جمعه ۰۳ خردادساعت ۱۹:۲۸May 2019 24

جدیدترین‌های «سازمان حفظ نباتات»

تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش تهران پرس، کریم ذوالفقاری بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه سلامت و امنیت غذایی استان تهران طی سخنانی گفت: 5 میلیون و 700 هزار تن محصولات دامی، زراعی و باغی کشور ...
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تاکنون بیشترین مبارزه علیه آفت ملخ صحرایی در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان بوده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان مدیریت بحران کشور ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ملخ های صحرایی به تعدادی از باغات مرکبات استان هرمزگان و مزارع دیم استان سیستان و بلوچستان ورود پیدا کرده اند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
شیر علی بهادری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ملخ ها از نوار ساحلی و شبه جزیره عربستان و کشورهای آفریقایی به استان های جنوبی ایران و بوشهر وارد شده است. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۰    
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: تا پایان بیست و نهمین روز از اردیبهشت سال جاری 282 هزار هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرایی صورت گرفته که خسارت بسیار جزئی به باغات شهر رودان در استان هرمزگان وارد شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۷    
اقتصاد ایران: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام اینکه هشت استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند، گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوبی کشور انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سهرابی معاون مشاور وزیر و مجری طرح گندم کشور دربازدید از مزارع گندم مهاباد این خبر را اعلام کرد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۷    
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: براساس آخرین گزارش ها سطح مبارزه با ملخ صحرایی به 282 هزار و 66 هکتار رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در قزوین گفت: مبارزات جدی 6 استان جنوبی کشور با آفت ملخ از نفوذ این آفت به استانهای دیگر کشور جلوگیری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۴۹    
استاندار کرمان با گلایه از سازمان حفظ نباتات کشور در تعلل به تعهداتش برای مبارزه با ملخ های صحرایی در استان گفت: اعتبارات کمی که نسبت به نیازهای استان اعلام شده را در اختیار قرار دهند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: به شدت از سازمان حفظ نباتات کشور گلایه داریم که تعهدات را با تعلل انجام می دهد و اعتبار یک و نیم میلیارد تومانی که باید به استان کرمان پرداخت می کردند، ندادند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: لازم است سازمان حفظ نباتات کشور به تعهدات خود برای مقابله با ملخهای صحرایی در این استان عمل کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
قزوین- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 280 هزار هکتار از اراضی مرتعی استان های جنوبی کشور انجام شده است.
بصیر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
میر گفت: تا 27 اردیبهشت، سطح مبارزه شیمیایی با ملخ های صحرایی در 253 هزار هکتار از 8 استان کشور صورت گرفته است. محمد رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور، درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ های صحرایی به کشور اظهار کرد: بنابر آخرین آمار تا 27 اردیبهشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اعضاء کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور آخرین وضع هجوم ملخ ها به جنوب سیستان و بلوچستان را بررسی کردند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۰۲    
اعضاء کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور آخرین وضع هجوم ملخ ها به جنوب سیستان و بلوچستان را بررسی کردند
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور که تا کنون به اتفاق کارشناسان از باغ هایی که با این عارضه دست بگریبانند دیدن کرده، شنبه در حاشیه بازدید از شماری از باغ های مرکبات شهرستان داراب که در جنوب شرقی شیراز قرار دارد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: مبارزه با ملخ صحرایی نیازمند همکاری همه ادارات کشور است تا بتوان با این افت مخرب سریعا مقابله و زمین های کشاورزی را نجات داد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سازمان برنامه و بودجه تنها 3 میلیارد تومان در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داده است، با میزان اعتبار تخصیص یافته امکان مبارزه گسترده با ملخ های صحرایی وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس و اعضای کمیسیون آب ، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از مناطق آلوده به ملخ صحرایی در منطقه کهیر کنارک بازدید کردند.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۱    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این که 230 هزار هکتار از اراضی کشور علیه ملخ صحرایی سم پاشی شده است، گفت: باید تجهیزات مورد نیاز و اعتبار لازم برای ادامه این طرح اختصاص یابد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۹    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی در بیش از 257 هزار و 800 هکتار از اراضی هشت استان جنوبی کشور اجرایی شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۸:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، محمدرضا درگاهی در جریان بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی از مناطق آلوده به ملخ صحرایی در منطقه "کهیر" شهرستان کنارک اظهار داشت: اول بهمن ماه سال گذشته نخستین هشدار و اخطار از سازمان فائو مبنی بر احتمال حمله ملخ صحرایی به کشور داده شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سمومی که برای مقابله با ملخ های صحرایی استفاده می کنیم مورد تایید سازمان حفظ نباتات کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون در نزدیک به 258 هزار هکتار از زمین های کشاورزی، باغی و مراتع هشت استان جنوبی کشور انجام شده است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۴:۲۵    
مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: ملخ مراکشی یک نوع حشره بومی است و نوع و میزان آفت آن با ملخ صحرایی قابل مقایسه نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشوربا بیان اینکه روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی تا 600 هزار هکتار ادامه دارد گفت: 230 هزار هکتار اراضی استان ها علیه آفت و آلودگی ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون سم پاشی شده و این عملیات همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: همزمان با آغاز نخستین ریزش آفت ملخ صحرایی از بهمن ماه تاکنون در سطح 230هزار هکتار مبارزه با این آفت در کشور انجام و این روند همچنان ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۱    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: روند مبارزه با ملخ صحرایی مطلوب بوده اما باتوجه به میزان آلودگی تامین امکانات سمپاشی و اعتبارات لازم در این بخش ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
بندرعباس – ایرنا - مدیر مبارزه با آفات عمومی وهمگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از دهم بهمن ماه پارسال تاکنون در سطح بیش از 205 هزار هکتار از مناطق آلوده استانهای جنوبی با ملخ صحرایی مبارزه شیمیایی انجام شده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون سازمان حفظ نباتات کشور گفت: خطرناک ترین ملخی که تا کنون به ایران هجوم آورده، ملخ های صحرایی هستند که با حجم بسیار زیادی از آن ها در نوار جنوبی کشور مواجه هستیم.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اردبیل، خلیل نیکشاد روز سه شنبه در نشستی با مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات افزود: با توجه به اقدامات و مهار بموقع آفت تاکنون خسارتی به مزارع و باغات استان وارد نشده و امیدواریم با تامین بموقع اعتبارات مورد نیاز از طریق سازمان ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۳:۴۵    
اقتصاد ایران: رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: براساس پیش بینی های فائو و سازمان حفظ نباتات احتمالاً با موج جدید حملات ملخ های صحرایی از اواخر اردیبهشت مواجه خواهیم بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور از شروع عملیات مبارزه با ملخ مراکشی در سطح 25 هزار هکتار از اراضی نوار شمالی کشور خبر داد و گفت: اکنون عملیات مبارزه در استان های گلستان، اردبیل، قزوین، زنجان و آذربایجان شرقی در حال انجام است.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: براساس پیش بینی های فائو و سازمان حفظ نباتات احتمالاً با موج جدید حملات ملخ های صحرایی از اواخر اردیبهشت مواجه خواهیم بود. ...
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات ، گفت: ملخی که در اردبیل و دشت مغان دیده شده، ملخ صحرایی نیست بلکه ملخ بومی یا ملخ مراکشی است و این ملخ به راحتی قابل کنترل است و جای نگرانی وجود ندارد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۵    
مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: تاکنون 143 ریزش ملخ صحرایی در کشور گزارش شده که بیشترین این ریزش ها در استان هرمزگان بوده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ملخ های پرنده در شمال کشور بسیار کم خطر تر از ملخ های صحرایی اند و بر همین اساس مقابله با آنها بسیار آسان تر است.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: هجوم ملخ های صحرایی از کشورهای عرب همسایه تا امروز 8 استان جنوبی را درگیر کرده و سطح مبارزه با این آفت در بیش از 164 هزار هکتار از اراضی کشور در حال انجام است ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات گفت: پروانه جزو آن دسته از حشراتی است که به گیاه و سبزینه خسارت وارد نمی کند.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی از نیاز اعتباری جدید به مبلغ 150 میلیارد ریال برای ادامه مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان های کشور خبر داد . ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه ملخ مشاهده شده در نوار شمالی کشور، ملخ صحرایی نیست، گفت: این ملخ بومی( مراکشی)و به راحتی قابل کنترل است و جای نگرانی وجود ندارد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی قزوین، یوسف درخشان روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این ترکیبی با عنوان دیازینون EC60% چهارم تیر 97 منتسب به شرکت فرآورده های شیمیایی ایران که در سطح مناطق توزیع و عرضه شده تقلبی بوده و ترکیب غیر مجاز فوق از مجاری غیر قانونی و فارغ از اقدامات ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۲۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: وزارت کشور برای کمک به روند مبارزه با ملخ های صحرایی، 10 میلیارد تومان در اختیار جهاد کشاورزی قرار داده که در روزهای آینده بین استان های درگیر هجوم ملخ های صحرایی توزیع می شود.
کبنا نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل آفات سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی در گچساران با اشاره به اینکه این ملخ به سرعت رشد کنند گفت: در گچساران اگر تا 20 روز آینده کنترل مناسب در مورد این آفات داشته باشند، به بحران تبدیل نمی شود.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور، گفت: آرواره های این آفت به میزانی قوی است که تنه درخت را نیز می تواند بخورد و این ملخ 200 تا 400 کیلومتر در روز پرواز می کنند که محدودیت پروازی ندارند و بعضاً از آب عبور می کنند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۲۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمدرضا درگاهی در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمان اظهار داشت: خطرناکی ملخ صحرایی به اندازه ای است که سازمان فائو آن را به عنوان آفتی مهم مورد توجه دارد که زادگاه اصلی آن از شمال آفریقا است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۲۱:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت : مبارزه با ملخ های صحرایی در 164 هزار هکتار اراضی کشور انجام شده و طبق پیش بینی فائو این مبارزه باید در 345 هزار هکتار انجام شود.
برترین ها / اکو فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این مطلب که ملخ صحرایی سه سال مهمان ماست، گفت: باید توجه ویژه ای برای اختصاص اعتبارات به سازمان حفظ نباتات صورت بگیرد. ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۱۸:۳۵    
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه با بیان اینکه تاکنون مبارزه با ملخ در 164 هزار هکتار اراضی سطح کشور انجام شده است گفت: پیش بینی می شود ملخ ها تا سه سال در کشور حضور داشته باشند و باید اعتبارات استانی برای مبارزه با این آفت دیده شود. ...