شنبه ۰۳ فروردینساعت ۲۳:۱۳Mar 2019 23
 

جدیدترین‌های «عدالت اجتماعی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۵    
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پیام نوروزی اش اعلام کرد سال نو را با عملیاتی کردن شعار رونق تولید آغاز می کنیم و کنار این اقدام نجات بخش نگاهی عمیق هم به وحدت ملی، رشد معنوی، قناعت و مساوات، ایثار و گذشت، کمک به محرومان و حرکتی جهادی برای دست یازیدن به رونق اقتصادی و عدالت اجتماعی خواهیم داشت.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۰    
گروه بین الملل- مؤسسه مطالعات اسلامی شاه حمدان این هفته در دانشگاه کشمیر سمینار بین المللی معنویت و عدالت اجتماعی در اسلام: چالش ها و چشم انداز را برگزار کرد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۶    
گروه سیاست و اقتصاد نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: بنا بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نسل جدید میراث داران ایجاد خط مقاومت در منطقه هستند و باید تلاش کنند تا گفتمان های انقلاب اسلامی نظیر عدالت اجتماعی در جامعه محقق شود.
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۶:۳۳    
سال 97 سال تلاطم های اقتصادی بود. سال دلار و سکه، سال به دار آویختن سلاطین و سال داغ شدن دوباره عدالت اجتماعی در کشور. در چنین فضایی معمولاً نخستین قربانی فرهنگ و هنر است. وقتی سفره مردم تنگ می شود طبعاً همه حواس ها معطوف رفع نیازهای ضروری خواهدبود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۵:۲۲    
در حال حاضر بودجه های دفاعی کشورهای مدعی عدالت طلبی، نشان از نقش اصلی آن ها در برهم زدن صلح و عدالت جهانی دارد اما در یک جامعه اسلامی تمامی اهداف اجتماعی بر مبنای تحقق عدالت استوار است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۸    
موظف رستمی با اشاره به نقش مساجد در گسترش روحیه امید در جامعه گفت: تعمیق این روحیه در میان مردم نگرش و نگاه خوش بینانه ای را در فضای جامعه اسلامی رونق و گسترش می دهد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۵    
سرکار آرانی : معلم تنها ماشین آموزش، مدرس کتاب درسی،ناظم و حتی مدیر کلاس درس نیست؛ معلم گفتگوی فکورانه با موقعیت را که به معنی طراحی است رهبری می کند تا محیطی شوق انگیز برای همه ی دانش آموزان خلق کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۲    
در فضای مجازی با جریانی مواجه هستیم که با ادعای عدالتخواهی ، اسناد و مدارکی دال بر فساد مالی برخی از اشخاص منتشر می کنند.حوزوی ها از منظر وجوب نهی از منکر و فعالان سیاسی از منظر ضرورت تحقق عدالت اجتماعی آن را توجیه می کنند.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۱:۰۱    
گروه سیاست و اقتصاد رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: بیانیه گام دوم دعوت به فرهیختگی و مجاهدت است و مقام معظم رهبری با این بیانیه قصد داشتند افرادی که دل در گرو این انقلاب دارند، همانند نسل جوان، فضلا، دانشجویان، اساتید ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۸:۰۰    
فراگیر شدن رانت در جامعه اقتصادی نه تنها ضربات ویژه به ساختارهای اقتصادی وارد می کند بلکه در تقابل با برقراری عدالت اجتماعی قرار می گیرد.
منجیل خبر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۰    
به گزارش منجیل خبر به نقل از رکنا، حادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در خصوص تدابیر اتحادیه برای بازار شب عید گفت: اعضای این اتحادیه با برگزاری جشنواره ها، اعطای تخفیفات و فروش ویژه، جوایز متنوع ...
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۱    
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید کرد: به عنوان سیاستگذاران یک جامعه اسلامی باید توسعه فضاهای ورزشی خاص زنان را با جدیت دنبال کنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۵۲    
وجه مشترک همه مسابقات تلویزیونی با جوایز بزرگ، آرزوی پول دار شدن یک شبه است.
فرهنگ سدید   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۸    
در بیشتر فرهنگ ها و کتاب های لغت به تعریف لفظی و لغوی عدل و عدالت توجه و پرداخته شده که به برخی ازتعاریف آن به اجمال در ذیل اشاره می شود. در فرهنگ معین برای کلمه عدل و عدالت معانی که آورده شده این است که: 1. عدل یعنی، داد کردن 2. حد وسط میان افراط و تفریط 3. انصاف و دادگر بودن 4 ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۸:۰۲    
به گزارش ایرنا، بر اساس منشور حقوق شهروندی، همه افراد ناظر بر روند تحقق عدالت اجتماعی هستند، از این رو شهروندان در برابر خود، حاکمیت، جامعه و هر آنچه که به آن مربوط است، دارای حقوق یکسانی هستند و این حق برابری با کرامت انسانی همراه است ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۵    
نابرابری اجتماعی در دو سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ، علاقه مندان به تغییرات بنیادین در ساختارهای ناکارآمد و ناعادلانه را به سمت چپگرایی سوق داده است
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۹:۰۹    
امام جمعه ایوان گفت: شاهد ناکارآمدی شورای شهر ایوان هستیم؛ عدالت اجتماعی نیازمند نیروی کارآمد و خبره است، نه باز شدن ستاد انتخاباتی در شهرداری ها، این رویه به شهر آسیب می زند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۸:۳۵    
سمنان- ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش متوازن درآمد حقوق بگیران، گامی مثبت در جهت برقراری عدالت و توازن در اقتصاد جامعه است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۰۸:۰۷    
چرخه معیوب یارانه ها هر روز مشکلات اقتصاد ایران را بیشتر می کند. برای مثال خاموشی های تابستان امسال نتیجه همین یارانه های نقدی و پنهان بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۰:۲۵    
رئیس دفتر رئیس جمهور با تبریک انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه، ابراز امیدواری کرد که در طلیعه دهه پنجم انقلاب با تدبیر و درایت و حضور سازنده ایشان در این جایگاه خطیر، شاهد گام های بلندتری در گسترش عدالت اجتماعی، افزایش اعتماد عمومی باشیم.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۷:۴۵    
به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری روز شنبه در جمع عشایر منطقه تنگ تامرادی شهرستان بویراحمد افزود: اختصاص مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه پایدار در روستاها و مناطق عشایری و کمتر توسعه یافته کشور بر همین رویکرد استوار است. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۰۷    
گروه سیاسی رئیس جمهور در پیامی با تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به سمت ریاست قوه قضاییه، تأکید کرد که دولت تدبیر و امید برای همکاری و تعامل با آن قوه در جهت تحقق آرمان های بلند نظام اسلامی و اجرای دقیق قانون اساسی آماده است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۸:۴۲    
از اهداف بعثت انبیای الهی اجرای عدالت اجتماعی و رفع فاصله های طبقاتی بوده است در فرهنگ دینی غایت عدالت اسلامی ریشه کن کردن فقر و فاصله های طبقاتی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۸:۰۴    
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: حضور آیت الله رئیسی در صدر جایگاه خطیر قوه قضائیه موجب ارتقا سطح عدالت اجتماعی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۷    
امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به ترویج عدالت و مبارزه قاطع با فساد به عنوان مطالبه رهبری انقلاب و ملت از رئیس جدید قوه قضاییه گفت: مساجد سنگرهای اصلی انقلاب اسلامی در پیروزی و تداوم آن تا به امروز هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۴:۱۶    
امام جمعه ارومیه گفت: مردم ایران فشار اقتصادی را تا حدی تحمل کرده اند اما در این شرایط مسؤولیت مسؤولان در این خصوص بیشتر شده و باید مدیریت جدی داشته باشند.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۰۰:۲۶    
رییس کمیسیون امام علی و عدالت اجتماعی هفت مقاله مطرح شده در این کمیسیون را معرفی کرد.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۸:۲۹    
حوزه/ معنویت گرایی مندرج در کلام علوی به سبب تأکید برحرمت و حقوق انسانی، آخرت گرایی و غیر انزوا گرانه و غیر جامعه گریز تسهیل گر عدالت پذیری و عدالت خواهی واستقرار و بسط عدالت اجتماعی است.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۹    
حوزه/ بین عدالت، فرهنگ و معنویت پیوند است. اگر جامعه، بهره مند از غنای معنویت باشد معلوم است آن عدالت معنوی و علوی با مقاومت کمتری و با زمینه سازی محقق می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۲:۵۵    
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان گفت: برقرای عدالت اجتماعی و رفع تبعیض در جامعه یکی از مهمترین آرمان های حکومت اسلامی است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۸    
شفقنا- رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه نیازمند بحث های انضمامی در حوزه عدالت هستیم، گفت: امروز حوزه و اندیشمندان و صاحبان فکر ما برای تنقیح عدالت اجتماعی در جامعه نیازمند مراجعه مستمر به سیره و گفتار امام علی(ع) هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۱    
مدیران دستگاه های دولتی باید عدالت اجتماعی را رعایت کرده و با یک نگاه به مردم بنگرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۸:۱۱    
مدیران دستگاه های دولتی باید عدالت اجتماعی را رعایت کرده و با یک نگاه به مردم بنگرند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۷    
سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سنندج گفت: جشن نیکوکاری و جمع آوری کمک برای نیازمندان جامعه علاوه بر اینکه زمینه ساز تحقق عدالت اجتماعی در جامعه است وسیله ای برای تقویت کمک به همنوع نیز به شمار می رود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۳    
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، مرتضی اسدی؛ نقاش و طراح برجسته کشور که داوری آثار تصویرسازی هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان را عهده دار بود، با اشاره به مسئولیت اجتماعی هنر گفت: به نظرم عدالت اجتماعی امری نسبی است و من نیز در آثارم به دنبال آن هستم ...
دانا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۵    
نماینده سابق مردم در مجلس با بیان این که بهترین راهکار درباره افزایش قدرت خرید مردم، افزایش پلکانی حقوق و دستمزدهاست،گفت: امروز کشور در شرایط ویژه جنگ اقتصادی قرار دارد؛ لذا تصویب مصوّباتی همچون کاندیداتوری سه دوره نمایندگان به صلاح نیست.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۴    
سمنان- ایرنا- جشن نیکوکاری تلنگری به افراد جامعه در حمایت از فقرا و محرومان برای استقرار عدالت اجتماعی در کنار برنامه ریزی موثر مسئولان به منظور درمان کامل زخم های پیکره جامعه از درد فقر است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۰    
کاهش شهریه دانشگاه ها می تواند بیش از همه به دانشجویان محروم آسیب وارد کند. به گزارش آنا از تایمز هایر اجوکیشن، یکی از اهداف آموزش عالی پرورش عدالت اجتماعی و تحرک اجتماعی است. این امر می تواند به همه افراد جامعه از پیش زمینه ها و فرهنگ های مختلف کمک کند تا در امور جامعه شرکت کنند ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۶:۲۶    
نشست علمی ظریه های عدالت اجتماعی به همت حلقه تخصصی عدالت و الگوی اسلامی پیشرفت مرکز مطالعات بینارشته ای پژوهشگاه و با حضور اساتید و صاحب نظران این حوزه در قم برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۵۶    
حجت الاسلام اسحاقی عدالت را اساس در نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: اصولاً شأن دین از ایجاد حکومت و دخالت انبیا در سیاست تنها در سایه برپایی عدالت اجتماعی قابل تحلیل است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۰۸:۱۲    
شهردار اصفهان گفت: ساخت خط دوم متروی اصفهان محرک توسعه و عامل ایجاد عدالت اجتماعی در نقاط مختلف شهر خواهد شد. به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۶    
تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت : دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت و توجه به بهداشت و درمان روستایی، زمینه تحقق عدالت اجتماعی را در جامعه فراهم کرد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۰۹:۴۲    
شهردار اصفهان گفت: عملیات حفاری تونل خط دو مترو اصفهان از آخرین روز هفته گذشته آغاز شده که امیدواریم با وجود شرایط سخت اقتصادی بتوانیم این پروژه را به نتیجه برسانیم تا هم محرک بزرگ توسعه در نقاط مختلف شهر باشد و هم به نوعی عدالت اجتماعی را توسعه داده باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۰۹:۲۵    
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، بنت و لاشار با بیان اینکه مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی، گسترش عدالت اجتماعی بوده است، گفت: بیشترین بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی دیده شده که به آن بیکاری شیک نیز گفته می شود.
کیهان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۹:۴۴    
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی طی 10 ماهه سال جاری دو میلیارد و 894 میلیون تومان زکات به نیازمندان اهدا کردند. احمد رفیعی، افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ پرداخت زکات امری ضروری است و باید همه دستگاه های مربوطه در این امر تلاش کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۵:۱۳    
امام جمعه بجنورد با اشاره به راه های ایجاد طهارت اقتصادی در جامعه گفت: توزیع عادلانه و عدالت اجتماعی راه طهارت اقتصادی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۴:۱۷    
امام جمعه موقت انزلی با بیان اینکه ایجاد و تقویت کارآمدی دستگاه های نظارتی عامل تقویت مبارزه با فساد است گفت: ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی سبب کاهش فساد در جامعه می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۰۱:۰۵    
یک فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ما کمبودی در انباشته های معطوف به عدالت اجتماعی در حوزه های تقنینی، اجتماعی و آرمانی نداریم،گفت: عدم انطباق رفتارها و عملکردهای حاکمیتی با برنامه ها و چارچوب های تحقق عدالت اجتماعی مهم ترین مانع تحقق عدالت است.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۴    
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 مجلس گفت: رعایت فرهنگ الگوی مصرف توسط خانواده ها به شدت می تواند در حوزه اقتصادی به ویژه در سطح کلان تر کشور را در مسیر درست هدایت کند و در چنین شرایطی به جای فرهنگ تجمل گرایی، اشرافی گری و چشم و هم چشمی بهتر است به مصرف منطقی توجه کنیم.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۱۷:۳۱    
حمایت قاطع رئیس مجلس از طرح ملی بازآفرینی شهری گروه امورزیربنایی- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بازآفرینی بافت های ناکارآمد شهری گامی اساسی برای تحقق اهداف عدالت اجتماعی و توسعه پایدار شهری است که در جهت کاهش مشکلات موجود و ارتقای کیفیت زندگی در شهرها مطرح است. ...