پنجشنبه ۲۲ آذرساعت ۱۰:۵۳Dec 2018 13

جدیدترین‌های «واردات نفت»

خبرگزاری مهر   ۳۸ دقیقه پیش    
در ماه نوامبر، میانگین واردات روزانه نفت چین برای اولین بار، بیش از 10 میلیون بشکه شد و رکورد قبلی واردات، که مربوط به ماه اکتبر بود را شکست.
پول نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۰۶:۴۹    
استعفا رئیس بانک مرکزی هند/ رکورد واردات نفت چین در ماه نوامبر/ توسعه روابط تجاری هند و امارات/ چشم انداز الکتریکی 2030 مرسدس بنز/ لوتوس و 1000 اسب بخاری الکتریکی/ اعداد عجیب تورم در ونزوئلا/ بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان/ ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۶:۲۰    
آمارهای گمرک چین نشان می دهد برای نخستین بار در تاریخ چین واردات نفت این کشور در ماه نوامبر به بیش از 10 میلیون بشکه در روز رسید.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۷    
اداره گمرک چین اعلام کرد که واردات نفت این کشور در ماه گذشته میلادی با رسیدن به بیش از 10 میلیون بشکه در روز به بالاترین سطح خود در تاریخ این کشور رسید.
تصمیم اوپک برای کاهش 2.1 میلیون بشکه ای تولیدات از سوی کشورهای عضو موجب افزایش قیمت نفت برنت شد در حالی که خبر افزایش واردات نفت از سوی چین به بیش از 10 میلیون بشکه در روز نیز در بهبود معاملات نفت برنت تاثیرگذار بود.
کیهان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۰:۱۴    
در شرایطی که کره جنوبی واردات نفت از ایران را قطع کرده، یکی از مسئولان این کشور صراحتا اعلام کرده بازارهای ایران را هرطور شده حفظ خواهیم کرد!
می متالز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۹:۰۶    
می متالز - با وجود انشار آمارهای ناامیدکننده از اقتصاد چین در ماه های اخیر، میزان واردات نفت و گاز این کشور در ماه نوامبر به رکوردی تازه دست یافت.
پول نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۸:۱۵    
پول نیوز - در حالی با توجه به تحریم های آمریکا، صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی کاهش شدیدی یافته بود، اما این کشور اعلام کرده است از ماه آینده واردات نفت از ایران را افزایش خواهد داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۶:۵۴    
در حالی با توجه به تحریم های آمریکا، صادرات نفت ایران به چین در ماه گذشته میلادی کاهش شدیدی یافته بود اما این کشور اعلام کرده است از ماه آینده واردات نفت از ایران را افزایش خواهد داد.
طلا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۵    
سایت طلا : منابع آگاه صنعت نفت از افزایش احتمالی واردات نفت چین از ایران در ماه دسامبر خبر می دهند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۳۶    
به گفته منابع آگاه، چین قصد دارد در ماه جاری میلادی سطح خرید و واردات نفت ایران را نسبت به دو ماه گذشته افزایش دهد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۵۱    
تهران - ایرنا - مشاور رئیس جمهوری آمریکا گفت، دولت این کشور در حال بررسی تمدید معافیت کشور هند برای ادامه واردات نفت از ایران است.
پرشیا دایجست   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۶    
پرشیا دایجست - سفیر سابق ایران در ترکیه معتقد است: با توجه به قرارداد نفتی لانگ ترم میان ایران و ترکیه، قطع واردات می تواند آنکارا را مشمول جریمه کند. اما به نظر می رسد این قطع واردات مقطعی و در راستای چانه زنی برای قیمت ارزانتر صورت گرفته باشد. ...
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۳:۰۹    
خبر: یک منبع آگاه در دولت هند اعلام کرد که یک بانک دولتی هند تا 10 روز آینده مکانیزم پرداخت به روپیه را برای تسویه حساب واردات نفت خام ایران به دهلی راه اندازی خواهد کرد. 50 درصد از پرداخت ها در قالب صادرات کالا از هند به تهران انجام خواهد گرفت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد : واردات نفت چین از ایران در ماه دسامبر با رشد همراه خواهد شد. این اتفاق پس از سر گرفته شدن واردات نفت خام ایران از سمت دو پالایشگاه بزرگ چینی رقم خواهد خورد. این دو پالایشگاه با استفاده از معافیت های آمریکا بار دیگر اقدام به خرید نفت از ایران کرده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۵:۴۱    
سینوپک واردات نفت از ایران را بلافاصله پس از دریافت معافیت ها از سر گرفت، در حالی که شرکت ملی نفت چین واردات نفت ایران را از ماه دسامبر آغاز می کند .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۹    
پس از اینکه دو پالایشگاه دولتی چین استفاده از معافیت های تحریم های ایران را آغاز کردند، واردات نفت چین از ایران در ماه دسامبر افزایش می یابد.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۷    
شفقنا- چند منبع آگاه می گویند شرکت های چینی خرید نفت ایران را افزایش داده اند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز؛ شرکت های چینی که از معافیت 180 روزه آمریکا در تحریم نفتی ایران استفاده می کنند از ماه دسامبر ...
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۰۹:۲۷    
یک منبع آگاه اعلام کرد که یک بانک دولتی هند تا 10 روز آینده مکانیزم پرداخت به رویپه را برای تسویه حساب واردات نفت خام ایران به دهلی را راه اندازی خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۰۰:۰۷    
یک منبع صنعتی گفت، هند با استفاده از یک مکانیزم پرداخت به روپیه واردات نفت از ایران را ادامه خواهد داد. این منبع اضافه کرده که 50 درصد از این پرداخت ها برای صادرات کالاهای هندی به ایران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۲۲:۲۹    
بغداد – ایرنا- علیرغم فشار آمریکاییها برای فشار برای عراق برای قطع واردات نفت و گاز از ایران رئیس شرکت گاز جنوب عراق اعلام کرد کشورش برای قطع واردات گاز از ایران دستکم به 2 سال زمان نیاز دارد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۶:۰۶    
طبق اعلام رویترز، هند نفت ایران را با استفاده از سیستم پرداخت به روپیه، وارد خواهد کرد و 50 درصد از این پول برای صادرات کالا به ایران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۹:۱۷    
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، ترکیه در 9 ماه سال جاری میلادی خرید نفت ایران را بیش از 30 درصد کاهش داده و به 175 هزار بشکه در روز رسانده است. در این میان خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که طی ماه اکتبر ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۰:۴۵    
پس از این که صلح تجاری بین آمریکا و چین، ریسک اعمال تعرفه بر واردات نفت از آمریکا را کاهش داد، یونیپک به عنوان تاجر نفت چین، در نظر دارد تا ماه مارچ، خرید نفت از آمریکا را از سر بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۱    
تهران - ایرنا - روزنامه تایمز هند مدعی شد؛ از آنجا که تا انتخابات سراسری آینده هند در سال 2019 زمان زیادی باقی نمانده است نارندا مودی نخست وزیر فعلی این کشور می تواند از ادامه واردات نفت ایران به عنوان برگ برنده در پیروزی خود در این انتخابات استفاده کند.
کیهان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۲۰:۴۴    
در شرایطی که کره جنوبی واردات نفت از ایران را تحریم کرده، بازارهای پرسود کشور اعم از لوازم خانگی، خودرو، گوشی و... با وجود توانمندی بالای داخلی همچنان در اختیار شرکت های بزرگ این کشور قرار دارد!
اکو فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۸:۵۷    
اکوفارس: درحالی سونامی واردات لوازم خانگی از کره جنوبی بسیاری از صنایع کشور را دچار اخلال کرده است که این کشور در مسیر واردات نفت از ایران سنگ اندازی می کند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۵:۲۱    
با توجه به اینکه ایالات متحده معافیت هایی اعطا کرده که چندین کشور از جمله هند به واردات نفت خود را از ایران ادامه دهند، ترس از بحران عرضه از سوی ایران تاحدودی از بین رفته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۷    
به گزارش اقتصادآنلاین ، سیدمحمدصادق الحسینی نوشت؛ چندبار در دوماه گذشته توییت کردم و از فارین افرز نقل کردم که ترامپ و شی به توافق می رسند. توافقی که ظاهرا به نفع ترامپ و لی عمیقا به نفع چین است ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۱:۳۲    
کوالالامپور- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند: شرکت ملی نفت و گاز اندونزی (پرتامینا) اعلام کرد با ارتقای ظرفیت های چهار پالایشگاه موجود خود و ساخت دو پالایشگاه جدید درصدد است واردات نفت را تا هفت سال آینده دو برابر کند.
پایگاه خبری ایرانیان خارج از کشور   ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۹:۵۹    
مقیم/معاون سیاسی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، فشارهای آمریکا برای مجاب کردن ژاپن به کاهش واردات نفت از ایران را شکست خورده خواند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۳:۳۷    
شفقنا- آمار وزارت اقتصاد ژاپن از کاهش چشمگیر واردات نفت این کشور از ایران به دلیل از سر گیری تحریم های آمریکا حکایت دارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، وزارت اقتصاد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۰    
سفیر امارات در هند گفت: این کشور به همراه عربستان سعودی در کنار هند مانده اند و کاهش واردات نفت این کشور از ایران را تأمین کرده اند و به این روند ادامه خواهند داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۲:۳۳    
در حالی که ژاپنی ها اعلام کرده اند، از ماه آینده خرید نفت از ایران را پی خواهند گرفت، هنوز میزان خرید نفت از ایران را اعلام نکرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۴    
واردات نفت ژاپن از ایران در اکتبر 2018 برابر با مهر امسال با افت 71 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 52 هزار بشکه در روز رسید.
فرصت امروز   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۰۴:۴۳    
فرصت امروز : برخی از مشتریان بزرگ نفت ایران با دریافت معافیت از تحریم های آمریکا برای ادامه واردات نفت از ایران آماده می شوند. این سطر نخست گزارشی است که بلومبرگ در بررسی آخرین وضعیت مشتریان نفتی بزرگ ایران منتشر کرده و نوشته است ...
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۲۲:۴۵    
چین از این پس بدون نگرانی از تحریم های آمریکا به واردات نفت ایران ادامه خواهد داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۵    
تاکاشی تسوکیوکا رئیس انجمن نفت ژاپن گفت برخی شرکت های واردکننده نفت می توانند واردات نفت از ایران را از اواخر ماه دسامبر از سربگیرند.
پانا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۵    
تهران (پانا) - رئیس اتحادیه نفت ژاپن اعلام کرد که برخی شرکت های ژاپنی از ماه دسامبر امسال واردات نفت از ایران را ادامه می دهند. به گزارش شبکه ان اچ کی، انتظار می رود شرکت های عمده فروشی نفت در ژاپن از پایان سال جاری میلادی واردات نفت از ایران را ادامه دهند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۴    
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه پتروشیمی ژاپن اعلام کرد، ما در 180 روز مهلت معافیت تحریم های آمریکا، با در نظر گرفتن حداکثر ظرفیت و توان به واردات نفت از ایران ادامه می دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۵    
مدیر انجمن نفت ژاپن اظهار کرد پالایشگاه های نفت ژاپن همچنان از دولت این کشور می خواهند معافیت از تحریم های آمریکا برای واردات نفت ایران تمدید شود.
میزان   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۰۹:۱۰    
خبرگزاری میزان- پس از عملیات مروارید، صادرات و واردات نفت و سایر کالا های عراق از طریق خلیج فارس به طور کامل قطع شد و یک شکست بزرگ اقتصادی به آن ها تحمیل شد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۸:۲۵    
**بندر چابهار از تحریم های آمریکا معاف شد ایالات متحده پس از ماه ها مذاکره بر سر تحریم های ایران با طرف هندی نهایتاً پذیرفته است که هند در چارچوب معافیت نامه آمریکا، به واردات نفت از ایران ادامه دهد. با این حال بخش دیگری از روابط تجاری ایران و هند نیز از معافیت آمریکا برخوردار شد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۶:۱۶    
آمارهای گمرک چین نشان داد این کشور در ماه اکتبر 64 درصد کمتر نفت از ایران خریده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۲    
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، به نقل از رویترز، واردات نفت چین از ایران در ماه اکتبر به علت بلاتکلیفی در مورد اعمال تحریم های واشنگتن علیه ایران کاهش یافت. آمار های گمرک چین نشان داد واردات نفت این کشور از روسیه در این ماه به نسبت مدت مشابه پارسال 58 درصد افزایش یافته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۲    
واردات نفت چین از روسیه در ماه اکتبر به بالاترین حد رسید، در حالی که واردات چین از ایران به خاطر عدم اطمینان از معافیت های آمریکا برای مشتریان ایران، ماه گذشته کاهش یافت .
میهن صنعت   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۸    
براساس گزارشات منتشر شده، صادرات نفت روسیه به چین رشد قابل توجهی داشته و این در حالی است که واردات نفت از ایران به دلیل تاثیرات تحریم های آمریکا علیه ایران کاهش پیدا کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۵    
حجم صادرات نفت روسیه به چین در اکتبر به رکورد بالای جدیدی صعودی کرد و همزمان، واردات نفت از ایران به دلیل ابهامات پیرامون تحریم های آمریکا علیه تهران کاهش یافت.
الف   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۲۳:۳۳    
بلومبرگ طی گزارشی نوشت، خریداران با معافیت های ادامه واردات نفت از ایران، بدون مواجه شدن با تحریم های آمریکا، برای خرید نفت از این کشور آماده می شوند.
افق تازه   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۱۸:۲۷    
بلومبرگ طی گزارشی نوشت، خریداران با معافیت های ادامه واردات نفت از ایران، بدون مواجه شدن با تحریم های آمریکا، برای خرید نفت از این کشور آماده می شوند.