شنبه ۲۸ مهرساعت ۱۰:۲۵Oct 2018 20

جدیدترین خبرهای «نیروهای آمریکایی»

کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۷:۵۴    
سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که نیروهای آمریکایی در سوریه، عناصر تروریستی داعش را به عراق و افغانستان منتقل می کنند و این مسئله باعث نگرانی کشورش شده است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۴    
شفقنا- وزیر خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی نسبت به اقدام نیروهای آمریکایی در انتقال عناصر تروریستی داعش از سوریه به عراق و افغانستان، تاکید کرد که اولویت در یمن نیز باید توقف جنگ باشد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۲    
کابل - ایرنا - یک کاروان نیروهای آمریکایی در شهر بگرام در استان پروان در افغانستان هدف حمله انتحاری قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۶    
حمله انتحاری به کاروان خودروهای زرهی نیروهای آمریکایی و ناتو در شهرستان بگرام در شمال کابل تعدادی کشته و زخمی برجا گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۰۰:۳۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون العالم، در حمله اشتباه جنگنده های آمریکایی در سوریه شش تن از نیروهای مسلح کُرد کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۵:۳۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاتجاه، نماینده ائتلاف سائرون بر لزوم خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق تاکید کرد. فراکسیون سائرون در مجلس عراق اعلام کرد از نخستین حامیان بررسی پیش نویس قانونی برای تصویب اخراج نیروهای آمریکایی از عراق است. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۱    
وزیر دفاع آمریکا در حال بررسی پیامدهای باقیمانده از جنگ ویتنام است. او امروز، چهارشنبه از پایگاهی در این کشور که در دوران جنگ ویتنام به دلیل ذخیره "عامل نارنجی" توسط نیروهای آمریکایی آلوده شده، دیدار کرد.
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۲۲:۳۱    
سرویس خارجی: حمله هوایی نیروهای آمریکایی به ولایت هلمند منجر به کشته شدن 19 غیر نظامی افغان شد. در همین رابطه، طالبان اعلام کرد: نیروهای آمریکایی در شهرستان نادعلی ولایت هلمند اهداف غیرنظامی را بمباران کردند که بر اثر آن چهار منزل مسکونی تخریب شد و 19 غیرنظامی افغان کشته و 30 تنش زخمی شدند. ...
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو فراکسیون سائرون در مجلس نمایندگان عراق تاکید کرد که این ائتلاف از نخستین تایید کنندگان طرح اخراج نیروهای آمریکایی و دیگر نیروهای بیگانه از عراق خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۳    
بغداد – ایرنا – نائب رئیس اول پارلمان عراق روز سه شنبه اعلام کرد که حضور آمریکا در عراق غیرقانونی است و انتظار می رود که پارلمان جدید مصوبه ای برای بیرون کردن نیروهای آمریکایی داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۹    
پس از تشدید درگیری ها در ولایت هلمند گروه طالبان اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در شهرستان نادعلی این ولایت اهداف غیرنظامی را بمباران کرده اند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۹    
رهبران دو کره در نشست ماه گذشته در پیونگ یانگ با مذاکرات سه جانبه با فرماندهی سازمان ملل که با نیروهای آمریکایی در کره جنوبی و نظارت بر امور منطقه غیر نظامی شده اشتراکاتی دارد، موافقت کردند تا طرحشان برای خلع سلاح یکی از مرزهای به شدت محافظت شده در جهان تسهیل شود.
فانوس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۰۷:۲۷    
سالها پیش جانسون، رئیس جمهور وقت آمریکا درباره تابستان سال 43 و سفر محمدرضا پهلوی به واشنگتن صحبت کرد و ادعاهایی در آن مطرح کرد که نتیجه دقیقا عکس ادعاهای جانسون شد و شاه ایران موظف شد تا امنیت نیروهای آمریکایی در خاک ایران را تامین کند و این قرارداد ننگین به کاپیتولاسیون شهرت گرفت ...
بازتاب   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۵:۴۰    
منابع عراقی از تحرکات آمریکایی برای به سرانجام نرسیدن پیش نویس قانونی که بر اساس آن باید همه نیروهای خارجی از جمله ارتش آمریکا از عراق خارج شود، خبر دادند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۷    
منابع آگاه در سوریه اعلام کردند که نیروهای آمریکایی فعال در "پایگاه التنف" از 20 روز پیش کمپین گسترده ای را در اردوگاه الرکبان برای عضوگیری جوانان سوری آغاز کرده اند که هدف از آن تقویت حصار امنیتی نظامی پیرامون این اردوگاه و پایگاه آمریکایی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۵    
نمایندگان پارلمان عراق در صدد تصویب قانونی برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشورشان هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۰۰:۰۳    
الجزیره : مقامات طالبان می گویند که ایالات متحده موافقت خود را روی بحث برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به منظور پایان دادن به جنگ 17 ساله اعلام کرده است. ایالات متحده گفته که حاضر است روی خروج سربازان خود از آمریکا با طالبان گفت وگو کند ...
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۲۲:۳۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک منبع آگاه از تلاش برخی نمایندگان پارلمان عراق برای تصویب طرح الزام نیروهای آمریکایی برای خروج از این کشور خبر داد و تاکید کرد که نشانه های مثبتی در این زمینه وجود دارد.
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۱۷:۲۵    
به گزارش خبرنگار پارسینه به نقل از الوقت، یکی از نمایندگان طالبان که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با الجزیره گفت: در ملاقاتی که جمعه گذشته در قطر بین نمایندگان گروه طالبان با هیئت 6 نفره آمریکا به ریاست زلمای خلیل زاد نماینده ویژه این کشور در امور صلح افغانستان صورت گرفته است ...
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۱    
سرویس ترکیه - در پی ورود اولین کاروان نظامی ارتش آمریکا در 2 اکتبر 2018 به غازی عنتپ ترکیه به منظور آموزش های نظامی در راستای گشت زنی مشترک نیروهای آمریکایی – ترکی اولین تصاویر از کمپ های آموزشی این نیروهای نظامی در غازی عنتپ منتشر شده است
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۱۱:۴۳    
کارشناس ارشد اندیشکده ویلسون تصریح کرد که بیش از 50 درصد از مردم آمریکا معتقدند که واشنگتن در جنگ افغانستان شکست خورده و نیروهای آمریکایی باید خاک این کشور را ترک کنند.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۱۷:۳۳    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده ائتلاف سائرون در مجلس عراق از قصد مجلس نمایندگان برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق خبرداد.
العالم   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۶    
خبر: مایک پمپئو اعلام کرد هیچ کمکی به بازسازی سوریه نمیکنیم تا زمانی که مطمئن نشویم نظامیان ایرانی این کشوررا ترک کرده اند تحلیل: درحالی که نیروهای آمریکایی در شرق فرات در سوریه حضوری گسترده دارند و پایگاههای نظامی آمریکا در این منطقه قویا مشغول به فعالیت و البته توسعه و تکثیر هستند ...
ابنا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ - ۰۸:۴۸    
وزارت خارجه روسیه تأکید کرد: تنها نیروهای خارجی که به دعوت دمشق وارد سوریه شده اند می توانند در این کشور بمانند و نیروهای آمریکا هیچ حقی برای ادامه حضور در سوریه ندارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۲    
کارشناس افغانستان با اشاره به تلاش های واشنگتن برای جلوگیری از تحقیق درباره جنایات جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت: این اقدام آمریکا نشان می دهد که کاخ سفید به دنبال عدم افشای جنایت های نظامیان آمریکایی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۱:۲۴    
در حالی که مردم افغانستان حضور نیروهای خارجی را عامل تشدید بحران در این کشور می دانند، فرماندهی نیروهای آمریکایی و ناتو اظهارداشت که جنگ راه حل بحران افغانستان نیست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۰۱:۰۵    
نیروهای آمریکایی به حومه شهرک راهبردی هجین (مهم ترین پایگاه داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات) اعزام شده اند و مسئولیت دارند به شبه نظامیان کُرد برای تصرف این شهرک کمک کنند.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۲۲:۴۰    
سرویس ترکیه - خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرده است: آموزش های مشترک نیروهای آمریکایی – ترکی به منظور گشت زنی مشترک در چارچوب نقشه راه منبج و اصول امنیتی این نیروها آغاز شده است.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۶:۱۷    
به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز در بخشی از یک مقاله نوشت: پیام تهران واضح است. در یکم اکتبر، نیروهای ایران شش موشک را به سوی مقر داعش در غرب سوریه پرتاب کردند. این موشک ها در سه مایلی نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور فرود آمدند ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۷:۲۳    
نخست وزیر ژاپن در گفت وگو با یک روزنامه انگلیسی گفت که حضور نیروهای آمریکایی برای امنیت و ثبات شرق آسیا اهمیت دارد و افزود وی مخالف خروج نظامیان آمریکایی از منطقه است.