شنبه ۰۹ فروردینساعت ۲۰:۰۱Mar 2020 28

جدیدترین‌های «بیکاری»

 
خبرگزاری تسنیم   ۱۹ دقیقه پیش    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: جهش تولید، دارای آثار مثبت اقتصادی است و سبب کاهش نرخ بیکاری و تورم می شود.
معدن24   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یادداشت اختصاصی مائده مزینانی، دانش آموخته مدیریت بازرگانی بین الملل DBA در شرایطی هستیم که بحران کرونا روز به روز بر شرایط رکود و عدم اطمینان در اقتصادهای جهانی می افزاید و در حال حاضر هیچ پیش بینی دقیقی از زمان و چگونگی پایان این بحران در دسترس نیست. ...
کارگران مشمول قانون کار در بنگاه های اقتصادی استان که به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، شغل خود را از دست داده اند، مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.
شعار سال   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به نقل از رویترز با شیوع ویروس کرونا، تحلیلگران اقتصاد معتقد به آن هستند که تبعات اقتصادی ویروس کرونا از لحاظ همه گیری و وسعت بدتر از جنگ جهانی دوم خواهد بود که منجر به بیکاری میلیون ها نفر در سراسر جهان نیز شده است و باعث خواهد شد تا شوک سنگینی به بهره وری در قدرت های اقتصادی جهان نیز وارد شود.
جماران   ۴ ساعت پیش    
به گزارش جماران؛ محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رییس جمهور، در حساب توییتری خود نوشت: بسته تدبیر اقتصادی کرونا در ایران، با رقم بیش از یکصد هزار میلیارد تومان به تصویب رسید. این رقم معادل تقریبا 18درصد بودجه عمومی دولت و بیش از 3٪ تولید ناخالص داخلی ایران است. ...
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: تاکنون هفت هزار و 752 نفر که به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان بیکار شده اند در سامانه درخواست بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند.
اقتصادگردان   ۶ ساعت پیش   + ۳۴ سایت دیگر  
8 هزار میلیارد تومان برای پرداخت نقدی به 3 میلیون نفر و تسهیلات برای 4 میلیون خانوار مد نظر قرار دادیم؛ این یک رقم است.12 هزار میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان مد نظر قرار دادیم ...
استاندار یزد گفت: توسعه اشتغال مهمترین هدف استان یزد در سال 99 است و امیدواریم با برنامه ریزهای انجام شده، شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان باشیم.
جهانی پرس   ۶ ساعت پیش    
جبارآذین -سریال تلخ و غم انگیز حیف و میل عیدی سینماگران زحمتکش و شریف که بعضی به دلیل انواع مشکلات ازجمله بیکاری به همین مبلغ که حق آن هاازبیت المال است،نیازمندهستند،ولی توسط نامسوولان ونامدیران وعوامل ومزدبگیران آن ها،میان خود وخودی هاتقسیم شده است ...
ارزیابی یک اقتصاددان از وضعیت فاکتورهای اقتصادی در سال 99 نشان می دهد نرخ رشد اقتصادی، نقدینگی و بیکاری روند مثبتی نخواهند داشت و تورم مهم ترین چالش کشور خواهد بود. ...
ایلنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا از اختصاص 100 هزار میلیارد تومان افزون بر بودجه سال 99 برای کمک به خانوارها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، خبر داد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
بجنورد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تاکنون بیش از 400 نفر در استان، با ثبت نام در سامانه، تقاضای دریافت مزایای بیمه بیکاری، ناشی از شیوع کرونا کرده اند.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بیش از 700 کارگر استان به دلیل تعطیلی یا نیمه فعال شدن واحدهای تولیدی با شیوع کرونا در سامانه دریافت بیمه بیکاری نام نویسی کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
منتخب مجلس یازدهم گفت: ما باید نگاه خود را به موضوع بیکاری از نگاه آماری خارج کنیم و در به این موضوع بپردازیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۲:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شمار متقاضیان دریافت تسهیلات بیکاری در آمریکا رکورد جدیدی زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی از کاهش 8/8 دهم درصدی نرخ بیکاری در این استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
مطابق قانون بیمه بیکاری، کارگرانی که با شروع بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند، بیمه بیکاری دریافت می کنند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۳:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: شکر اله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام شامگاه امروز گفت: کارگران مشمول قانون کار که همزمان با شیوع بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند، بیمه بیکاری دریافت می کنند. ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۱:۰۳    
بی سابقه ترین جهش بیکاری در آمریکا را در نمودار زیر مشاهده می کنید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۰:۱۵    
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی، گفت: مسئولان شعار سال را در اولویت قرار دهند و از ظرفیت های استان برای رفع مشکل بیکاری جوانان استفاده کنند.
مطابق قانون بیمه بیکاری کارگرانی که به دلیل ابتلا به کرونا یا تعطیلی بنگاه می خواهند از بیمه بیکاری استفاده کنند، برای ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری 30 روز مهلت دارند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۷:۱۵    
آیت الله حیدری با اشاره به اینکه جهش تولید مرحله بالاتر رونق تولید است، گفت: حل معضل بیکاری و عدم گسترش فقر در میان اقشار ضعیف از برکات جهش تولید است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون امید مجلس می گوید: اهمیت تولید و تاثیر آن برکاهش وابستگی به دیگر کشورها، رفع بیکاری و اشتغالزایی موجب شده رهبر معظم انقلاب مجددا در نام گذاری سال به امر تولید تاکید داشته باشند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۰    
کارگر کنتور سازی ایران گفت: این شرکت از بین 140 کارگر 100 کارگر را برای دریافت بیمه بیکاری معرفی کرده، چون می خواهند این 100 نفر را بیکار کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
طبق اعلام وزارت کار آمریکا، در این هفته در پی شیوع ویروس کرونا، 3 میلیون نفر از شهروندان آمریکایی بیکار شدند و فرم بیکاری پر کرده اند!
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام احمدحسین فلاحی منتخب مردم همدان در مجلس یازدهم درباره مهمترین اولویت های مجلس آتی اظهار داشت: بسیاری از مشکلات فعلی در کشورمان مرتبط با اقتصاد است که موضوع اشتغال و بیکاری و موانع تولید هم نشأت گرفته از این مشکل است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
استراتژیست ارشد مدیریت سرمایه در جی پی مورگان گفت: رکورد بی سابقه بیکاری در آمریکا نشانه ای جدی از این است که آسیب اقتصادی ویروس کرونا قرار است ادامه داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه روس نوشت: آهنگ رشد بیکاری در آمریکا در ماه مارس به حدود پنج برابر بیشتر از اوج بحران اقتصادی در سال 2009 رسید و افزایش نرخ بیکاری ممکن است برای "دونالد ترامپ" عواقب منفی سیاسی در پی داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دهلی نو-ایرنا- موارد ابتلا به ویروس کرونا در هند به 733 نفر رسیده است. دو روز پیش نخست وزیر هند یک قرنطینه 21 روزه سراسری در این کشور اعلام کرد. این به معنی بیکاری سه هفته ای هزاران کارگر روزمزد و فقیر در این کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
قرنطینه خانگی و اقتصاد کرونایی باعث بیکاری بخش زیادی از مشاغل و کارگران شد و انگار این بیکاری بعد از گذشت یک ماه برای دولت نگران کننده شد که برای پرداخت تسهیلات ارزان به کسب و کارها شرط اخراج نکردن کارگران را گذاشت.
پانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گلستان (پانا) - در دهه اخیر عدم توانایی ساماندهی جامعه، بحران های اقتصادی، مشکل تورم، اشتغال، بیکاری و همچنین عدم برنامه ریزی در حوزه های تعلیم و تربیت فشار های هنگفتی به خانواده وارد کرده است. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
ایرانِ روحانی می رود تا به ایرانِ زمان احمدی نژاد تبدیل شود، که با وجود فشار های اقتصادی فراوان، سیاست های اقتصادی به اصطلاح مردمی را در پیش گرفته بود. چه بسا بحران اخیر، ایران را مجبور به افزایش استفاده از ذخایر استراتژیک، برای کاستن از فشار های اقتصادی کند ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
نماینده منتخب مردم تویسرکان در مجلس یازدهم، با بیان اینکه در حال حاضر بیکاری و تورم دو مشکل اصلی اقتصاد کشور است ، گفت : کلید حل هر دوی این مشکلات توجه به تولید و افزایش آن در کشور است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۳۴    
براساس آمار جدید منتشر شده توسط اداره کار ایالات متحده، بیش از 3 میلیون آمریکایی هفته گذشته برای استفاده از مزایای بیکاری ثبت نام کردند.
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۹   + ۷۹ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه برای تضمین سلامت جامعه و مقابله با کرونا راهی جز رعایت فاصله اجتماعی و در خانه ماندن مردم نداریم، بر لزوم مشارکت همگانی در جهت اجرایی شدن این راهبرد تأکید کرد. ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: سازمان بین المللی کار در برآوردی اعلام کرد میزان بیکاری ناشی از شیوع جهانی کرونا از آنچه روزهای قبل پیش بینی شده بود(بین 5.3 تا 24.7 میلیون)، بسیار فراتر خواهد رفت و می تواند موجب بیکار شدن دهها میلیون نفر شود. ...
طلا نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۵۴    
طلانیوز: قیمت طلای روز جمعه تحت تاثیر سودگیری سرمایه گذاران کمی افت داشت ، اما در مسیر ثبت بهترین عمکلدر هفتگی از دسامبر 2008 است ( یازده ساله) ،چراکه آمار بیکاری بالای ایالات متحده در میان بحران ویروس کرونا باعث شد تا امید ها به محرک های اقتصادی بیشتری برای جبران خسارت های ویروس افزایش یابد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
پس از رسیدن ویروس کرونا به آمریکا و تعطیلی بسیاری از مشاغل برای کنترل شیوع آن، آمار بیکاری افراد در هفته گذشته رکورد خود را شکست.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- شیوع ویروس کرونا در آمریکا که اکنون این کشور را درصدر مبتلایان به این ویروس در جهان قرار داده است، شمار بیکاران در این کشور را به طور بی سابقه ای طی یک هفته با جهش سریع 10 برابری مواجه ساخت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۵۰ سایت دیگر  
جهانگیری : 100 هزار میلیارد تومان با نرخ های ترجیحی برای بنگاه های تولیدی مشکل دار ، تأمین نیازهای بخش بهداشت و درمان و بیمه بیکاری در نظر گرفته شده است .
وزارت کار آمریکا گزارش داد که در هفته گذشته بالاترین تعداد درخواست دریافت بیمه بیکاری در تاریخ ایالات متحده ثبت شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده منتخب مردم دشتستان در مجلس یازدهم گفت: جهش تولید منجر به حل مشکلات اساسی اقتصادی از جمله بیکاری و فقر و سبب بالا رفتن سطح رفاه مردم و افزایش قدرت خرید آنان می شود.
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بحران کرونا تأثیر فراگیری بر زندگی و بازار کار در آمریکا گذاشته است. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ویژه در ایالت نیویورک رو به افزایش شدید ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
برترین ها: بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتشار تصویری از گریمش برای یک نمایش روز ملی تئاتر را تبریک گفت. رامین ناصر نصیر به مناسبت روز جهانی تئاتر با انتشار تست گریم زنانه مربوط به نمایش سرآشپز پیشنهاد می کند که مربوط به سال 96 بود ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حاجی دلیگانی گفت: اگر جهش تولید محقق شود وضعیت اشتغال بهتر و نرخ بیکاری کم می شود و تولید ثروت در کشور رخ خواهد داد که اثر خودش را در زندگی، معیشت و سفره مردم نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۷:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مشاور بانکداری بین الملل گفت: در حال حاضر مؤسسات مالی و تجاری بانک های بین المللی از صورت های مالی قوی برخوردار هستند و چون نرخ بیکاری در کشورهای صنعتی بسیار پایین است، ریکاوری یا بازگشت اقتصاد جهانی از بحران کرونا ممکن است سریع اتفاق بیفتد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۲:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از سی ان بی سی، روز پنجشنبه، بازار سهام آمریکا به کلی گزارش بیکاری فزاینده این کشور را نادیده گرفت و به سومین روز رشد پیاپی خود به دنبال تصویب لایحه مشوق 2 تریلیون دلاری سنا، ادامه داد. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بااشاره به تعطیلی برخی واحدهای تولیدی و شرکت ها در راستای مقابله با بحران کرونا گفت: تاکنون 860 کارگر که در این وضعیت بیکار شده اند برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند. ...