یکشنبه ۱۰ فروردینساعت ۲۲:۲۸Mar 2020 29

جدیدترین‌های «دستگاه دیپلماسی»

 
موج   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۰۹:۵۷    
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دستگاه دیپلماسی ممانعت آمریکا از ارسال دارو به ایران را در دادگاه های حقوقی دنیا پیگیری کند.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۲۳:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه دستگاه سیاست خارجی در راستای استیفای حقوق ملت ایران از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، گفت: امروز شاهدیم حوزه دیپلماسی با تلاش خستگی ناپذیر توانسته آمریکا را در عدم صداقت خود در اعتنا کردن به جان و سلامت مردم ایران رسوا کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اظهار کرد: برخی کشورها خارج از چارچوب سازمان ملل متحد، تحریم های یک جانبه ای علیه کشورهای دیگر وضع کرده اند که به مبارزه این کشورها با ویروس کرونا آسیب زده است لذا پکن خواستار لغو این تحریم ها است.
سلام نو / پانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، رفع، توقف و کاهش آثار تحریم ها و بهبود مناسبات منطقه ای با همسایگان از مهمترین موضوعاتی هستند که کارشناسان و تحلیلگران مسائل سیاست خارجی، آنها را جزو اولویت های نخست سیاست خارجی ایران در سال 1399 برشمردند. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۸:۵۵    
سفیر پیشین ایران در جمهوری آذربایجان و تایلند هدف نهایی راهبردهای سیاست خارجی را مقاوم سازی اقتصاد و پیشبرد اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: در این راستا نگاه به شرق جغرافیایی و سیاسی باید در اولویت کاری دستگاه دیپلماسی قرار گیرد که شامل گستره وسیعی از کشورهای همسایه، دوست و مخالف یکجانبه گرایی آمریکاست.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۴۱ سایت دیگر  
برترین ها: وزیر امور خارجه با انتشار عکسی مربوط به دیدارش با فرماندهان سپاه که سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هم در میان آنها دیده می شود، روز پاسدار را به پاسداران امنیت کشور تبریک گفت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۲۶    
در این گزارش نگاهی به سفر های ظریف در آبان 1398 خواهیم انداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا در سخنانی اعلام کرد که از درخواست کمک ایران از صندوق بین المللی پول حمایت می کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال انتشار فیلمی از گرفتار شدن و توقف کامیون های ترانزیت ایرانی در مرز رومانی و بلغارستان، دستگاه دیپلماسی ایران به کمک رانندگان این کامیون ها آمد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۵:۵۹   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه رایزنی های خود برای مقابله با شیوع کرونا با همتای ارمنستانی خود گفتگو کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اخبار موجود و قواعد ساختاری، مجوز ورود این کاروان به ایران با هماهنگی وزارت امور خارجه صورت گرفته است و طبیعتا نهادی غیر از دستگاه دیپلماسی توان صدور ویزا ندارد؛ هرچند برخی از منابع از اطلاع روحانی از این تصمیم وزارت خارجه اطلاع داده اند.
برترین ها / اعتدال   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۹   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مواضع احتمالی آمریکا و مساله FATF دو مانع اصلی برای دریافت وام ایران از صندوق بین المللی پول هستند. ویروس کرونا که تقریبا تمامی کشورهای جهان را درگیر کرده است در اسفندماه وارد ایران شد و به دنبال این اتفاق و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۰۴:۴۳   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: در حالی که مقامات ایران بارها اعلام کرده اند که تحریم های مالی ایران از سوی آمریکا باعث ایجاد مشکل برای واردات دارو و مواد غذایی شده اما سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا بدون اشاره به این محدودیت مدعی شد که ارسال دارو و مواد غذایی و کالاهای بشردوستانه به ایران تحت تحریم آمریکا قرار ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۰۴:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
یک تحلیلگر ارشد مسائل بین الملل، با اشاره به چالش های متعددی که محمد جواد ظریف و دستگاه دیپلماسی کشور در سال 1398 در عرصه بین المللی و منطقه ای و حتی داخل کشور با آن روبرو بودند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۲۱:۵۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه رایزنی ها برای مقابله با شیوع کرونا با همتای ایتالیایی خود گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها که بخش های مختلفی از حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در شرایط تعطیلی هستند اما دستگاه دیپلماسی ایران روزهای پرکاری را تجربه می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۲:۰۷    
منابع خبری از سفر غیرمنتظره رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا به افغانستان خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هشدارهای ایران به جامعه جهانی کارگر نیست. در روزهای گذشته، مقامات دستگاه دیپلماسی ایران در موضعگیری های رسانه ای و در تماس با مقامات و همتایانشان در کشورهای مختلف، تأکید کرده اند تحریم ایران در شرایطی که شیوع یک بیماری ویروسی دنیا را درگیر چالش کرده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- حدود30 تماس تلفنی در کنار توییت ها و نامه ها تنها بخشی از ماموریت دستگاه دیپلماسی برای تبیین رنج مضاعف ایران در بحران کرونا بوده است. تماس هایی که محمدجواد ظریف تلاش کرد از طریق آن بخشی از واقعیت تلخ تحریم های آمریکا علیه ایران را روشن ساخته و توضیح دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: دستگاه دیپلماسی می تواند نقش تسهیل گر برای توسعه صادرات کشور داشته باشد و همین موضوع باعث افزایش تولید در کشور می شود.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
دستگاه دیپلماسی ایران به رهبری محمدجواد ظریف به مناسبت شیوع کرونا کارزار وسیعی را برای رفع تحریم ها به راه انداخته است، اما آمریکایی ها نه تنها هیچ تحریمی را رفع نکردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۰۹:۲۶    
در این بسته خبری نگاهی بر سفر های رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در اردیبهشت 1398 خواهیم انداخت.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۰۹:۰۹    
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر گفت: روند انفعالی وزرات امور خارجه می تواند حتی آینده انقلاب اسلامی و اهداف آن را نیز دچار چالش کند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در شرایط خطیر کنونی، بالا بردن ظرفیت دستگاه دیپلماسی کشور برای جلب همکاری بیشتر کشورها و مشارکت جامعه جهانی ضروری است. دستگاه دیپلماسی برای رفع مشکلات ناشی از تروریسم اقتصادی آمریکا و شیوع کرونا ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
در سالی که گذشت دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با وجود برخی مشکلات اقتصادی و اقدامات تحریمی آمریکا، حضوری فعال درتحولات منطقه داشت و در عرصه تعاملات سیاسی - امنیتی با کشورهای همسایه و منطقه گام های موثری برداشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۳:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه ایران: کرونا بار اقتصادی مهمی بر دوش کشور گذاشته که همزمانی آن با تحریم ها مسائل را پیچیده تر کرده است.
کیهان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۳:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ژوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی و رئیس کمیته مشترک برجام طی هفته های اخیر، بارها تاکید کرده است ایران و اتحادیه اروپایی هر دو باید از مزایای توافق هسته ای بهره مند شوند، یعنی ایران به برخی امتیازات اقتصادی دست پیدا کند و در مقابل، به همه تعهدات برجامی خود بازگردد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۵۳ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی در ادامه رایزنی های خود برای مقابله با شیوع کرونا ویروس با همتای کویتی گفتگو کرد.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل سیاسی به عملکرد وزارت خارجه در شرایط حساس و بحرانی کرونا اشاره کرد و گفت: این نگاه دولت باعث شد تا کشور در طول 6 سال گذشته در حوزه سیاست خارجی به طور جدی دچار مشکل شود.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۳۲   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، در این گفت وگو محمدجواد ظریف ضمن قدردانی از کمک های دولت و ملت جمهوری آذربایجان، تحریم های ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده آمریکا را مانعی مهم بر سر راه مبارزه کشورمان با این ویروس خطرناک خواند و یادآوری کرد ایران و جهان این مرحله سخت را پشت سر خواهند گذاشت. /ایلنا
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۱:۵۱    
رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور خارجه کشورمان درخواست وام 5 میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول کرده اند .اما،باید توجه داشت تنها مسیری که اطمینان می دهد ذی نفع نهایی وام یا اقلام بشردوستانه، تحریمی های ایالات متحده نیستند کانال مالی سوییس و با اغماض اینستکس است ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۲۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
آمریکا سفیر چین را احضار کرد دستگاه دیپلماسی آمریکا دیروز سفیر پکن در واشنگتن را در ارتباط با اظهارات مطرح شده از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه چین احضار کرد ...
الف   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۲   + ۱۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان از احضار سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا به وزارت امور خارجه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دستگاه دیپلماسی ما طرحی برای رسوایی آمریکا نداشته و هیچ وضعیت فوق العاده ای برای سازماندهی و آرایش مخصوصی برای ضد جنگ های آمریکا اتخاذ نکرده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۲۲:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دستگاه دیپلماسی آمریکا امروز (جمعه) سفیر پکن در واشنگتن را در ارتباط با اظهارات مطرح شده از سوی سخنگوی وزارت امور خارجه چین احضار کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۳   + ۴۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اقدامات دستگاه دیپلماسی کشور در موضوعات مربوط به کرونا را تشریح کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۹    
دستگاه دیپلماسی ترکیه در سالیان گذشته، در خصوص چند و چون برقراری موازنه در برابر غرب و شرق، بر اساس استراتژی روشنی حرکت نکرده و بیش از پیش گرفتار اندیشه ملی گرایی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۲۳:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یک سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین امروز (پنجشنبه) به این موضوع اشاره کرد که این احتمال وجود دارد که ارتش آمریکا ویروس کرونا را به شهر ووهان برده باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روزنامه استار مالزی روز پنجشنبه گزارش داد که "داتوک سری هشام الدین تون حسین" وزیر دفاع پیشین این کشور با دیگر در کابینه جدید جای گرفت و در مقام وزیر امور خارجه ، رییس دستگاه دیپلماسی خارجی کشورش شد.
خرداد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۸   + ۴۱ سایت دیگر  
خرداد: محمد جواد ظریف در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل با توجه به آنکه ایران درگیر در مقابله با کروناست، خواستار لغو همه تحریم های یکجانبه ایالت متحده علیه کشورمان شد. ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: دستگاه دیپلماسی ایران در واکنش به کشتار مسلمانان در هند منفعلانه عمل کرد و واکنش صریحی از خود نشان نداد در حالی که انتظار می رفت منطبق بر قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل که در آن بر حقوق اقلیت ها و اماکن مذهبی تاکید شده است به آنچه که در هند صورت می گیرد اعتراض کند.
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
کانون مداحان و شاعران استان قم با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت شدید جنایات هندوهای افراطی در قتل عام مسلمانان هند، خواستار ورود جدی دستگاه دیپلماسی کشور به این مسأله شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۲۰:۵۷    
دیپلماسی توحیدی حکم می کند که همیشه طرف حق را به گونه ای بگیریم که کمترین هزینه و بیشترین آورده را برایمان داشته باشد. با این وجود یک چیز واضح است: جان مسلمانان بیگناه در هند ارزشش خیلی بیشتر از یک توییت از طرف دستگاه دیپلماسی است!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، خواستار به کارگیری موضع مناسب و اقدام کارآمد دستگاه دیپلماسی ایران در برابر جنایت کشتار مسلمانان هند شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی کشورمان باید نسبت به بدرفتاری و آزار و اذیت مسلمانان هندی از سوی افراطیون هندی عملکرد فعال تری داشته باشد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۰:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مرحوم حسین شیخ الاسلام دیپلمات پرسابقه کشورمان به صورت مجازی و با سخنرانی حجت الاسلام محمدحسین اختری، دکتر محمد جواد ظریف، دکتر منوچهر متکی و حسین جابری انصاری برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سفیر اسبق ایران در سوریه مرحوم حسین شیخ الاسلام را از چهره های موثر و از ارکان دستگاه دیپلماسی عنوان کرد و گفت: ایشان تمام عمر و زندگی اش را پای ماموریت ها و مسئولیت ها و وظایف خود در پیشبرد اهداف سیاست خارجی گذاشته بود.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ از مسئولین عالی مقام کشور عزیزمان علی الخصوص وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی می خواهیم که با اقدامات لازم و پیگیری های فعالانه، نسبت به حمایت از مردم مظلوم و مسلمان هند به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل نمایند.
دستگاه دیپلماسی به عنوان عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، هم با رایزنی های گسترده با کشورهای مختلف شرایط ایران را تبیین کرده و هم تلاش کرده اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم را تامین کند.