چهارشنبه ۲۱ آذرساعت ۰۲:۲۳Dec 2018 12

جدیدترین‌های «عدالت اجتماعی»

ایسنا   ۹ ساعت پیش    
دادگاه عالی مکزیک، قانون جدیدی در زمینه بودجه در بخش عمومی را بر اساس کاهش درآمد رئیس جمهور مطرح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۲۱:۱۴    
اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و گسترش عدالت اجتماعی در جامعه از برنامه ها و دغدغه های مجلس شورای اسلامی است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۹:۴۱    
گفت و گو با فعالان دانشجویی سابق
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۰۱    
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس گفت:مشکلات حوزه محلی در نحوه کار نمایندگان تاثیرگذار است و نمایندگان رای محورند و گریزی از این نیست. به گزارش خبرنگاراز مشهد ...
شهر فردا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۲:۵۵    
مدیرکل دفتر طرح ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد گفت: عدم تبعیض در ارائه خدمات، اولین اصل عدالت اجتماعی است و عدالت اجتماعی در سایه سیستم یکپارچه، فراگیر و هوشمند محقق می شود.
آنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۰۲:۰۹    
عضو شورای شهر تهران در توئیتی نوشت: فساد بزرگ ترین مانع توسعه پایدار و برقراری عدالت اجتماعی است.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۲۱:۳۹    
به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا روز یکشنبه در این نشست در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان گفت: رسالت کتابخانه های عمومی، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است و مشارکت همگانی را می طلبد. ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۵:۴۲    
به گزارش جماران، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کسی که ادعای اصلاح طلبی می کند باید ابتدا صالح باشد. صالح یعنی اهل رفیق بازی نباشد و بنده طمع نگردد، هر کسی نمی تواند ادعای اصلاح داشته باشد و همه این اتفاقات زمانی رخ می دهد که در فرد خودسازی صورت گیرد. ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۵:۳۲    
رئیس سابق سازمان صدا و سیما گفت: امروزه به واسطه وجود شبکه های مجازی این فرصت مهیا شده و بنده نیز معتقدم از این فضا باید استفاده بهینه کرد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۵    
قاسمعلی خدابنده روز یکشنبه در مراسمیه به مناسبت روز جهانی معلولان افزود: خراسان رضوی دارای حدود 17 هزار دانش آموز استثنایی است که در مراکز آموزشی و تلفیقی تحصیل می کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۴۱    
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت:با تکیه بر توانمندی های معلولان می توان فضای مناسبی جهت رشد و ارتقای آنان ایجاد کرد . به گزارش خبرنگاراز مشهد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۴۲    
در نشست هم اندیشی طلاب و دانشجویان به مناسب روز دانشجو بر ادامه مطالبه گری تشکل های دانشجویی و حوزوی برای توسعه و گسترش عدالت اجتماعی تأکید شد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۲    
گروه اجتماعی - استاد دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: عدالت اجتماعی در اسلام یعنی انسان ها با توجه به توزیع مناسب شرایط و براساس استعدادها و همچنین کار و تلاش به موقعیت اجتماعی مناسبی دست یابند.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۷:۴۷    
به گزارش ایرنا، محاسبه خط فقر مطلق زمانی اهمیت پیدا کرد که دولت دوازدهم در لایحه بودجه سال 97 تمرکز و شعار خود را بر اجرای عدالت اجتماعی از طریق تلاش برای حذف فقر مطلق و بهبود توزیع درآمد گذاشت که نحوه محاسبه خط فقرمطلق مهمترین ابهام آن لایحه بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۰۰:۲۹    
روز دانشجو فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی، رسالت ملی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانشجویان است؛ دانشجویانی که همواره ثابت کرده اند هوشیار، آگاه و بیدار هستند و نه تنها نمی توانند تافته جدا بافته از جامعه باشند ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۲۱:۰۴    
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهریار پرهیزکاری روز شنبه با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با هدف برقراری عدالت اجتماعی در حوزه فرهنگ و هنر و تجلیل از نام آوران ...
موج   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۰    
وزیر رفاه در جهت برقراری عدالت اجتماعی و پیشگیری از فقر با ارسال نامه ای به سازمان برنامه و بودجه درخواست تخصیص بودجه 17 هزار میلیارد برای پوشش کامل بیمه روستائیان و عشایر را خواستار شد ...
حوزه   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۶:۰۰    
حوزه/ مدارس پولی، باعث از بین رفتن عدالت اجتماعی شده است. این مدارس موجب شده تا جوانی که نخبه است، ولی چون پول ندارد، نتواند به جایگاه خوب علمی برسد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۴:۱۶    
زنجان - ایرنا - مسئول هماهنگی و اعزام گروه های جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: جهادگران سلامت با سفر به نقاط محروم استان، داوطلبانه خدمات رایگان ارائه می کنند که این مهم در راستای تحقق عدالت اجتماعی است.
صدای ایران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۱    
اعتباری معادل 7000 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در بخش حمایت از معیشت عمومی و عدالت اجتماعی، برای استمرار طرح مقابله با فقر مطلق در نظر گرفته شده است. به گزارش صدای ایران نخستین بخش از لایحه بودجه سال 1398 کل کشور به حمایت از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی اختصاص دارد. ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۸    
دکتر حسن طغرانگار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون مهمترین مطالبه دانشجو عدالت اجتماعی است که این مهم از طریق تلاش برای نظریه سازی انجام می شود و تحقق عملی آن نیز در گرو توسعه رشد اقتصادی است. ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۹:۱۹    
مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: اجرای طرح پزشک خانواده، نمادی از تحقق عدالت اجتماعی در کشور است که برای اجرای آن به عزم و جدیت همگانی نیاز داریم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۶:۵۸    
قم - رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه دانشجویان در برابر رفتارهای اشرافی گری در جامعه بی تفاوت نیستند، گفت: رسیدن به عدالت اجتماعی از جمله آرمان های دانشجویان و طلاب است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۵:۰۱    
خطیبان جمعه در شهرستان های استان مرکزی ضمن اشاره به مناسبت های مختلف و ضرورت الگو گیری از سیره زندگی معصومین و تبعیت از رهبر انقلاب، به لایحه بودجه سال 98 و بررسی آن در مجلس شورای اسلامی اشاره و تأکید کردند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۴:۵۶    
امام جمعه اراک گفت: بودجه کشور باید حامی تولید، عدالت اجتماعی و محرومین باشد و جامعه و مردم را حمایت کند تا به کار و تولید و فعالیت سالم ترغیب شوند.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۳:۰۲    
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر، تحقق عدالت اجتماعی را یکی از آرمان های جوانان دانشجو و طلبه دانست و افزود: این قشر نسبت به اشرافی گری بی تفاوت نیستند و نسبت به آن واکنش نشان می دهند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۷:۱۰    
دولت در بودجه سال آینده در نظر دارد از 9 طریق از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی حمایت کند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۹    
شفقنا-حجت الاسلام والمسلمین الویری گفت: فقیهی که دغدغه قرآن را دارد این گونه می اندیشد و لذا استخراج و باز تعریف دیدگاه فقهی امام صدر نیز باید بازنگری و بحث بیشتر شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۱    
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که قضاوت کردن سریع و بدون بررسی مهمترین چالش کشور است گفت: رفع ضعف های جدی در حوزه عدالت اجتماعی باید در اولویت اول مسئولان و دست اندرکاران قرار گیرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۶:۴۲    
البرز-اسدالله حیدری با بیان اینکه باید درکلانشهرها معابر مناسب سازی شود تا معلولین هنگام تردد در رنج نباشند، گفت: عدالت اجتماعی یعنی هر فردی متناسب باتوانمندیهای خود از امکانات استفاده کند که در جامعه ما وجود ندارد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۶    
به گزارش ایرنا، عزیزالله شهبازی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان البرز افزود: بررسی معیشت عمومی، تحقق عدالت اجتماعی ، ایجاد اشتغال ، توسعه تولید داخلی و انضباط مالی مهم ترین نیازهای کنونی کشور است . ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۰۸:۵۶    
گروه اجتماعی حجت الاسلام اسداللهی اظهار کرد: در صورتی که یک جامعه قصد حیات دارد، زندگی آن منوط به رعایت موارد امنیت است و بسیاری از ناامنی های اجتماعی بشری ریشه در بی توجهی به این ابعاد دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۱:۱۵    
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه قانون ملزوماتی دارد گفت: اگر نتوانیم عدالت اجتماعی را برقرار کنیم هر طرحی با مشکل مواجه می شود و سازمان سنجش در صورت رعایت عدالت اجتماعی با حذف کنکور مخالف نیست.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۴:۵۲    
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولان گفت: نهاد آموزش و پرورش در راستای سند تحول بنیادین آموزش و توسعه کمی و کیفی خدمات آموزشی، پرورشی و توان بخشی به معلولان عزم جدی دارد و برای تحقق عدالت اجتماعی در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۲:۴۵    
به گزارش ایرنا پیمان آرامون روز دوشنبه در نخستین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی روستایی آذربایجان غربی افزود: محرومیت زدایی و توسعه عدالت اجتماعی در جامعه از اولویت های معاونت عمرانی استانداری آذربایجان غربی است. ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۲:۱۸    
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق اصول پیشروی قانون اساسی در حوزه های مختلف اجرا، قضاوت و در اداره دستگاه های ذیربط موجب پیشرفت و عدالت اجتماعی خواهد شد و عدم رعایت اصول قانون اساسی ضربات سنگینی بر پیکره جامعه وارد خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۹    
سرپرست تامین اجتماعی شعبه ابوموسی، بیمه زنان خانه دار را گامی مهم در تحقق عدالت اجتماعی دانست و گفت: بیمه اختصاصی زنان خانه دارضمن اختیاری بودن، کمک بزرگی برای آنان و خانواده هایشان خواهد بود.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۹    
به گزاش ایرنا، آیت الله محمد یزدی روز دوشنبه در همایش دوره تکمیلی حقوق دانان تراز انقلاب اسلامی در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم، افزود: قاضی باید در مسیر قضاوت، تنها خداوند و تحقق عدالت را در نظر بگیرد، چراکه تلاش آنان عدالت اجتماعی را در جامعه رقم می زند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۲    
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عدالت را تحقق حق دانست و گفت: عدالت اجتماعی با تلاش حقوقدانان و قضات برای کشف حقیقت محقق خواهد شد، باید قاضی حکم خود را به دور از هر گونه منافع شخصی و گروهی و تنها براساس عدالت صادر کند.
پلیس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۷:۳۷    
گروه استان ها - کردستان - فرمانده انتظامی استان صداقت ، عدالت اجتماعی ، ارتقاء اعتماد عمومی ووجدان کاری از اولویت های برنامه کاری خود عنوان کرد وگفت : ازتمام ظرفیت ها در راستای تامین و ارتقاء امنیت استان بهره خواهیم گرفت .
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۶:۵۱    
جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که رژیم آل خلیفه 990 زن را به خاطر درخواستشان برای برخورداری از آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی بازداشت کرده است.
فقه اهل سنت برخلاف فقه شیعه اهمیت موضوع عقد بیمه را درک نکرد و آن را به نوعی ربوی دانست و تلاش کرد از عقد تکافل استفاده کند که واژه ای اصیل در اقتصاد اسلامی است و آیت الله صدر آن را یکی از پایه های اصیل عدالت اجتماعی می داند.
رسا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۴    
پزشکیان گفت: بیش از تأثیر تحریم های اقتصادی دشمن، کشور از بی تدبیری در مدیریت منابع انسانی و ظرفیت های داخلی کشور ضربه می بیند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۴:۵۲    
تهران-ایرنا- جمعیت اسلامی الوفاق (بزرگترین تشکل مخالفان بحرینی) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هم اکنون 994 فعال زن بحرینی که خواستار دمکراسی، عدالت اجتماعی و آزادی در این کشور هستند در زندان های رژیم آل خلیفه به سر می برند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۰۷:۰۱    
به طور کلی، بیمه به دو صورت بیمه های اجتماعی و بیمه های بازرگانی ارائه می شود؛ بیمه های اجتماعی که به بیمه های ناشی از قانون نیز معروف هستند، با هدف برقراری عدالت اجتماعی و به منظور پیشگیری از فقر ناشی از عوامل غیر اختیاری مانند بیکاری، پیری ...
العالم   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۲۳:۱۸    
همزمان با فرارسیدن روز زن در بحرین (یکم دسامبر) جمعیت الوفاق بحرین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هم اکنون 994 فعال زن بحرینی که خواستار برقراری دموکراسی و عدالت اجتماعی و آزادی در این کشور هستند در زندان های آل خلیفه به سر می برند.
رسا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۲    
وزیر اوقاف مصر با بیان لزوم درک صحیح آموزه های اسلام، تحقق عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی را در گرو نهادینه سازی فرهنگ خیرخواهی همگانی دانست.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۳    
محمد سرابی | خبرنگار پیروز حناچی وقتی در مقام شهردار از پایتخت اسم برد، آن را به شکل املای قدیمی آن طهران نوشت و نخستین مراسم مناسبتی را با بازدید از خانه مدرس در بافت قدیمی شهر شروع کرد؛ نویدی برای دیدگاه نوین شهرداری که عدالت اجتماعی را با فاصله از نگاه ساخت و ساز محور دنبال می کند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۷    
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای برنامه نظام ارجاع در تمامی سطوح می توان شاهد تحقق اهداف عدالت اجتماعی در سلامت به شکل عادلانه به مردم بود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۱:۵۶    
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به معیار های معروف و منکر بیان کرد: اگر مدیران و مسؤولان جامعه در سیاستگزاری ها و برنامه ریزی ها به گونه ای عمل کنند که نتیجه آن تحقق عدالت اجتماعی در جامعه باشد ...