شنبه ۱۴ تیرساعت ۰۳:۲۰Jul 2020 4

جدیدترین‌های «دفاع موشکی»

 
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۶    
یک فرمانده نیروی هوافضای روسیه گفته است سامانه دفاع موشکی اس-500 قادر است موشک های فراصوت را شناسایی و منهدم کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از بلومبرگ، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که این کشور تا 2 سال دیگر به پیمانکاران ترکیه در ساخت قطعات اصلی جنگنده اف35 وابسته خواهد بود و این وابستگی شامل قطعاتی از بدنه گرفته تا 139 قطعه از پیشرانه موتورخواهد بود و تا سال 2022 نیز ادامه خواهد داشت. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت که هیچ مبنای قانونی برای فروش سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه به آمریکا وجود ندارد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
ترکیه نمی تواند سامانه دفاع موشکی اس400 روسیه را بدون مجوز مسکو به کشور دیگری صادر کند.
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از تسنیم، مسئولین هند از استقرار سامانه دفاع موشکی این کشور در مرز مشترک با چین خبر دادند. به دنبال افزایش تنش میان کشورهای هند و چین در منطقه تعیین تکلیف نشده لداخ که اخیر منجر به نزاع جدی میان دو کشور شده بود هند سامانه دفاع موشکی خود را در نزدیک منطقه مرزی مستقر کرد ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۲۲:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
رسانه های رژیم صهیونیستی ازبه صدا در آمدن آژیر خطر در شهرک های اطراف نوار غزه و شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند. رسانه های رژیم صهیونیستی خبر دادند که سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین برای رهگیری و مقابله با این راکت فعال نشده و به نظر می رسد که این راکت به منطقه ای باز در شهرک های اطراف نوار غزه ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۱:۲۹    
یک روزنامه روسی در گزارشی اعلام کرد که هند در تلاش برای خرید جنگنده های میگ-29 و سوخو-30 و همچنین سامانه دفاع موشکی اس-400 از مسکو است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۷:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
کارشناس مسائل موشکی و مسئول سابق بخش مدیریت دفاع موشکی وزارت امنیت رژیم صهیونیستی تأکید کرد که ایران در حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق موفق شد اسکادران پهپادی آمریکا را فلج کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دولت ژاپن اعلام کرد استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا را به علت گران بودن در خاک خود برای همیشه کنار خواهد گذاشت.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۰۲    
ژاپن از اجرای طرح استقرار سامانه های دفاع موشکی Aegis Ashore در این کشور امتناع ورزید.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، خبرگزاری "کیودو" به نقل از تارو کونو، وزیر دفاع ژاپن اعلام کرد، این کشور از برنامه هایش برای استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکایی زمین پایه ایجیس صرف نظر کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک رسانه ژاپنی اعلام کرد مقامات این کشور از استقرار سامانه های دفاع موشکی ساحلی ایجس که ساخت آمریکاست منصرف شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
یک رسانه ژاپنی به نقل از وزیر دفاع این کشور گزارش کرد که توکیو از طرح جنجالی استقرار دو سامانه دفاع موشکی آمریکایی در این کشور صرف نظر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۲۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
وزارت های دفاع و خارجه چین به ژاپن توصیه کردند به جای استقرار سامانه های دفاع موشکی آمریکا، سیاست دفاعی طبق قانون اساسی خود در پیش گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد احتمال دارد ترکیه تعداد بیشتری سامانه دفاع موشکی اس-400 از مسکو خریداری کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۵:۴۶    
معاون وزیر دفاع روسیه از آمادگی این کشور برای عقد قرارداد جدید برای تحویل سامانه دفاع موشکی اس-400 به آنکارا خبر داد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی با ذکر این نکته که صنایع فضایی به ویژه صنعت دفاع موشکی در ایران جزء صنایع استراتژیک و ملی است، توضیح داد: صنعت فضایی با محوریت فناوری های دفاع موشکی در کشور کار خود را پیش می برد و از آنجایی که خواست یک ملت است امکان تغییر در این مسیر حرکتی برای کسی در کشور وجود نداشته و نخواهد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۵:۴۳    
منابع خبری اعلام کردند که دولت ژاپن قصد دارد استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا را در خاک خود لغو کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
پکن - ایرنا - دولت ژاپن تصمیم دارد در هفته جاری جلسه شورای امنیت ملی را برگزار کرده و طرح استقرار یک سامانه دفاع موشکی زمین به هوا به نام ایجیس آشور را لغو کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دولت ژاپن قصد برگزاری نشست شورای امنیت ملی را دارد و در آن قرار است برنامه استقرار سیستم دفاع موشکی آگیس را متوقف کند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۱:۱۲    
بر اساس اعلام نخست وزیر ژاپن، طرح استقرار سیستم دفاع موشکی زمینی آمریکایی متوقف شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو از توافق وزرای دفاع اعضای پیمان آتلانتیک شمالی درباره بسته اقداماتی در رابطه با تقویت توان بالقوه موشکی-هسته ای روسیه، از جمله خرید سامانه های جدید دفاع موشکی و جنگنده های نسل پنجم خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد، توکیو برنامه هایش برای استقرار دو ایستگاه راداری سامانه دفاع موشکی آگیس را که به منظور شناسایی و مقابله با موشک های بالستیک کره شمالی طراحی شده، به حالت تعلیق درمی آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۷:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر دفاع ژاپن در حالی از توقف استقرار سامانه دفاع موشکی ایجیس ساخت آمریکا در این کشور خبر داد که شهروندان ژاپنی نیز پیشتر با اجرای این پروژه مخالفت کرده بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، در استانه یکمین سالگرد ورود سامانه دفاع موشکی اس-400 به ترکیه، این کشور در صدد وارد کردن دومین سامانه از این دست از روسیه است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی مورگان اورتاگوس - سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سامانه دفاع موشکی ارتش سوریه بار دیگر حملات هوایی رژیم صهیونیستی به حومه حماه را خنثی کرد.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
یک اندیشکده آمریکایی می گوید پرتاب فضایی و حملات موشکی اخیر ایران نشان می دهند که این کشور از آمریکا و متحدانش هراسی ندارد و قادر است به سامانه های دفاع موشکی آنها نفوذ کند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
برخی رسانه های آلمانی از وجود تجهیزات نظامی ساخت آلمان در دست نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان شرق لیبی خبر دادند. به نوشته وبگاه لیبرین اکسپرس هفته نامه آلمانی اشترن گزارش کرد که فیلم های منتشر شده نشان می دهد که نیروهای وابسته به خلیفه حفتر از سامانه های دفاع موشکی پنتسیر ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۲۲:۴۶    
وزارت خارجه آمریکا موافقت خود با فروش بیش از یک میلیارد و 400 میلیون دلار تسلیحات مربوط به سامانه های دفاع موشکی به کویت، را اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت خارجه آمریکا با فروش تجهیزاتی به ارزش 1.4 میلیارد دلار برای تقویت سامانه های دفاع موشکی پاتریوت در کویت موافقت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۲:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه موافقت خود با فروش 1.4 میلیارد دلار تسلیحات مربوط به سامانه های دفاع موشکی پاتریوت را به کویت اعلام کرد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۵    
به گزارش کردپرس، سرهنگ مایلز کاگینز، سخنگوی نیروهای ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا به خبر استقرار سیستم دفاع موشکی آمریکا در نزدیکی میدان بزرگ گازی در سوریه واکنش نشان داده و آن را تکذیب کرده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که فعال سازی سامانه دفاع موشکی اس-400 نهایی خواهد شد و تاخیرهای صورت گرفته در این زمینه به خاطر شیوع ویروس کرونا بوده است.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۶    
مهم ترین محور بازدارندگی متعارف ایران تقویت سامانه دفاع موشکی می باشد که علاوه بر تامین امنیت و برقراری بازدارندگی و ثبات منجر به افزایش امنیت در سطح منطقه غرب آسیا و تقویت قدرت نظامی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیرخارجه روسیه گفت، مسکو آماده مذاکره با آمریکا درباره سیستم های تسلیحات پیشرفته با شرط بررسی سامانه های سپر دفاع موشکی آمریکاست.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- برخی ناظران معتقدند توافق بر سر نخست وزیری الکاظمی در عراق و همچنین بیرون بردن سامانه دفاع موشکی پاتریوت از عراق و نیز تمدید معافیت تحریمی ایران در ماجرای صادرات برق به عراق، نشان از کاهش آشکار تنش میان ایران و آمریکا است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
دولت سعودی از سال های 2015 الی 2019 به میزان 12 درصد واردات سلاح جهان را به خود اختصاص داد و جزو چهار کشوری است که بیشترین واردات سلاح را دارند که عمده آن ها نیز به خرید سامانه های دفاع موشکی باز می گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۰:۳۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دستیار وزیر دفاع آمریکا گفت: سامانه دفاع موشکی پاتریوت را از عربستان به هر جایی که نیروهای ما به آن نیاز دارند منتقل می کنیم. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفته این کشور سامانه های دفاع موشکی پاتریوت را از عربستان به مناطقی دیگر در منطقه منتقل خواهد کرد.
مقام های آمریکایی به یک روزنامه این کشور گفته اند واشنگتن قصد دارد سامانه های موشکی پاتریوت را از عربستان خارج کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۲۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفته این کشور سامانه های دفاع موشکی پاتریوت را از عربستان به مناطقی دیگر در منطقه منتقل خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری میدل ایست نوشت پس از خروج سامانه های موشکی آمریکا از عربستان، این کشور سامانه های دفاع موشکی خود را در تاسیسات نفتی مستقر خواهد کرد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه با اعلام آغاز آزمایش سامانه دفاع موشکی اس-500 گفت: همه قطعات این سامانه در شرایط عملیات واقعی آزمایش شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس امنیتی عراق درباره رویکرد آمریکا برای انتقال سامانه دفاع موشکی پاتریوت از عربستان سعودی به عراق و استقرار آن در پایگاه های منطقه کردستان و کرکوک هشدار داد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۰:۳۹    
به گزارش کردپرس، دوغو پرینجک، رئیس حزب وطن ترکیه در اظهاراتی با اشاره به ادعاهای مطرح شده پیرامون این مسئله که ترکیه سامانه دفاع موشکی S-400 را فعال نخواهد کرد عنوان کرد: S-400 برای ترکیه ترجیح یک سلاح نیست بلکه یک استراتژی است. S-400 استراتژی دفاع ترکیه از خود در برابر آمریکا است ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۲۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
در حالیکه مقامات آمریکایی روز جمعه از خارج شدن سامانه های دفاع موشکی پاتریوت آمریکا مستقر در عربستان خبر دادند، اخبار تکمیلی از خروج برخی دیگر از تجهیزات و نظامیان آمریکایی از این کشور حکایت دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۲۲:۵۷    
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که سامانه دفاع موشکی یمن با شلیک چند فروند موشک فاطر1 ، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی را فراری داد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام منابع خبری، آمریکا قصد دارد چند سامانه دفاع موشکی پاتریوت را از عربستان خارج و نیروهایش را تعدیل کند، دونالد ترامپ این خبر را تایید و گفت ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
در حالیکه آمریکا از خارج ساختن سامانه های دفاع موشکی پاتریوت خود در عربستان به دلیل کاسته شدن تنش با ایران خبر داده است، اینک گفته میشود سامانه های مشابه پدافند عربستان قرار است جایگزین پاتریوت های نظامیان تروریست آمریکا شوند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۸:۲۱    
پس از نقش آفرینی ولیعهد عربستان در سقوط قیمت نفت در امریکا, ترامپ با خارج کردن سامانه دفاع موشکی پاتریوت از تاسیسات نفتی این کشور چه هدفی را دنبال می کند؟ ...