سه شنبه ۰۲ بهمنساعت ۱۰:۳۵Jan 2019 22
 

جدیدترین‌های «ارزش افزوده»

خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش    
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی از نمایندگان مجلس به دلیل تصویب طرح معافیت مالیات بر ارزش افزوده از اسباب بازی ایرانی تشکر و درخواست کرد تا این طرح را درکمیسیون تلفیق تصویب و ابلاغ کنند.
جمهوریت   ۷ ساعت پیش    
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به کاهش 40 درصد بودجه این ستاد در لایحه بودجه 98 گفت: 2 برابر بودجه ای که به این حوزه اختصاص داده شده، از شرکت های نانویی مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده است و انتظار داریم مالیات های اخذ شده در این شرکت ها سرمایه گذاری شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به کاهش 40 درصد بودجه این ستاد در لایحه بودجه 98 گفت: 2 برابر بودجه ای که به این حوزه اختصاص داده شده، از شرکت های نانویی مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده است و انتظار داریم مالیات های اخذ شده در این شرکت ها سرمایه گذاری شود.
روزنامه کسب و کار   ۹ ساعت پیش    
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه با انتقاد از اینکه در برخی موارد قانون "مالیات بر ارزش افزوده" به درستی اجرا نمی شود، گفت: این امر باعث می شود مالیات بر ارزش افزوده چند بار از جیب مصرف کننده پرداخت می شود.
بلاغ مازندران   ۱۰ ساعت پیش    
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه بیشترین ارزش افزوده در بخش معدن در فرآوری مواد معدنی است نه خام فروشی، گفت: متاسفانه به دلیل برخی مشکلات نظیر مسائل زیست محیطی، ما شاهد سرمایه گذاری و احداث صنایع تبدیلی جهت فرآوری مواد معدنی نیستیم.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۰:۵۴    
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: از محل کمک های دولتی به رغم کاهش این منابع تا 50 درصد در سالجاری و بیشتر از محل مالیات بر ارزش افزوده 50 میلیارد تومان منابع در اختیار شهرداری ها با رعایت شاخص جمعیتی قرار گرفته است. ...
هفت روز خبر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۹:۲۲    
نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد در منطقه آزاد اروند برگزار شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، نشست تخصصی کارگروه اعزامی استقرار سامانه جامع گمرکی مناطق آزاد با حضور ناصر خرمالی مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۷:۰۹    
پایگاه خبری صبح توس اول بهمن ماه در مصاحبه ای به نقل از رئیس اتحادیه صنف طلا، نفره و جواهرات مشهد نوشت: امیدواریم بر اساس قول نمایندگان مجلس و مسئولین سازمان امور مالیاتی به زودی مالیات بر ارزش افزوده از قیمت طلا برداشته شود.
دانا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۷:۰۱    
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: امیدواریم بر اساس قول مسئولین، نمایندگان مجلس و مسئولین سازمان امور مالیاتی به زودی مالیات ارزش افزوده از قیمت طلا برداشته شود که در این شرایط خریداران طلا بجای 9 درصد، یک و نیم درصد مالیات پرداخت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۷    
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در خصوص کاهش تعرفه های خدمات مخابرات گفت: تعرفه های ما بسیار پایین است و کاهش بیش از این برای ما مقدور نیست. به همین دلیل تلاش مان این است که درآمدهای خود را در سرویس های ارزش افزوده به دست بیاوریم.
تابناک چهار محال بختیاری   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۷    
تابناک چهارمحال وبختیاری- نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: از تمام ظرفیت های کشور به نحو مطلوب استفاده نشده و همچنان در کشور متکی به نفت هستیم در حالی که باید به عنوان ارزش افزوده به آن نگاه کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۶    
مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در خصوص کاهش تعرفه های خدمات مخابرات گفت: تعرفه های ما بسیار پایین است و کاهش بیش از این برای ما مقدور نیست. به همین دلیل تلاش مان این است که درآمدهای خود را در سرویس های ارزش افزوده به دست بیاوریم.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۶    
اقتصادنیوز: سرپرست شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان این که پروژه مترو هشتگرد در تمام جنبه ها فعال است، تصریح کرد: طی یک سال اخیر مسکن مهر هشتگرد ارزش افزوده مناسبی پیدا کرده و متقاضیان در تکمیل آورده خود جدیت بیشتری نشان می دهند.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۵    
لایحه اصلاحات عوارض ارزش افزوده بر تراکم های ساختمانی و برقراری این لوایح برای نقاط فاقد تعرفه به تصویب شورای شهر رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۲۰:۳۵    
دو سال پیش کارخانه گندله سازی با سرمایه گذاری بیش از100 میلیارد تومان ساخته شد و به بهره برداری رسید و برای 120 نفر مستقیم و 350 نفر غیرمستقیم شغل ایجاد کرد.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۳    
افشاری گفت: با اکتشاف سنگ گچ آلاباستر در جنوب استان فارس، ظرفیت معدنی جدیدی در استان ایجاد شده است که در صورت توجه به این ظرفیت و سرمایه گذاری بر روی اکتشاف، استخراج و فرآوری آن، ارزش افزوده قابل توجهی متوجه استان و کشور خواهد کرد.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۸    
سید تقی حجازی تولید کننده و رئیس هئیت مدیره تولیدکنندگان و صادرکنندگان گل محمدی در برنامه ایران ساز رادیو ایران گفت : اگر بتوانیم محصول نهایی را در ایران تولید کنیم ارزش افزوده زیادی برای تولیدکنندگان خواهد داشت.
معدن24   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۹    
فولاد پرکربن و دارای اصطحکام بالای فولاد هرمزگان وارد بازار شده است . محمد پارسی معاون شرکت فولاد هرمزگان در گفتگو با سایت خبری معدن 24 اظهار داشت : برای اولین بار در ایران گرید 30 تا50 به روش ریخته گری مداوم تولید و این فولاد تولیدی پر کربن که دارای اصطحکام بالا می باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۱    
سید مجید صدری اعلام کرد به زودی امکان ارائه خدمات الکترونیک تلفن ثابت، پرداخت قبوض و خدمات ارزش افزوده بر بستر پیام رسان سروش فراهم خواهد شد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۲    
مدیر خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: دلیل برگزاری مدرسه زمستانی صنایع دستی این است که نیاز به هزینه بالایی برای راه اندازی کارگاه ندارد و از طرف دیگر صنایع دستی ارزش افزوده بالایی دارد ومی تواند به اقتصاد خانواده کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۳    
با اکتشاف سنگ گچ آلاباستر در شهرستان لامِرد، ظرفیت معدنی جدیدی در استان ایجاد شده است که در صورت توجه و سرمایه گذاری بر روی اکتشاف، استخراج و فرآوری آن، ارزش افزوده و اشتغال زایی قابل توجهی خواهد داشت.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۶    
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، تاکید کرد: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد. در نهایت نیز می تواند ظرفیت صادرات در کشور را بالا ببرد. ...
شهر فردا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۰:۲۴    
عصر روز گذشته جلسه شورای عالی درآمد شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی برگزار شد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۰    
محققان دانشگاه علم و صنعت ایران با انجام طرح پژوهشی موفق به حذف رنگ های سمی از محیط آبی شدند. البته نتایج این تحقیق می تواند راهکاری برای ایجاد ارزش افزوده برخی پسماندهای جامد باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۳:۱۰    
اقتصادنیوز : وضعیت بازگشت 3200 میلیارد تومان اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها همچنان نامشخص است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۲:۴۶    
ایلام – خبرنگار ابتکار - مدیرکل امور مالیاتی ایلام گفت: 32 میلیارد و 790 میلیون ریال طی 9 ماهه سال جاری از محل اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده به امور عشایری استان اختصاص یافته است. ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۲۰:۳۰    
شرکت های بزرگ کشور در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی خود اقدامات و فعالیت های متعددی را انجام می دهند که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر یکی از این واحدها محسوب می شوند ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۶:۵۷    
یکپارچه سازی شالیزارها از مهم ترین راهکارها برای بهبود روند تولید برنج است و عملیاتی شدن این طرح در سالهای اخیر کاهش هزینه ها، افزایش تولید، کاهش مصرف آب و نیز اسان شدن کشت برنج را در پی داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۳    
بیرجند-مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی از برداشت سالانه 40 تن آنغوزه در استان خبر داد و گفت:متاسفانه این گیاه به صورت خام از استان خارج و در هندوستان با چند برابر ارزش افزوده فراوری می شود.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۲    
گروه صنعتی ایران خودرو در فراخوانی از تمامی قطعه سازان کشور دعوت کرد تا در داخلی سازی قطعات با ارزش افزوده بالا، این خودروساز را در مسیر خودکفایی کامل تولید خودرو یاری کنند.
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۰    
نرگس زربان، رئیس گروه اقتصادمسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص طرح جدید دولت برای خرید مسکن، اظهار کرد: در یک سال اخیر تحولات گسترده ای در حوزه قیمت مسکن به ویژه در کلان شهرها داشتیم ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۲    
مهاباد - ایرنا - رییس امور مالیاتی سردشت گفت: از محل مالیات بر ارزش افزوده مودیان مالیاتی امسال 52 میلیارد ریال به شهرداری و دهیاری های این شهر پرداخت شده است
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۲:۲۲    
عربستان به عنوان بزرگترین مصرف کننده LPG در خاورمیانه با طراحی 5 طرح اقدام به ایجاد ارزش افزوده برای گازمایع خود کرده است در حالیکه ایران همچنان به خام فروشی در این زمینه ادامه می دهد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۷    
اینکه تاکسی پرنده جلوی تراس آپارتمانتان پارک کند و شما را برای یک سفر کاری از شمال به جنوب شهر ببرد یا یک سگ روباتیک لوکیشن شما را در بازار نقش جهان از روی اپلیکیشن خاص خود پیدا کند و ناهاری را که همسرتان برایتان پخته است به دستتان برساند ممکن است در نظر اول هذیان گویی های یک ذهن رویا پرداز به نظر ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۲۲    
معاون امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی در جریان بازدید از باغات میوه های گرمسیری زرآباد به کشاورزان گفت: با استفاده از سایه بان ضمن حفظ رطوبت و کاهش تنش های محیطی، تولید کمی و کیفی محصولات باغی خصوصا میوه های گرمسیری افزایش خواهد یافت. ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۸:۲۲    
به گزارش ایرنا، با توجه به جایگاه ایران به عنوان مسیر ارتباطی شرق با غرب و شمال با جنوب، توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از راهبردهای توسعه مطرح است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۰    
علی رغم انتقادات جدی به ماده 30 لایحه مالیات بر ارزش افزوده و با وجود مفسده خیز بودن تصویب این ماده اما اعضای کمیسیون اقتصادی با چشم پوشی از گزارش دیوان محاسبات پیرامون منشا حقوق های نجومی، با تصویب ماده مذکور موافقت کردند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۰    
کالاهای قاچاق و خارجی از پرداخت سهم مالیاتی معاف هستند و تولید کننده داخلی به تنهایی این بار را به دوش می کشد.پس از اجرای دریافت مالیات بر ارزش افزوده از بخش تولید، بسیاری از تولیدکنندگان داخلی با مشکلاتی مواجه شدند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۲۲:۰۹    
27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده در کشور به اجرای طرح های توسعه ورزش همگانی اختصاص داده شده است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۶:۰۹    
به گزارش ایرنا، محمود حجتی روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان بروجن افزود: با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی ارزش افزوده بخش کشاورزی تا چندین برابر افزایش می یابد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۸    
وزیر جهادکشاورزی گفت : باید گیاهان سازگار با محیط در کشور کشت شود تا ارزش افزوده بالایی ایجاد کند.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۱    
وزیر راه و شهرسازی گفت: بهره گیری از ظرفیت حمل و نقل و شبکه ریلی سرعت جابجایی کالا را افزایش می دهد و در نتیجه قیمت تمام شده کالا برای مشتریان به حداقل می رسد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۴    
به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، طبق قانون سازمان امور مالیاتی کشور هر شهروند ایرانی در هنگام خرید و یا معامله هر نوع کالایی به جز موارد معاف شده در قانون باید 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۶:۵۶    
خمین - ایرنا - رئیس پردیس تحقیقات و آموزش لوبیای خمین گفت: رقم جدید لوبیای قرمز با عنوان تجاری افق پس از اتمام مراحل پژوهشی با ارزش افزوده بالا معرفی شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۵:۴۷    
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: در حالی اقتصاد ایران به عنوان یکی از اقتصادهای تک محصولی، به دلیل نوسانات قیمت نفت در بعضی از سال ها با بحران کاهش درآمدهای ارزی مواجه شده و از سوی دیگر عمده محصولات صادراتی کشور هم به دلیل عدم فرآوری و خام فروشی ارزش افزوده چندانی ندارد اما همچنان تجارت صنایع دستی ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۰:۳۸    
وزیر راه و شهرسازی از سرمایه گذاری 700 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: باید با ریل پایه کردن بنادر و مکانیزه کردن انبارداری، ارزش افزوده ایجاد کرده و موجب رونق اقتصادی در کشور شویم.
پایداری ملی (پدافند غیر عامل)   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۲۰:۱۹    
مشاور وزیر نفت با بیان اینکه سالیانه حدود 100 میلیارد دلار میزان انرژی مصرفی کشور است، گفت: یک بشکه نفت در آلمان 390 دلار ارزش افزوده دارد.
الف   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۹:۱۳    
در روزهای اخیر لایحه مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصاد مجلس تصویب و جهت بررسی نهایی به صحن علنی ارسال شده است. طبق ماده 30 لایحه مذکور، سازمان امور مالیاتی در امور مالی، اداری و استخدامی از شمول قوانین و مقررات عمومی دولت مستثنی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۶    
تهران- ایرنا- عضو شورای عالی استان ها از کاهش تخصیص 30 درصدی مالیات بر ارزش افزوده به حوزه روستایی به 12 درصد انتقاد کرد و با بیان اینکه در اینصورت روستائیان متضرر می شوند خواستار اصلاح این قانون شد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۴    
گل گهر خالق ارزش اقتصادی در استان کرمان است. این شرکت طی 4 سال گذشته موفق شد تا با مدیریت هزینه ها و افزایش تولید، سهم خود از خلق ارزش افزوده بخش صنایع و معادن به سه برابر افزایش داده و سودآوری قابل ملاحظه ای را تجربه کند.