شنبه ۲۱ تیرساعت ۱۵:۴۴Jul 2020 11

جدیدترین‌های «دانشگاه صنعتی امیرکبیر»

 
محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تحقیقاتی نشان دادند که بازیابی خواص مکانیکی سلول ها می تواند با اثر پیری در عروق مقابله کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۲۵    
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از هزینه 200 میلیون تومانی این معاونت در دوره کرونا خبر داد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۴:۳۵   + ۳۹ سایت دیگر  
ایسنا: وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشجویان حتی به شوخی همدرگیر تقلب نشوند و تقلب امتحانی را بیان نکنند، گفت: تقلب در امتحانات پایان ترم جزئی از تقلب علمی محسوب می شود و با متخلفان برخورد خواهیم کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه برای نخستین بار در ایران یک ماهواره سنجشی با قدرت تصویربرداری بالا ساخته می شود، گفت: طراحی مفهومی ماهواره پیام 2 پایان سال جاری به اتمام می رسد و مشخصات دقیق آن پیاده سازی خواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۰۷    
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی پلیس سلامت در دانشگاه امیرکبیر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ازتشکیل صندوق نیکوکاری با اعتبار 100 میلیون تومان در این دانشگاه خبر داد و گفت: اقدامات این دانشگاه در ایام کرونا در سه بخش عمرانی، ستادی، دانشجویی و فرهنگی انجام شده که در حوزه فرهنگی مجتمع ورزشی دانشگاه 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: نزدیک به 300 پرونده فردی و 1000 پرونده جمعی در زمینه مشکلات و مسائل دانشجویان در کمیسیون موارد خاص پیگیری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۰:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
محققان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانستند تا با استفاده از جاذبی نوین و سازگار با محیط زیست، رنگزا های مورد مصرف در صنعت را از آب تصفیه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۶:۰۱    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره نحوه ارائه آموزش به دانشجویان ایرانی و خارجی در ترم آینده توضیحاتی را ارائه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۸:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با افزودن نانو کربن فعال به الکترود های حاوی پوشش اکسید های کاتالیستی، جایگزین مناسبی برای آند های اکسیدی مورد استفاده در تولید کلر ارائه کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
آیین اختتامیه پویش دانشجویی "در خانه بمانیم" با حضور وزیر علوم برگزار و از مرکز مشاوره دانشجویی و کانون همیاران سلامت روان دانشگاه صنعتی امیرکبیر قدردانی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
پس از برگزاری انتخابات پنجاه هشتمین دوره شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر روح الله عقیقی به عنوان دبیر این تشکل دانشجویی انتخاب شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۲    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ترم تابستان در دانشگاه امیرکبیر برگزار نمی شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۴:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
دکتر مهدی کشمیری روز چهارشنبه در بازدید سززده از پژوهشگاه مواد وانرژی ایران مستقر در مشکین دشت فردیس استان البرز بیان داشت: در این میان پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دانشگاه و پارک علم و فناوری شریف، پارک علم و فناوری استان گلستان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جمله [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۲۰:۳۱    
محققان یک شرکت مستقر در مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند سامانه های هوشمند ابری را برای تشخیص ابتدایی بیماری و بررسی تداخلات دارویی طراحی کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان یک شرکت مستقر در مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند اپلیکیشن هایی مبنی بر طراحی تداخلات دارویی،تشخیص اولیه بیماری بر اساس الگوریتم های هوشمند و داده های بالینی، تشخیص بیماری های مغز و اعصاب از طریق پردازش های دادگان پاراکلینیکی و کلینیکی را طراحی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از انعقاد قرارداد فاز نخست ساخت ماهواره پیام 2 خبر داد و گفت: طراحی مفهومی این ماهواره های تک آغاز شده و ظرف یک سال به اتمام می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۰:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در صدد برآمدند با فناوری نانو، دارورسانی هدفمند وهوشمند را با یک داروی طبیعی از زرشک در راستای درمان سرطان اجرایی کنند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۳۳    
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان از ساعت 13 امروز 8 تیرماه به مدت یک روز برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۹:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر زیست حسگر هایی کاربردی در حوزه سلامت و صنعت پزشکی (پیشگیری و تشخیص) ساختند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
فعالیت های هفته مبارزه با مواد مخدر توسط مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت آنلاین در این دانشگاه برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۴۶    
در سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر فعالان فرهنگی دختر دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور آقایان دکتر سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه و دکتر سیاوش خرسندی معاون فرهنگی و دانشجویی مورد تقدیر قرار گرفتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۸:۴۷    
انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر کلاس های رایگان جمع بندی و رفع اشکال ویژه امتحانات پایان ترم را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۹:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
محققان دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری دانشگاه گرانادا- اسپانیا موفق شدند منسوج سلولزی را برای تولید زخم پوش با خاصیت ضدمیکروبی و ضد سرطانی اصلاح کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۸:۰۴    
تهران- ایرنا- رییس دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر معتقد است: برای پیشرفت به تلاش نیاز داریم و هرچه تحریم ها افزایش یابد، با اینکه به ظاهر به نفع کشور نیست اما باعث افزایش تلاش، زحمت و استفاده از پتانسیل های جوان کشور می شود؛ به عبارتی این دو مولفه ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تحریم های اقتصادی و در ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان سبب رشد تولیدات و محصولات شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور در برج علم و فناوری دانشگاه شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مهلت ثبت نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی امیرکبیر از فردا یکم تیرماه آغاز شده و تا 31 تیرماه 99 ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
40 دانشجوی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر به همراه 2 استاد این دانشکده برای درس کارآفرینی و نوآوری با حضور در روستا های خواف اقدام به کشت و فرآوری زیره کرده اند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: محمد حسین کریمیان، معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر با اشاره به برگزاری غیرحضوری امتحانات پایان ترم دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امتحانات دانشجویان این دانشگاه از 14 تیرماه آغاز و تا 26 تیرماه ادامه دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۶:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نشست مدیران ارشد وزارت علوم با معاون اول رئیس جمهور از وجود زیرساخت های قوی کشور در برابر حوادثی مانند کرونا و کسب رتبه 17 جهانی دانشگاه در ارجاعات بین المللی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۰۷:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امتحانات پایان ترم این دانشگاه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۲۰:۲۰    
برج فناور دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز میزبان نمایشگاهی از 30 دستاورد دانش بنیان در راستای مقابله کرونا بود.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش سپید آنلاین ، علیرضا زالی در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیر کبیر در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: تحقیقات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای مقابله با ویروس کووید 19 غرور آمیز و موجب افتخار است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۲    
دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران صبح امروز از نمایشگاه 30 طرح و دستاورد برای پیشگیری و تشخیص کرونا در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۲    
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: بسیاری از محصولاتی که برای مقابله با کرونا تولید کرده ایم، تجاری سازی و وارد بازار شده و سه شرکت دانشگاه امیرکبیر برای صادرات در حوزه خلیج فارس و منطقه وارد میدان شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۴۵    
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: محصولات سه شرکت دانش بنیان این دانشگاه در حوزه شیوع ویروس کرونا وارد عرصه صادرات به کشور های منطقه و حاشیه خلیج فارس شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه دلیل پیشرفت کشور در مبارزه به کرونا، رشد شرکت های دانش بنیان بود، گفت: ساخت کیت های تشخیصی، موادضدعفونی کننده و دستگاه های تنفسی از جمله دستاوردهای این مراکز در مواجهه با کرونا بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۱۵    
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: هر دانشجویی که از دانشگاه خارج می شود باید یک مهارت داشته باشد و توجه به مهارت افزایی باید در دانشکده ها شکل گیرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۳:۵۸    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی این دانشگاه پرداخت.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۳:۵۸    
علیرضا زالی، فرمانده مبارزه با کرونای استان تهران از نمایشگاه 30 طرح و دستاورد برای پیشگیری و تشخیص کرونا در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: قراردادهای صنعتی در سال گذشته افزایش دوبرابری داشته و تعداد شرکت های دانش بنیان به 227 رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۲:۴۰    
30 طرح فناورانه برای پیشگیری و تشخیص بیماری کرونا در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه شد.
رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۲۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از دانشگاه امیرکبیر، محمد کریمی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: کیسه های هوای خودرو از جمله تجهیزات ایمنی هستند که همراه کمربند یمنی از تلفات و صدمات وارده به سرنشینان خودرو در هنگام تصادفات به میزان زیادی می کاهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۰۹:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر توانستند پارچه کیسه هوا خودرو را داخلی سازی کنند و نیاز این شرکت ها را مرتفع سازند.
دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC گفت: در آخرین نتایج رتبه بندی سال 2021 کیو اس 5 دانشگاه کشور حضور دارند. دانشگاه صنعتی شریف با رتبه 409 ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه 477 ، دانشگاه تهران با رتبه600-591 ، دانشگاه علم و صنعت ایران با رتبه 650-601 و دانشگاه شیراز با رتبه 1000-801 می باشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: این دانشگاه برای نیم سال تحصیلی جاری در ترم تابستان کلاس آموزشی در سه مقطع تحصیلی برگزار نخواهد کرد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۴:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستیابی به مقیاس 5.3 پتافلاپس و قرار گرفتن در میان 100 ابررایانه قوی دنیا را از جمله اهداف بلندمدت ساخت سوپرکامپیوتر سیمرغ عنوان کرد. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
نتایج رتبه بندی سال 2021 کیو اس که به تازگی منتشر شده نشان از حضور 5 دانشگاه صنعتی شریف با رتبه 409 ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه 477 ، دانشگاه تهران با رتبه 650-601، دانشگاه علم و صنعت ایران با رتبه 650-601 و دانشگاه شیراز با رتبه 1000-801 دارد. ...