پنجشنبه ۱۲ تیرساعت ۱۹:۳۶Jul 2020 2

جدیدترین‌های «کارت بازرگانی»

 
قمری، مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان تیر ماه امسال، 35 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات به کشور بازگردد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : جزئیات نقشه راه تجارت خارجی کشور در شرایط کرونایی تبیین شد. رئیس کل سازمان توسعه تجارت دیروز در یک نشست خبری به تشریح اولویت های تجارت خارجی کشور ، موانع تجاری موجود ، تعلیق کارت های بازرگانی متخلف ، وضعیت بازگشت ارزهای صادراتی و جدیدترین شرایط مرزها با همسایگان ، پرداخت.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۱:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مسعود خوانساری در برنامه رادیو اقتصاد افزود: توافقی که بین اتاق بازرگانی و بانک مرکزی شده این بود که در سال اول 80 درصد ارز برگردد ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۲۱:۵۲    
2 هزار و 500 کارت بازرگانی متخلف از هفتم تیرماه تاکنون تعلیق شده اند. رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر گفت: تعلیق کارت های بازرگانی تنها مربوط به کارت های صادرکنندگانی است که غیرتولیدی بوده و به میزان صفر درصد رفع تعهد داشته اند ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۸:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - زادبوم اعلام کرد: صادرکنندگان به بازگشت ارز صادراتی خود اعتقاد دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۵:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت گیلان گفت: کارت بازرگانی، فعالان صادراتی که به تعهدات قانونی خود از جمله تعهد ارزی، عمل نکنند، تعلیق یا باطل خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: مقرر شد کارت بازرگانی صادرکنندگانی را که هیچ عکس العملی نسبت به صادرات شان نداشتند یعنی در مقابل صادرات نه وارداتی انجام داده اند، نه ارزی به نیما فروخته و نه ارز حاصله را در اختیار بانک مرکزی گذاشته اند ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رییس سازمان توسعه تجارت ایران تاکید کرد که آخرین فرصت داده شده از سوی بانک مرکزی برای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان، پایان تیرماه در نظر گرفته شده است.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: صدور یا تجدید یا تمدید کارت بازرگانی منوط به پرداخت بدهی مالیاتی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت از تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگانی که تعهدات ارزی سال 98 را تا پایان تیر امسال ایفا نکنند، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۱:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به اعلام قبلی در هفتم تیرماه کارت بازرگانی 2500 صادرکننده ای که رفع تعهد ارزی آنها صفر بوده است تعلیق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی اعلام کرد: تمدید و صدور کارت بازرگانی منوط به تعیین تکلیف بدهی قطعی مالیاتی است و در صورت عدم اجرا مسئولان امر مسئولیت تضامنی دارند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۵:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، غلامحسین شافعی امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ، گفت: با توجه به بحران های متعدد داخلی و خارجی و به ویژه با وقوع شیوع کرونا این روزها شرایط سخت اقتصادی آنقدر بر همگان ایان است که هیچ کس نمی تواند آن را در پرده ابهام نگاه دارند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
متقاضیانی که صدور کارت بازرگانی آن ها از تاریخ 97/01/01 به بعد می باشد، از تاریخ 1399/04/12 نسبت به ثبت درخواست تأیید کارت بازرگانی در سامانه جامع تجارت اقدام کنند.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۶:۴۵    
براساس توافق بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت معافیت مالیاتی و بازگشت مالیات بر ارزش افزوده تولیدکننده ها منوط به بازگشت 70 درصد از ارز صادراتی آنها تا پایان تیرماه 99 است و اگر تخطی شود نه تنها این مشوق ها حذف می شوند، کارت بازرگانی آنها نیز باطل می شود.
وزارت صنعت، معدن و تجارت، در خصوص رفع تعهد ارزی صادرکنندگان اطلاعیه صادر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پیگیری ابطال 18هزار کارت بازرگانی خبر داد و گفت: کارت های اجاره ای جای کارت های بازرگانی باطل شده را می گیرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۲:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا؛ حمیدرضا صالحی روز پنجشنبه درباره سوء استفاده از کارت های بازرگانی به عنوان یکی از بسترهای اصلی فعالیت های مخرب و نقش اتاق های بازرگانی در صدور این کارت ها ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۰:۱۰    
دنیای اقتصاد : سازمان توسعه تجارت جزئیات برنامه تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگانی که تعهد ارزی خود را اجرایی نکرده اند، اعلام کرد. بر اساس اعلام این سازمان، دارندگان کارت های بازرگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود تاکنون اقدامی نکرده اند، در دو زمان بندی جریمه خواهند شد ...
مجمع واردات   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۶:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه ای به بنگاههای صادراتی شرایط زمانی تعلیق کارت بازرگانی در صورت عدم ایفای تعهد ارزی را ابلاغ کرد. در اجرای بند ج ماده 7 دستورالعمل کارگروه پایش رفتار تجاری و مستند به نامه شماره 41693 م / خ مورخ 1399.02 ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه ای به بنگاههای صادراتی شرایط زمانی تعلیق کارت بازرگانی در صورت عدم ایفای تعهد ارزی را ابلاغ کرد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۴:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: علاوه بر سامانه رسیدگی به شکایات که بیش از 80 درصد شکایات اعلام شده به سازمان از این طریق است، تصمیم داریم سامانه گزارشگران فساد را هم تأسیس کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۳:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت جزییات برنامه تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگانی که تعهد ارزی خود را اجرایی نکرده اند، اعلام کرد.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که رئیس جمهور در جلسه دیروز هیات دولت اعلام کرده که نوسانات بازار ارز مقطعی و گذراست، رئیس کل بانک مرکزی برای اولین بار ابعاد جدیدی از وضعیت نابسامان مدیریت ارز در کشور را شرح داده است.
سازمان توسعه تجارت ایران طی اطلاعیه ای به بنگاههای صادراتی شرایط زمانی تعلیق کارت بازرگانی در صورت عدم ایفای تعهد ارزی را ابلاغ کرد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۰:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی در چند روز گذشته، برخی صادرکنندگان را متهم به بازنگرداندن ارز به دست آمده از محل صادرات کالا کرده است. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز تهدید کرده که کارت بازرگانی این دسته از صادرکنندگان را در صورت بازنگرداندن ارز صادراتی باطل می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۸:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، بنا بر این گزارش میزان ارز برگشت داده نشده به سیستم ارزی کشور بالغ بر 8میلیارد دلار است که ترکیبی از سال های 97 و 98 است ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۷:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد لاهوتی ، اظهار کرد: موضوع نظارت دولت بر روند بازگشت ارزهای صادراتی و رفع تعهد ارزی صادرکنندگان بحث جدیدی نیست و در ماه های گذشته نیز دولت و بانک مرکزی نحوه بازگشت ارز صادرکنندگان و چگونگی بازگشت ارز آنها به کشور را زیر نظر داشته اند ...
تجارت امروز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از دو هفته آینده برای کارت های بازرگانی که در سال 99 صادر شده است سقف صادرات قرار داده می شود و دارندگان این کارت ها امسال می توانند فقط 500 هزار دلار صادرات داشته باشند.
تحلیل بازار / شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۸:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از دو هفته آینده برای کارت های بازرگانی که در سال 99 صادر شده است سقف صادرات قرار داده می شود و دارندگان این کارت ها امسال می توانند فقط 500 هزار دلار صادرات داشته باشند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - نهمین جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با تأکید بر اینکه در سال جاری موضوعی مهمتر از توسعه صادرات غیرنفتی برای اقتصاد کشور وجود ندارد ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - شعبان فروتن، رئیس اتاق ایلام در نشست شورای گفت وگوی این استان با اشاره به اینکه تجارت با عراق به صورت ریالی انجام می شود و همین مساله به بروز مشکلاتی در انتقال ارز و حتی ابطال کارت بازرگانی تجار منجر شده است، ارائه مهلت به صادرکنندگان فعال در این حوزه برای بازگشت ارز را خواستار شد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۷:۲۰   + ۱۱۷ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: دریافت کارت بازرگانی برای صادرات نباید به ابزاری برای دریافت ارز و یا انجام برخی تخلفات تبدیل شود. لازم است با اعمال برخی نظارت ها و تعیین سقف برای سال نخست فعالیت صادرکنندگان، در صورت بازگرداندن ارز از سوی صادرکننده ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۵۰    
یک خبرنگار اقتصادی خبر داد که ستاد اقتصادی دولت تصمیم گرفت تا کارت بازرگانی صادرکنندگانی که ارز به کشور بازنگردانند، را لغو کند. این اقدام به منظور افزایش سطح عرضه دلار در بازار ارز صورت می گیرد.
کرج- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: کارتهای بازرگانی آن دسته از صادرکنندگان که به تعهدات ارزی پایبند نبوده و درصد بازگشت ارز ناشی از صادرات آنها صفر است، تعلیق خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: کارت های بازرگانی آن دسته از صادرکنندگان که درصد بازگشت ارز ناشی از صادرات آنها صفر است؛ تعلیق خواهد شد.
تحلیل بازار / الف   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۸:۵۰   + ۴۲ سایت دیگر  
وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای مصوبات امروز ستاد اقتصادی دولت، کارتهای بازرگانی آن دسته از صادرکنندگانی که هیچگونه ارزی به کشور بازنگردانده اند و درصد بازگشت ارز آنها صفر است، تعلیق خواهد شد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شاتا، وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای اجرای تصمیمات امروز ستاد اقتصادی دولت و برابر با مفاد آیین نامه اجرایی قانون مقررات واردات و صادرات ...
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۴۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، فرزانه طهرانی در شرق نوشت: در گمرک فرودگاه امام و برخی پاتوق های دیگر می نشینند و با صادرکنندگان قرارداد می بندند تا به جای آنها با کارت بازرگانی خودشان صادرات انجام دهند و به ازای این کار درصد بگیرند ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
یکی از چالش های اصلی برای راه اندازی یک کسب و کار قانونی فرایند های اداری و زمان بر بودن هر یک از این فرایندها و مراحل اداری است تا جایی که گاها هر یک از این اقدامات می تواند نهایتا مانعی برای ورود افراد به کسب و کار های حقوقی شود.
تحلیل بازار / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۹:۴۰   + ۴۴ سایت دیگر  
عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات واردات و صادرات وزارت صمت، شرایط جدید واردات بر اساس اعتبار دارندگان کارت بازرگانی را ابلاغ کرد.
تحلیل بازار / بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۶   + ۳۰ سایت دیگر  
بر اساس بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، جزییات معافیت های جدید ثبت سفارش واردات اعلام شد.
کرمانشاه آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۰:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه اتاق ایران: از تصمیم این هیات برای سطح بندی کارت های بازرگانی صادرکنندگان خبر داد و گفت: این تصمیم به زودی ابلاغ و ظرف حدود یک ماه آینده اجرایی خواهد شد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۷:۰۹    
سمنان- یکی از مسائلی که مردم انتظار ویژه ای برای مقابله با آن به خصوص در شرایط اقتصادی کنونی دارند، مقابله با مفاسد اقتصادی است؛ فسادهایی که ریزودرشت انجام می شود و روزبه روز به اقتصاد کشور ضربه می زند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون پشتیبانی اتاق تعاون گفت: اتاق تعاون بیش از 8 هزار کارت بازرگانی صادر کرده که حتی یک تخلف درباره این کارت ها گزارش نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۳:۴۶    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک با بیان اینکه توجهی به ظرفیت استان مرکزی در بخش بازرگانی نمی شود از صدور تنها 70 فقره کارت بازرگانی برای واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی خبر داد.