پنجشنبه ۱۴ فروردینساعت ۰۳:۲۷Apr 2020 2

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

 
قائم مقام خانه کشاورز گفت: بخش کشاورزی کشور دارای ظرفیت های خوبی است از این رو اقتصاد ما باید کشاورزی محور شود.
شعار سال   ۶ ساعت پیش    
دلایل متعددی ممکن است برای تحقق این رشد مثبت وجود داشته باشد، بااین حال بررسی تجربیات سال های گذشته نشان می دهد حجم عظیم بارندگی های سال گذشته نقش غیرقابل انکاری در این موضوع داشته و به جرات می توان گفت این موضوع در کنار موضوعاتی همچون قیمت بالای کالاهای صادراتی بخش کشاورزی ...
شبستان   ۶ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: خسارت ناشی از بارندگی فرودین ماه شهرستان جهرم در بخش کشاورزی بالغ بر هزار و 525 میلیارد ریال بوده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۳:۳۸    
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه قنوات یکی از منابع مهم تامین آب بخش کشاورزی هستند، یکی از اقدامات اساسی در این حوزه را تلاش برای تامین اعتبار از منابع ملی و استانی و برنامه ریزی در جهت بازسازی و مرمت قنوات اعلام کرد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۲:۳۶    
یکی از اثرات ناپیدای کرونا در بخش کشاورزی است، نگرانی هایی که کرونا در اقتصادها برانگیخته است بیشتر در بخش خدمات عمومی دیده میشود ولی مسئله اینجاست که کشورها از نگرانی کرونا شروع به احتکار گسترده مواد عذایی کرده اند و برداشت و توزیع بسیاری از محصولات کشاورزی با مشکلات عدیده روبرو شده است در این ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۹:۳۱    
سیل و تگرگ دیروز بیش از 2 میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهرستان جغتای خسارت زد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۲۱:۵۱    
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی از رشد 7.4 درصدی بخش کشاورزی در سال 98 خبر داد. محمدرضا طلایی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: سازمان جنگل ها از بخش های شاخص وزارت جهاد کشاورزی است و اقدامات و فعالیت های آن در بخش های حاکمیتی و خدمات رسانی حائز اهمیت است ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۴    
ابراهیم قاسم پور با اشاره به خسارت های وارده به بخش کشاورزی شهرستان بر اثر بارش تگرگ گفت: جبران خسارت ها اولویت اساسی جهاد کشاورزی بوده و دستور لازم برای ارزیابی خسارات وارده، در ساعات اولیه به کارشناسان جهاد کشاورزی داده شده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
محمود شبان با بیان اینکه بر اساس برآوردهای اولیه، بارش تگرگ بیش از 107 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرده و احتمال افزایش خسارت وجود دارد، گفت: بیشترین خسارت مربوط به باغ های انگور، گوجه سبز و مزارع گندم و زیره شهرستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
سیل و تگرگ اخیر به بخش کشاورزی و راه های روستایی شهرستان بردسکن 74 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۴۷    
یاسوج- معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیل، برودت هوا و بارشهای اخیر به بخش کشاورزی 89 میلیارد تومان خسارت وارد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجمع ملی نخبگان کشاورزی گفت:اجرای الگوی کشت و پایداری تولید،سبب رفع سرگردانی کشاورزان و ثبات اقتصادی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: بارش شدید باران و وقوع سیل بیش از سه میلیارد و 400 میلیون ریال به بخش کشاورزی و زیرساخت های راه شهرستان گرمه خسارت وارد کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۲:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی آخرین اقدامات وزارت جهاد کشاورزی در استان های سیل زده اخیر را تشریح کرد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۲:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روزانه نیوز مهندس رضوانی جلال در پیامی به مناسبت روز جمهوری اسلامی به بهره برداران و فعالان بخش کشاورزی استان همدان این جشن ملی رو تبریک گفت. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس جزئیات تاثیر جلوگیری از خام فروشی و تقویت زنجیره غذایی برای جهش تولید را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه باتوجه به ظرفیت های کشاورزی استان به تدوین برنامه سه ساله توسعه کشاورزی اشاره کرد و گفت: در این برنامه 68 هزار نفر اشتغالزایی مستقیم هدف گذاری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۲۰:۵۶    
جاجرم- ایرنا- فرماندار شهرستان جاجرم اعلام کرد: بارش های رگباری بهاری،تگرگ و جاری شدن سیل در سه روز گذشته افزون بر 19 میلیارد ریال به حوزه جهاد کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۲۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرماندار جاجرم گفت: بارش تگرگ در عصر امروز به بخش کشاورزی این شهرستان خراسان شمالی خسارت وارد کرد که برآورد اولیه میزان آن، حدود 160 میلیارد ریال است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۹:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
فائو در گزارش جدید خود اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا در جهان دسترسی به کارگران و زنجیره های تولید را در بخش کشاورزی مختل کرده و می تواند امنیت غذایی جهان را تحت تأثیر خود قرار دهد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال زراعی جاری از یکم مهرماه 1398 تاکنون 136 هزار انواع بیمه نامه در حوزه های زراعی، باغی، دام و طیور در استان صادر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- منتخب مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به ظرفیت های بخش کشاورزی گفت: این بخش می تواند بستر اشتغالزایی بالایی را در استان فراهم کند.
موج   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۴:۰۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: 240 میلیارد ریال به واحدهای بهره برداری و پروژه های عمرانی بخش کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شده و پرونده های مربوطه نیز در حال تشکیل و پیگیری است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۲۹    
مویدی گفت: جهاد کشاورزی شهرستان میناب به منظور خدمات رسانی بهینه به عموم مردم و مدیریت تأمین امنیت غذایی آنان، بلایای طبیعی بخش کشاورزی و حفاظت از اراضی ملی و کشاورزی، کشیک های نوروزی تشکیل داده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۱:۳۹    
به گزارش خبرنگار ایانا در استان کرمان، کریم قاسمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: بارش نزولات آسمانی درتاریخ دهم و یازدهم فروردین ماه سال نود و نه که در پی کاهش دما تبدیل به بارش برف نوروزی شد، علاوه براینکه باعث ایجاد موجی از خوشحال در بین مردم شد موجب وارد آمدن خسارت به باغات این شهرستان شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۱:۲۰    
زنجان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در سال 97 حدود 1.98 اسب بخار در هکتار بود، گفت: در حال حاضر این مهم در استان به 2.5 اسب بخار در هکتار رسیده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۰:۴۹    
مدیرعامل شرکت صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری از پرداخت تسهیلات 200 میلیارد تومانی برای حمایت از زنجیره گوشت قرمز عشایر در سال گذشته خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - استاد دانشگاه الیگودرز گفت:نامگذاری سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب موتور محرکی برای بخش کشاورزی و صنعت در ایران خواهد بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۹:۴۹    
در پی بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه سال جاری و جاری شدن سیلاب ها و رودخانه های فصلی قریب به 10 میلیارد تومان به بخش کشاورزی و دامپروری این شهرستان خسارت وارد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۵:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران استفاده از دانش روز دنیا، حذف بروکراسی اداری و رفع موانع تولید، مبارزه با فساد، ارائه تسهیلات و مشوقات به تولیدکنندگان بخش کشاورزی، نوسازی ماشین آلات کشاورزی و بهبود زیرساختهای حمل و نقلی جهت صادرات را لازمه تحقق شعار سال در بخش کشاورزی دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر سازمان تعاون روستایی استان کردستان گفت: با توجه به برخورداری استان کردستان از ظرفیت مرز باشماق و سیرانبند، توسعه بخش کشاورزی با صادرات محورکردن محصولات کشاورزی محقق می شود.
در راستای ارائه خدمات مطلوب به کشاورزان استان و با هماهنگی و تعامل با سازمان جهاد کشاورزی و کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالاو ارز استان نسبت به براورد 115 میلیون لیتر سوخت جهت بخش کشاورزی استان کردستان در سال 99 اقدام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: بخش خصوصی با محوریت تشکل ها و سازوکارهای علمی و عملی می تواند بخش بزرگی از مشکلات و موانع موجود بر سر راه بخش کشاورزی را مرتفع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بخش کشاورزی قطعا یکی از ظرفیت های کشور برای تحقق شعار سال، یعنی جهش تولید است.
دولت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اصلاح فرایندها، کاهش سود تسهیلات و حمایت های بیمه ای می تواند نقش موثری در افزایش و جهش تولید در بخش کشاورزی داشته باشد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۸:۳۰    
یک اقتصاددان گفت: در سال 1399 بخش کشاورزی و مسکن رشد خوبی خواهد داشت و تأثیر منفی کرونا بر اقتصاد ایران بیش از دو ماه طول نخواهد کشید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: به کارگیری امکانات بخش کشاورزی در ضد عفونی کردن شهر ها و روستا ها از جمله اقدامات ضد کرونایی این سازمان بوده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۱۹    
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: دانش و سرمایه های مردمی دو عامل پیشبرنده و پیشران جهش تولید در بخش کشاورزی بوده و نقش کلیدی و اثرگذار را در تحقق رونق و جهش تولید دارند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال های اخیر با وجود تحریم ها، بخش کشاورزی موفق کرده به طوری که رشد سال گذشته بخش کشاورزی بیش از 7.4 درصد مثبت بوده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، جزئیات خسارت سیل اخیر به بخش کشاورزی 11 استان کشور را اعلام کرد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: بلایای طبیعی در هفته اول فروردین سال جاری 13 هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی این استان وارد کرد. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : رحیم آزادی : در شیراز بارندگی اخیر حدود 30 میلی متر گزارش شده و بیشترین بارندگی نیز 67 میلی متر بوده است. وی گفت: در بارندگی جدید خسارتی تاکنون گزارش نشده است. خسارت 612 میلیارد تومانی بارندگی قبلی / گزارش ها به تهران ارسال شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال 98 بیشترین رشد در بین همه بخش های اقتصادی این استان به میزان 7 درصد مربوط به بخش کشاورزی است که با این تجربه آماده جهش تولید است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی مازندران گفت: مخاطرات طبیعی شامل رانش، سیل، تگرگ، برف و... در فروردین ماه امسال حدود 5 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی مازندران وارد کرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
دانش و سرمایه های مردمی نقش کلیدی در تحقق رونق و جهش تولید دارند .
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لارستان گفت: بارش های بهاری بالغ بر 241 هزار و 325 میلیون ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت زد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، جزئیات خسارت سیل اخیر به بخش کشاورزی 11 استان کشور را اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
توصیه های اداره کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری به بهره برداران بخش کشاورزی را ببینید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۱:۴۷    
رشت- محقق و مدرس دانشگاه با تأکید بر ضرورت اجرای طرح های دارای اولویت در بخش کشاورزی برای تحقق شعار جهش تولید ، گفت: حمایت ها از بخش کشاورزی باید افزایش یابد.