یکشنبه ۰۶ بهمنساعت ۰۲:۵۱Jan 2020 26

جدیدترین‌های «آنفلوانزا»

مازند اصناف   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی مازندران گفت: نتایج آزمایشات مولکولی انجام شده بر روی پرندگان تلف شده از نظر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان منفی بوده است.
عرفانی گفت: تا به امروز به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزا در کشور 116 نفر جان خود را از دست داده اند.
موج   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ابراهیم شکیبا گفت: موج اول آنفلوانزا در استان به صورت کامل فروکش پیداکرده و احتمال بروز موج دوم این بیماری در هفته های آتی زیاد است و مردم باید همچنان مراقب باشند.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
فصل زمستان در کنار زیبایی هایش، مشکلاتی هم برای مردم به همراه دارد و یکی از آنها سرماخوردگی یا ابتلا به آنفلوانزاهای خطرناک است. متخصصان مرکز بهداشت و خدماتی-پژوهشی مایوکلینیک در آمریکا، برای سالم ماندن در زمستان، روش هایی پیشنهاد کرده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه حدود 800 قطعه پرنده مهاجر در منطقه میانکاله تلف شده اند، گفت: در آزمایشات انجام شده، موردی از ابتلا به آنفلوانزای فوق حاد در این پرندگان مشاهده نشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ساری-ایرنا- مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت که نتایج آزمایش از نمونه های جمع آوری شده ، وجود آنفلوانزا را برای مرگ تعدادی از پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی میانکاله منتفی کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۲    
این هفته در میان اخبار حوزه سلامت سراغ ماجرای وجود سم آفلاتوکسین در شیر و تولید واکسن آنفلوانزا رفته ایم.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۲۱:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تاثیر مصرف میوه و سبزی در درمان پروستات، منابع غذایی آجیل ها، مفیدترین گوشت ها برای سلامتی بدن، معجون موثر در درمان آنفلونزا و پرهیز از مصرف قهوه و نان های فانتزی برای مبتلایان به پرکاری تیروئید را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی واکسن خوراکی آنفلوانزا ممکن است حداقل 5 سال آینده در بازار عرضه شود و در صورت موفقیت آمیز بودن، می توان از این روش واکسیناسیون خوراکی در برابر بسیاری از بیماری های دیگر نیز استفاده کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان- در حالی ویروس نوع A آنفلوانزا همچنان در همدان سرگردان است که خبرهایی از مشاهده آنفلوانزای نوع B مخابره می شود و تاکنون 6 بیمار مبتلا به آنفلوانزای نوع B در همدان شناسایی شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۴۱    
عرفانی گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر طغیان بیماری آنفلوانزا در مناطق سیل زده اعلام نشده است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس اداره بیماری های مشترک بین انسان و حیوان وزارت بهداشت نسبت به طغیان احتمالی آنفولانزا در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان هشدار داد. ...
سلامانه   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۲    
به گزارش سلامانه به نقل از بهداشت نیوز، دکتر حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت توضیحاتی در رابطه با آخرین وضعیت بیماری و شیوع آنفلوانزا در کشور داده اند. همه گیری آنفلوانزای H1N1 در اواخر مهرماه امسال ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عرفانی گفت: پیرو وقوع سیلاب در جنوب کشور، شرایط برای انتشار بیماری های واگیردار و وقوع نوع همه گیر آنفلوانزا فراهم شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش وزارت بهداشت اعلام کرد که نوع B ویروس آنفلوانزا هنوز همه گیر نشده است اما این احتمال وجود دارد که طی روزهای آینده، موارد بیماری افزایش یابد. برخی افراد فکر می کنند آنفلوانزای B نگران کننده نیست ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
واکسن آنفلوانزا فصلی در مرحله تکمیل دانش فنی بوده و با وارد شدن آن به بازار در سال 99، 15 میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد داشت.
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سلامت نیوز : چند روز پیش وزارت بهداشت اعلام کرد که نوع B ویروس آنفلوانزا هنوز همه گیر نشده است اما این احتمال وجود دارد که طی روزهای آینده، موارد بیماری افزایش یابد. برخی افراد فکر می کنند آنفلوانزای B نگران کننده نیست ...
زندگی آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بیماران خاص از جمله بیماران کلیوی باید رژیم غذایی خاصی داشته باشند، شکی نیست. این بیماران محدودیت مصرف پروتیین از نوع گیاهی یا حیوانی دارند و مصرف تخم مرغ، انواع گوشت، شیر، ماست، پنیر و حبوبات باید در آنها محدود شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - ورود موج جدید سرما در استان های کشور از جمله مازندران ، باعث شیوع آرام موج جدید آنفلوانزا نوع " ای A " در این خطه شمال کشور شده است، موضوعی که باعث شده تا مسئولان بهداشتی به شهروندان هشدار دهند با مراقبت های لازم از همه گیری این بیماری جلوگیری کنند..
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مازندران: افراد مبتلا به آنفلوانزا از حضور در محل کار، مدرسه و مهد های کودک پرهیز کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۸:۳۴    
تغییر ریز محیط زیست تومو رها برای افزایش پاسخ ایمنی بدن به آن ها، هدف بسیاری از تحقیقات و مطالعات بالینی بوده است. اغلب تومورهای بیماران تومور سرد هستند؛ یعنی این تومورها حاوی سلول ایمنی زیادی نیستند، یا سلول هایی دارند که توانایی سیستم ایمنی بدن در مبارزه با آن ها را سرکوب می کنند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از شناسایی حدود 2000 بیمار مشکوک به آنفلوانزا از ابتدای امسال تاکنون در یزد خبر داد و علت عمده مرگ و میر 15 بیمار فوت شده را عوارض بیماری و همزمانی آنفلوانزا با بیماری های زمینه ای اعلام کرد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت:در شرایط فعلی شاهد همه گیری بیماری آنفلوآنزا در کشور نیستیم و به طور کامل همه گیری این ویروس در کشور مدیریت شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه_ معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از شناسایی 3 کانون آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه آنفلوانزا یک بیماری بومی است، گفت: موج همه گیری ویروس آنفلوانزا در کشور فروکش کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رعایت نکردن نکات بهداشتی می تواند خطر ابتلا به بیماری آنفلوانزا را افزایش دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری از آخرین جزئیات تولید واکسن آنفلوانزای فصلی نوترکیب در ایران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۳:۱۵    
متخصص کودکان ونوزادان بیمارستان کیش گفت: دوره اول بیماری آنفلوانزا سپری شده، اما مردم همچنان باید مراقب باشند تا به آنفلوانزای نوع دوم مبتلا نشوند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۷:۳۰    
زهرا نهبندانی گفت: موج دوم آنفلوانزا در خراسان رضوی از نوع D این بیماری است؛ این در حالی است که آنفلوانزای مرغی و شدید از نوع A این بیماری محسوب می شود؛ از طرف دیگر نوع D آنفلوانزا خطرناک نیست و نسبت به دارو بسیار خوب جواب می دهد و سرایت آن نیز کمتر است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۸:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس مرکز بهداشت گلستان گفت: موج دوم آنفلوانزا در گلستان شروع شده و شدت آن خفیف تر از موج اول است. سراج الدین عارف نیا اظهارکرد: از هفته گذشته موج دیگری از ابتلا به آنفلوانزا در استان مشاهده شده اما بررسی ها و آزمایشات نشان می دهد این موج نسبت به موج اول خفیف تر بوده و در این مدت ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد موج دوم آنفلوانزا را از نوع B این ویروس عنوان کرد و گفت: این آنفلوانزا نسبت به تیپ A و زیرگروه N1H1 آن از شدت بیماری و تلفات کمتری برخوردار است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت: موج بیماری آنفلوانزا در همدان فروکش کرده است و مشکلی در این زمینه نداریم. ابراهیم جلیلی با اشاره به فروکش کردن موج بیماری آنفلوانزا در استان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۸:۳۰    
مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: در یکسال گذشته هیچ موردی از بیماری آنفلوانزا در مرغداری ها مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۸:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
"مهلت ثبت نام در سامانه معیشتی تا 30 دی ماه تمدید شد، نیاز مبرم سیل زدگان به امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی، داروخانه ها در آستانه ورشکستگی، گزارشی از هجوم گاندوها به منطق سیل زده نداشتیم ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت بهداشت احتمال همه گیری ویروس آنفولانزای نوع B را طی روزهای آینده مطرح کرد
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به رتبه دوم ایران در مصرف آنتی بیوتیک و خطر مقاومت های آنتی بیوتیکی در عین حال گفت: امسال هنگام طغیان بیماری آنفلوانزا در کشور مصرف واکسن نسبت به سال گذشته با 60 درصد افزایش روبرو بود و چالش دیگر در این حوزه درخواست داروی درمان آنفلوانزا بود ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۹    
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از واکسیناسیون رایگان علیه آنفلوانزا در استان سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: سرما سلامت سیل زدگان را تهدید می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از واکسیناسیون رایگان علیه آنفلوانزا در استان سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: سرما سلامت سیل زدگان را تهدید می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۵:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مطالعه بر روی موش های آزمایشگاهی نشان می دهد تزریق ویروس فعال نشده آنفلوانزا به تومورهای سرطانی موجب کوچک شدن آنها و تقویت کارآمدی روند ایمونوتراپی می شود.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
دکتر صحابی با اشاره به اینکه باید بیماری آنفلوانزا در زنان باردار جدی گرفته شود گفت: زنان باردار در معرض عوارض جدی به خصوص درگیری ریوی قرار دارند.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۸:۱۱   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با تشریح مشخصه های نوع B ویروس آنفلوآنزا، با تاکید بر آنکه این ویروس هنوز به حالت همه گیر درنیامده، گفت: اما این احتمال را می دهیم که طی هفته های آینده موارد بیماری افزایش یابد. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۹:۱۵    
آنفلوانزا به عنوان بیماری است که هر ساله شاهد تغییر چهره آن در سطح دنیا هستیم و یک عامل تهدید کننده سلامت تلقی می شود
انتخاب   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت: در هفته گذشته موج دوم ابتلا به آنفلوانزا را ویروس نوع B به خود اختصاص داده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۴    
به باور متخصصان طب سنتی با روش های طبیعی مانند بوییدن گل و میوه، خوردن مواد غذایی طبیعی و سالم هم می توان از سرماخوردگی و بیماری های فصل سرما پیشگیری کرد و بعضی از آن ها را درمان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه، از شناسایی اولین کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در ماکیان بومی یک منزل شخصی واقع در شهرستان صحنه خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۲:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
در طب رایج آنتی بیوتیک ها و ضد آلرژی ها تجویز می شوند که به سرعت جلوی ترشحات را می گیرند و این ترشحات از بدن دفع نشده و درون بدن تجمع پیدا می کنند، خشک می شوند و عاملی برای ایجاد آلرژی می شوند.
بازار نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین عرفانیان گفت: اپیدمی بیماری آنفلوانزا از حدود دو هفته پیش در کشور کنترل و مهار شده و دیگر درگیر همه گیری این بیماری نیستیم اما با توجه به سردی هوا همچنان باید مراقبت ها و پیشگیری های لازم برای جلوگیری از بروز موارد جدیدی این بیماری انجام شود.
بازتاب   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۵:۵۲   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، گفت: نمی توان با همه گیری و جهش های ژنتیکی آنفلوانزا مقابله کرد. محمد مهدی گویا، در بیست و هشتمین کنگره بیماری های عفونی و گرمسیری ایران، با اشاره به وضعیت همه گیری آنفلوانزا از ابتدای پاییز امسال در کشور ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۵:۴۴    
خرم آباد- مدیرکل دامپزشکی لرستان با تاکید بر اینکه تا این لحظه در تلفات لاشه های پرندگان مشاهده شده آنفلوانزا مثبت نبوده است، گفت: اقدامات کنترلی ما با شدت دنبال می شود.