چهارشنبه ۱۳ فروردینساعت ۰۲:۳۸Apr 2020 1

جدیدترین‌های «کشاورزان»

 
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
پس از این که ویروس کرونا باعث شد تا قیمت های دام و محصولات کشاورزی بیش از پیش افت کنند و نگرانی هایی در مورد کمبود نیروی کار به وجود آورد، کشاورزان آمریکایی وحشت کردند.
ایلنا   ۷ ساعت پیش    
به دلیل سرریز شدن بزرگترین سد منطقه خواف و آبگرفتگی زمین های کشت شده، خسارت زیادی به کشاورزان منطقه سده خواف وارد آمده است.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 320 فقره تسهیلات کم بهره به کشاورزان چهارمحال وبختیاری پرداخت شد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره هواشناسی خلخال گفت: با ادامه بارندگی های برف و باران در این منطقه کشاورزان و باغداران برای داشتن سالی پربار امیدوار شده اند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به آثارمنفی شیوع کرونا در بخش های مختلف اقتصادی خوزستان به کلزاکاران استان اطمینان داد نگران برداشت به موقع محصول خود نباشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مجمع ملی نخبگان کشاورزی گفت:اجرای الگوی کشت و پایداری تولید،سبب رفع سرگردانی کشاورزان و ثبات اقتصادی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۰۹    
شاهرود - ایرنا - کشاورزان میامی با حدود 70 دستگاه سمپاش معابر و مکان های عمومی را گندزدایی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۴۹    
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان گفت: پیرو درخواست وزارت جهاد کشاورزی و با عنایت به مصوبه جلسه هیأت دولت، تهیه و توزیع سموم به فعالیت خود در این شرایط و اجرای طرح فاصله گذاری ادامه دهند و فعال باشند تا کشاورزان در این زمینه برای تولید محصولات خود با مشکلی مواجه نشوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- نائب رئیس بنیاد گندمکاران ایران گفت: خرید تضمینی گندم به قیمت دو هزار و 500 تومان از سوی دولت بهتر از قیمت قبلی است اما در این شرایط تورمی پاسخگوی معیشت کشاورزان نیست.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان امور خود را از طریق کشاورزی و دامداری می گذرانند، برایشان مقدور نیست زیاد در خانه بمانند و مجبورند برای تأمین معیشت از خانه خارج شوند.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۰۸:۲۲    
به گزارش خبرنگار کردپرس، از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بارها مسئولان بر کنترل وضعیت با جلوگیری از هرگونه تجمع توسط مردم تأکید داشته و دارند. بارها به مردم هشدار داده می شود که در خانه بمانند و نکات بهداشتی را رعایت کنند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۰۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اراک - مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی گفت: قیمت خرید گندم از کشاورزان در استان نسبت به سال گذشته 50درصد افزایش داشته است.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اکوفارس: مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به رطوبت نسبی هوا در بسیاری از مناطق مزارع جنوبی احتمال شیوع زنگ زرد وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۲۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرماندار جاجرم گفت: بارش تگرگ در عصر امروز به بخش کشاورزی این شهرستان خراسان شمالی خسارت وارد کرد که برآورد اولیه میزان آن، حدود 160 میلیارد ریال است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۹:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
فائو در گزارش جدید خود اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا در جهان دسترسی به کارگران و زنجیره های تولید را در بخش کشاورزی مختل کرده و می تواند امنیت غذایی جهان را تحت تأثیر خود قرار دهد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
ایمان نوری عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات ضدعفونی معابر و مکان های عمومی شهر میامی با مشارکت حدود 20 گروه مردمی ،خدمات شهری و آتش نشانی میامی انجام می شود . ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مومنی زاده با بیان اینکه کشاورزان در شرایط بحرانی فعلی بایستی در فضای آکنده از آرامش وارد عرصه تولید شوند گفت: آموزش های لاازم به کشاورزان جهت رعایت موارد بهداشتی مقابله با کرونا ارائه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۸:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
پیش بینی می شود کشاورزان فارس امسال یک میلیون و 300 هزار تن گندم از مزارع برداشت کنند
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
استاندار گیلان با بیان اینکه مقطع زمانی کنونی و شرایط حال حاضر نیازمند همت و تلاش مضاعف همه مسئولان است، به در پیش بودن فصل کشاورزی اشاره و بر لزوم اتخاذ تدابیری اصولی برای تسهیل کار کشاورزان تأکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر - مدیرکل غله و خدمات بازرگانی بوشهر گفت: شش مرکز برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان تجهیز و آماده شده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی نوشت: بر اساس اطلاعات دریافتی، نزدیک سه ماه است که سازمان برنامه و بودجه از اختصاص یارانه به بانک کشاورزی جهت ارائه تسهیلات موضوع تبصره 18 خودداری می کند! بانک کشاورزی نیز پرداخت تسهیلات با نرخ سود 7 و 9 درصد به کشاورزان متقاضی ساخت گلخانه را متوقف کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان گفت: تامین آب محصولات زمستانه و بهاره شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی با وجود تعطیلات همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۳۶    
کشاورزان مزارع گندم، جو و کلزا را هر چه سریعتر کودپاشی کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت با اشاره به فرارسیدن فعالیت های کشاورزی برنجکاران گفت: باید دستورالعمل ساده پیشگیری از بیماری کرونا تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۱۹    
به اطلاع کشاورزان شهرستان پیرانشهر به ویژه روستاهای بادین آباد و گرد کاولان پیرانشهر می رساند که مدیریت شیلات و آبزیان استان در نظر دارد ، دو قطعه زمین مزروعی در پیرانشهر را به مدت 5 سال به واجدین شرایط جهت امر کشاورزی در قالب قرارداد مشارکتی واگذار کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کیت تشخیص کرونا ساخت وزارت دفاع به تولید انبوه رسید، پوشش بیمه ای داروی ماسیتنتان برای درمان پرفشاری ریوی، اعتراض محسن رضایی به حذف یارانه کشاورزان، قدردانی وزیر دفاع از اقدامات جهادی ارتش در مقابله با کرونا برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۴:۱۰    
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر البرز از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در بین کارگزاران این صندوق در استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۴:۱۰    
ایسنا/سیستان و بلوچستان فرماندارزهک گفت: درحال حاضر سیلاب وارد منطقه شده که حجم ورودی آب خوب است و تمامی دستگاهها در آماده باش کامل به سر می بردند و بخشی از سیلاب در نیاتک، رودخانه سیستان، انهار و چاه نیمه ها تقسیم و توزیع صورت گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۳۶    
ایرنا- زاهدان- بارش باران این نعمت الهی در دلگان واقع در جنوب سیستان و بلوچستان ضمن خوشحالی کشاورزان و سیراب کردن چشمه ها طراوت خاصی به این شهرستان بخشیده است: عکس: مجید شهلی بر
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان چای کشور از ابلاغ نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای از کشاورزان خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی کشور توصیه ها و هشدارها برای کشاورزان به تفکیک استان های مختلف را تا 14 فروردین 99 ارائه کرد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
حیدر نعمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 30 مرکز خرید گندم با 150 نفر نیرو، کار خرید گندم از کشاورزان استان را انجام می دهند که علاوه بر ضدعفونی و گندزدایی سیلوها و مراکز خرید گندم و کلزا باید عوامل خرید نیز از ماسک و دستکش استفاده کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز از توزیع بسته های بهداشتی به زیرمجموعه خود خبر داد و گفت: کمپینی با شعار روستای بدون کرونا تشکیل داده ایم و در راستای تحقق این شعار فعالیت خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
هجوم گسترده ملخ ها به مزارع کشاورزی استان فارس تهدیدی برای کشاورزان محسوب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی اسفراین از افزایش 60 درصدی خرید و توزیع کود شیمیایی نسبت به پارسال در اسفراین خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - فصل بهار همیشه فصل تازه شدن طبیعت و شروع کار کشاورزی است، کشاورزانی که با تلاش و محصولات خود تامین کننده غذای مردم هستند اما در بهار کرونایی کشاورزان باید با توصیه های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا ویژه شغل خود آگاه باشند و آن را رعایت کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
درحالیکه بارندگی های سیل آسای روزهای اول امسال به کشاورزان و عشایر کوتاه کوچ جنوب کرمان به شدت آسیب وارد کرده است، ساکنان این مناطق نگران جاری شدن مجدد سیل هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - شرکت تعاونی کشاورزی دامداران صنعتی نظرآباد اقدام به تهیه و توزیع مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا بین کشاورزان ، دامداران و مردم کرده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۰:۱۷    
کرمان - جنوب استان کرمان به هندوستان ایران شهرت دارد و هزاران هکتار مزرعه و باغ زیر کشت انواع محصولات کشاورزی قراردارد اما سیلاب روزهای اخیر خسارت سنگین به کشاورزان وارد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا رییس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی گفت: 2 هزار و 750 نفر در این استان پارسال خدمات بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی دریافت کردند و از مزایای آن بهره مند شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزان هرساله برای برنج کاری و خزانه گیری از اواخر اسفند آستین همت را بالا می زنند اما ترس از ابتلابه کرونا و نگرانی در مورد تامین نهاده های کشاورزی، فعالیتشان را کند کرده و این به معنی داشتن سال سخت کشاورزی در سایه کووید 19 خواهد بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۲:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان با توجه به شیوع بیماری کرونا طی هشدارهایی از کشاورزان خواست تا موارد بهداشتی را به طور جدی رعایت کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۱:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
قیمت پیشنهادی، نسبتاً خوب است و کشاورزان امسال از هر سال دیگری آماده تر برای برداشت به موقع هستند.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن صنفی کشاورزان خوزستان در واکنش به اظهارات رییس صنعت، معدن و تجارت خوزستان با این عنوان که شرکت های نیشکر خوزستان با احتکار به دنبال افزایش قیمت شکر هستند گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در اقدامی نادرست و غیرمعقول، کشت و صنعت های نیشکر را محتکر دانسته است.
لاهیگ   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: کشاورزان موارد بهداشتی را به طور جدی رعایت کنند.
در راستای ارائه خدمات مطلوب به کشاورزان استان و با هماهنگی و تعامل با سازمان جهاد کشاورزی و کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالاو ارز استان نسبت به براورد 115 میلیون لیتر سوخت جهت بخش کشاورزی استان کردستان در سال 99 اقدام شد.
برترین ها / عصر امروز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۲:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
برترین ها: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به حذف یارانه اعطایی به کشاورزان انتقاد کرد. محسن رضایی در توییتر نوشت: حذف یارانه اعطایی به کشاورزان که در قالب اعمال تخفیف در نرخ سود تسهیلات بانکی پرداخت می شد، موجب تضعیف امنیت غذایی کشور خواهد شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نادیا میرشجاع عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به کاهش نسبی دمای هوای سمنان، افزود: کشاورزان و باغبانان این استان به منظور جلوگیری از یخ زدگی سردرختی ها هشدارها را جدی بگیرند و تمهیدات لازم را لحاظ کنند. ...