جمعه ۲۹ شهریورساعت ۰۷:۵۲Sep 2019 20

جدیدترین‌های «جامعه مدرسین»

حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ برنامه درسی اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین اعلام شد.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، سید مرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه برگزار شد اظهار داشت: کمیته امداد در سه عرصه اشتغال زایی برای نقش آفرینی بهتر و [...]
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۴    
شفقنا-نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر کمیته امداد در تمام بخش های اقتصادی کمک حال مردم باشد، اما در زمینه رویکردهای فرهنگی کاری نکند فایده چندانی نخواهد داشت. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: پیوست فرهنگی در اجرای برنامه های کمیته امداد بسیار مهم است، اگر تمام مشکلات مالی و معیشتی مددجویان مرتفع شود ولی به مسائل فرهنگی توجه نشود، اثرگذاری لازم و مفید را نخواهد داشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در دریافت مالیات باید به سراغ افراد با درآمد بالا رفت گفت: امروز کسانی که سالانه ده ها و صدها میلیارد درآمد دارند از پرداخت مالیات فرار می کنند که باید این افراد شناسایی و از آنان مالیات دریافت شود.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه امروز در دنیا کشوری نیست که بدون مالیات اداره شود، بر ضرورت شفاف سازی در زمینه اخذ مالیات و مصارف آن و فرهنگ سازی در این عرصه تأکید کرد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۱    
گروه حوزه های علمیه عضو جامعه مدرسین حوزه قم با بیان اینکه مهمترین درس عاشورا گریز از ذلت است تأکید کرد: مذاکره با آمریکا در شرایط امروز چیزی جز ذلت به دنبال ندارد و ما از امام حسین(ع) آموخته ایم که زیر بار ذلت نرویم.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بهترین راه نهادینه سازی اخلاق در جامعه رفتار اخلاقی متولیان و همه مسئولان است. به گزارش شیعه پرس، آیت الله فقیهی در اولین جلسه درس خارج فقه و اصول خود که روز گذشته در قم برگزار شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۷:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اعتماد به نقل از آیت الله محمد غروی عضو جامعه مدرسین نوشت: برخی فکر می کنند روحانیت کارش مخصوص به رابطه انسان است و همچنین رابطه انسان با خدا و در حد مسائل اخلاقی که آن هم بیشتر جنبه فردی دارد ...
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
جامعه مدرسین در پیامی به مناسبت ارتحال حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین کورانی گفت: این عالم مبارز عمری را در ارائه خدمات دینی و انقلابی گذارند و در طول حیات پربرکت خود در راه اهداف عالیه اسلام و پشتیبانی از جبهه مقاومت مجاهدت های بسیار کرد.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت آغاز سال تحصیلی 1397-1398 حوزه های علمیه بیانیه ای صادر کرد که در ادامه مشروح آن آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم تقارن آغاز سال تحصیلی 96 – 98 در حوزمه های علمیه [...]
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
ایرناپلاس نوشت: وحید جلیلی، مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب علیه اسلاف خود در صداوسیما و حتی دفتر مقام معظم رهبری گرد و خاکی به راه انداخته که بی پاسخ نمانده و او نیز متهم به بی صداقتی، وقت نشناسی، حیله گری و غیرانقلابی گری شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۹:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین کورانی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۵:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به انتقاد رئیس جمهور در جلسه سران قوا درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی واکنش نشان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
در بیانیه جامعه مدرسین به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه به عزم جدی برای پیشرفت و تعالی تاکید شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
جامعه مدرسین حوزه علمیه در بیانیه ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه تاکید کرد: وظیفه حوزه استحکام بخشیدن به مبانی دینی و در عین حال صیانت از انقلابی ماندن حوزه و پاسداری از نظام، انقلاب و ارزش های اسلامی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۲۰:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه ای ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی جدید حوزه گفت: در تهاجم گسترده فرهنگی دشمن، قلب ها و اندیشه ها آماج هجوم انحراف ها، بدعت ها و منکرهاست و بازگرداندن آسیب دیدگان جنگ فرهنگی دشمن ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۹:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
حوزه/ شورای عالی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه عزم و برنامه ای جدی برای پیشرفت و تعالی دارند تا حوزه محور راهبری معنویت و فکر دینی باشد. شورای عالی حوزه علمیه، در زمینه تنظیم جهت گیری ها و اهداف به سوی حوزه انقلابی گام های موثری برداشته است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۸:۳۵    
درس خارج فقه آیت الله یزدی در سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار می شود.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه گفت: ما معتقد به تحول و پیشرفت هستیم، اما نه به قیمت آن که حوزه از رسالت های اصلی خود غافل شود و اصالت خود را از دست بدهد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که احیای موقوفات حوزوی می تواند استقلال حوزه های علمیه را در پی داشته باشد، گفت: احیای موقوفات حوزوی باید عملی شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
حوزه/عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: قیام عاشورا آمریکا را در مقابل ایران به زانو درآورده است و اساسا کسانی که در قیام اباعبدالله(ع) تشکیک می کنند می خواهند انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند اما حرکات آنان مذبوحانه است و حتی ارزش شنیدن و نقد کردن نیز ندارد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۷    
آیت الله علی احمدی میانجی از اساتید حوزه علمیه قم بود که شاگردان زیادی در جلسات علمی و اخلاقی وی بهره برده اند و نقش مهمی در تشکیل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم داشت.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: نهضت فرهنگی و سیاسی امام سجاد(ع)، طاغوت اُموی را رسوا کرد و باعث ماندگاری پیام راستین نهضت عاشورا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دبیرکل حزب اللّه کم وکیف و کذب وصدق حرف های دشمنان را می فهمد و اهداف آنها را افشا می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: واقعه عاشورا ماندگار شده است که این موضوع به خاطر رسالت و نقش بی نظیر حضرت زینب(س) و خطبه های روشنگر ایشان است که سبب شد واقعه عاشورا و ابعاد آن ماندگار شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حضرت زینب(س) با اقدامات بی نظیر و خطبه های خود عزاداری حضرت اباعبدالله(ع) را ترویج و تبیین کرد و امروز عاشقان و شیفتگان اهل بیت(ع) برای برپایی عزاداری و مراسم سیدالشهدا(ع) اهتمام دارند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۲:۵۰    
نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین تاکید کرد که حضرت زینب با حماسه صبر و خطبه های کوبنده سبب ماندگاری قیام عاشورا شدند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۰۳:۰۵    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که باید از فرصت های زندگی نهایت بهره و استفاده را ببریم، تأکید کرد که باید از دستاوردهای معنوی عزاداری ها مراقبت شود.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۱۸:۴۱    
نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین تاکید کرد: برخلاف آنچه عده ای القا می کنند، عاشورا مکتب عقلانیت و درس های و پیام های آن مطابق با فطرت بشری است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۱۴:۳۲    
حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: ظلم ستیزی و مقابله با استکبار، پیام آشکار نهضت خونین سیدالشهدا(ع) برای همه دوران هاست.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم تبیین و معرفی شاخصه ها و مولفه های کلیدی نهضت عاشورا در سطح جامعه تاکید کرد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین قم گفت: پیروان ولایت کسانی هستند که همه چیز خود را در راه ولایت می دهند و هیچ چیز مانع دفاع آنها از ولایت نمی شود؛ آنان ولی امر و خواسته های ایشان را بر خود مقدم می دانند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۹:۱۸    
حوزه/عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امر معروف به معروف و نهی از منکر مسئولیت فطری، انقلابی و حقوق بشری همه مسلمانان است و درواقع این کار دفاع از حقوق ملت است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۱    
نایب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین تأکید کرد که اگر محوریت خداوند در جامعه مورد غفلت قرار بیرد، دین گرایی رو به حاشیه رفته و دینداران مورد استهزاء قرار خواهند گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور و جامعه مدرسین گفت: عزاداری های حسینی باید در خودمان و جامعه تأثیرگذار باشد و با این عزاداری های یک جوشش معنوی در جامعه به وجود بیاید.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۰:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
انتخاب: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه علمیه قم نسبت به ورود برخی بدعت ها و سبک های غلط به مجالس عزاداری هشدار داد و گفت: متاسفانه برخی سبک های عزاداری از نظر علما، بزرگان و شریعت حرام و ممنوع است و در شان امام حسین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیست. ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۰۹:۴۶    
شفقنا-عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ما از تمام زوایای زندگانی ائمه(ع) باید بتوانیم به خوبی استفاده کنیم، خطبا و مداحان باید توجه داشته باشند که در ضمن عزاداری، زوایای زندگی و سیره امام حسین(ع) را برای مردم بازگو کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: همایش شیرخوارگان ندا دهنده مظلوم و معصوم بودن حضرت علی اصغر(ع) است.
برترین ها / مدآرا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۹:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
آرمان ملی - مطهره شفیعی: اکنون نه انتخابات مجلس اسفندماه و نه آزادی گریس 1 پرونده اصلی روی میز سیاسیون و صاحبنظران بود بلکه متنی در فضای مجازی منتشر شد که نامه سخنان آیت ا... یزدی را داشت که طی آن، انتقاداتی که به آیت ا... صادق لاریجانی و رئیس جمهور و یکی از روحانیون شده بود ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین با اشاره به تفاهمنامه ستاد امر به معروف و حوزه های علمیه برای ترویج فرهنگ امر به معروف گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات تشکیل شده است.
قم فردا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه مدرسین با اشاره به اینکه باید در هر کاری به یاد خدا باشیم، گفت: امربه معروف و نهی از منکر یکی از پیام های مهم امام حسین(ع) در عاشورا است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۰۹:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
قم – ایرنا – معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ائمه جماعات، مبلغان و ائمه جمعه در ترویج فرهنگ عاشورایی امربه معروف و نهی از منکر مسئول هستند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
41 درصد کارمندان نهاد های دولتی و چه بسا وابسته به دولت را بانوان تشکیل می دهند و اگر این الزام به قانون که توجه به حجاب و رعایت آن است در این نهاد ها شکل بگیرد قطعا مشکلات حجاب در سطح جامعه به نحو مطلوب درست خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۰۹:۵۵    
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نباید بگذاریم مجالس عزای حسینی از کارکردهای اصلی خود دور شوند. آیت الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه عزاداری های حسینی کارکردهای زیادی دارد، افزود: هرچند در سالهای اخیر اشکالاتی در عزاداری های حسینی بوجود آمده ...
بهار نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
محمد توکلی ظاهرا جلسه اخیر شورای نگهبان محلی شده است برای پایان یافتن کدورت هایی که میان دو عضو فقیه این شورا ایجاد شده بود. درگیری لفظی و مکتوب بی سابقه ای که با سخنرانی محمد یزدی در جایگاه رییس جامعه مدرسین آغاز شد و با نامه ای شدیداللحن از سوی صادق لاریجانی که بر کرسی ریاست مجمع تشخیص مصلحت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۲:۰۰    
کرمانشاه- ایرنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به برخی از شبهه افکنی های دشمنان در تبیین خاستگاه دینی نذورات مردمی گفت: در طول ایام محرم و صفر، نعمت برای همه پهن است و فقیر و غنی بر سر سفره اطعام سالار شهیدان می نشینند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار ورود نیروهای امنیتی به مساله حرمت شکنی واهانت به رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شد و بر حراست و صیانت از حوزه های علمیه و روحانیون تاکید کرد. ...
برترین ها / نوای رودبار   ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۲۳:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم: رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه عملیه قم، با تاکید بر لزوم برخورد جدی نیروی انتظامی با منکرات در جامعه گفت ...