سه شنبه ۲۴ تیرساعت ۰۶:۵۶Jul 2020 14

جدیدترین‌های «سازمان حفظ نباتات»

 
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه مقابله با آفت ملخ صحرایی در سه استان ادامه دارد، از آغاز موج جدید حمله ملخ ها در مهرماه خبر می دهد و می گوید حدود 400 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله نیاز داریم. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات استان کرمان گفت: بر اساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور سم تقلبی سایپرمترین40%، منتسب به شرکت کیمیا گوهر خاک بدون درج شماره بچ/پارت ، تاریخ تولید و با ذکر نام " اگرولیف هند" روی بسته بندی ، از مجاری غیر مجاز و بدون اخذ مجوز از سازمان حفظ نباتات کشور توزیع شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۵:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه تاکنون در سطحی بالغ بر 401 هزار و 350 هکتار مبارزه با آفت ملخ صحرایی انجام شده است، اظهار کرد: از ابتدای هفته گذشته تاکنون هجوم و ریزش آفت ملخ صحرایی در کشور کاهش یافته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
جلسه ستاد گیاهپزشکی استان با حضور دکتر علی مراد سرافرازی معاون سازمان حفظ نباتات کشور و دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان 18 تیر 99 در محل سالن قدس برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه مصرف بی رویه سم در کشور به حداقل رسیده است، گفت: به ازای هر کیلوگرم محصولی که در کشور تولید می شود حدود 0.35 گرم سم مصرف می شود. این در حالیست که متوسط مصرف سم در دنیا 0.625 گرم است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه در سه ماه اول سال 1399 با وجود مشکلاتی چون تحریم و کرونا بیش از 45هزار گواهی بهداشت برای بیش از یک میلیون تن محصولات خام کشاورزی صادر شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
وارد کردن بذر ، قلمه و نهال پالونیا بر اساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور در آذربایجان شرقی ممنوع و کشت آن غیرقانونی است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور بر ضرورت بازنگری اساسی در زنجیره تدارک، تولید و پخش آفت کش ها در کشور تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، کیخسرو چنگلوایی در جلسه "هم اندیشی و برنامه ریزی برای تدارک و توزیع آفت کش ها" ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
برنامه رویش ، امروز شنبه 14 تیر، با موضوع آفات پسته روی آنتن شبکه هفت سیما می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه رویش شنبه 14 تیر ماه میزبان مهندس محسن عصارمسئول کنترل عوامل خسارت زای باغی سازمان حفظ نباتات کشور می شود. در این برنامه موضوع آفات پسته با تاکید بر پسیل پسته بررسی می شود ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۵:۵۹    
اولین جلسه ستاد گیاهزشکی استان در سال 99 با حضور معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور ، قائم مقام رئیس سازمان ، معاون بهبود تولیدات گیاهی و مدیر حفظ نباتات روز چهارشنبه یازدهم تیرماه در اتاق جلسات برگزارشد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۵۰    
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات کاربردی نهاده های کشاورزی کرج : آزمایشگاه سموم مرکز تحقیقات کاربردی نهاده های کشاورزی نتایج آزمایش به همراه هزینه انجام آنالیز 14 قلم انواع سموم ارسالی از سازمان حفظ نباتات را طی هفته جاری به آن سازمان و معاونت فنی و کنترل کیفی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اعلام ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون سازمان حفظ نباتات کشور در این جلسه گفت: 10 استان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند و باید توجه داشت که امر مقابله، به تنهایی از عهده جهادکشاورزی خارج است و اگر همه دستگاه های استان بسیج نشوند، طی سه ماه آینده با یک بحران جدی مواجه خواهیم بود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۲:۴۹    
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور به منظور بازدید از مناطق مورد هجوم ملخ های صحرایی وارد استان خراسان جنوبی شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
مشاور وزیر و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: قرنطینه نباتی خاکریز اول در حفظ سلامت و امنیت غذایی و یکی از اصلی ترین ارکان جلوگیری از ورود آفات و بیماری های گیاهی به کشور است.
تحلیل بازار / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
چنگلوایی، رییس سازمان حفظ نباتات ضمن تشریح دلایل گرانی سموم کشاورزی اعلام کرد که وزیر جهاد کشاورزی به منظور تخصیص و تامین ارز دولتی برای واردات سموم کشاورزی پیگیری هایی انجام داده و تلاش براین است که تا حد ممکن از افزایش قیمت آفت کش ها جلوگیری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۳:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت مدیره شرکت تعاونی مسکن سازمان حفظ نباتات کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی زمینی را که 8 سال پیش به شرکت تعاونی مصرف سازمان حفظ نباتات کشور واگذار کرده، تحویل نمی دهد.
روزنامه دریا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دریانیوز: مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: کشاورزان از تهیه، توزیع و مصرف ترکیب سم تقلبی موونتو خودداری کنند. اشرف منصوری افزود: این سم تقلبی منتسب به شرکت بایرآلمان است که براساس بررسی های بعمل آمده تهیه و توزیع آن بدون مجوز از سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه تا به امروز در سطحی بالغ بر 392هزار و 442هکتار با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است، گفت: در هفته اخیر نسبت به هفته های گذشته با کاهش هجوم ملخ صحرایی مواجه شده ایم، اما احتمال اینکه دوباره هجوم ملخ ها تشدید شود، وجود دارد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون سطح مبارزه با ملخ صحرایی به 394 هزار و 26 هکتار رسیده است. تاریخ انتشار: 08:43 - 03 تیر 1399 - کد خبر: 631224
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: امنیت غذایی شامل تولید به اندازه، سالم بودن و در دسترس بودن دغدغه بزرگ دولت هاست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، کیخسرو چنگلوایی در جلسه کارگروه گیاهپزشکی استان ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
با حضور مشاور وزیر جهادکشاورزی ورییس سازمان حفظ نباتات کشور، جلسه کارگروه گیاهپزشکی استان در این سازمان برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۷:۲۴    
گروه استان ها - مدیر سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی فارس از پایان مبارزه با آفت ملخ در این استان بدون هیچ گونه خسارتی خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات استان گفت: با حضور آهنگران مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل آفات سازمان حفظ نباتات و هیئت همراه از طرح مدیریت کنترل تلفیقی آفت پسیل پسته در روستاهای کاظم آباد، رحیم آباد، چترود از توابع شهرستان کرمان بازدید به عمل آمد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه برنامه ریزی و مبارزه با ملخ سازمان حفظ نباتات از کانون های ملخ بومی شهرستان دماوند بازدید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: بنابر آخرین آمار در حدود 389 هکتار از استان های جنوبی، مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی صورت گرفته است.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، پیشروی ملخ های صحرایی در استان های جنوبی ادامه دارد و به تازگی پایشان به مزارع و زمین های کشاورزی هم باز شده است. تاکنون 8 استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، فارس، خراسان جنوبی و خراسان رضوی درگیر آفت ملخ شده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۹    
شهرکرد –ایرنا- معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات وزارت جهادکشاورزی، با بیان اینکه امسال مبارزه با آفت سن در یک میلیون و 800 هزار هکتار از اراضی کشور اجرا شده است، تصریح کرد: امسال نیز همانند سال گذشته آمار سن زدگی بسیار پایین است و این مساله به دلیل تاثیر روی کیفیت گندم اهمیت دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات وزارت جهادکشاورزی گفت: از مهرماه سال گذشته تا کنون در مساحت حدود 380 هزار هکتار از مزارع با ملخ صحرایی مبارزه شد و پیش بینی می شود در شهریورماه با هجوم ملخ ها به مزارع کشاورزی مواجه باشیم.
تحلیل بازار / ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۲:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
چنگلوایی، رئیس سازمان حفظ نباتات اعلام کرد : عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون در سطح حدود 400 هزار هکتار از اراضی مرتعی و منابع طبیعی در 9 استان جنوبی کشور انجام شده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۵:۰۲    
مهمترین اقدام شاخص مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در سال گذشته برقراری پست های قرنطینه ثابت و سیار در سطح استان جهت ممانعت از ورود نهالهای غیر مجاز و ردیابی آفات قرنطینه ای از جمله آفت قرنطینه و خطرناک سرخرطومی حنایی خرما در مناطق خرماخیز استان بود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۷:۲۱    
رسانه ها کررا هشدار دادند، پیشاپیش فائو هشدار داده بود ، جامعه علمی کشور هشدار داده و می دهند، اما کجاست گوش شنوا و ذره ای اقدام موثر. ریاست محترم سازمان حفظ نباتات کجا تشریف دارند؟ ای کاش جای رئیس جمهور یا دادستان بودیم و بعد از محاکمه قانونی مدیران ستادی کم تعهد ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۵:۲۱    
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات کاربردی نهاده های کشاورزی کرج : طی هفته جاری آزمایشگاه سموم مرکزتحقیقات کاربردی نهاده های کشاورزی نتایج کنترل کیفیت 6 قلم سموم ارسالی از سازمان حفظ نباتات را به همراه هزینه انجام آزمایشات به آن سازمان اعلام کرد.
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
بنابر آخرین آمار در سطحی معادل 371 هزار و 855 هکتار مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در 8 استان صورت گرفته است. رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از ابتدای عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون سطح مبارزه شیمیایی در هشت استان جنوبی کشور به 378 هزار و 494 هکتار رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به درگیری استان خراسان رضوی با آفت ملخ صحرایی و احتمال درگیری دو استان دیگر، از آمادگی کامل برای مقابله با این آفت خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۵:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه تاکنون در سطحی بالغ بر 368هزارو 267هکتار علیه آفت ملخ صحرایی مبارزه صورت گرفته است، گفت: استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، فارس، خراسان جنوبی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: 32 میلیارد تومان منابع برای پایش و تجهیز ناوگان مقابله با ملخ صحرایی نیاز است که این نیاز به سازمان حفظ نباتات کشور منتقل و درخواست امکانات و تجهیزات لازم شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۳    
میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات از ادامه یافتن مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا پایان شهریور خبر داد و گفت: پیش بینی مان این است که تا پایان عملیات، این مبارزه در سطحی به اندازه یک میلیون هکتار انجام شود و برای انجام آن نیز 85 میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده است.
سرافرازی، معاون سازمان حفظ نباتات با اشاره به مشکلاتی که برای صادرات کشمش ایجاد شده است گفت: باغداران از سموم مجاز استفاده کنند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۰:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران درباره هجوم ملخ ها به شهر تهران گفت: مقابله با حمله ملخ ها یا هر گونه از حشرات در حیطه اختیارات اداره کل محیط زیست شهرداری تهران نیست ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۶:۰۳    
علی رغم اظهارات معاون سازمان حفظ نباتات مبنی بر این که ملخ های مشاهده شده در تهران هیچ گونه تهدیدی برای پایتخت محسوب نمی شود اما مجری یک برنامه تلویزیونی اظهارات حاشیه داری داشت که منجر به شکایت سازمان حفظ نباتات از وی شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
فائو در چارچوب پروژه همکاری فنی اضطراری خود با ایران، و در راستای کمک به تلاش های جاری در زمینه کنترل هجوم بی سابقه ملخ های صحرایی به کشور اولین بخش از کمک های تجهیزاتی خود شامل سم پاش ها را به سازمان حفظ نباتات کشور تحویل داد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
فائو در چارچوب پروژه همکاری فنی اضطراری خود با ایران، و در راستای کمک به تلاش های جاری در زمینه کنترل هجوم بی سابقه ملخ های صحرایی به کشور، اولین بخش از کمک های تجهیزاتی خود شامل سم پاش ها را به سازمان حفظ نباتات کشور تحویل داد.
تحلیل بازار / دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
فائو اعلام کرد: بخشی از کمک ها و پشتیبانی های ارائه شده به ایران جهت کنترل ریزش ملخ صحرایی، اولین محموله از تجهیزات لازم برای کنترل این آفت را به سازمان حفظ نباتات ایران تحویل داد.
سلام نو / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با تاکید بر اینکه ملخ های دیده شده در استان تهران از نوع صحرایی و مهاجم نیستند، گفت: تنها در شهرستان رباط کریم نیاز به سمپاشی و مبارزه شیمیایی با ملخ بومی بود و اکنون شرایط کاملا تحت کنترل است. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۲۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون سازمان حفظ نباتات گفت: ملخ های پایتخت بومی اند و هیچ خطری ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان حفظ نباتات کشور: ملخ های دیده شده در استان تهران از نوع شاخک کوتاه و بومی هستند و بدلیل شرایط مناسب آب و هوایی تعدادشان نسبت به گذشته افزایش یافته و نسل این ملخ ها بین ده تا بیست روز آینده نابود می شود.
تحلیل بازار / ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کشاورز، مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی بر توجه ویژه رئیس جدید سازمان حفظ نباتات به مشکلات آفت کش ها در کشور تأکید کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اعلام اینکه تاکنون در سطحی بالغ بر 300 هزارهکتار با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است، گفت: دسته های گسترده تر و پرجمعیت تر ملخ صحرایی در حال حاضر وارد استان هرمزگان و منطقه جاسک شده اند. ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات در مراسم معارفه خود با اشاره به اینکه وظیفه ای که برعهده مدیریت حفظ نباتات در استان هاست، با جایگاه تشکیلاتی فعلی آنها همخوانی ندارد، خطاب به وزیر جهاد کشاورزی از او درخواست کرد تا مدیریت حفظ نباتات در استان ها مستقیما زیر نظر ریاست سازمان حفظ نباتات کشور قرار گیرد. ...