چهارشنبه ۰۴ مهرساعت ۱۴:۲۱Sep 2018 26

جدیدترین خبرهای «انتخابات پارلمانی»

باشگاه خبرنگاران   ۴۱ دقیقه پیش    
مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز در یک نشست خبری هزینه مبارزات انتخاباتی و طرزالعمل رقابت نامزدها در این کشور را اعلام کردند.
کرد پرس   ۳ ساعت پیش    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- کمیسیون عالی و مستقل انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان به منظور جلوگیری از بروز تقلب در انتخابات پارلمانی، اقدام به ثبت تصاویر و مدارک رأی دهندگان و نتایج رأی گیری می کند.
کرد پرس   ۵ ساعت پیش    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان(یکیتی) حزب دمکرات کردستان(پارتی) را به دادن وعده های جدایی اقلیم کردستان از عراق در تبلیغات انتخابات پارلمانی پیش رو در اقلیم متهم کرد.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۷    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- استاندار سلیمانیه اعلام کرد که در زمان رأی گیری انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان، ممنوعیت تردد میان استان های اقلیم کردستان و همچنین میان اقلیم و استان های دیگر عراق برقرار خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۳    
کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که در نتیجه ادامه غربالگری ها بیش از 88 هزار نفر از فهرست رای دهندگان انتخابات پارلمانی در 10 ولایت افغانستان حذف شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۰۷:۴۰    
کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که تعداد مراکز رای دهی انتخابات پارلمانی کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۱۶:۱۱    
رهبر حزب کارگر انگلیس به عنوان اصلی ترین منتقد دولت این کشور، از خواست حزب متبوعش برای برگزاری انتخابات پارلمانی به جای برگزاری همه پرسی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۷    
رئیس پارلمان افغانستان اعلام کرد که کمیسیون شکایات انتخاباتی باید درباره حذف 35 نفر از نامزدان انتخابات پارلمانی به نمایندگان مردم توضیح دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۷:۴۷    
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات ضمن تشریح علت کاهش تعداد مراکز رأی گیری در انتخابات پارلمانی این کشور، زمان آغاز و پایان تبلیغات انتخاباتی نامزدها را نیز رسانه ای کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۰    
نماینده تخار در مجلس افغانستان و نامزد حذف شده از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی پیش رو هشدار داد که اگر قضیه حذف شدن او پیگیری نشود هفته آینده خود را با بنزین در تالار مجلس آتش خواهد زد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۵    
سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت: انتخابات پارلمانی پیش رو با سیستم بایومتریک برگزار خواهد شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۰۲:۳۴    
با اعلام نتایج انتخابات پارلمانی در عراق و مشخص شدن پیروزی احزاب شیعی، تلاش های خارجی برای تأثیرگذاری بر روند سیاسی در عراق رو به افزایش گذاشته است.
هارپی نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۶    
رکنا: کارشناس امور نظامی و کاندیدای انتخابات پارلمانی در خانه اش در کابل به قتل رسید. به گزارش رکنا، حشمت الله استانکزی؛ سخنگوی پلیس کابل دراین باره گفت: این حادثه، در ناحیه دوم شهر کابل در منطقه کارته پروان رخ داده است. ...
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۹    
سرویس عراق و اقلیم کردستان-روزنامه الحیات لندن از تلاش های حزب دمکرات کردستان(پارتی) برای تعویق روند انتخاب رئیس جمهور جدید عراق به پس از انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۲    
دهلی نو-ایرنا- یک حزب عمده طرفدار حزب حاکم بی جی پی در ایالت اوتار پرادش به یک افراطی هندو که یک جوان مسلمان را زیر لگد کشته و سپس جسدش را به آتش کشیده بود پیشنهاد شرکت در انتخابات پارلمانی هند را داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۶:۰۲    
کارشناس مسائل منطقه گفت: در حال حاضر شرایط بحرانی عراق در حال سپری شدن است و این کشور به سمت ثبات در حرکت است. نوذر شفیعی کارشناس مسائل منطقه در گفت وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۱    
در ادامه استعفای وزرای فرانسوی، وزیر کشور هم اعلام کرد که پس از انتخابات پارلمانی اروپا دیگر در این سمت فعالیت نخواهد داشت.
پانا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۰    
انتخاب عادل عبدالمهدی که یکی از چهره های شناخته شده جریان های شیعی در عراق است به عنوان نخست وزیر، شرایط خاصی را در این کشور حاکم خواهد کرد. از سویی انتخاب محمد الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان عراق و انتخاب عبدالمهدی که زمینه های مورد قبول همه جریان های سیاسی عراق و حتی مرجعیت اعلا هستند ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۴    
نماینده سازمان ملل متحد در امور افغانستان به شورای امنیت گفت که مسیر پیش رو برای صلح در این کشور بسیار دشوار است و نیاز به انعطاف پذیری و پایداری بیشتری دارد.
العالم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۳:۱۴    
پس از انتخابات پارلمانی عراق در سال 2018؛ عراقی ها منتظرند که چه کسی نخست وزیر، بالاترین مقام اجرایی در عراق خواهد شد.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۱:۴۳    
سرویس جهان- موسسه تحلیل مسائل امنیتی جینز هشدار داد ممکن است در جریان انتخابات پارلمانی اقلیم کردستان تظاهرات و حتی اقدامات تروریستی صورت بگیرد. این انتخابات ممکن است به بهبود حکمرانی در اقلیم کردستان کمکی نکند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۰    
خبرگزاری ها و رسانه های خبری از توافق بر سر عادل عبدالمهدی به عنوان نخست وزیر عراق خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۳    
حزب حاکم موریتانی به نام "حزب اتحاد برای جمهوری" بر اساس نتایج رسمی اعلام شده از انتخابات اخیر این کشور در انتخابات شورای شهر در نوآکشوت حائز یک پیروزی شکننده شده است اما در انتخابات پارلمانی قاطعانه پیروز شود.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۰    
سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از رهبران جنبش نسل نو تعیین ناظران بین المللی را برای نظارت بر انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان را خواستار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۷    
دیدار روسای جمهور ترکیه و روسیه به منظور حل و فصل بحران ادلب، تکاپوی جدید مجلس شورای اسلامی در صحنه دیپلماتیک و استقرار نیروهای عراقی در مرز مشترک با ترکیه از جمله مهم ترین محورهای خبری برخی روزنامه های عربی در شماره امروز است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۲:۱۷    
عراق از چهار ماه قبل و بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی در بحران سیاسی فرو رفت که هرچند در تاریخ سیاسی جدید این کشور بعد از سقوط رژیم بعث بی سابقه نیست، اما دو شاخصه قابل توجه به آن دامن می زد.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۸:۵۱    
سوئد از پیروزی حزب حاکم سوسیال دموکرات در انتخابات پارلمانی اخیر در این کشور خبر داد. به گزارش پرس شیعه به نقل از اِی بی سی نیوز، مقامات سوئد امروز یکشنبه به طور رسمی اعلام کردند که حزب حاکم سوسیال دموکرات این کشور در جریان انتخابات سراسری 18 شهریور (9 سپتامبر) به پیروزی دست یافته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۴:۲۶    
رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان ضمن هشدار نسبت به ادامه مسدود شدن دفاتر این کمیسیون توسط حامیان احزاب سیاسی، اظهارداشت که احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات وجود دارد و کمیسیون نیز برای مذاکره با احزاب درباره روند برگزاری انتخابات پارلمانی آماده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۱:۳۷    
سخنگوی جنبش مخالف حق بحرین تأکید کرد که جریان های مخالف بحرینی به صورت یکپارچه انتخابات پارلمانی بحرین را قابل قبول نمی دانند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۲۳:۳۲    
اقتصاد ایران: منابع محلی از حضور کم رنگ مردم موریتانی در دور دوم انتخابات پارلمانی خبر دادند.