جمعه ۰۳ خردادساعت ۱۹:۲۹May 2019 24

جدیدترین‌های «ملخ صحرایی»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - بنیاد مستضعفان به عنوان معین و یاور اقتصادی شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با اهدای کمک هزینه 500 میلیون تومانی خرید سَم، به جمع مبارزان و نابودگران ملخ صحرایی ملحق شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۵:۰۶    
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به سم پاشی علیه هجوم و آفت ملخ های صحرایی گفت: تاکنون 49 هزار هکتار اراضی استان بوشهر با تجهیزات زمینی و هوایی علیه آفت ملخ صحرایی سم پاشی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: مبارزه و سمپاشی زمینی علیه ملخ های صحرایی در کازرون از صبح امروز آغاز شد. رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عملیات سم پاشی و کانون کوبی ملخ های صحرایی در کازرون در حال انجام است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سید مهرداد میرسالاری مدیر جهاد کشاورزی رامهرمز عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رامهرمز، اظهار کرد: جمعیتی از ملخ صحرایی در مراتع با پوشش بوته ای و درختچه ای روستای بن رشید از توابع بخش سلطان آباد رامهرمز ظاهر شدند که بلافاصله با تدارک ادوات، تجهیزات و سموم موردنیاز ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تاکنون بیشترین مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان بوده است.
منجیل خبر   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، کمبود اعتبار برای خرید تجهیزات، تامین نیروی انسانی مورد نیاز از جمله مشکلات مسئولان برای مبارزه با ملخ صحرایی است. شایعه پراکنی برخی افراد درباره سرایت ملخ به منطقه امامزاده جعفر که قطب اصلی کشاورزی جنوب کهگیلویه و بویراحمد است و مقاومت زنبورداران برای جابه جایی کلنی ها و اثرات ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مبارز با ملخ صحرایی که از اسفند سال گذشته آغاز شده هم اینک در چابهار از مرز 15 هزار و 500 هکتار گذشته و همچنان بر سطح آلودگی آن افزوده می شود.
میلاد لارستان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در لارستان با توجه به اینکه تراکم پوره های ملخ صحرایی بیشتر از سایر نقاط است علاوه بر وجود سمپاش های زمینی،...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
استانها- ایرنا- حدود چهار ماه از هشدار سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) درباره هجوم ملخ صحرایی به ایران می گذرد؛ گرچه در این مدت سعی شده این آفت در هشت استان جنوبی کنترل شود اما در نیمه شمالی کشور نیز به دلیل بارش های بهاری، شاهد طغیان نوع بومی آن هستیم.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۰    
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: تا پایان بیست و نهمین روز از اردیبهشت سال جاری 282 هزار هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرایی صورت گرفته که خسارت بسیار جزئی به باغات شهر رودان در استان هرمزگان وارد شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود سطح گسترده مبارزه با ملخ صحرایی در این استان در حدود 80 هزار هکتار خوشبختانه هنوز این آفت به مزارع کشاورزی نرسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود سطح گسترده مبارزه با ملخ صحرایی در این استان در حدود 80 هزار هکتار خوشبختانه هنوز این آفت به مزارع کشاورزی نرسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
بخشدار آبدان گفت: مبارزه جدی و فراگیر با آفت ملخ صحرایی و جلوگیری از تبدیل آن به بحران گسترده نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی، نهادهای عمومی و سازمان مردم نهاد است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۷    
اقتصاد ایران: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه هشت استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند، گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوبی کشور انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۰    
شورای مدیریت بحران استان کرمان امروز با محوریت مبارزه با آفت ملخ صحرایی در مناطق جنوبی استان تشکیل جلسه داد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مبارزه زمینی با پوره های ملخ صحرایی در دو بخش لارستان در حال انجام و روز به روز سطح مبارزه با این آفت خطرناک در حال افزایش است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۳    
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: از راه دیپلماسی فعال می توانیم با وزارت جهاد کشاورزی کشور عربستان ارتباط برقرار کنیم تا آنها نیز به وظیفه خود در مقابله با آفت ملخ صحرایی اقدامات جدی تری را داشته باشند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۷    
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: براساس آخرین گزارش ها سطح مبارزه با ملخ صحرایی به 282 هزار و 66 هکتار رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان گفت: همه روستاهای اطراف جازموریان در معرض هجوم پوره های ملخ هستند. به گزارش ایسنا منطقه کویر، "برخوری" صبح امروز 30 اردیبهشت ماه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۲۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون 76 هزار و 210هکتار از مراتع شهرستانهای استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان گفت : تا کنون 69 هزار هکتار از اراضی استان کرمان جهت مبارزه با این ملخ مورد سمپاشی قرار گرفته است .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
قزوین- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوبی کشور انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی کهنوج گفت: تخم ریزی ملخ صحرایی علی رغم مبارزه زمینی و هوایی در جازموریان انجام و دامنه هجوم آن به شهرستان های مجاور و کهنوج رسیده است.
بصیر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
میر گفت: تا 27 اردیبهشت، سطح مبارزه شیمیایی با ملخ های صحرایی در 253 هزار هکتار از 8 استان کشور صورت گرفته است. محمد رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور، درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ های صحرایی به کشور اظهار کرد: بنابر آخرین آمار تا 27 اردیبهشت ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 76 هزار و 210هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 76 هزار و 210هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ملخ دریایی که مضرترین انواع ملخ هاست اصولاً بومی ایران نبوده و در کشورهای دیگر به نام ملخ بیابانی نامیده می شود و چون معمولاً از روی خلیج فارس پرواز کرده و خود را به ایران می رساند بدین جهت در ایران به آن ملخ دریایی می گویند. ...
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۲:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، احمدعلی کیخا روز پنجشنبه در بازدید از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در شهرستان دشتستان از توابع استان بوشهر افزود: در فاز نخست 30 میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت شده و انتظار می رود مابقی اعتبار مصوب برای مبارزه با آفت به زودی تخصیص یابد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی قشم، از اجرای برنامه مبارزه با ملخ های صحرایی در 170 هکتار از اراضی این جزیره خبر داد و گفت: مقابله با این ملخ ها در دو روستای گورزین و تنبان ادامه دارد و خسارتی در پی نداشته است.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 16 اکیپ خودرویی سمپاش ulv ، 50 دستگاه ماشین آلات برای دیده بانی و مبارزه با 150 نفر پرسنل مشغول مبارزه با ملخ صحرایی هستند و تاکنون بیش از 70 هزار هکتار از مراتع آلوده به ملخ را سمپاشی کرده اند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: با پایش و ردیابی انجام شده تاکنون موردی از ورود ملخ صحرایی به شهرستان مشاهده نشده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۴:۱۵    
خبرگزاری میزان- از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری نوعی ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان و حاشیه دریای سرخ وارد نوار جنوبی کشور شدند که تا پایان این ماه مبارزه با ملخ ها بدون هیچگونه خسارت به مزارع و باغات کشور صورت گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سر پرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز مبارزه زمینی با پوره ملخ صحرایی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از تشکیل ستاد بحران در پی هجوم پوره ملخ صحرایی به مزارع شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: مبارزه با ملخ صحرایی نیازمند همکاری همه ادارات کشور است تا بتوان با این افت مخرب سریعا مقابله و زمین های کشاورزی را نجات داد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۹:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا : رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: 10 میلیارد تومان اعتبار برای دیده بانی بهتر و مبارزه با ملخ صحرایی فردا یکشنبه به حساب وزارت جهاد کشاورزی واریز تا این مبلغ در شهرهای درگیر این آفت خطرناک توزیع شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیلم با اشاره به گستردگی هجوم ملخ صحرایی گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون در 500 هکتار از اراضی شهرستان دیلم اجرایی شد که برای مقابله با این آفت نیازمند مشارکت نیروهای مردمی است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: این استان هم اینک با سطح مبارزه 70 هزار و 330 هکتار رتبه نخست مقابله با این آفت را در بین هشت استان درگیر به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس و اعضای کمیسیون آب ، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از مناطق آلوده به ملخ صحرایی در منطقه کهیر کنارک بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
61 هزار هکتار از اراضی آلوده به آفت ملخ صحرایی در جنوب کرمان سم پاشی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت اعتبار جهت سم زدایی مناطق آلوده به ملخ صحرایی در این استان خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون در نزدیک به 258 هزار هکتار از زمین های کشاورزی، باغی و مراتع هشت استان جنوبی کشور انجام شده است. ...
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کنترل آفت ملخ صحرایی در مناطق آلوده شهرستان گچساران خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۱    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این که 230 هزار هکتار از اراضی کشور علیه ملخ صحرایی سم پاشی شده است، گفت: باید تجهیزات مورد نیاز و اعتبار لازم برای ادامه این طرح اختصاص یابد ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات ، گفت: ملخی که در اردبیل و دشت مغان دیده شده، ملخ صحرایی نیست بلکه ملخ بومی یا ملخ مراکشی است و این ملخ به راحتی قابل کنترل است و جای نگرانی وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: این استان هم اینک با سطح مبارزه 70 هزار و 330 هکتار رتبه نخست مقابله با این آفت را در بین هشت استان درگیر به خود اختصاص داده است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری انتخاب: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: اول بهمن ماه سال گذشته نخستین هشدار و اخطار از سازمان فائو مبنی بر احتمال حمله ملخ صحرایی به کشور داده شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۱:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 70 هزار و 330 هکتار از مراتع شهرستان های کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز استان سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سم پاشی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۹    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 257 هزار و 800 هکتار از اراضی هشت استان جنوبی کشور اجرایی شد.