یکشنبه ۲۸ مهرساعت ۱۶:۳۶Oct 2019 20

جدیدترین‌های «صنایع دستی»

ایرنا   ۱۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: گردشگران بلژیکی و سوئیسی پس از ورود به این استان بازدید از جاذبه های گردشگری بهشت باستان شناسان را آغاز کرده و تا چهارم آبان از آثار باستانی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری جنوب شرق ایران دیدن می کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان از مراحل پایانی عملیات ساخت در حفاظتی غار کلدر خرم آباد خبر داد .
ایرنا   ۴۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: شهروندان چنانچه دارای وسایل پزشکی قدیمی هستند در صورت تمایل می توانند آن را به موزه تاریخ طب آذربایجان غربی اهدا کنند.
خبرگزاری میراث آریا   ۴۹ دقیقه پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: استحکام بخشی بناهای تاریخی این استان در اولویت کاری برنامه های سال جاری است .
روزنامه کسب و کار   ۵۹ دقیقه پیش    
کسب و کار نیوز: مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص ساخت تقاطع غیرهمسطح در اسلام آباد غرب گفت: تا جایی که به میراث فرهنگی مربوط می شود، کوتاه نمی آییم ...
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فردوس گفت: 15 طرح در بخش های گردشگری و صنایع دستی اعم از احداث اقامتگاه بوم گردی، سفره خانه سنتی، کارگاه حوله بافی، ساخت زیورآلات و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سفالگری و .. ...
با مردم   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
همایش گردشگری خوراک با حضور دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت، شهرود امیر انتخابی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و شماری از مقامات و مسئولان در شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو “رشت” برگزار شد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران با اشاره به ثبت 577 هزار و 32 نفر شب اقامت گردشگران خارجی در سال جاری در استان از افزایش 42درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری تورهای گردشگری ورزشی به مجوز اداره کل ورزش و جوانان استان نیاز دارد .
جماران   ۱ ساعت پیش    
حمیدرضا حسنی روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: بازدید از بافت روستای هدف گردشگری قلعه بالا، محور گردشگری گیور- دزیان، و گونه های حیات وحش در زیستکره توران همراه با اجرای مراسم آیینی و موسیقی محلی در کنار عرضه صنایع دستی و سوغات از جمله برنامه های این جشنواره است. ...
مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهبندان از احیا گلیم سوزنی شهرستان بعد از 50 سال خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد درباره انتشار اخبار در فضای مجازی در خصوص تخریب خانه و بافت تاریخی شهر شاهدیه یزد گفت: هیچ خانه ای در بافت تاریخی شهر شاهدیه تخریب نشده، حتی یک خشت از آن ها کم نشده است .
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل _ایرنا _ رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال با اشاره به نبود شهربازی در این شهر گفت: قرار است مجموعه شهربازی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه نمونه گردشگری ازناو احداث شود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از فروش 5.3 میلیارد تومان صنایع دستی در استان خبر داد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: با توجه به شرایط بحرانی که در جریان سیل فروردین ماه برای این پل تاریخی ایجاد شده 320 میلیون تومان جهت مرمت این سازه از محل اعتبارات اداره کل اختصاص یافته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: 250 مجوز اقامتگاه بوم گردی با هدف توسعه صنعت گردشگری در استان صادر شده است.
بازار نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کشور از میزبانی ایران در نشست جهانی گردشگری روستایی در سال 2021 خبر داد و گفت: در این رویداد مهم گردشگری 154 کشور عضو سازمان جهانی گردشگری به ایران خواهند آمد.
خبرگزاری میراث آریا   ۲ ساعت پیش    
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشمر گفت: هم زمان با چهارمین همایش ملی زن و گردشگری روستایی، جشنواره آلو و گردو نیز در بخش کوهسرخ از توابع کاشمر برگزار شد .
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: هشت هزار اثر ارزشمند محصول کاوش های باستان شناسی البرز در موزه ملی تهران نگهداری می شوند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: عملیات مرمت و ساماندهی گنبد خشتی دامغان انجام شد.
برداشت محصول چای قرمز(حمرا) از روستا علوه شهرستان کارون از امروز یکشنبه 28 مهرماه آغاز شد. کاهش فشار خون، کنترل کلسترول ،افزایش آهن و مراقبت از کبد و کیسه صفرا از جمله خواص دارویی این گیاه با ارزش است.
جماران   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
علی کاظمی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح تفریحی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با استفاده از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در اقامتگاه بوم گردی باغچق به اجرا درآمده است. ...
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در دو سال گذشته دو رشته منسوخ اوجاق قیراغی و قلم زنی در استان اردبیل احیا شده است.
کبنا نیوز   ۳ ساعت پیش    
بیش از پنجاه سال است که در مناطق مختلف سادات محمودی گلیم، گبه، گلیم فرش و ... تولید می شود، تعداد زیادی تولید کننده و دلال یکی پس از دیگری به منطقه ورود و پس از چندی به دلایلی از جمله آزاد شدن وام و سرمایه گذاری و خرج آن در غیر از حوزه صنایع دستی، نداشتن بازار، ورشکستگی و.. ...
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان های تربت حیدریه و زاوه از مستندسازی تنها آسباد تاریخی شهرستان زاوه با مشارکت پایگاه پژوهشی آسبادهای ایران خبر داد.
آنا   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از صدور ویزای فرودگاهی برای گردشگران خارجی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی همدان از برپایی نمایشگاه سراسری صنایع دستی از فردا به مدت پنج روز در همدان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از صدور 55 موافقت اصولی در زمینه ایجاد تأسیسات گردشگری، مراکز اقامتی، اقامتگاه بوم گردی، گردشگری سلامت در استان خبر داد .
موج رسا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در حال حاضر 550 واحد فروش صنایع دستی در استان زنجان فعال است که از این تعداد 500 واحد در شهر زنجان قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بندرعباس - مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: در مرحله سوم اعتبارات عمرانی سال 98، بازارچه صنایع دستی در جزیره هرمز احداث می شود.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: از سوی کمیسیون فنی نظارت بر عملکرد فعالیت دفاتر این اداره کل، مجوز فعالیت 2 باب دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در شهرهای ارومیه و خوی تعلیق شد.
همدان پرس   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی استان همدان از برپایی پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همدان خبر داد | در این نمایشگاه 13 غرفه شهری و روستایی استانهای همدان، اصفهان، خراسان جنوبی، چهارمحال بختیاری، زنجان، گلستان، یزد، سیستان و بلوچستان و لرستان حضور خواهند داشت.
رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی با بیان اینکه فرصتهای طلایی در بازارهای صادراتی از دست رفته است، گفت: در تولیدات صنایع دستی تحقیق، بررسی و نوآوری وجود ندارد و خواسته های نسل جدید مورد توجه قرار نگرفته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از مطالعه و پژوهش میدانی 10 ایل راه باستانی عصر آهن شهرستان مشگین شهر از منظر باستان شناسی خبر داد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ری گفت: غرفه اداره کل این شهرستان، میزبان عاشقان اباعبدالله، در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی بود .
گروهی از اینفلوئنسرهای چینی به میزبانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن با سفر به ایران از جاذبه های گردشگری و تاریخی کشورمان بازدید کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد: شش پرونده ثبت از آثار منقول در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: 5 خانه قاجاری در شهر اردبیل آماده واگذاری به بخش خصوصی است.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه انجام تبلیغات برای معرفی رویداد بین المللی گردشگری کرمانشاه 2020 را نیازمند 115 میلیارد ریال اعتبار دانست.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود گفت: نهمین جشنواره گردشگری سفر به زیستگاه زاغ بور در شهرستان شاهرود برگزار می شود.
تیتر امروز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
زارع با اشاره به اینکه برخی خرید آثار هنری را فقط در صنایع دستی می بینند، گفت: نیاز است با هماهنگی استانداری مازندران و نمایندگان مجلس به وزیر متبوع اعلام شود تا خرید آثار هنری فقط در حوزه صنایع دستی خلاصه نشود؛ آثار همه هنرمندان در این قالب بگنجد.
خبرگزاری میراث آریا   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص ساخت تقاطع غیرهمسطح در اسلام آباد غرب گفت: تا جایی که به میراث فرهنگی مربوط می شود، کوتاه نمی آییم ...
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با تأکید بر ضرورت راه اندازی موزه اثرهای تاریخی در استان گفت: اکنون هشت هزار اثر تاریخی استان البرز در موزه تهران نگهداری می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: پرونده بیش از 160 اثر در حوزه های منقول، غیرمنقول، ناملموس و طبیعی از اردبیل برای ثبت ملی در حال تهیه است.
استاندار البرز گفت: شهردار کرج باید پای کار باشد تا ظرف یک الی دو ماه آینده، اقدامات اساسی درباره پروژه باغستان انجام شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۶ ساعت پیش    
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرایان گفت: دومین دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این شهرستان راه اندازی شد .
معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: استان قزوین با وجود اینکه کمتر از یک درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده، اما تنوع کم نظیری از بناهای تاریخی را داراست.
خوزنیوز   ۶ ساعت پیش    
حسن ناصر، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کارون گفت : برداشت محصول چای قرمز(حمرا) از روستای علوه شهرستان کارون از امروز آغاز شد. ...
مدیر اینفو   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور دراین باره گفت: تفاهم نامه همکاری که درخصوص راه اندازی خانه های خلاق ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد؛ در راستای هم افزایی بین ظرفیت های موجود این معاونت و ستاد فناوری های نرم و هویت ساز است ...
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
رئیس میراث فرهنگی شهرستان خاتم گفت: 160 نفر هنر جو در تابستان صنایع دستی بومی خاتم را آموزش دیده اند.