جمعه ۲۰ تیرساعت ۱۶:۴۵Jul 2020 10

جدیدترین‌های «معاهده بین المللی»

 
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۶:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- رسانه های چین از پیوستن این کشور به پیمان بین المللی تجارت تسلیحات (ATT) که در سال 2013 میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه خیرآباد با بیان اینکه مشکلات کشور با مدیریت جوانان انقلابی برطرف می شود، گفت: هیچ نیازی به مذاکره نداریم و اگر هم نیاز باشد با این دولت مذاکره نخواهیم کرد، چراکه پایبند به هیچ قانون و معاهده بین المللی نیستند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
محصول تعامل دولت تدبیر و امید و مجلس دهم تصویب و قانون شدن 19 لایحه و 55 موافقتنامه و معاهده بین المللی بود؛ تعاملی که دکتر حسن روحانی رییس جمهوری همواره در طول 7 سال اخیر رویکرد و محوراصلی روابط دولت و مجلس عنوان کرده است. سهم وزارتخانه ها از لوایح معوق ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۲:۳۸    
انتظار می رود منتخبان مجلس که مدعی دفاع از منافع مردم و نظام و کشور هستند، از دولت بخواهند تا افرادی معرفی کند که اولا از مجموعه وزارت صمت و مورد اعتماد بدنه این وزارتخانه باشد، در ثانی از مدیران تصمیم گیر و باتجربه و دلسوز و کاردان این وزارتخانه باشد و سوم اینکه شناخت کافی نسبت به صنایع ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
چین اعلام کرده که در واکنش به سیاست های دولت ترامپ به معاهده بین المللی تجارت تسلیحاتی خواهد پیوست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک نهاد ارشد قانونگذار در چین در تلاشی برای اعلام مخالفت پکن با سیاست اول آمریکا به پیوستن این کشور به معاهده بین المللی تجارت تسلیحاتی رأی مثبت داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
اظهارات سفیر روسیه در آمریکا در مورد عدم تمایل واشنگتن به تمدید پیمان استارت نو نشان می دهد که این معاهده بین المللی نیز به سرنوشت معاهداتی همچون توافق آب و هوایی پاریس دچار می شود.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۰:۱۴    
ستاره صبح - بزرگ ترین دستاورد دولت روحانی در روابط خارجی، معاهده بین المللی برجام بود که روز 14 تیر 1394 به امضای شش قدرت جهانی و ایران رسید و در سال های 94، 95 و 96 دستاوردهای بزرگ اقتصادی و سیاسی برای ایران داشت ...
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۲۲:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس : سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست به تبعیت از توافق هسته ای برجام و قطعنامه شورای امنیت برگردد. هوا چان یینگ ، سخنگوی وزارت خارجه چین، امروز (پنج شنبه) در یک کنفرانس خبری از آمریکا خواست به پایبندی به برجام برگردد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۱۱:۳۳    
حزب سبز آلمان تصمیم ترامپ برای خروج از معاهده بین المللی آسمان های باز را هم برای مناسبات دو سوی آتلانتیک و هم برای رژیم جهانی کنترل تسلیحات بد دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سفیر آمریکا در آلمان ضمن حمایت از تصمیم آمریکا برای خروج از معاهده بین المللی آسمان های باز انتقاد شدیدی به واکنش آلمان به این تصمیم کشورش وارد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وزرای دفاع و امور خارجه آلمان ضمن ابراز تاسف از خروج آمریکا از معاهده بین المللی آسمان های باز اعلام کردند که آلمان همه تلاش خود را به کار می گیرد تا آمریکا را از این تصمیم خود منصرف کند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا روز پنچ شنبه اعلام کرد که دیگر عضو معاهده بین المللی آسمان های باز نیست و این موضوع را طی روز های آتی به طور رسمی به سران عضو این معاهده اعلام می کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۲۲:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
ترامپ اعلام کرد که دولت آمریکا قصد دارد از یک معاهده بین المللی دیگر خارج شود و بازهم قوانین بین الملل را زیر پا بگذارد.
رئیس جمهور آمریکا شرکای بین المللی خودش را از قصد واشنگتن برای خروج از معاهده آسمان های باز مطلع کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
دولت آمریکا در ادامه روند خروج از معاهدات بین المللی و زیر پاگذاشتن قوانین بین المللی، به متحدان خود اعلام کرده است که قصد دارد به زودی از معاهده آسمان های باز نیز خارج شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
عضو فراکسیون روحانیت مجلسم می گوید: باید جهانیان را نسبت به جنایت های رژیم صهیونیستی هوشیار کنیم تا هیچ کشوری با اسرائیل قرارداد یا معاهده بین المللی منعقد نکند و اجازه ندهند که سفارت خانه های اسرائیل در کشورهایشان فعالیت کند.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۰۰:۲۹    
ستاره صبح - گذشت زمان خوب یا بد بودن کارکرد افراد، حکومت ها و دولت ها را نمایان می کند، زیرا کنشگران نسبت به حکمرانی خوب یا بد به داوری می نشینند. معاهده بین المللی برجام توسط دولتی انجام شد که با حمایت تمام قد اصلاح طلبان روی کار آمد ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرمسئول روزنامه کیهان معتقد است که اساساً FATF معاهده بین المللی نیست و هدف از پذیرش FATF مسدود کردن راه های دور زدن تحریم ها بر ایران است.
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، اگر تحریم ها تا امروز شامل یک لیست یا نهایتا یک بخش می شد، تحریم FATF تابعیت افراد را تحت تأثیر قرار می دهد و هر فرد یا شرکت ایرانی که بخواهد با دنیا ارتباط مالی داشته باشد، دچار مشکل خواهد شد ...
ستاره صبح   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۲۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
اشاره: توافق هسته ای میان ایران و شش قدرت جهانی پس از 23 ماه مذاکره نفس گیر بین ایران و این شش قدرت بویژه ایالات متحده روز 23 تیر 94 حاصل شد و از روز 26 دی ماه همان سال به مرحله اجرا درآمد. این توافق قطعنامه 2331 شورای امنیت را باخود دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ناظران حقوق بین الملل در ایران و جهان می گویند اقدام تروریستی دولت آمریکا نقض آشکار چند معاهده بین المللی در زمینه حقوق بین الملل است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نتایج تحقیقاتی فاش کرد، ارزش فروش تسلیحات انگلیس به ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان در پنج سال گذشته میلادی 45 درصد افزایش داشته است؛ این اقدام با چشم پوشی از معاهده بین المللی فروش تسلیحات صورت گرفته است.
الف   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۰۹:۳۷   + ۶۴ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: عقب افتادن تصمیم گیری بر سر FATF به این دلیل است که در برخی مسائل و موضوعات مراعات می کنیم و مهم نیست که در ماه دهم یا آخر سال باشیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۹:۳۱    
گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، هشتمین اجلاس شورای حکام معاهده بین المللی منابع ژنتیکی گیاهی برای غذا و کشاورزی در مقر سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در حال برگزاری است. ...
روزنامه وقایع اتفاقیه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۴:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
بحث FATF همچنان به عنوان گره ای کور در فضای سیاسی مطرح است. به طوری که هم موافقان شدیداً اصرار بر پذیرش این معاهده بین المللی دارند و هم مخالفان مجدانه سعی شان را به کار گرفته اند تا هزینه های پیوستن به FATF را به افکار عمومی تفهیم کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۳:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا نوشت:نقوی حسینی در مراسم 13 آبان ایلام اظهار داشت:: تمام هدف آمریکا ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است، در زمان اوباما با طرح دیپلماسی برجام تا حدود زیادی موفق به تحقق خواسته های شوم خود شد و با خروج از برجام و تعهدات یک طرفه ایران نسبت به برجام و عدم پایندی و بدقولی طرف اروپایی به این ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۱۷:۴۲    
قاسمی با اشاره به سابقه آمریکا در برجام که بالاترین سطح معاهده بین المللی ایران و غرب بود، گفت: وقتی آمریکا از برجام که در بالاترین سطح معاهده بین المللی بود، به راحتی خارج شد، آیا می توان FATF را پذیرفت و امیدوار بود که آمریکا و اروپا به تعهداتشان عمل می کنند؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۹:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو ارشد مجلس نمایندگان آمریکا از احتمال خروج این کشور از پیمان آسمان های باز خبر داده و این اقدام را خلاف منافع آمریکا توصیف کرده است.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ - ۰۴:۰۸   + ۲۹ سایت دیگر  
ایرنا: رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برجام بدون منافع برای تهران ارزشی ندارد، گفت: در سفر رئیس جمهوری به نیویورک بارها به اروپایی ها اعلام کردیم که حتی با خروج آمریکایی ها آنها وظیفه سنگین تری در قبال برجام دارند و باید با استقلال بیشتری به تعهدات خود در توافق عمل کنند تا همچنان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه چین طی سخنرانی در سازمان ملل اعلام کرد پکن قصد دارد هرچه سریع تر به معاهده بین المللی تجارت تسلیحات بپیوندد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
دامغان – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان اینکه اروپا در گام سوم کاهش تعهدات ایران دستپاچه است،گفت: دشمنان نشان داده اند که غیر قابل اعتماد هستند. ...
ستاره صبح   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح - 16 ماه از خروج دولت آمریکا (18 اردیبهشت 97) از معاهده بین المللی برجام می گذرد. اقدامی که تبعات آن جمهوری اسلامی را با مشکلات اقتصادی تحریم مواجه کرده است. پس از این اقدام آمریکا، ایران نیز تصمیم به کاهش تعهدات هسته ای خود گرفت که تاکنون سه گام در این راستا برداشته است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی کاهش ریسک هسته ای وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، ایالات متحده، کانادا و نروژ از امروز (دوشنبه) تا روز جمعه یک پرواز شناسایی-نظارتی بر فراز روسیه طبق معاهده بین المللی آسمان های باز انجام خواهند داد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
بعد از خروج یک طرفه آمریکا از برجام دیگر طرف های اروپایی وعده هایی را در جهت تضمین منافع ایران از این معاهده بین المللی دادند که متاسفانه هیچ کدام از این وعده ها تا کنون تحقق نیافته است، لذا انتظار می رود دولتمردان نگاه خود را به داخل کشور معطوف کنند تا به غرب.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۵    
تهران - ایرنا- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: نیمی از معاهدات حقوقی و قضایی کشور در دولت تدبیر و امید منعقد شد به گونه ای که 40 مورد از 80 مورد معاهده بین المللی معاضدت حقوقی و قضایی با کشورها در همین دولت، پاراف و امضا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۰۹:۴۰    
رسانه های روسیه اعلام کردند طبق معاهده بین المللی آسمان های باز، ایتالیا و آمریکا پرواز نظارتی مشترکی بر فراز این کشور خواهند داشت.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دلیل عربده و نقض معاهده بین المللی توسط استکبار جهانی این است که برخی دولتمردان مذاکره کننده انقلابی نیستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۵:۲۶    
تهران-ایرنا- خروج ترامپ از برجام و فشار حداکثری بر ایران به ویژه که اخیرا فاش شده است تنها با انگیزه لجبازی و کینه توزی نسبت به رئیس جمهوری پیش از خود انجام گرفته، بیش از پیش جامعه جهانی را نسبت به رویکرد یکجانبه گرایانه وی در برخورد با هر توافق و معاهده بین المللی نگران کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت مراغه گفت: واکنش ایران در مقابل آمریکا و غربی ها در برجام، آشکارکننده بد عهدی آنها دراین معاهده بین المللی است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۴:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
، کاظم غریب آبادی در گفتگویی با نشریه دی سایت آلمان درباره اقدام ایران درباره کاهش برخی تعهدات خود نسبت به برجام و اینکه آیا ایران شلیک مرگبار خود را به برجام زده است گفت: این ما نبودیم بلکه آمریکایی ها بودند که این معاهده بین المللی را نابود کردند ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۰۱:۰۱    
همه برای یک هدف گروه سیاسی - معصومه معظمی: پس از خروج آمریکا از برجام، اروپایی ها تلاش کردند جمهوری اسلامی ایران در برجام بماند و طبق این معاهده بین المللی متعهد شدند که خسارات ناشی از خروج آمریکا از برجام را بپردازند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۰:۲۶    
پکن - ایرنا - خبرگزاری رسمی چین ( شینهوا ) امروز (یکشنبه) از توافق هسته ای ایران با کشورهای 1+ 5 به عنوان یک معاهده بین المللی مهم یاد کرد و نوشت: ایران هرگز زیر بار تغییر برجام نخواهد رفت.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۰۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
محمدابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در اراک ، با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی در مقابل بدعهدی غرب اظهار داشت: همان طور که ملت ایران مطلع هستند ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ژرژیک آبراهامیان نماینده مسیحیان ارمنی جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تهران پرس، با اشاره به افزایش غنی سازی اورانیوم با غنای بیش از 3٫6 درصد در دومین فرصت 60 روزه ایران به اروپا در روند اجرای برجام گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۹:۰۳    
تهران- ایرنا- 60 روز پیش بود که ایران با تعیین اولتیماتوم برای عمل به تعهدات برجامی اروپایی ها، فرصتی دوماهه را به آنها داد تا این معاهده بین المللی را که برای کاهش تنش های منطقه بعد از چندین سال رایزنی حاصل شده بود همچنان برقرار نگه دارند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۱:۴۱    
احسان کامرانی افزود: تنوع زیستی یک ثروت و محصول تکامل صد یا هزار ساله است و هر چه تعداد گونه ها و موجودات بیشتر باشد، بقای اکوسیستم در آن منطقه افزایش خواهد یافت. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۰    
نمایندگان ملت می گویند با پایان ضرب العجل 60 روزه ایران به اروپایی ها برای عمل به تعهدات برجامی و عدم اقدام آنها باید گام محکم تری را برای کاهش تعهدات خود در این معاهده بین المللی برداشت.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۱:۳۴    
به گزارش خبرگزاری تهران پرس، محمد رضا حسنخانی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اختصاصی با تهران پرس در خصوص اجرای گام دوم کاهش تعهدات ایران عنوان داشت :در مدتی که ما به تعهدات خود در برجام پایبند بودیم از مردم و کشور استفاده شد،یعنی یک معاهده بین المللی با طرفین مختلف ...
ساعت24   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24 -رییس رسمی دیپلماسی ایران در وزارت خارجه به طور علنی و آشکار اعلام کرد ایران به تعهدات برجامی که درسند این معاهده بین المللی آمده است به دلیل رفتار آمریکایی ها و همچنین ناتوانی اروپا در انجام وعده هایش وفادار نخواهد ماند.