شنبه ۱۶ آذرساعت ۰۲:۰۸Dec 2019 7

جدیدترین‌های «بخش کشاورزی»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سالانه بین 25 تا 30 هزارتن انواع سموم در کشور به مصرف بخش کشاورزی می رسد که از این میزان 79 درصد سموم کم خطر و متوسط خطر هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
محمد تقی صابری سفیر فوق العاده و نماینده تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران با عزت اله ستاری وزیر کشاورزی جمهوری تاجیکستان دیدار و در خصوص توسعه زمینه های همکاری دو کشور در بخش کشاورزی تبادل نظر نمودند.
نقدینه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
نقدینه- روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: اگر امروز مدافعان در مقابل دشمن چون کوه ایستاده اند و از هویت ایران اسلامی دفاع می کنند به دلیل اطمینانی است که به تامین نیازهای غذایی توسط تولیدکنندگان و کشاورزان دارند که بی نیازی به بیگانگان را رقم می زند . ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۱    
نصف جهان: رئیس قوه قضاییه در جمع فعالان بخش کشاورزی استان اصفهان در سالن کوثر مجموعه شهدای ارتش اصفهان پس از شنیدن نقطه نظرات کشاورزان و دیگر مسئولان استان گفت: دیدار با کشاورزان و شنیدن نقطه نظرات و مشکلات آنها حاوی مطالب بسیار خوبی بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
در سال زراعی گذشته خسارت دیدگان بخش کشاورزی و دامی در استان 206میلیارد ریال از صندوق بیمه محصولات کشاورزی غرامت دریافت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیستم های آبیاری نوین و تحت فشار در قم، 5 هزار هکتار از اراضی را پوشش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: به عنوان مصرف کننده حوزه کشاورزی باید میزان آب تلف شده را با بهینه سازی مصرف کاهش دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۷    
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص بخش اعظمی از اشتغال کشور در بخش کشاورزی گفت: باید ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در اولویت قرار گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۷    
بیرجند- مدیرعامل سابق شرکت برق خراسان جنوبی با بیان اینکه تلفات انرژی الکتریکی استان در سال گذشته 7.19 درصد بوده است، گفت: بیشترین مصرف انرژی در بخش کشاورزی است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۶    
سایت پرورش میگو مهرگان ،مزارع پرورش ماهی در قفس و آبخیزداری از پروژههای شاخص شهرستان بندرلنگه بوده که در این سفر مصوب شد اعتباراتی جهت تکمیل این پروژهها اختصاص یابد.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۲۶    
جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، با تأکید بر اهمیت بخش کشاورزی در این استان گفت: این امکان وجود دارد که ظرفیت تولیدات بخش کشاورزی استان کردستان به 5.5 میلیون تن، یعنی 2 برابر میزان کنونی، افزایش پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۷    
ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: بهره برداران بخش کشاورزی به منظور اطمینان خاطر و جلوگیری از خسارت های احتمالی سرمازدگی، نسبت به بیمه کالاهای زراعی، باغی و دامی خود اقدام کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین گفت: تحقیقات مطالعاتی نوین در بخش کشاورزی متناسب با وضعیت اقلیمی کشور باشد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۷    
رئیس قوه قضائیه بر لزوم تشکیل کارگروه تخصصی برای رسیدگی به مشکلات کشاورزان اصفهان و حمایت قانونی از آن ها تأکید کرد و گفت: باید بحث سوء مصرف آب مورد توجه قرار گیرد و بر همین اساس باید حق آبه و حق مالکانه با مشارکت خود کشاورزان به رسمیت شناخته شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
گرمسار - نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه ایجاد توسعه پایدار و اشتغال در مناطق روستایی در دستور کار است، گفت: 67 درصد اشتغال کشور به بخش کشاورزی اختصاص دارد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مسلم پرویزی بابادی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به خشکسالی های اخیر و کمبود بارش در یک دهه گذشته در سطح استان افزود: با کشت گیاهان کم آب بر و گیاهان دارویی و استفاده بهینه از منابع آبی، می توان زمینه اشتغال و افزایش بهره وری را در بخش کشاورزی منطقه را متحول کرد. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که همه ارکان بخش کشاورزی و محیط زیست و همه اقشار و بخش ها در قبال خاک مسوول هستند، تاکید کرد: کشاورزان کشور جزو پیشرفته ترین و دلسوزترین و دغدغه مندترین اقشار در مواجهه با مساله حفاظت خاک و آب هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: صندوق حمایت از بخش کشاورزی این استان در یک سال گذشته 914 میلیارد و 886 میلیون ریال به تشکل های سهامدار زیر مجموعه خود تسهیلات پرداخت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو، وزیران کشاورزی کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی ( اکو) درششمین اجلاس خود در باکو گسترش همکاری میان کشورهای عضو این سازمان در بخش کشاورزی را بررسی کردند. ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۹:۲۶    
صیانت از منابع آب و خاک سررشته همه اموری است که در بخش کشاورزی استان اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بخشنده گفت: بنابر آمار در هفت ماهه امسال سهم بخش کشاورزی از صادرات غیر نفتی کشور 11.42 درصد است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
موسوی از پرداخت 12232 میلیارد ریال غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان های سیل زده خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در هفت ماهه نخست امسال، محصولات بخش کشاورزی و غذا با وزن تقریبی سه میلیون و 582 هزار تن ، به ارزش دو میلیارد و 794 میلیون دلار صادر شد. گسترش نیوز: عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سهم 11 ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۶    
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و انجمن عکاسان ایران، با هدف آشناسازی شهروندان با ظرفیت ها، توانمندی ها و دستاوردهای بخش کشاورزی به ویژه در تولید انواع میوه ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سهم 11.42درصدی بخش کشاورزی از صادرات غیرنفتی کشور در هفت ماهه نخست سال 1398 گفت: در این مدت محصولات بخش کشاورزی و غذا با وزن تقریبی سه میلیون و 582 هزار تن صادر شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، گفت: مبلغ 12 هزارو 232 میلیارد ریال غرامت سیل به خسارت دیدگان بخش کشاورزی به صورت کمک بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان های سیل زده از ابتدای امسال تا پایان 11 آذر پرداخت شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، گفت: مبلغ 12 هزارو 232 میلیارد ریال غرامت سیل به خسارت دیدگان بخش کشاورزی به صورت کمک بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان های سیل زده از ابتدای امسال تا پایان 11 آذر ماه جاری پرداخت شد.
پانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی از پرداخت 12232 میلیارد ریال غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استانهای سیل زده خبر داد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۳    
سمنان - مدیرکل جهاد کشاورزی استان سمنان بابیان اینکه تغییرات اقلیمی و شرایط آب و هوایی در بخش کشاورزی اثرگذار بوده است، گفت: حوزه کشاورزی در مدیریت بحران مورد توجه واقع شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۴۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان رضوی مدیر امور سرمایه گذاری با اشاره به اینکه مکانیزاسیون در بخشهای مختلف کشاورزی با ایجاد خط اعتباری توسط دولت تدبیر و امید از سال 92 مورد توجه قرار گرفته است توضیح داد ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان شمالی مهندس محسن نظام دوست مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان شمالی با اعلام این خبر افزودند در آبان ماه سال جاری مقدار 320 تن انواع کود شامل ازته ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی بیان نمود با تلاش و هماهنگی های به عمل آمده با دفتر مرکزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در هشت ماهه ابتدای سال 1398 توانسته ایم 4500تن کودشیمیایی سوپر فسفات تریپل در استان اصفهان جهت مصرف بهره برداران بخش ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی بیان نمود طی هشت ماه ابتدای سال جاری با تلاش و همکاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان توانسته ایم بیش از 2000 تن از انواع کودهای شیمیایی را در شهرستان برخوار و میمه توزیع و در اختیار بهره برداران بخش ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به مناسبت روز جهانی خاک امروز همایشی با حضور کارشناسان حوزه خاک از دو حوزه دانشگاه و بخش کشاورزی در دانشگاه یزد برگزار شد.
روزنامه ندای هرمزگان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی رودان گفت: ظرفیت صنایع تبدیلی و ترکیبی بخش کشاورزی شهرستان رودان حدود 45 هزار تن است که با اضافه شدن پروژههای در حال اجرا این ظرفیت به بالای 60 هزار تن خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 191 میلیارد تومان در بخش کشاورزی از محل اشتغال پایدار برای ایجاد 3 هزار و 875 طرح در استان جذب و پرداخت شده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۴۶    
جلسه هماهنگی توسعه صادرات محصولات بخش کشاورزی با حضور معاون دفتر تنظیم بازار، معاون دفتر صنایع تبدیلی و غذایی، رییس گروه دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی، مدیر حوزه ریاست سازمان، معاونین و مدیران ستادی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستانها در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۳   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به سهم 11.42درصدی بخش کشاورزی از صادرات غیرنفتی کشور در هفت ماهه نخست سال 1398 گفت: در هفت ماهه نخست امسال، محصولات بخش کشاورزی و غذا با وزن تقریبی 3 میلیون و 582 هزار تن، به ارزش 2 میلیارد و 794 میلیون دلار ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت : به منظور ساماندهی و مدیریت مصرف سوخت بخش کشاورزی ؛ ماشین آلات کشاورزی پلاک گذاری شده سهمیه سوخت دریافت می کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا ، از جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ذبیح الله غریب روز چهارشنبه اظهار داشت: ماشین آلات کشاورزی نظیر تراکتور و کمباین، نقش محوری در افزایش تولیدات بخش کشاورزی دارند و اهمیت و ضرورت پلاک گذاری ادوات کشاورزی در راستای شناسایی و شناسنامه دار کردن آنها برای ساماندهی بهتر و ارائه خدمات ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۲:۵۶   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، گفت: تا تاریخ 11 آذرماه سال جاری، 12232 میلیارد ریال غرامت سیل به خسارت دیدگان بخش کشاورزی به صورت کمک بلاعوض و تسهیلات به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان های سیل زده پرداخت شده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی: 150 هزار پرونده در بخش کشاورزی مناطق سیلزده به بانکها معرفی شد که تاکنون 50 هزار پرونده بالغ بر 410 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده که عزم بانکها تسریع در پرداخت مطالبات است.
سفیر تجارت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۱    
در 6ماهه سال جاری تجارت خارجی بخش کشاورزی کشور با تراز منفی 4/1 میلیارد دلاری مواجه شد که در کنار کاهش صادرات، یکی از دلایل آن افزایش قابل توجه واردات بوده است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون امور اقتصادی استانداری تهران گفت: توسعه بخش کشاورزی با رفع مشکلات کشاورزان، موجب رشد اقتصادی دشت ورامین می شود.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۶    
دوره آموزشی اپیدمیولوژی بیماریها و آفات بخش کشاورزی به مدت دو روز با حضور بیش از 30 نفر از کارشناسان سراسر استان تشکیل شد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
پایان آذرماه آخرین مهلت پلاک گذاری ماشین آلات فعال بخش کشاورزی اعلام شده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۶    
مجمع عمومی عادی و فوق العاده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان گیلان برگزار شد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بیان نقاط ضعف و قوت دوره وزارت حجتی به واکاوی از زمان آغاز به کار وی در وزارتخانه تا به حال نیاز دارد؛ دراین صورت می توان مشاهده کرد که چه میزان پیشرفت در این بخش حاصل شده است؛ اما می توان گفت در مجموع مشکلات بخش کشاورزی بسیار زیاد و به مجموعه ای از عوامل وابسته است که نیاز به ارزیابی دقیق دارد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۲۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، امروز عباس کشاورز سرپرست جدید وزارت جهاد کشاورزی در مراسم روز جهانی خاک با بیان سه مشکل بخش کشاورزی مرتبط با خاک، گفت: عملکرد پایین کاهش درآمد و بالا بودن هزینه های کشاورزی و پایدار نبودن بخش کشاورزی از مشکلات اساسی این بخش است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۸:۰۷    
تهران – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از فعال شدن 18 واحد تولیدی غیرفعال بخش کشاورزی از ابتدای سال جاری تاکنون با هدف رفع موانع تولید شهرستان خبر داد.