چهارشنبه ۰۵ تیرساعت ۰۶:۲۹Jun 2019 26

جدیدترین‌های «خاشقچی»

ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه گاردین روز سه شنبه نوشت، مایک پمپئو در دیدار با ملک سلمان پادشاه و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان هیچ اشاره ای به پرونده قتل خاشقچی نکرد.
دنیای اقتصاد   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مهر : یک روزنامه آمریکائی در سر مقاله امروز خود نوشت: ترامپ قتل خاشقجی را جدی نمی گیرد؛ زیرا وی به دیکتاتوری سعودی علاقه دارد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گزارشگر ویژه سامان ملل روز سه شنبه در ژنو گفت که پیگیری قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی یک معیار و الگو جامعه بین المللی است و ما باید به طور قاطع در مورد این پرونده اقدام کنیم.
موج   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۵:۳۴    
روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد: ترامپ، "قهرمان و مدافع" قاتلان جمال خاشقچی است. به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ، روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر مشاور عربستان سعودی در امور خارجی در مصاحبه با شبکه سی ان ان مجبور شد برای لحظاتی به بخش هایی از گزارش سازمان ملل متحد درباره قتل جمال خاشقچی گوش دهد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا که ادعا می کند کشتن انسان ها را دوست ندارد، گفت: فروش سلاح به سعودی ها برای او مهم تر از قتل جمال خاشقچی است.
خیبرآنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۷:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
کالامارد در گزارش خود از دبیرکل سازمان ملل درخواست کرد تا دستور آغاز تحقیقات بین المللی از محمد بن سلمان و نقش او در قتل خاشقجی را صادر کند و از دولت آمریکا نیز خواست تحقیقات گسترده ای را در این باره آغاز کند. وی همچنین خواستار برگزاری نشست غیررسمی شورای امنیت برای بررسی قتل جمال خاشقجی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- "خدیجه چنگیز" نامزد 36 ساله "جمال خاشچقی" خبرنگار مقتول عربستانی در گفت و گو با خبرگزاری کیودو ژاپن خواستار آن شده است پرونده قتل این روزنامه نگار عربستانی که به طرز فجیعی در کنسولگری عربستان در ترکیه به قتل رسید در نشست سران جی 20 در اوساکا ژاپن مطرح شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد در گزارش اعلام کرد که مظنون اصلی قتل جمال خاشقچی در عربستان محاکمه نشده است. به گزارش ایسنا، گفته می شود سعود القحطانی، مشاور سابق ولیعهد عربستان با گروهی که برای قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی به استانبول فرستاده شده بود، در ارتباط بوده است. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گرچه گزارش اگنس کالامارد در مورد قتل روزنامه نگار مشهور سعودی و درخواست آن برای محاکمه بن سلمان به عنوان متهم در این قتل توسط نهادهای سازمان ملل به دلیل دخالت آمریکا محقق نخواهد شد، اما می تواند عرصه را بر ولی عهد سعودی تنگ و آرامش را از او سلب کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۲۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گزارش اخیر سازمان ملل در مورد پرونده قتل جمال خاشقچی نشان می دهد که مشاور بن سلمان که متهم اصلی این قتل است، در دادگاه های سعودی محاکمه نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سی ان ان می نویسد، گزارش 101 صفحه ای قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی توسط یک کارشناس مستقل نشانگر نقش و دخالت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در این پرونده است و دولت آمریکا و سازمان ملل موظف به اقدام فوری در مورد این موضوع هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۷:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سازمان ملل متحد با ارائه گزارشی در خصوص قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی تاکید کرد که مقامات عربستانی همچنان سعود القحطانی متهم اصلی این پرونده و مشاور پیشین ولیعهد عربستان را محاکمه نکرده اند.
موج   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۵:۴۴    
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد گفت: سعود القحطانی متهم اصلی پرونده ترور جمال خاشقچی در عربستان محاکمه نشده است. به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۰:۴۴    
شفقنا- پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی که هشت ماه پیش در کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول به قتل رسید و مثله شد، هنوز فراموش نشده است و رسانه ها و افراد باوجدان زیادی هنوز که هنوز است خواستار مجازات عاملان این جنایت تکان دهنده هستند. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۸:۵۹    
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و برخی مقامات عالی رتبه دیگر سعودی، مسئول قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی هستند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
بر پایه ی گزارشِ کنگره ی امریکا، ترامپ و دیگر مقامهای بلندپایه ی این کشور بر آن شده اند تا فناوریِ هسته ای را به عربستانِ سعودی بدهند، آن هم در زمانی که جنگِ این کشور با یمن و نیز قتلِ خاشقچی پیکان انتقادهای افکارِ عمومیِ جهانیان را علیه این کشور تیز کرده بود ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده به دقت گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره قتل جمال خاشقچی را بررسی می کند و اگر حقایق دیگری درباره قتل این روزنامه نگار منتقد آل سعود به دست آید شاید اقدامات بیشتری علیه عاملان آن در نظر بگیرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل: مدارک معتبر ثابت می کند، مقامات سعودی ازجمله ولیعهد این کشور درقتل خاشقچی دست داشته اند
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۹   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سازمان ملل در گزارش اخیر خود فایل صوتی جدید حاوی مکالمات رد و بدل شده میان اعضای تیم ترور جمال خاشقچی را فاش کرد.
موج   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۶:۱۲    
رئیس جمهور ترکیه گفت: قاتلان جمال خاشقچی باید بهای کار خود را بپردازند. به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: قاتلان جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی باید بهای کار خود را بپردازند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
گزارشگر سازمان ملل در پرونده قتل خاشقچی گفت، دبیرکل سازمان ملل باید کارشناسانی برای تحقیقات منصوب کند و آمریکا و دیگر کشورها درک کنند که شراکت با سعودی باید بر پایه اذعان این کشور به اشتباه استوار باشد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۵:۱۵    
گروه بین الملل – گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارش 100 صفحه ای خود که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و برخی مقامات عالی رتبه دیگر سعودی را مسئول مستقیم قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی عنوان کرد، به 10 نکته کلیدی اشاره داشت.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۳:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
به نقل از روسیاالیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: گزارش اگنس کالامارد، گزارشگر سازمان ملل در امور اعدام های فرا قانونی درباره قتل خاشقجی بر این امر تاکید دارد که مقامات سعودی در جنایت قتل وی دست دارند و آن ها بهای این امر را پرداخت کرده و مجازات خواهند شد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۳:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: نامزد جمال خاشقچی ضمن استقبال از گزارش سازمان ملل درخصوص قتل خاشقچی گفت: این گزارش پیشرفت و تحولی است که از آن استقبال می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به گزارش ضدسعودی سازمان ملل درباره قتل خاشقجی واکنش نشان داد. به گزارش شیعه پرس، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود در واکنش به نتیجه تحقیقات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد ریاض در کنسولگری سعودی در استانبول به ...
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۲:۱۹   + ۲۷ سایت دیگر  
خلیج فارس: پزشک قانونی عضو تیم ترور با اشاره به اینکه گوسفند قربانی هنوز به کنسولگری نرسیده، توضیح می دهد که قرار دادن تنه انسان در چمدان مشکل است و باید جنازه تکه تکه شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه آمریکا بامداد امروز (پنجشنبه) در واکنش به نتیجه تحقیقات گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد ریاض در کنسولگری سعودی در استانبول گفت که از آن گزارش حمایت می کند. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری آنا نوشت: سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت که تنها با قطعنامه شورای امنیت است که می توان تحقیقات روی پرونده قتل فعال مخالف سعودی را آغاز کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
قتل جمال خاشقجی توسط یک تیم ویژه سعودی در کنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول انجام شد. هرچند نقش عوامل پشت این قتل آشکار شده است اما همچنان جزئیات ریز دیگری در مورد نحوه پیاده سازی این عملیات وحشیانه منتشر می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - خدیجه چنگیز نامزد "جمال خاشقچی" روزنامه نگار مشهور سعودی که با دستور "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی کشته شد در مقاله اخیر خود در روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت: آمریکا برای اجرای عدالت و به مجازات رسیدن عاملان قتل خاشقچی هیچ اقدامی نکرده است.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی پلیس فدرال آمریکا بامداد پنجشنبه در خصوص گزارش سازمان ملل در مورد عاملان قتل خاشقچی گفت، ما در حال حاضر هیچ تمایلی برای اظهار نظر در این باره نداریم. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۵:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه شب در بیانیه ای با حمایت از گزارش سازمان ملل درباره دست داشتن دولت عربستان در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی اعلام کرد که واشنگتن در صورت دستیابی به حقایق جدید، اقدامات بعدی در رابطه با ریاض را بررسی خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۲:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کمیته حفاظت از خبرنگاران بامداد پنجشنبه اعلام کرد، دولت آمریکا از نظر اخلاقی متعهد به اجرای پیشنهادات سازمان ملل در مورد مجازات قاتلان جمال خاشقچی خبرنگار سعودی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۱:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه به گزارش سازمان ملل متحد که گفته ادله موثقی درباره نقش ولیعهد سعودی در قتل روزنامه نگار منتقد سعودی وجود دارد واکنش نشان داد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه چهارشنبه در خصوص انتشار گزارش سازمان ملل متحد درباره دست داشتن دولت عربستان در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، گفت: آنها هزینه کار خود را خواهند داد و مجازات خواهند شد. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۰:۲۳    
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در واکنش به گزارش سازمان ملل متحد که به نقش محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی در قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سعودی اشاره می کند گفته که عاملان این قتل بهای آن را پرداخت خواهند کرد. در حال تکمیل... ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۰:۲۰    
رئیس جمهور ترکیه به گزارش سازمان ملل متحد که گفته ادله موثقی درباره نقش ولیعهد سعودی در قتل روزنامه نگار منتقد سعودی وجود دارد واکنش نشان داد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۰:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
اگنس کالامارد گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل در حوزه اعدام های غیر قانونی، سرسری یا خودسرانه تاکید کرد: قتل آقای خاشقجی یک قتل غیر قانونی است که پادشاهی عربستان سعودی مسؤول آن است ...
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۳:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل اعلام کرد ولیعهد سعودی و تعدادی از مقامات عالی رتبه این کشور در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی دست داشتند. آگنس کالامارد اعلام کرد که مدارک معتبری از دست داشتن مقامات عالی رتبه سعودی از جمله محمد بن سلمان ولیعهد این کشور در تحقیقات حول قتل خاشقچی به دست آمده است ...
وکیل ملت   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۳:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
وکیل ملت: گزارشگر ویژه سازمان ملل اعلام کرد که ولی عهد سعودی و تعدادی از مقامات عالی رتبه این کشور در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار دست داشتند.از دبیرکل سازمان ملل خواست تا دستور آغاز تحقیقات بین المللی از محمد بن سلمان و نقش او در قتل خاشقچی صادر کند و همچنین خطاب به دولت ایالات متحده خواستار آغاز ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
لیندسی گراهام در سخنانی تاکید کرد ولیعهد عربستان سعودی قاتل روزنامه نگار منتقد سعودی است.
برترین ها / نوای رودبار   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۸:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از دیلی صباح، آگنس کالامارد گزارشگر ویژه سازمان ملل که پس از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری این کشور در استانبول به ترکیه آمده و از نزدیک از محل حادثه بازدید کرده بود ...
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
سازمان ملل: دلایل موثقی برای دست داشتن بن سلمان در قتل خاشقجی وجود دارد / توضیحات کارشناس BBC از گزارش 100 صفحه ای که گزارشگر ویژه سازمان ملل حول ابن قتل منتشر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۱:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
یک سناتور ارشد آمریکایی مجددا محمد بن سلمان ولی عهد سعودی را به دست داشتن در قتل جمال خاشقچی روزنامه منتقد آل سعود متهم کرد و گفت که بن سلمان کاملا از عملیات قتل خاشقچی مطلع بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه ایالت کارولینای جنوبی در سنای آمریکا شامگاه چهارشنبه با قانع کننده دانستن گزارش سازمان ملل متحد در خصوص دخالت ولیعهد سعودی در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد هیات حاکمه ریاض گفت: کسی که خاشقچی را کشت، محمد بن سلمان بود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری صدا و سیما : وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی ادعاهای گزارش بررسی قتل جمال خاشقچی را بی اعتبار دانست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۲۴    
تهران - ایرنا - عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی عربستان روز چهارشنبه در واکنش به گزارش سازمان ملل متحد مبنی بر دست داشتن ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در استانبول ترکیه مدعی شد: گزارش سازمان ملل متحد بی اساس است و تناقضات آشکاری دارد.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجی، گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد در باره قتل خاشقچی را که در آن به دست داشتن ولی عهد سعودی در این قتل تاکید شده، متناقض خواند. ...
بیتوته   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
گزارشگر مستقل سازمان ملل در اولین گزارش رسمی درباره ماجرای کشته شدن جمال خاشقچی،روزنامه نگار و فعال منتقد عربستان اعلام کرده که او در نقشه ای برنامه ریزی شده و با نیت قبلی به قتل رسیده است. در این گزارش تاکید شده که شواهد جدی از نقش محمد بن سلمان،ولیعهد عربستان در ماجرای قتل جمال خاشقچی وجود دارد.