع تر واحدهای تولید برق زغال سنگی شده اند.
هفت روز خبر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۰۹:۱۸    
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس سومین گزارش ملی تغییر آب و هوا سازمان محیط زیست، 25 درصد از کل تعهدات کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کشور تا سال 2030 میلادی مربوط به حوزه نیروگاهی و تولید برق است. بر این اساس، اقدامات وزارت نیرو در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای 10 ...