پنجشنبه ۰۴ بهمنساعت ۰۲:۰۹Jan 2019 24
 

جدیدترین‌های «خون بند ناف»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۲    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی دانلود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی دانلود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۰۶:۴۸    
ذخیره خون بند ناف در بانک خون جان بسیاری از بیماران مبتلا به امراض مختلف را درمان می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۱:۵۷    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف کشور گفت: در پی راه اندازی بانک خون بند ناف در استان بوشهر از سال گذشته تاکنون بیش از 200 نمونه از سطح استان بوشهر جمع آوری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۸    
مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف کشور گفت: استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف برای درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی یا پی سی نتایج خوبی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۷    
بوشهر- ایرنا- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوهشگاه رویان گفت: در زمان حاضر بیش از 110 هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره سازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۲    
از ابتدای امسال، 70 مورد خون بند ناف در استان چهارمحال و بختیاری ذخیره سازی شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۱    
موتاسیون در ژن Col7a1 می تواند منجر به تکوین بیماری اپیدرمیولیز بولوزای دیستروفیک مغلوب(RDEB) شود که یک اختلال منجر به ایجاد پوست شکننده است که خطر ابتلا به کارسینومای سلول های سنفگرشی پوستی(cSCC) را افزایش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۶    
مدیر بانک خون بندناف خراسان جنوبی از افزایش 40 درصدی ذخیره سازی خون بند ناف در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۲۹    
سلول های بنیادی نهفته در خون بند ناف قادر است سلولهای سرطانی بدنِ صاحب ناف را هنگام ابتلا به بیماری های صعب العلاج بازسازی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۵:۱۷    
مسؤول بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: از بهمن ماه سال 94 که دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف در استان افتتاح شده تاکنون 380 نمونه خون بند ناف نوزاد در آن ذخیره سازی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۶    
مدیر تعاملات بین المللی بانک خون بند ناف از راه اندازی بانک خون بند ناف در خارج از کشور خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۳:۳۱    
هر روز اخبار تازه تری از اکسیر شفابخش سلول های بنیادی منتشر می شود. محققان معتقدند پتانسیل درمان بیش از 70بیماری با استفاده از سلول های بنیادی وجود دارد ...
دانا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۱    
مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: اگر در خانواده ای کودکی مبتلا به سرطان خون وجود دارد، بایستی حتما خون بند ناف نوزاد جدید را ذخیره سازی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۷    
با توجه به رشد و پیشرفت علمی کشورمان، ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در زمینه سلول های بنیادی است و اینک امکان استفاده از خون بند ناف در پیوند مغز استخوان فراهم شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۲    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: مهمترین مشکل ما در حوزه سلول های بنیادی این است که متاسفانه مراکز سلول درمانی و مراکز پیوند کم داریم. همچنین تعداد پزشکانی که پیوند انجام بدهند و به این کار علاقه داشته باشند، بسیار کم است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۸:۳۶    
مشهد- ایرنا- مدیر عامل بانک سلولهای بنیادی بند ناف رویان ایران گفت: ایران با ذخیره سازی 110 هزار نمونه خون بند ناف هم اکنون بیشترین ذخیره در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.
هرمزبان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۹:۱۱    
هرمزبان:از ابتدای سال تاکنون 233 قرارداد نمونه برداری خون بندناف در بانک خون رویان هرمزگان با متقاضیان بسته شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۱۴    
تازه ترین مطالعات، رویکرد جدیدی را برای خلق سلول های بنیادی پرتوان القایی(iPSCs) بدون نیاز به استفاده از ویروس ها(و مهم تر از آن انکوژن های استاندارد) ارائه کرده است. این سلول های بنیادی بی خطر و بدون چالش از سلول های خون بند ناف یا خون محیطی تولید شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۲:۳۱    
از ابتدای سال تاکنون 233 قرارداد نمونه برداری خون بندناف در بانک خون رویان هرمزگان با متقاضیان بسته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۳:۳۸    
مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: 104 هزار نمونه سلول بنیادی از خون بند ناف در شرکت رویان ذخیره سازی شده که سه هزار نمونه آن از استان هرمزگان است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۱۴    
ضرابی با بیان اینکه بزرگترین بانک خون بندناف خاورمیانه در کشور ماست، گفت: بیش از 104 هزار نمونه سلول خون بندناف در بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان ذخیره سازی شده است.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۱۰:۲۰    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: در مجموع 5 هزار نمونه از استان مازندران جمع آوری شده با توجه به اینکه این استان از محدود استان هایی است که مرکز پیوند دارد و فعالیت های خوبی را انجام می دهد.
تیتر امروز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۰۸:۲۵    
مرتضی ضرابی با بیان اینکه تاکنون 110 هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی شده است،تصریح کرد: مازندران 5 هزار نمونه به بانک سلول های بنیادین ارسال کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۲۲:۳۰    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان گفت: تاکنون 100 هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان ذخیره سازی شد و رویان به عنوان بالاترین میزان ذخیره سازی در خاورمیانه است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۹:۵۱    
ساری- ایرنا- مدیرعامل شرکت فناوری بانک خون بند ناف رویان با استناد به جایگاه جمهوری اسلامی در دانش سلول های بنیادی، گفت: ایران به بیمارستان سلول درمانی و تعداد بیشتری مراکز پیوندهای سلولی نیاز دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۷:۲۶    
ساری - مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان گفت: سلول های بینادی خون بندناف در درمان 80 بیماری قابلیت و کاربرد دارند و تاکنون 30 پیوند بیماران خونی در کشور صورت گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۵:۴۹    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان از ذخیره سازی 100 هزار نمونه سلول بندخون بندناف در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۵:۲۱    
ساری - مدیرعامل شرکت فناوری بن پاخته های رویان گفت: بالاترین ظرفیت سلولی بنیادی خون بندناف خاورمیانه با ذخیره سازی 110 هزار نمونه در کشور وجود دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۳:۱۲    
از آنجا که بعد از چند دقیقه خون موجود در بند ناف و جفت لخته می شود، بنابراین برای دسترسی به این منبع مهم فقط 5 تا 10 دقیقه فرصت داریم در غیر این صورت سلول های بنیادی موجود در آن بدون استفاده باید دور انداخته شود ...
میزان   ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ - ۰۹:۰۵    
خبرگزاری میزان- موشن گرافیک اولین ها اشاره به پیشرفت های ایران دارد که برای اولین بار در تاریخ ایران اتفاق افتاده است که همه آن ها در همین 4 دهه گذشته و بعد از انقلاب رخ داده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۸:۴۳    
ایران دارای بالاترین ظرفیت ذخیره سازی خون بند ناف در خاورمیانه می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۷:۵۶    
350 نمونه خون بند ناف در خراسان جنوبی ذخیره و فریز شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۰۸:۲۴    
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۱۰    
زهرا هادی لو| زنجان - خبرنگار: اگر روزگاری درمان بیماری های سرطان سلول های خونی آرزو تلقی می شد، امروزه این امکان وجود دارد که با استفاده از بانک خون بند ناف به راحتی این بیماری ها را با استفاده از سلول های بنیادین درمان کرد. ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۴۸    
چند سالی است که بحث خون بند ناف و ذخیره آن در بانک خون بند ناف متداول شده و در جمع ها و محافل مختلف در مورد آن می شنویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۱۰    
مدیربانک خون بندناف جهاد دانشگاهی استان قزوین گفت: نزدیک به 800 نمونه خون بند ناف نوزادان متولد شده در استان ذخیره شده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۰    
خون بند ناف جنین یکی از مهمترین منابع سلول های بنیادی است که دانشمندان ایرانی نخستین بار بانک خون بند ناف نوزادان را در سال 1384 راه اندازی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۱    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان با اعلام اینکه انجام بزرگ ترین کارآزمایی بالینی استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف در کودکان مبتلا به فلج مغزی در حال انجام است، گفت: این پروژه تحقیقاتی از سال گذشته برای 120 بیمار آغاز شده و نتایج این طرح تاکنون بسیار خوب بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۰۹:۰۱    
مسئول بانک خون رویان هرمزگان از افزایش 18 درصدی ذخیره خون بندناف نوزاد در بانک خون رویان هرمزگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۶:۱۹    
مدیرعامل بانک خون بند ناف پژوهشگاه بین المللی رویان اظهار کرد: سلول درمانی اگر جایگزین دارو درمانی نشود اما در آینده می تواند گزینه مناسبی برای درمان بیماری های که ریشه خونی دارند، باشد.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۵:۳۳    
بند خون سلول های بنیادی خون ساز در بند ناف بیشترین کاربرد بیماری هایی که در سیستم خونی دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۴:۳۸    
مدیرعامل بانک خون بند ناف پژوهشگاه بین المللی رویان گفت: بیش از 100 هزار نمونه در بانک ناف رویان ذخیره کرده ایم که بزرگ ترین ظرفیت سلولی در خاورمیانه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۵    
بیش از صد هزار نمونه در بانک خون بندناف رویان ذخیره شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۲۱:۲۰    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف گفت: 15 هزار نمونه در بانک عمومی و 103 هزار نمونه نیز در بانک خون بند ناف کشور ذخیره شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۷    
قزوین- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف کشور گفت: ایران با داشتن بزرگترین بانک ذخیره سلولی خاورمیانه امکان صادرات دانش فنی در سلول های بنیادی و پانسمانهای بیولوژیک را دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۳    
دکتر مرتضی ضرابی در قزوین: هم اکنون بانک خون بندناف رویان بعنوان بزرگ ترین بانک خون بندناف خاورمیانه محسوب می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۴:۱۶    
مدیر بانک خون بندناف جهاددانشگاهی قزوین گفت: نمایندگی بانک خون بندناف در استان قزوین در مدت فعالیت خود از سال 92 بیش از 800 مورد ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف نوزادان را در استان انجام داده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۸    
قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت فناوری بانک خون بند ناف رویان گفت: هم اکنون 100 هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره سازی شده است.