یکشنبه ۲۷ آبانساعت ۰۶:۱۱Nov 2018 18

جدیدترین خبرهای «ناتو»

اسپاش   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۷:۲۱    
دولت نروژ، روسیه را به ایجاد اختلال در سیگنال های سامانه ناوبری جی پی اس (GPS) در شمال این کشور در جریان رزمایش ناتو (NATO) در اکتبر و اوایل نوامبر متهم کرده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۵:۴۱    
معاون شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که آمریکا و طالبان احتمالا درباره جدل زمانی خروج نظامیان ناتو توافق کرده اند. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان ، عضو ارشد شورای عالی صلح افغانستان از توافق احتمالی زلمی خلیلزاد ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۳:۴۶    
مقامات محلی غزنی از سفر جنرالان بلندپایه ناتو از جمله جنرال جانسون به شهر غزنی خبر می دهند و همزمان گفته می شود یک عملیات نظامی در مرکز این ولایت نیز راه اندازی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۷    
تهران- ایرنا- سفیر روسیه در فنلاند برای حضور در جلسه ای با محوریت مسئله اقدام مسکو برای ایجاد اختلال در سیستم جی پی اس فنلاند طی مانور اخیر ناتو، به وزارت خارجه فنلاند فرا خوانده شد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۰۵    
سفیر روسیه در فنلاند به دلیل اتهام این کشور در ایجاد اخلال در سیستم مکان یابی جهانی در فنلاند طی رزمایش های جنگی ناتو احضار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۵:۰۱    
در این بسته خبری مروری بر مهمترین اخبار حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران در هفته گذشته را خواهیم داشت.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۴:۰۰    
ایالات متحده امریکا در مقایسه با سایر کشورهای غربی کمتر از همه مقصر است و بیشترین کار را برای محافظت از سایر کشورهای غربی انجام داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۲۰:۴۶    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از رویترز؛ مارک روت، نخست وزیر هلند روز جمعه اعلام کرد کشورش با شکل گیری ارتش اروپایی مخالف و معتقد است ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی باید به عنوان ستون دفاعی قاره اروپا بماند. ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۲۰:۰۷    
مارک روته، نخست وزیر هلند، یکی از اعضای اتحادیه اروپا، با ایده تشکیل ارتش اروپایی که از سوی امانوئل ماکرون مطرح و از سوی آنگلا مرکل حمایت شد، مخالفت کرد و گفت تا زمانی که ناتو هست اروپا نیازی به تشکیل ارتش مشترک ندارد ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۲۰:۰۱    
ایران روابط نظامی خود با اروپا را دقیقا زیر سبیل ناتو تحکیم می کند.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۶:۴۳    
ترامپ برای برآورده کردن منافع سیاسی اش از حربه های نظامی هم استفاده می کند و به همین دلیل است که تشکیل ارتش اروپایی که می تواند به قیمت از میان برداشتن ناتو تمام شود ، او را بسیار نگران کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۰۷:۰۰    
اگر ارتش اروپایی تشکیل شود، بدون تردید روسیه از این رویداد بسیار خوشحال می شود چراکه آمریکا و تهدید ناتو بدون هزینه مسکو از خاکش دور می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۶:۲۹    
دبیر کل ناتو اعلام کرده است که ارتش واحد اروپایی به معنای ارتش جایگزین با این سازمان نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۳:۰۰    
استاد دانشگاه تهران گفت:آمریکایی ها چندان از فروپاشی ناتو واهمه ندارند و ترامپ هم به جدایی از ناتو فکر می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۲    
وزیر دفاع آمریکا از قطر به عنوان یک دوست و همپیمان نظامی دیرین برای آمریکا و ناتو یاد کرد و از این کشور به دلیل ایفای نقش در جنگ و صلح افغانستان تمجید نمود.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۱:۴۸    
ناتو بازی ترامپ علیه ارتش اروپایی گروه ایران و جهان: تنش های میان آمریکا و فرانسه، از زمان حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید پایانی ندارد. هر چند شاید جنگ های لفظی و دیپلماتیکی که ترامپ با محوریت هایی همچون ناسیونالیسم آمریکایی علیه اروپایی ها راه می اندازد، به ندرت آثار عملی به خود می بیند ...
کیهان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۱:۳۸    
ایده تشکیل ارتش اروپایی مستقل به جای ناتو سران اروپا و آمریکا را به شدت در مقابل هم قرار داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۰:۳۰    
بعد از فرانسه حالا آلمان هم از تشکیل واحد اروپایی حمایت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۶:۴۹    
سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه اعلام کرد: مطرح شدن مسئله ارتش اروپایی نشان دهنده اختلاف بزرگ است. همین چند سال گذشته فکر کردن درباره این مسئله غیرممکن بود. در واقع این مسئله نشان می دهد که شکاف هایی در ائتلاف ترنس-آتلانتیک (ناتو) ایجاد شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۶    
عضو فراکسیون امید در مجلس با اشاره به نگرانی روس ها ازداوم حضور آمریکا و ناتو در افغانستان، گفت: میانجی گری برای صلح طالبان را مُجاب به روابط نزدیک تر با دولت مرکزی می کند.
رجا نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۵:۰۵    
روزنامه الجزایری الشروق سه شنبه در مقاله ای در خصوص طرح موسوم به ناتو عربی نوشت، هرچند کشورهای عربی ادعا می کنند هدف از ایجاد آن حفاظت از خود است اما حقیقت این است که فقط رژیم صهیونیستی از آن سود می برد و بنیامین نتانیاهو هم فرمانده اصلی آن خواهد بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۷    
وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد که واشنگتن به دنبال تضعیف ناتو در میان درخواست های اروپایی ها برای تشکیل یک ارتش مستقل نیست. وزیر دفاع این کشور نیز ناتو را سنگ بنای حفاظت از اروپا دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۵    
رئیس جمهور آمریکا در توئیت های توهین آمیز پیاپی بار دیگر به ایده همتای فرانسوی خود مبنی بر تشکیل ارتش اروپایی تاخت و گفت یا هزینه ناتو را می پردازید یا هیچ.
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۳۹    
درست یک هفته پس از طرح خواسته امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای تشکیل ارتش واحد اروپایی، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، به عنوان سنگ بنای حفاظت از اروپا نام برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در دیدار با همتای قطری خود در واشنگتن کمک های قطر به ناتو را ستود و این کشور را شریک راهبردی آمریکا خواند و بر شراکت راهبردی میان آمریکا و قطر تاکید کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۲۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک، نس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) اذعان کرد در تمرین نظامی ناتو که هفتم نوامبر در نروژ پایان یافت سرما برخی تجهیزات نظامی را از کار انداخت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۰    
نخست وزیر روسیه می گوید ناتو در حمله به لیبی کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد را گستاخانه فریب داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۳۰    
مقامات پارلمانی روسیه اتهام وزارت دفاع نروژ درباره مقصر بودن این کشور در اختلال سیستم ماهواره ای جی پی اس در جریان برگزاری مانورهای نظامی ناتو را کاملاً بی اساس و ادامه تلاش ها برای ضربه زدن به اعتبار روسیه نامیدند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۳    
همزمان با این که ناتو به شدت در تلاش است تا برتری رقابتی خود نسبت به روسیه، چین و دیگر رقبا و دشمنان آتی را حفظ کند، این ائتلاف در حال ساخت ابزار پیشرفته جدید از جمله قابلیتی برای بخش های حاصل شده با پرینترهای سه بعدی برای تسلیحات و ارسال آنها از طریق پهپاد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۱    
صدر اعظم آلمان در سخنانی در پارلمان اروپا از پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی حمایت کرده و آن را مغایر و در تضاد با ناتو ندانست.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۷    
آنگلا مرکل روز سه شنبه ضمن تاکید بر اینکه چنین ارتشی با ناتو مغایرتی نخواهد داشت، اظهار داشت که اگر اروپا یک ارتش واحد و سیستم تسلیحاتی واحدی داشته باشد می تواند با قدرت بیشتری در ناتو حضور یابد.
شفاف نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۱۵    
له گزارش شفاف ، صدر اعظم آلمان طی سخنرانی در پارلمان اروپا حمایت خود را از پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه مبنی بر تشکیل ارتش اروپایی اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آنگلا مرکل ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۰۸    
شورای فدراسیون روسیه به اتهامات ناتو علیه روسیه مبنی بر اختلالات در کار GPS در جریان تمرینات ناتو در نروژ واکنش نشان داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۰۶    
وزیر دفاع آمریکا ایده تشکیل ارتش اروپایی را به چالش کشید و مدعی شد: حفاظت از قاره سبز فقط و فقط از عهده ناتو برمی آید.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۵۰    
وزارت خارجه آمریکا طی یادداشتی بر ایده تشکیل ارتشی مستقل توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر مخالفت صریح واشنگتن با هر نوع اقدامی که موجب تضعیف ناتو شود، تأکید کرد.
العالم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۸:۴۸    
رای شکننده به سومین شهردار؛ خرید و فروش ارز و سکه دیگر سود ندارد؛ تولید گرفتار کاغذبازی و نمی توان دارو را تحریم کرد و دم از حقوق بشر زد؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه های امروز کشورند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۸    
تنش های میان آمریکا و فرانسه، از زمان حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید پایانی ندارد. هر چند شاید جنگ های لفظی و دیپلماتیکی که ترامپ با محوریت هایی همچون ناسیونالیسم آمریکایی علیه اروپایی ها راه می اندازد، به ندرت آثار عملی به خود می بیند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۵:۴۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت ناتو سنگ زیربنای حفاظت از اروپاست حتی با این که فرانسه و آلمان خواستار تشکیل یک ارتش به هم پیوسته در اتحادیه اروپا شده اند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۲:۴۱    
روند نزولی ارز و طلا یک هفته پس از تحریم ها، کوهنوردی با اجازه همسر؛ بله!، چالش املاک بی سند، بازتاب پیروزی پیروز حناچی برای تصدی صندلی بهشت، واکنش ها به اظهارات وزیرامور خارجه در رابطه با پولشویی های داخل کشور، جام جهانی در ایران، دستور استعفا به شستانشینان، توقف فرایند سیاسی در ادلب ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۲:۰۸    
وزیر دفاع آمریکا در واکنش به پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه برای تشکیل ارتش اروپایی، تاکید کرد که فقط ناتو را مسئول حفاظت از اروپا می دانند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۰:۳۰    
نروژ و فنلاند روسیه را به هک کردن سیستم GPS ناتو متهم نمودند.
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۲:۵۵    
آنگلامرکل صدراعظم آلمان به تبعیت از امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه خواستار تشکیل ارتش مشترک اروپایی شد و گفت: یک ارتش مشترک اروپایی به دنیا نشان خواهد داد که جنگ دیگری در اروپا شروع نخواهد شد. این ارتش می تواند مکمل خوبی برای ناتو باشد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۱۰    
خبرگزاری میزان- نخست وزیر جمهوری چک خواستار شرکت نظامیان ناتو در جنگ افغانستان شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۹:۲۳    
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه ادعای مقام های فنلاندی مبنی بر دست داشتن روسیه در اختلال بوجود آمده در سامانه موقعیت یاب جهانی جی.پی.اس در هنگام برگزاری رزمایش ناتو در این کشور را رد کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۳۶    
عملیات در لیبی توسط ناتو شروع نشد بلکه برخی کشورهای اروپایی آغاز کننده آن بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۰۰    
دبیرکل ناتو درباره توسعه تسلیحات نظامی جدید چین از جمله موشک های هسته ای این کشور ابراز نگرانی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۷:۴۶    
تهران- ایرنا- نماینده ارشد روسیه در امور افغانستان گفت: حضور نیروهای آمریکا و ناتو نه تنها در حل مشکلات افغانستان شکست خورده بلکه باعث تشدید ناامنی و بی ثباتی بیشتر در این کشور شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۰۳    
رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی بار دیگر طرح رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد ارتش واحد اروپایی را به باد انتقاد گرفت.
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۴۲    
استولتنبرگ از ناتو در رابطه با حوادث لیبی رفع مسئولیت کرد.