سه شنبه ۱۹ فروردینساعت ۰۴:۵۱Apr 2020 7

جدیدترین‌های «ابرکوه»

 
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - دبیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مستقر در ابرکوه گفت: مردم این شهرستان پارسال با اهدا 2 میلیارد و 60 میلیون ریال به صورت نقدی و طلا برای بازسازی مکان های مذهبی عراق کمک کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مقبره اعلا یکی از بناهای تاریخی به جامانده از قرن هفتم هجری در شهرستان ابرکوه یزد است که بنا بر باورهای محلی ریشه در داستان عشق دختر و پسری به نام های رعنا و اعلا دارد؛ شخصیت هایی که امروز در قالب عروسک هایی با همین عنوان، این داستان کهن را زنده کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۱    
فرمانده انتظامی ابرکوه گفت: در جهت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بیش از 5 هزار خودرو مورد پایش و راننده و سرنشینان خودرو مورد غربالگری قرار گرفتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۲۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا- رییس شبکه بهداشت درمان ابرکوه با قدردانی از همراهی مسوولان در مبارزه با کرونا، گفت: تاکنون 98 درصد جمعیت این شهرستان به صورت تلفنی در طرح غربالگری ملی مقابله با این بیماری شرکت کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد دبیر مجمع بانوان شهرداری ابرکوه با اشاره به تولید روزانه سه هزار عدد ماسک توسط بانوان جهادگر سلامت این شهرستان، گفت: تاکنون 53 هزار ماسک و 1100 لباس ایزوله توسط این بانوان تولید، استریل و توزیع شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت ابرکوه گفت: 23 واحد صنفی که بر خلاف مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اقدام به فعالیت کردند با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پلمب شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیرتوزیع برق شهرستان ابرکوه گفت: پارسال در اجرای طرح های توسعه ، اصلاح و بهینه سازی شبکه توزیع برق در مناطق شهری و روستایی 42 میلیارد ریال بودجه هزینه شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز شنبه اداره کل روابط عمومی استانداری، فخرالسادات خامسی افزود:در شهرستان های بهاباد، خاتم و مهریز این طرح 100 درصدی اجرا شده و آمار غربالگری در ابرکوه 97.9 درصد، اردکان 92 درصد، اشکذر 92.8 درصد، بافق 93.4 درصد، تفت 96.8 درصد، میبد 82.1 درصد و یزد 61.8 درصد است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۱۸    
یزد - ایرنا - نقاهتگاه افراد مبتلا به بیماری کرونا با ایجاد 20 تخت در سالن ورزشی شهید حسن شیخی ابرکوه به نام شهدای مدافع سلامت تجهیز و راه اندازی شد. عکاس : کارگر ابرقویی
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۲:۳۹    
دبیر مجمع بانوان شهرداری ابرکوه از راه اندازی واحد مشاوره آنلاین و رایگان ستاد جهادگران سلامت شهرستان با فعالیت چهار بانوی مشاور در حوزه های مختلف خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۲:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
فخرالسادات خامسی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با غربالگری مردم استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، اظهار کرد: 71.3 درصد از مردم استان معادل 888 هزار و 461 نفر غربالگری شده اند و این طرح همچنان ادامه دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه گفت: نقاهتگاه بیماران کرونایی با 20 تخت در سالن ورزشی شهید حسن شیخی این شهرستان با نام نقاهتگاه شهدای مدافع سلامت تجهیز و ایجاد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد یک تیم تحقیقات بیولوژیک توسط واحد بهداشت محیط شهرستان ابرکوه پس از ساخت موفقیت آمیز یک کیت میکروبی جهت ارزیابی ضدعفونی کننده ها و گندزداها، چهار نوع ماده ضدعفونی کننده را به علت اثر نامناسب از سطح بازار عرضه جمع آوری کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد واحد مشاوره آنلاین ستاد جهادگران سلامت شهرستان با همت مجمع بانوان شهرداری ابرکوه در زمینه های مختلف با حضور چهار مشاور ویژه ایام کرونایی راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: کارگرانی که به واسطه شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده اند، می توانند برای استفاده از بیمه بیکاری، در سامانه مربوطه به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه تاکید کرد: کاشت گیاهان پرآبخواه مانند هندوانه ، بادمجان ، طالبی و خیار سبز همزمان با کشت بهاره به دلیل کم آبی منطقه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست، کشاورزان در صورت کشت از دریافت هرگونه خدمات و نهاده ها محروم می شوند.
دکتر عباس علوی راد نوشت: آیا کارگزاران اقتصادی دریافت کننده حدود 93 درصد مجموع تسهیلات سیستم بانکی کشور تحت تاثیر مخرب شیوع کرونا ویروس قرار نگرفته و شایسته مساعدت و حمایت نمی باشند؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ابرکوه از اجرای طرح حمایت جوانان از سلامت سالمندان توسط اعضای کانون دانشجویی دانشگاه پیام نور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۳۱    
این روزها که ویروس کرونا میهمان ناخوانده بهار 1399 کشورمان شده است، دیدن زیبایی های طبیعت شهرستان ابرکوه از نگاه دوربین یک عکاس نوجوان خالی از لطف نیست.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۹:۱۶    
رزمایش دفاع بیولوژیک با حضور گرو های جهادی، بسیجیان. هلال احمر و آتشنشانی برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یزد – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: علاوه بر تداوم پدیده 2 دهه خشکسالی ، سرمازدگی نیز 150 میلیارد تومان به محصولات باغ های این شهرستان خسارت وارد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابرکوه گفت: به دنبال شیوع ویروس کووید 19 و در راستای مقابله و قطع زنجیره انتقال این ویروس، بیش از 40 واحد و کارگاه تولیدی در این شهرستان، تولید خود را متوقف کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۲:۴۹    
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه از واحدها و کارگاه های تولیدی این شهرستان در راستای نظارت بر رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با کووید 19 بازدید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد فرماندار ابرکوه با بیان این که بیشترین آمار مبتلایان و مشکوکان به بیماری کرونا در ابرکوه ناشی از مراودات خانوادگی است، گفت: هر گونه تجمع اعم از خانوادگی و غیرخانوادگی در باغ ها و منازل تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و پیگرد قانونی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه گفت: پارسال 4.5 میلیارد ریال وام کارگشایی به مددجویان این شهرستان پرداخت شد، این میزان وام برای کمک به معیشت و تامین نیازهای ضروری 110 نفر از مددجویان پرداخت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۱۱    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه گفت: سالن ورزشی شهید شیخی شهرستان ابرکوه به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی که مراحل درمان را طی کرده اند، از روزهای آینده آماده پذیرش خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه گفت: 12 فروردین پس از قرن ها جدایی دین از سیاست و حاکمیت ستم شاهان بر این مملکت، نماد پیوند این دو و شکل گیری جمهوری اسلامی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ابرکوه با توجه به شیوع بیماری کرونا ،گفت: تاکنون افزون بر 10 بار معابر و محلات و روستاهای مختلف این شهرستان محلول پاشی و ضد عفونی شده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۲۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
محمدرضا میرجلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان، 2 هزار و 895 نفر با علائم تنفسی در بیمارستان های استان بستری شدند که با انجام آزمایشات لازم، تاکنون تست هزار و 64 نفر مثبت شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا- امام جمعه ابرکوه با تاکید براینکه برخی عوامل، مانع تولید شده، گفت: مسوولان برای رفع موانع از تولید کنندگان تلاش کنند که این خود زمینه تحقق جهش تولید را فراهم خواهد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۴۰    
ایسنا/یزد رزمایش سراسری پدافند میکروبی، دفاع بیولوژیک و پاک سازی محیطی سپاه در ابرکوه نیز تحت عنوان شهدای مدافع سلامت با هدف پاک سازی و گندزدایی عمومی نقاط مختلف شهری و روستایی در ابرکوه برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - شهردار مهردشت ابرکوه گفت: پارسال 15 پروژه عمرانی با 27 میلیارد ریال هزینه در این شهر با هدف تامین زیرساخت ها و رفاه شهروندان اجرا شد .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۰:۳۰    
رزمایش پدافند میکروبی، دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی سپاه در ابرکوه تحت عنوان شهدای مدافع سلامت با حضور نیروهای بسیج و سپاه، با هدف پاکسازی و گندزدایی عمومی نقاط مختلف شهری و روستایی در ابرکوه برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - یزد- رزمایش پدافند بیولوژیک به یاد شهدای مدافع سلامت عصر یکشنبه با حضور تعدادی از مسوولان ، فرماندهان نظامی ، انتظامی ، بسیجیان ، اعضای سپاه پاسداران و قشرهای مختلف در ابرکوه برگزار شد . عکاس : کارگر ابرقویی
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رزمایش پدافند بیولوژیک به یاد شهدای مدافع سلامت عصر یکشنبه با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ابرکوه ، شهردار و جمعی از مسوولان، از محل آتش نشانی به طرف میدان امام حسین (ع) این شهر برگزار شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ابرکوه گفت: قیمت مرغ کشتار روز که بر پایه مصوبه ستاد تنظیم بازار از قرار کیلویی 129 هزار ریال به فروش می رسید، روزهای اخیر با 23 هزار ریال کاهش به 106 هزار ریال رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد برخی کارشناسان وجه تسمیه نامگذاری ابرکوه، شهر پیرترین موجود زنده ایران، را شهری بنا نهاده روی کوه می دانند ولی چرا؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: در سال 1398 با پرداخت 11 میلیارد ریال کمک های بلاعوض دولت و 1.5 میلیارد ریال مشارکت مردمی 13 رشته قنات در این شهرستان با هدف حفظ این سازه آبی لایروبی و مرمت شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۲۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - بخشدار مرکزی ابرکوه گفت: برای پیشگیری از ویروس کرونا ، طی هفته گذشته جهاگران سلامت 30 هزار عدد ماسک ، 350 بسته بهداشتی و همچنین حدود 40 هزار لیتری مایع ضدعفونی با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان در این بخش تولید و توزیع کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- امام جمعه ابرکوه با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و روز جمهوری اسلامی ایران گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا از تلاش ایثارگرانه پزشکان و کادر بهداشتی و درمانی به عنوان مدافعان خط مقدم سلامت قدردانی می کنم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - رییس منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه گفت: در ادامه اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا مسیر بوستان ها و تفرجگاه های طبیعی این شهرستان در آستانه 13 فروردین (روز طبیعت) مسدود شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
محمدرضا میرجلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 در استان، هزار و یک نفر از هم استانی ها به کرونا ویروس مبتلا شده اند و 104 نفر جان باختند همچنین هزار و 256 نفر از بیماران بهبود یافته و از مراکز درمانی استان ترخیص شده اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه گفت: تغییر ناگهانی هوا و سرمازدگی خسارتی بیش از 80 درصد به نیمی از محصولات زردآلو و گوجه سبز ابرکوه وارد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۴۱    
یزد - ایرنا - مسافران ورودی به ابرکوه توسط هلال احمر و با همکاری نیروی انتظامی و برخی دستگاه های اجرایی، غربالگری ، تب سنجی و پایش می شوند. عکاس : کارگر ابرقویی
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۹    
فرمانده نیروی انتظامی ابرکوه از ایجاد چهار نقطه طرح تست غربالگری در ورودی این شهرستان برای پیشگیری از گسترش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس واحد بازرسی و نظارت اداره صمت گفت: از 22 اسفندماه سال گذشته تاکنون تعداد 21 واحد صنفی به علت تخلف از مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرهای ابرکوه و مهردشت پلمپ شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه گفت: افراد خیر پارسال 37 میلیارد و 500 میلیون ریال به مددجویان این نهاد حمایتی کمک کردند که این میزان 20 درصد نسبت به سال 97 رشد دارد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر ابرکوه گفت: از ابتدای طرح پایش سلامت (18 اسفند 98 تا امروز( پنجشنبه) 40 هزار و 100 مسافر در مبادی ورودی شهرستان از سوی تیم های امداد و نجات این نهاد، غربالگری و تب سنجی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت ابرکوه گفت: هفت واحد صنفی که بر خلاف مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اقدام به فعالیت مجدد کرده بودند با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پلمب شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد فرماندار ابرکوه با اشاره به اعمال محدودیت های شدیدتری در ابرکوه، ماندن در خانه را موثرترین و بهترین راه در شرایط کنونی برای مهار این بیماری اعلام کرد.