جمعه ۲۸ تیرساعت ۲۳:۳۴Jul 2019 19

جدیدترین‌های «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۸:۰۸    
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دیداری مشترک، با طرح موضوع هوشمندسازی در حوزه ساختمان و حمل و نقل، به تبیین محورهای مشترک همکاری پرداختند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به پیشرفت های کشور در زمینه سلول های بنیادی و بومی شدن فناوری های این حوزه گفت: حدود 100 شرکت دانش بنیان در زمینه پزشکی بازساختی در کشور شکل گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۰۶:۱۲    
برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مراجعه بیماران اصفهان برای پیوند مغز استخوان به تهران و اقامت آنها در چادر زیبنده این استان نیست.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، فستیوال نوآوری صنعت سنگ با متولی گری مرکز فن بازار ملی ایران، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و میزبانی شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان (معاونت صنایع کوچک) و فن بازار منطقه ای استان اصفهان ...
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۳:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
دومین پاویون ملی محصولات دانش بنیان صادراتی ایران در نمایشگاه ExpoPharm در آلمان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۷    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از قرار گرفتن سه عضو هیات علمی این دانشگاه در میان سرآمدان علمی کشور خبر داد. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بانک اطلاعات آزمون های ارزیابی شناختی با هدف سیاستگذاری در امر توسعه آزمون های ارزیابی شناختی در سطح کشور و به منظور آشنایی درمان گران، پژوهشگران و سازمان ها با این آزمون ها با تلاش ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: کشور پیشرفت های زیادی در حیطه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کسب کرده است و آینده ای روشن پیش روی بازار محصولات و فناوری های مرتبط با این حوزه قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه، شرکت های دانش بنیان در کشورمان به یاری هوشمندسازی حمل و نقل می آیند، گفت: هوشمندسازی حمل و نقل ضمن اثربخشی و بهینه سازی سیستم موجود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اجرایی نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه از پیوستن ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به جمع حامیان این کنفرانس خبر داد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شتاب دهنده دانشگاه علوم پزشکی ایران از راه اندازی اولین مرکز شتابدهی و نوآوری تخصصی دیجیتال سلامت در این دانشگاه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر امید پورنیک ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۵:۱۹    
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) باید به واسطه بین المللی بودن خود افق دید خود را بیشتر کند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فن آوری های آب، خشک سالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) باید به واسطه بین المللی بودن خود افق دید خود را بیشتر کند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به انعقاد تفاهم نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت کار اشاره کرد و گفت: براساس این تفاهم نامه در صدد هستیم تا پارک فناوری پردیس 2 را ایجاد کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برگزاری جشنواره های ایده پردازی و استارتاپ ها می تواند به حل مسایل حوزه آب و کشاورزی و ارایه راهکارهای علمی و فناورانه در این زمینه کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ماموریت مهم معاونت علمی استفاده از ظرفیت های خالی شهرها برای توسعه فناوری است، گفت: برای اجرایی کردن این طرح، اقدام به تاسیس کارخانجات نوآوری کردیم.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۸:۲۹    
استارتاپ ها به کمک مستأجران می آیند ! این خبر را هفته گذشته محمد اسلامی، وزیر راه وشهرسازی پس از مذاکرات اولیه با معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت ارتباطات اعلام کرد ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس، موضوع استارت آپ ها و حمایت از شرکت های نوپا و دانش بنیان از موضوعاتی است که برای اقشار مختلف مردم اهمیت دارد، اهمیت این موضوع به حدی است که نهادهای مختلف از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گرفته تا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۴:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تولید 8 واکسن انسانی و 17 واکسن دام و طیور در سال جاری خبر داد و گفت: علاوه بر آن از میان 50 داروی زیست فناوری اقتصادی که در دنیا تولید می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۷:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت های این ستاد را کاهش ارزبری از کشور با تولید محصولات زیستی باکیفیت عنوان کرد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۴    
افزایش تعداد کارگروه های تخصصی و گروه های فنی کارشناسان یکی از اولویت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 98 است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هیچ دانشگاهی در دنیا محصول تولید نمی کند، بلکه توسعه صنعت با سرمایه گذاری و تجاری سازی است؛ بنابراین راه تزریق تکنولوژی به صنعت خودرو همکاری با شرکت های دانش بنیان است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اینکه صنعت خودرو به سمت مونتاژ حرکت کند درست نیست؛ اما با وجود این خوشبختانه بعد خروج پژو از کشور اتفاقات خوبی افتاده است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در حال حاضر، شغل به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان کشور مطرح است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز که ارتباط زیادی با جوانان بخصوص جوانان کارآفرین و استارت آپ ها دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به حمایت از ایده های نوآورانه و روش های فناورانه کاهش معضل گرد و غبار کرده است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی وفناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری بااشاره به تلاش های بی وقفه این معاونت در راستای تجاری سازی شرکت های دانش بنیان گفت: دراین راستا باکمک بخش خصوصی 30دفتر در 20کشور راه اندازی کردیم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه ای میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه اصفهان در راستای حمایت از طرح های پژوهشی محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه منعقد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طراحی و ارایه بسته های حمایتی جدید توسط این صندوق خبر داد و گفت: این بسته ها در روزهای آینده به جامعه پژوهشگران ارائه می شود تا حرکت علمی آنها تقویت شود و شتاب گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گروه دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رونق دهی به روش های توسعه محصولات دریایی، از ایده پردازان و خلاقان کمک می گیرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمد نجار صادقی در روزنامه وطن امروز نوشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پاییز سال 96 و پیش از رسانه ای شدن پذیرش صنعت ماینینگ توسط ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی ...
موج   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مدل کسب وکار کدنویسی، بررسی تاثیر کدنویسی بر رشد هوش کودکان و نوجوانان، شیوه نامه برگزاری المپیاد کدنویسی، بررسی روش های حل مساله با استفاده از کد، بررسی شیوه های توسعه کارآفرینی در بستر کدنویسی، ارتباط بین خلاقیت و کدنویسی ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت ها و برندهای ایرانی حوزه سلول بنیادی در حال دیده شدن هستند. برندسازی در سطح بین المللی بازار فوق العاده ای در آینده برای این حوزه ایجاد می کند.
بانک خاورمیانه   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار مدیرکل بانک دولتی سرمایه گذاری فرانسه با معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران، آغاز همکاری علمی و فناورانه ایران با بانک دولتی سرمایه گذاری کشور فرانسه مطرح شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می گوید: با توسعه تولید گازوییل زیستی در کشور، صنایع کشاورزی و تبدیلی نیز توسعه خواهد یافت.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
طرح حمایت از دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه فضایی در راستای توسعه سند جامع هوافضای کشور و تحقق هدف حمایت از پژوهشگران و فناوران حوزه فضایی در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - تولید مشترک ربات جراح سینا در روسیه با امضا رئیس مرکز مؤسسات و شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس پژوهکشده تحقیق و توسعه مرکز روسیه رسماً آغاز شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
همان طور که می دانید، هیات وزیران در اواخر اردیبهشت بنا بر پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت علوم، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آیین نامه حمایت از شرکت های نوپا را مشتمل بر 11 ماده تصویب کرد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رویداد راهکارهای نوآوارنه در چالش های فناوری های زیستی و سلامت با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با محوریت تجهیزات، ملزومات زیستی و سلامت برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۵:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
مرکز شتاب دهی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حمایت از عضویت شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری در این مرکز را منتشر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۰۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
طرح صدف که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ریزی شده، سبب تسهیل در ایجاد فرصت شغلی برای جوانان می شود؛ مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور این طرح را حرکتی به سمت اشتغال آفرینی می داند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۰۶:۰۶    
برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۲۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
استناد نیوز، رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در سال حمایت از تولید ملی به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور و حمایت از اقتصاد ملی ،حجاج و زائران بیت الله الحرام سوغات خود را از کالاهای تولیدی داخل تامین کنند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کمک متخصصان ایرانی توانستیم تجهیزات مورد نیاز تولید دارو در کشور را به صورت بومی تهیه کنیم و در اختیار شرکت های داروسازی قرار دهیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رویداد اینواسپورت به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امروز به مدت سه روز در سالن 25 نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ایجاد هم افزایی و استفاده از تمام ظرفیت های علمی و تجربی کشور در ارتقای محصولات زیست فناوری دریا درصدد است که بانک اطلاعات زیست فناوری دریایی را در کشور راه اندازی کند.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نشست ماشین سازی؛ پیش ران توسعه صنعتی با محوریت صنعت ساخت ماشین آلات پنجشنبه 20 تیر 98 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می شود. *** هدف از برگزاری نشست نشست ماشین سازی؛ پیش ران توسعه صنعتی ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یکی از اولویت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جاری، توسعه و گسترده کردن دامنه اعضای شبکه آزمایشگاهی است.
برترین ها / تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رابطه با تاکسی های هوایی در ایران بیان داشت: جابجایی مسافر در دنیا دارای یک بخش کوچک و یک بخش بزرگ است ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تازگی 189 طرح پژوهشی را به تصویب رسانده تا به زودی این طرح ها وارد فاز اجرایی شوند.