جمعه ۲۲ آذرساعت ۱۳:۳۰Dec 2019 13

جدیدترین‌های «کشاورزان»

قدس آنلاین   ۱ ساعت پیش    
گرگان- استان گلستان به واسطه سطح زیر کشت قابل ملاحظه پنبه درگذشته به سرزمین طلای سفید شهرت داشت که متأسفانه به دلایل متعدد با کاهش روزافزون سطح زیر کشت این محصول این شهرت نیز در زیر غبار فراموشی غایب شد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی با پیش بینی ورود سامانه بارشی از بعد ازظهر دوشنبه به کشور نسبت به وقوع تگرگ در فارس، بوشهر، یزد و جنوب کرمان هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
مدیر خدمات بیمه کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه 40 هزار هکتار از مزارع استان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار دارند، گفت: کشاورزان تا پایان ماه جاری برای بیمه محصولات خود فرصت دارند.
سازمان هواشناسی توصیه ها و هشدارهای کشاورزی تا 24 آذرماه (یکشنبه آینده) را برای استان های کشور منتشر کرد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- فرسایش خاک در آذربایجان غربی نه تنها سبب رسوب مواد در آبراهه ها و سدهای استان و کاهش ظرفیت آبگیری آنها شده، بلکه کاهش حاصلخیری زمین های کشاورزی را به دنبال داشته است.
جماران   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
صابر گلکاری افزود: این طرح ملی با همکاری بخش ترویج و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی و این موسسه در 8 استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و خراسان جنوبی در حال اجراست. ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۱:۳۶    
فراخوان عمومی دعوت از متقاضیان سرمایه گذار اعم از کشاورزان ، فارغ التحصیلان کشاورزی و سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی برای تکمیل و بهره برداری از شهرک های گلخانه ای در آذربایجان غربی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۰:۰۰    
با آغاز برداشت زعفران از 4 هکتار مزارع کشاورزی کازرون پیش بینی شده است امسال کشاورزان این شهرستان از هر هکتار 20 کیلو طلای سرخ برداشت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون برنامه ریزی و اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از کشاورزان خواست تا در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات کشاورزی خود اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۶:۲۰    
بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستای و عشایر دارای سن 70 سال به بالا بازنشسته تلقی می شوند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۵:۴۲    
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: دسترسی کشاورزان به تسهیلات بانکی آسان نیست و مشکلاتی در خارج از بخش کشاورزی در صدور مجوز ها برای بهره برداران اراضی کشاورزی به وجود آمده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مزارع طبس این روز ها به عطر گل نرگس آغشته شده که کشاورزان کار برداشت این محصول را از سطح 12 هکتار باغات شهرستان آغاز کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نقش دانش بومی در توسعه پایدار منابع طبیعی را بی بدیل دانست و افزود: با توجه به سابقه کشاورزی و فعالیت های منابع طبیعی در این مرز و بوم، بهره برداران و کشاورزان براساس دانش بومی و اطلاعات منطقه ای ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
جهاد کشاورزی به کشاورزان گفته با توجه به اتمام مهلت بیمه محصولات زراعی و باغی در پایان ماه آذر از کشاورزان خواسته نسبت به بیمه محصولات کشاورزی و دامی خود اقدام کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر کل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی قراردادی می تواند برای کشاورزان سود آور باشد، محصولات کشاورزان را به بازارهای جدید پیوند دهد و همچنین، جهانی و صنعتی شدن را برای کشاورزان بومی به ارمغان بیاورد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خوسف گفت: علیرغم پیگیری های مکرر با وزارت جهاد کشاورزی در خصوص قرار گرفتن گل نرگس در فهرست صندوق بیمه محصولات کشاورزی اما هنوز پاسخ مثبتی در این زمینه دریافت نشده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۵۶    
همایش کشاورزی قراردادی در اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار شد.کشاورزی تجلی گاه اقتصاد مقاومتی است ، یکی از راههای توسعه کشاورزی بهره مندی بیشتر از کشاورزی قراردادی است ودسترسی کشاورزان به تسهیلات بانکی دسترسی آسانی نیست .
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شوش با بیان اینکه برداشت محصول گوجه فرنگی و خیار از مزارع این شهرستان پایان یافت گفت: کشاورزان این شهرستان چهار هزار و 200 تن گوجه و خیار از مزارع خود برداشت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۱۹    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به وقع سیل ابتدای امسال و مشکلات آن برای بهره برداران گفت: چهار میلیارد و 200 میلیون تومان برای جبران خسارت سیل به بخش کشاورزی تخصیص یافت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
خراسان شمالی-معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: تاکنون، 76 میلیارد ریال خسارت سیل بهار امسال به حساب هفت هزار و 395 نفر در استان واریز شده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۴۶    
به گزارش خبرنگار ایانا از اصفهان ، مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مبارکه ، در راستای اجرای طرح همگام با کشاورز با همکاری بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان ،جلسه در این راستاوبا حضور مدیر جهادکشاورزی، رئیس اداره تولیدات گیاهی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی گفت: مشکلات عدیده ای در خرید محصولات کشاورزی داخلی وجود دارد که تمایل دولتمردان به واردات محصولات از دلایل مهم آن است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، یکی از مباحث مهم حوزه کشاورزی در سالجاری بحث کسری گندم بوده که عده ای از مسئولان عنوان می کنند این کسری از طریق واردات تامین می شود و عده ای دیگر نیز معتقدند که این میزان گندم در انبارهای کشاورزان موجود است و دولت برای حفظ دستاورد خودکفایی باید از منابع داخلی آن ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۸:۵۶    
با توجه به افزایش سطح زیر کشت حبوبات و لزوم آگاهی کشاورزان نسبت به شیوه های مبارزه با آفات به همت حفظ نباتات شهرستان در منطقه کلاس آموزشی کنترل آفات،بیماری و علف های هرز ، در مسجد جامع روستای بزمه برگزار گردید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان شمال سیستان و بلوچستان هنوز از تاخیر در رهاسازی آب برای کشت پاییزه گلایه مندند. با این وجود با رهاسازی آب، آنان در آخرین روز های پاییزی کشت خود را آغاز کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - کارشناس زراعت جهاد کشاورزی خاتم با بیان اینکه چندسالی است که کشت زعفران مورد استقبال کشاورزان شهرستان قرار گرفته، گفت: کشت این گیاه کم آبخواه نسبت به مدت مشابه پارسال 6 برابر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- 600 کیلوگرم زعفران در قالب طرح خرید حمایتی از کشاورزان شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خریداری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استان سمنان از نظر کشت محصول چغندر در کشور جایگاه مطلوبی دارد و سالانه حدود 165 هزار تن چغندر در این استان تولید می شود. چغندر استان سمنان عمدتاَ در شرق این استان و شهرستان های شاهرود و میامی تولید می شود؛ اما کشاورزان سمنانی و سرخه ای نیز به کشت این محصول اقدام می کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: چهار روز پیش از شخم زدن زمین های منطقه حفاظت شده میشداغ باخبر شدیم که این مساله به اطلاع دادستان رسید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۷:۴۷    
روزگاری نه چندان دور در این منطقه حاصلخیز، شاهد کشت انواع محصولات کشاورزی و همچنین دامداری بودیم که در سال های اخیر بدلیل تخریب نهر دشت محموآباد، بخش قابل توجهی از محصولات آن از بین رفتن شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: نیکوکاران و کشاورزان نیک اندیش اصفهانی بیش از 5000 درخت میوه را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد استان اصفهان ارائه کرده اند ...
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: به علت آنکه میزان تولید پنبه پیش بینی نشده بود، برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. گسترش نیوز: عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اواخر سال گذشته ...
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در همایش بزرگداشت "روز جهانی خاک" که با حضور معاونین و مدیران سازمان و ادارت تابعه، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استا، محققین مرکز تحقیقات کشاورزی و مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها ...
وزارت کشور   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
ملانوری دبیرکمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی در نشست خبری روز چهارشنبه 20 آذرماه درخصوص سیزدهمین جلسه این کمیسیون در سال جاری توضیحاتی ارائه کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: عدم پرداخت به موقع غرامت محصولات کشاورزی و دام و طیور یکی از مسائل و مشکلات موجود در این زمینه بوده و موجب می شود تا کشاورزان و بهره برداران این بخش رغبت چندانی نسبت به بیمه نمودن محصولات خود نداشته باشند.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۰۶    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: به دلیل اینکه اراضی بسیاری از کشاورزان آسیب دیده بود، تصمیم گرفتیم برای کمک به بهبود معیشت کشاورزان در مزارع سیلابی به کشت برنج اقدام شود و حدود 206هزار هکتار در سطح استان خوزستان کشت شد که از این میزان 147هزار هکتار آن در اراضی آسیب دیده بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس مدیریت بحران و مخاطرات سازمان جهادکشاورزی همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون 108 میلیارد و 548 میلیون تومان غرامت سیل به خسارت دیدگان بخش کشاورزی این استان در قالب کمک بلاعوض و تسهیلات پرداخت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت زیان بار در خوزستان وجود دارد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۰۷    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع44تن کود کشاورزی از نوع فسفات آمونیوم در شهرستان محمودآباد در 8ماهه سال جاری خبر داد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
خوزنیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره جهاد کشاورزی شهرستان لالی از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در برخی از مناطق این شهرستان خبر داد و گفت: یک هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان لالی به کشت کلزا اختصاص داده شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
439 کیلوگرم زعفران از آغاز فصل برداشت تاکنون به صورت حمایتی از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۸    
رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: 3248 هکتار از اراضی کشاورزی بروجرد تحت پوشش بیمه قرار دارند و استقبال کشاورزان برای بیمه محصولات رضایت بخش است.
گلستان 24   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سلیمانی از کشت قراردادی سیب زمینی برای نخستین بار در گرگان خبر داد و گفت: عقد قرارداد بین کشاورز و کارخانه دار دغدغه کشاورزان را برای فروش محصول کم می کند.
جنوب نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
جنوب نیوز: یکی از مشکلات جدی کشاورزان و باغداران علف ها و گیاهان هرزی است که به رشد محصولات کشاورزی آسیب می زنند، حالا یک ربات خودران برای حل این مشکل به کار گرفته شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تولید میوه با کیفیت توسط کشاورزان در داخل این استان، 900 تن میوه شامل 500 تن پرتقال و 400 تن سیب درختی برای روزهای پایانی سال از کشاورزان خریداری و ذخیره سازی خواهد شد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- خبرگزاری شینهوا گزارش کرد تعرفه های چین بر روی کالاهای آمریکایی باعث شده است تا میزان پرداختی های بازرگانان و کشاورزان این کشور 42 میلیارد دلار افزایش یابد. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۰۵    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از تامین و توزیع 30 تن کود کشاورزی از نوع کلرورگرانوله در شهرستان محمودآباد در 8 ماهه سال جاری خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
با ریزش برف و خلق جلوه های زیبای طبیعی مردم از شهر خاش و روستاهای همجوار برای لذت بردن از این موهبت الهی عازم تفتان شده تا ضمن تماشای مناظر زیبای برف، خاطرات خوشی را برای خود رقم بزنند. هم اینک شمار زیادی زن و مرد، جوان و نوجوان در مناطق برفی به بازی و گردش و تفریح مشغولند. ...
برنامه قانون و قضا این هفته با موضوع دستور رییس قوه قضاییه برای حل مشکلات کشاورزان اصفهان پخش می شود.
موج   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۹    
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان اصفهان گفت: نیکوکاران و کشاورزان نیک اندیش اصفهانی بیش از 5هزار درخت میوه را برای کمک به نیازمندان به کمیته امداد استان اصفهان ارائه کرده اند.