سه شنبه ۲۰ آذرساعت ۱۰:۳۳Dec 2018 11

جدیدترین‌های «کوزوو»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۳:۰۵    
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد اینکه اتحادیه اروپا نتوانسته است کوزوو را به عمل به تعهداتش وادار کند وجهه بروکسل را زیرسئوال می برد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۲:۴۷    
نخست وزیر کوزوو و دبیرکل ناتو در تماسی تلفنی درباره برنامه های این کشور حوزه بالکان برای تشکیل ارتش گفت وگو کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۵:۵۶    
دو دهه پس از قیام آلبانی های کوزوو علیه حکومت صربستان، نخست وزیر صربستان تأکید کرد: هر گونه تشکیل ارتش کامل در کوزوو می تواند بلگراد را برای یک جنگ نظامی تحریک کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۲    
بلگراد - ایرنا - مقامات مجارستان با توجه به تحولات بین المللی اخیرا از افزایش نیروهای نظامی این کشور در کوزوو و افغانستان خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۰۹:۳۳    
نخست وزیر جمهوری کوزوو اعلام کرد که این کشور در آینده به افغانستان نظامی اعزام خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۹:۳۹    
نخست وزیر صربستان هشدار داد: تشکیل ارتش توسط کوزوو می تواند موجب بروز مداخله مسلحانه در این کشور شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۸    
رئیس پارلمان کوزوو اعلام کرد که ارتش ملی این کشور رسما 14 دسامبر تشکیل می شود.
روز نو   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۰۹:۴۴    
قرعه کشی مرحله مقدماتی یورو 2020 در بعد از ظهر امروز (یک شنبه) در دوبلین برگزار شد و 55 تیم حاضر در این رقابت ها حریفان خود را شناختند. این بازی ها قرار است در 10 گروه پنج و شش تیمی برگزار شود. در ادامه تیم های حاضر در 10 گروه این بازی ها را می بینید. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۰۷:۵۶    
این مرغ قدی نزدیک به 1 متر دارد و از وزن زیادی برخوردار است، این مرغ را می توان به عنوان یکی از بزرگترین مرغ های دنیا معرفی کرد.مرغی 3 فوتی ( 91 سانتی متری) به نام "مرالکی" اولین بار وقتی کلیپ عجیب و غریبش که در حال خرامیدن به سمت آغل مزرعه در کوزوو است پخش شد در جهان دیده شد .
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۰۰:۱۶    
بلگراد- ایرنا - صرب های شمال کوزوو در اعتراض به مصوبه دولت مبنی بر افزایش صد درصدی مالیات کالاهای وارداتی از صربستان بعد از ظهر سه شنبه تظاهرات کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۶    
مقامات ارشد صربستان ضمن درخواست کمک از چین اعلام کردند که کشورشان هیچ گاه در شرایطی دشوارتر از این نبوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۰۰:۲۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کوزوو بر برخی از محصولات وارداتی از صربستان و بوسنی هرزگوین، تعرفه گمرکی 100 درصدی اعمال کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۹    
بلگراد - ایرنا - پس از افزایش 100 درصدی مالیات بر کالاهای وارداتی از صربستان از سوی دولت کوزوو و به دنبال آن وارد شدن نیروهای امنیتی کوزوو به بخش صرب نشین این منطقه و دستگیری چهار صرب، تنش های سیاسی و تجاری بین صربستان و کوزوو بالا گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۳:۲۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک، اتحادیه اروپا از کوزوو و صربستان خواست به جنگ تجاری و اقدامات تحریک آمیز به پایان دهند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۴:۴۴    
بلگراد - ایرنا - کشمکش های سیاسی بین صربستان و کوزوو پس از عدم موفقیت کوزوو برای عضویت در سازمان پلیس بین الملل (اینترپل) سیر صعودی را طی می کند و بروکسل در این راستا طرفین را به ادامه مذاکرات فراخوانده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۵:۲۸    
بلگراد - ایرنا - بیش از 45 هزار شهروند کوزوو به دلیل زندگی در یک کشور خارجی تابعیت کوزوویی خود را ترک کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۳:۰۰    
تیم ملی سوئددر ادامه رقابت های لیگ ملت های اروپا موفق شد با یک گل تیم ملی فوتبال ترکیه را شکست دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۴    
دولت اسپانیا اجازه داد ورزشکاران کوزوو با پرچم خودشان در مسابقاتی که به میزبانی اسپانیا برگزار می شود، شرکت کنند.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۲    
تیم والیبال زراعت بانک ترکیه در مسابقات چلنج کاپ اروپا نماینده کشور کوزوو را شکست داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۰۰    
تیم والیبال زراعت بانک ترکیه در مسابقات چلنج کاپ اروپا نماینده کشور کوزوو را شکست داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۵    
تهران- ایرنا- دونجتا سادیکو بوکسور کوزوویی در آستانه رقابت های قهرمانی بوکس زنان جهان در دهلی، به دلیل به رسمیت شناخته نشدن کشورش توسط وزارت امور خارجه هند، از ورود به این کشور منع شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۰:۲۶    
تهران- ایرنا- گزارش ها حاکی از آن است که کمیته بین المللی المپیک (IOC) فدراسیون های بین المللی را ترغیب کرده؛ مادامی که اسپانیا حضور برابر ورزشکاران جهان شامل ورزشکاران کوزوو را تضمین نکرده، از برگزاری رویدادهای ورزشی در این کشور خودداری کنند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۲:۴۹    
رئیس جمهوری کوزوو در مصاحبه ای تاکید کرد، مرزبندی جدید بین کوزوو و صربستان براساس خطوط قومی نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۹:۴۰    
تیم کومیته تیمی بانوان کشورمان با برتری مقابل کوزوو به دیدار رده بندی مسابقات کاراته قهرمانی جهان صعود کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۴:۲۰    
اتحادیه اروپا از کوزوو و صربستان خواست از اقداماتی که به بدتر شدن روابط دو جانبه می انجامد خودداری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۵:۵۴    
دولت اسپانیا به ورزشکاران کوزوو اجازه نداد با پرچم خودشان در مسابقات جهانی کاراته شرکت کنند.
مدال   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۳:۱۷    
کلوپ در خصوص خط خوردن اسم ژردان شکیری از لیست تیمش برای دیدار مقابل ستاره سرخ بلگراد توضیح داد. به گزارش مدال، تیم فوتبال لیورپول امشب در هفته چهارم از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در حالی به مصاف ستاره سرخ بلگراد خواهد رفت که هیچ نامی از ژردان شکیری در لیست تیم برای این دیدار دیده نمی شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۰:۵۱    
وزیر امور خارجه صربستان از ادامه اعمال فشار کشورهای غربی بر مقامات بلگراد برای توقف تلاش های دیپلماتیک به منظور ممانعت از به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده کوزوو، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ۲۰:۳۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از بلگراد؛ ایویتسا داچیچ وزیر امور خارجه صربستان گفت به خاطر هویج اتحادیه اروپا بر روی قانون اساسی و عزتش پا نمی گذارد. ...
هفت روز خبر   ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ۰۱:۳۷    
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در مراسم افتتاحیه این فرودگاه، علاوه بر ظریف، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، رهبر بخش ترک نشین قبرس، رییسان جمهوری سودان، پاکستان، قرقیزستان، آلبانی، کوزوو و مولداوی و نخست وزیران بلغارستان، بوسنی و هرزه گوین ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۹    
وزیر امور خارجه ترکیه از آغاز ساخت مسجد جدید در پریشتینا کوزوو خبر داد.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۵:۰۴    
فیلم هیئت به کارگردانی بویار آلیمانی محصول مشترک آلبانی، فرانسه، یونان و کوزوو برنده جایزه بزرگ(گرند پِری) سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم ورشوی لهستان شد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۸    
با گذشت 10 سال از اعلان استقلال کوزوو و جدایی از صربستان مقامات این کشور درصدد تاسیس و راه اندازی ارتش بر آمده اند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۱    
آمریکا از دبیرکل سازمان ملل خواست تا برنامه ای برای خروج هیات سازمان ملل در کوزوو پس از دو دهه حضور در این کشور، ارائه دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۲۷ - ۰۶:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ نمایندگان پارلمان کوزوو حمایت خود را از تغییر وضعیت نیروهای امنیتی این کشور به ارتش اعلام کردند. 120 نفر از نمایندگان پارلمان کوزوو ضمن استقبال از پیشنهادات دولت با ارجاع آنها به کمیسیون های مربوطه برای بحث و تبادل نظر پیش از تصویب قانونی آن موافقت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۳    
وزارت امور خارجه روسیه از اتحادیه خواست بعنوان میانجی گر در حل و فصل مشکلات بین صربستان و جمهوری خودخوانده کوزوو، از ابزار موثرتری برای اعمال فشار بر مقامات پریشتینا استفاده کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۷    
وزیر دفاع حامی روسیه در صربستان مواضع اخیر سفیر آمریکا در صربستان را در خصوص کوزوو محکوم کرده و خواهان بیرون انداختن این دیپلمات از کشورش به دلیل آن که کوزوو را یک کشور مستقل خواند، شد.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۱۳:۰۴    
ناتو مجوز حمله به اهدافی در صربستان را صادر کرد. همچنین به اسلوبودان میلوشویچ 4 روز مهلت داد تا همه خواسته های این سازمان را بپذیرد. یک مقام بلندپایه دیروز گفت: میلوشویچ با عقب نشینی نیروهای یوگسلاوی از کوزوو موافقت کرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۵:۰۱    
اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی صبح امروز با حضور اساتید و محققانی از کشورمان و دیگر کشورهای از جمله جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، رومانی، بوسنی، کوزوو و مقدونیه به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۶:۰۳    
بلگراد-ایرنا- صربستان به رغم پیگیری سیاست بی طرفی در دست یابی به تاکتیک های جدید دفاعی و همچنین بالا بردن ضریب صلح، ثبات و امنیت در منطقه بالکان غربی به ویژه در کوزوو اکنون همکاری های خود را با ناتو افزایش داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۹    
اولین کنگره اورآسیایی علوم ورزشی فردا با حضور اساتید و محققانی از کشورمان و دیگر کشورهای از جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، رومانی، بوسنی، کوزوو و مقدونیه به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه تبریز آغاز می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۱۶:۲۵    
"ناتو که زمانی درگیر مساله کشورهایی همچون افغانستان و کوزوو بود، اکنون خود در برابر تهدیدهای بزرگ تری می بیند که با تمام قوای خود نمی تواند کاری برای جلوگیری از آن ها انجام دهد."
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۶    
اقتصاد ایران: عاطفه یاریان کارتونیست جوان تبریزی توانست در پانزدهمین جشنواره بین المللی کارتون کوزوو 2018 رتبه برگزیده را از آن خود کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۰۹:۲۸    
تبریز- کارتونیست جوان تبریزی برنده پانزدهمین جشنواره بین المللی کارتون کوزوو 2018 شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۴    
تشدید وخامت اوضاع در مناطق مرزی کوزوو و صربستان که مستقیما به منافع ژئوپلیتیک روسیه مرتبط است، ممکن است بهانه ای برای سوق دادن روسیه به سمت درگیر شدن در مناقشه نظامی منطقه ای دیگری شود.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۱    
موسسه خیریه محمد بن راشد دبی، یک مسجد را با ظرفیت 400 نمازگزار در کوزوو افتتاح کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۰۸ - ۱۰:۵۲    
تنش ها در منطقه بالکان بار دیگر با تظاهرات هزاران معترض در مرکز کوزوو علیه تبادل اراضی احتمالی با صربستان، دشمن جنگی سابق آنها، بالا گرفت. دولت صربستان هم پس از استقرار پلیس ویژه کوزوو در مناطق صرب نشین شمال، نیروهایش را به حالت آماده باش درآورد.
نسیم   ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۸:۴۸    
بلگراد-ایرنا، آلکساندر ووچیچ رئیس جمهوری صربستان به دلیل محاصره دریاچه گازی ووده در کوزوو توسط نیروهای انتظامی این منطقه که در آن نیروگاه آبی برق وجود دارد، آماده باش کامل رزمی ارتش صربستان را صادر کرد.
مرور نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۷:۲۹    
رییس جمهوری صربستان با استقرار نیروهای جمهوری کوزوو به ارتش خود دستور آماده باش صادر کرد.