چهارشنبه ۲۵ تیرساعت ۰۴:۲۸Jul 2020 15

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از چاپ و بازنگری 110 هزار جلد کتابچه با مضمون معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و گردشگری در استان خبر داد.
موج   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: به دنبال آن هستیم سیریک را به عنوان منطقه آزاد گردشگری در کشور معرفی کنیم.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - تاکید فرماندار اردکان به رفع مشکل آب روستای گردشگری توت، برق مورد نیاز بازارچه صنایع دستی مهریز تامین شود و جلوگیری از ادامه ساخت ساختمان پزشکان یزد با حکم دادستانی از جمله خبرهای روز سه شنبه است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با شیوع ویروس کرونا درآمد موزه ها و اماکن تاریخی به شدت کاهش پیدا کرد به طوری که بر اساس گزارش معاون توسعه مدیریت، این عدد در سه ماه اول سال جاری حدود 800میلیون تومان بود ...
روزنامه سپهر   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت:بر آن هستیم تا سایت کارگاه- فروشگاه را در داخل شهر داشته باشیم تا کارگاه و فروشگاه در یک محیط متمرکز شده و گردشگر بتواند فرآیند کار تولید را ببیند و به خرید محصول ترغیب شود ...
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از امضای تفاهم نامه چهارجانبه بین این اداره کل، پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور ...
خبرگزاری میراث آریا   ۹ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: پروژه مرمت گرمابه تاریخی پیرشهید در شهرستان شیروان با اعتبار قریب به دو میلیارد ریال آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت:پارسال550هزار گردشگر خارجی از اماکن تاریخی و گردشگری استان بازدید کردند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری گفت: هیچ گونه نخاله ساختمانی در اطراف دژ رشکان مشاهده نشده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۰ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از واگذاری 10 طرح گردشگری به بخش خصوصی خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۰ ساعت پیش    
مسعود مرسل پور فرماندار اسلامشهر از عملکرد اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان برای مهارت آموزی و ایجاد 1500 شغل صنایع دستی و همچنین برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی در مدت یک سال گذشته با اعطای لوح تقدیر قدردانی کرد .
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان از فراهم شدن مقدمات عملیات اجرایی پروژه احداث مجتمع فرهنگی گردشگری سرخه خبر داد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ضمن اشاره به صدور مجوز برای 230 اقامتگاه بوم گردی در استان در 2 سال گذشته گفت: توسعه گردشگری روستایی و افزایش اقامتگاه های بوم گردی از اهداف مهم ما است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل-ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگ ری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اولویت صدور پروانه بهره برداری در استان با آژانس های تخصصی و موضوعی بوده و این آژانس ها با حمایت های ویژه تقویت می شوند.
بسیج   ۱۰ ساعت پیش    
شست اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود با رئیس اداره جهاد کشاورزی و بانوان فعال در حوزه صنایع دستی در صحن شورای اسلامی شهر شاهرود با محوریت بحث و تبادل نظر پیرامون واگذاری غرفه های بازارچه خیابان تهران جهت فروش صنایع دستی شاهرود برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۰ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از احیای محور گردشگری قدیمی قروه تا سلطانیه خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۰ ساعت پیش    
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استان فارس از ایجاد نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرستان خفر خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۲۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از مرمت بقعه امام زاده اسماعیل (ع) شناط ابهر با همکاری و مشارکت هیئت امنای امامزاده خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسفراین از معرفی شش روستا به عنوان روستای هدف صنایع دستی، در این شهرستان خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۱۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از برگزاری دوره آموزشی شیوه مستندسازی اشیای موزه ای، ویژه فعالان حوزه موزه داری استان خبر داد .
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری -معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران خواستار تعطیلی داوطلبانه تأسیسات گردشگری استان شد و گفت : لازم است تاسیسات گردشگری فعالیتشان را داوطلبانه تعطیل کنند چون این کار به نفع این مجموعه ها و مسافران خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۰۳    
ایلام - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: سال گذشته 340 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و اشتغال روستایی و فراگیر به طرح های گردشگری ایلام پرداخت شده است.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۰۲    
رنت خودرو یا همان اجاره خودرو در کشورهای پیشرفته جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است . بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه به دلیل جاذبه های مختلف گردشگری و سرمایه گذاری کلان در صنعت گردشگری ، همواره پذیرای تعداد زیادی توریست در کشور خود می باشند ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: از صدور مجوز تأسیسات گردشگری در محدوده بافت تاریخی، به ویژه بازار تاریخی اراک استقبال می کنیم.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: اسناد تعزیه برغان به میراث دار خانوادگی این اسناد تقدیم شد .
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خبر تخریب حمام تاریخی شیخ بهایی به منظور ساختن هتل را تکذیب کرد و گفت: هیچ انسان عاقلی این خبر را باور نمی کند و به صراحت آن را تکذیب می کنم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از قرارگیری تعیین حریم تپه باستانی یالدور شهرستان مرند در دستور کار اداره کل خبر داد.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی با امتیاز 82 رتبه سوم حوزه گردشگری را در بین استان های کشور کسب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فیروزکوه اعلام کرد که در بازدید از تمامی آثار تاریخی این شهرستان هیچ خسارت ناشی از زلزله مشاهده نشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: توجه دولت تدبیر و امید به ثبت آثار و بناهای تاریخی این استان در فهرست آثار ملی چشمگیر است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: در دور جدیدی از بازدید های نظارتی 30گروه از کارشناسان این اداره کل از تاسیسات گردشگری سطح استان بازدید می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از صدور 1164 کارت عضویت انجمن میراث فرهنگی در خراسان رضوی خبر داد.
دیار جنوب   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تاریخ ایجاد در 24 تیر 1399 معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهرگفت: 10 عمارت تاریخی در طرح تفصیلی بافت تاریخی بوشهر معرفی و ساماندهی می شود. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان و شهرداری سیریک به منظور همفکری و همکاری های آموزشی و گردشگری شهری تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۲    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از فروش اینترنتی بلیت اماکن تحت پوشش این اداره کل خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۲۲    
معاون صنایع دستی همدان از تخصیص اعتبار 19 میلیارد ریال به طرح های پیشران صنایع دستی در استان خبر داد .
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اکوفارس: مدیرکل دفتر آموزش و حمایت از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی دلایل ناکامی برخی از هنرمندان صنایع دستی برای ثبت نام وام حمایتی دولت را اعلام کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۷    
در نشست معاون صنایع دستی کشور با مدیرعامل شرکت سامان دهی صنایع و مشاغل شهر تهران، طرح جمعه بازارهای تخصصی صنایع دستی مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۲    
مدیر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از تخصیص اعتبار برای مرمت بخش هایی از تکیه بیگلربیگی خبر داد .
سلام نو / تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فیروزکوه می گوید: به دنبال وقوع چند زمین لرزه در این منطقه، خوشبختانه تا کنون هیچ آسیبی به بناهای تاریخی فیروزکوه وارد نشده است، اما غارنوردان و گردشگران تا اطلاع ثانوی به این منطقه تردد نکنند. ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۵۵    
فرش ایرانی از قدیمی ترین صنایع دستی در جهان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه های جداگانه به استاندار خوزستان مراتب ثبت 9 اثر فرهنگی تاریخی را ابلاغ کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۴۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: در راستای ارتقا و توسعه همکاری های مشترک بین این اداره کل و دانشگاه فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه همکاری منعقد شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از تکمیل پرونده ثبت دالاهو به عنوان شهر ملی تنبور و ارسال آن به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۴۱    
زاهدان- ایرنا- شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل را تحت تاثیر قرار داده که در این میان هنرمندان صنایع دستی نیز همانند سایر مشاغل با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند، هر چند که برخی از این افراد از فرصت در خانه ماندن برای تولید صنایع دستی بیشتر بهره می گیرند اما بازار فروش با رکود روبرو شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۳۷    
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی قزوین از برگزاری آزمون رشته تراش سنگ های قیمتی با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان در کارگاه گوهرتراشی عمارت تاریخی داعی خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از آغاز عملیات مرمت وساماندهی مسیر گردشگری سایت موزه شهر تاریخی سیمره دره شهر خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مراسم معارفه اسماعیل مریوانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان امروز دوشنبه 23 تیرماه 99 با حضور مسعود اسکندری مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت میراث فرهنگی برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
یک هفته از آغاز ثبت نام مشاغل فاقد بیمه در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا می گذرد اما هنوز جمع بزرگی از این مشاغل که شامل 12 هزار راهنمای گردشگری، 2 هزار فعال بومگردی و حدود 30 هزار هنرمند صنایع دستی می شود، موفق نشده اند در سامانه وزارت کار ثبت نام کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۳:۱۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: عملیات ساماندهی و کف سازی تعدادی از راسته های بازار تاریخی ارومیه به پایان رسیده است.