شنبه ۰۲ شهریورساعت ۱۳:۳۲Aug 2019 24

جدیدترین‌های «آسیای مرکزی»

راهنمای سفرمن   ۲۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
– اخبار بین الملل – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دولت ازبکستان پس از مرگ اسلام کریم اف و روی کار آمدن شوکت میرضیایف روندهای انزواگرایانه بین الملی خود را پایان داده و رویکرد نوینی را در پیش گرفت. در این دوره ازبکستان به یکی از بازترین کشورهای آسیای مرکزی [...]
کارشناس سیاسی روسیه با اشاره به تشدید تنش های اجتماعی در کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا گفت: تحولات اخیر در این کشورها با یکدیگر ارتباطی ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۴ ساعت پیش    
نشست C5 + 1 در نور سلطان با حضور وزرای امور خارجه همه جمهوری های آسیای مرکزی و دیوید هیل معاون وزیر امور خارجه آمریکا برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
ایجاد سیستم واحد برای دفاع از خطوط ریلی در فضای سازمان پیمان امنیت جمعی، برگزاری نشست بین المللی سرمایه گذاری در ازبکستان و علاقه مندی تاجیکستان به توسعه تعاملات با سازمان همکاری های اقتصادی، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دیدار رئیس جمهور قزاقستان با وزرای خارجه آسیای مرکزی، لغو تحصیلات رایگان در ترکمنستان و آغاز آماده سازی چهارمین خط لوله گاز آسیای مرکزی به چین، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۶:۰۲    
وزیر امور خارجه تاجیکستان در حاشیه نشست کشورهای آسیای مرکزی و آمریکا 1+5 با معاون سیاسی وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۴:۴۵    
به تعویق افتادن چند باره نشست سران کشورهای آسیای مرکزی، گمانه زنی هایی را درباره چشم انداز روند همکاری ها و هم گرایی میان کشورهای این منطقه ایجاد کرده است.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
– اخبار بین الملل – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از وب سایت وزارت امور خارجه ازبکستان، در مورخ 20 آگوست (29 مرداد) سفارت ازبکستان در سرزمین های اشغالی یک میزگرد با هدف پرداختن به مسائل توسعه پتانسیل های سرمایه گذاری در این جمهوری آسیای مرکزی و چگونگی جذب ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۳:۵۰    
رئیس جمهور قزاقستان با وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی دیدار و به آنان برگزاری موفقیت آمیز نشست 5+1 را تبریک گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه قزاقستان با اشاره به نشست اخیر وزرای خارجه 5 کشور آسیای مرکزی در شهر نورسلطان اولویت بنیادین سیاست خارجی این کشور را همکاری منطقه ای عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت و گاز چین و شرکت سهامی ازبک نفت و گاز اقدام به آماده سازی پروژه احداث چهارمین خط لوله گاز آسیای مرکزی به چین کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سفر یکی از دیپلمات های امنیتی وزارت امور خارجه آمریکا به آسیای مرکزی به منظور شرکت در نشست سیاسی فرمت C5+1 با اهداف منطقه ای در حوزه ژئوپلیتیک و توسعه مناسبات دوجانبه صورت می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۹:۰۶    
نشست نخست وزیران سازمان شانگهای در تاشکند، برگزاری رزمایش استراتژی مرکز-2019 با حضور 7 کشور و هشدار مقامات دولتی و رسانه ای قرقیزستان در مورد فعالیت رادیو آزادی ، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- وزیران خارجه پنج کشور آسیای مرکزی در نشستی با معاون وزیر خارجه آمریکا بر همکاری های اقتصادی و امنیتی مشترک تاکید کردند.
فدراسیون والیبال ایران   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۲۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، اجلاس بخش آسیای مرکزی کنفدراسیون والیبال آسیا روز جمعه در نپال برگزار می شود. دکتر محمدرضا داورزنی به عنوان رئیس بخش مرکزی آسیا و افشین داوری به عنوان نماینده فدراسیون والیبال ایران راهی کاتماندو پایتخت نپال شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مانور مشترک نظامی اواسط سپتامبر 2019 میان نیروهای روسیه و نیروهای نظامی از چین، پاکستان، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان برگزار خواهد شد.
فدراسیون فوتبال ایران   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۳:۴۴    
کنفدراسیون فوتبال آسیای مرکزی از حضور سه نماینده فوتبال ایران در مسابقات فوتبال زیر 15 سال دختران کافا در ازبکستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که ارزش روبل رو به کاهش است، ارزهای ملی آسیای مرکزی از جمله صوم ازبکستان، سامانی تاجیکستان و تنگه قزاقستان کاهش محسوسی را در ارزش خود تجربه کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تجارت قزاقستان گفت: پروژه ایجاد مراکز تجاری واحد آسیای مرکزی برای رفع موانع در بخش های گمرکی آماده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۹:۰۷    
دیدار تجار و کارآفرینان ترکمنستانی و هندی در عشق آباد ، تاکید قزاقستان و آلمان بر گسترش همکاری در زمینه فناوری نوین و تمدید بازداشت رئیس جمهور سابق قرقیزستان تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۴:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
به نقل از میدل ایست آی، همزمان با تشدید تنشها میان تهران- واشنگتن در منطقه خاورمیانه، ستاد تروریستی ارتش آمریکا در خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی (سنتکام) روز دوشنبه اعلام کرد که کشور بحرین به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا در آبهای خلیج فارس می پیوندد. ...
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، در بیانیه مطبوعاتی روز دوشنبه دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا آمده است: دیوید هیل از 29 مرداد تا یکم شهریور امسال به قزاقستان و ازبکستان سفر می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
قابلیت های مختلف ارتش های کشورهای آسیای مرکزی در رتبه بندی Global Firepower Index ارزیابی و اعلام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۳:۱۵    
رئیس جمهور قزاقستان و نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی بر ضرورت تقویت همکاری های استراتژیک تاکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۵۸    
برگزاری دور جدید رایزنی های سیاسی ترکمنستان و ازبکستان، سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به قزاقستان و سفر بیش از 900 هزار مهاجر کاری ازبک به روسیه، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۷:۴۱    
طی سال های اخیر منطقه آسیای مرکزی در حوزه های مختلفی نظیر منابع آبی، کریدورهای ارتباطی، مسائل مرزی و ارضی و خطوط انتقال انرژی وارد مرحله جدیدی از غیرامنیتی سازی و تنش زدایی شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۰۹:۰۶    
جایگاه کشورهای آسیای مرکزی در رده بندی کمبود منابع آبی، بازدید سفرای خارجی از دره ارخو در تاجیکستان و درخواست بحرین و عربستان برای عضویت در شانگهای، تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس رتبه بندی کشورهای مواجه با مشکل کمبود آب آشامیدنی، ترکمنستان در رتبه 16، ازبکستان 25، قرقیزستان 38، تاجیکستان 51 و قزاقستان در رتبه 60 قرار دارند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۴:۱۹    
به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (CENTCOM) شامگاه پنج شنبه در پیامی در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که نیروهای آن در عراق با هدف نابودی هسته های خفته داعش و شکست دائمی این گروه تروریستی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۱    
اجرای پروژه روادید ابریشم در کشورهای آسیای مرکزی از ماه فوریه سال آینده میلادی امکان پذیر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به روند افزایش رشد اقتصادی در منطقه آسیای مرکزی و شیفت قدرت اقتصادی و سیاسی از غرب به شرق، قزاقستان برنامه های گوناگونی برای تبدیل شدن به یک مرکز مالی جهانی در حال اجرا دارد.
زریوار خبر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۱:۲۴    
قلیان یا نارگیله وسیله ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا متداول است. بنا بر شواهد موجود، قلیان از ایران به سایر نقاط جهان از جمله هند و مصر راه یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۰۹:۰۰    
آغاز پروازهای تاجیک ایر در مسیر ایران و تاجیکستان، اعلام نتایج نخستین همایش اقتصادی خزر و تأکید رئیس بانک سرمایه گذاری زیربنایی آسیا و میرضیایف بر تقویت روابط ، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۰۹:۵۸    
تحولات اخیر قرقیزستان از یک سو نشان دهنده وجود اپوزیسیون تاثیرگذار و قدرتمند در جزیره دموکراسی آسیای مرکزی است و از سوی دیگر حساسیت و توانایی مدیریت بحران توسط روسیه را گوشزد می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۰۸:۴۰    
تشکیل 6 پرونده قضایی برای رئیس جمهور سابق قرقیزستان، درگیری بین شهروندان قزاق و کارگران خارجی در کاراگاندا و خیز ازبکستان و روسیه برای عبور مبادلات تجاری از مرز 6 میلیارد دلار، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۲۳:۵۱    
این روزها هنگ کنگ چینف کشمیر و خیابان های روسیه شاهد ناآرامی هایی است که پشت پرده ای واحد را نشان می دهد و آن اینکه طراحان کودهای رنگی به دنبال بحران سازی جدید برای برهم زدن فضای داخلی کشورهاهستند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۶:۳۰    
مسیر جدید حمل و نقل جاده ای بین شهرهای ترمذ (ازبکستان)، دوشنبه (تاجیکستان) و کاشغر (چین) با هدف افزایش حجم تبادل کالا میان کشورهای آسیای مرکزی با چین ایجاد شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بیابان جایی است که انتظار دیدن گربه را در آن نداریم اما خانه یکی از سرسخت ترین گربه سانان جهان است. گربه شنی با اسم علمی (Felis margarita) یکی از ناشناخته ترین گربه های طبیعت ایران است که در دنیا نیز به خاطر شرایط خاص زیستگاهی این گربه اطلاعات کمی از آن وجود دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۰۸:۵۶    
امضای توافقنامه همکاری اقتصادی کشورهای حوزه خزر، رتبه 15 قزاقستان در جهان با 375 تن ذخایر طلا و ازبکستان، راه اندازی کریدور جدید ترانزیتی توسط چین و تاجیکستان، تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
توقف فعالیت یک شبکه اپوزیسیونی در قرقیزستان، توهین مجری آمریکایی به رئیس جمهور ترکمنستان و دیدار رئیس مجلس سنا ازبکستان با رئیس جمهور کره جنوبی، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۹:۲۵    
وزرای کشور آسیای مرکزی توافقنامه ای برای تشکیل یک نهاد مشاوره منطقه ای برای مقابله با جرایم مرزی امضا کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
وزرای کشور آسیای مرکزی توافقنامه ای برای تشکیل یک نهاد مشاوره منطقه ای برای مقابله با جرایم مرزی امضا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۸:۴۱    
امضای 12 سند همکاری در نشست نخست وزیران اوراسیا، دیدار مقامات طالبان با مسئولان وزارت خارجه ازبکستان در تاشکند و حبس موقت آتامبایف تا 26 آگوست، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۱۰:۴۱    
کارشناس مسائل سیاسی قرقیزستان با اشاره به گسترش فضاهای ضدچینی در آسیای مرکزی گفت: بزرگ نمایی مشکلات موجود توسط رقبای چین عامل اصلی گسترش این موضوع است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قرقیزستان که در سال های نه چندان دور دو انقلاب را تجربه کرده است، اکنون در میانه بحران سیاسی که با دستگیری رئیس جمهوری پیشین تشدید شده، به عنوان کشوری که تنها دمکراسی آسیای مرکزی شناخته می شود، با آزمونی سخت روبه رو است؛ ثبات یا انقلاب؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۰۹:۰۰    
آغاز رقابت های ارتش های جهان با حضور ایران در قزاقستان، اتباع قرقیز، ازبک و تاجیک رهبران سازمان های تروریستی ادلب و واکنش چین نسبت به حمله به اتباع این کشور در قرقیزستان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تشدید حضور داعش در افغانستان و آسیای مرکزی، همراه با سکوت معنی دار آمریکا این برداشت را تقویت می کند که واشنگتن استراتژی جدیدی برای مهار روسیه، چین و حتی به نوعی ایران با استفاده از کارت تروریسم دارد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۲۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- پنج کشور همسایه شمالی افغانستان از صلح به رهبری و مالکیت افغان ها حمایت کردند. تاریخ انتشار: 20:12 - 16 مرداد 1398 - کد خبر: 539762
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۰۹:۱۶    
پس از مرگ شیخ صلاح الدین رهبر جماعت امام بخاری، پیروان این جماعت سلفی در آسیای مرکزی به گروه های مختلفی منشعب شده اند.