پنجشنبه ۲۱ آذرساعت ۱۵:۲۷Dec 2019 12

جدیدترین‌های «فضایی»

خبرگزاری مهر   ۲۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
یزد استاندار یزد از وجود زیرساخت های خوب در یزد برای ورود به دانش فضایی شد و گفت: این موضوع باید با همکاری بخش خصوصی و دولت در اولویت قرار گیرد.
اسپاش   ۳ ساعت پیش    
مطابق اعلام جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا، کار ساخت حامل فضایی غول پیکر این سازمان با نام اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System به اختصار SLS) که قرار است در پروژه بازگشت به ماه موسوم به آرتمیس (Artemis) فضانوردان آمریکایی را به تنها قمر زمین ببرد، به پایان رسیده است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- رئیس سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران مهمترین دغدغه این نهاد را اقتدار در حوزه اقتصاد فضا با هدف رفاه جامعه عنوان کرد و گفت: تصمیم داریم بخش خصوصی را در برنامه های فضایی دخیل کنیم.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه همه جانبه و حل بسیاری از مسائل در گرو ورود به عرصه دانش فضایی و بهره گیری هرچه بهتر از آن با همکاری تمام بخش ها و دستگاه ها در چارچوب تحقق اهداف نظام، انقلاب ، خدمت به کشور و مردم قرار دارد.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
هوش مصنوعی پای خود را در کفش آهنگسازان کرده و قرار است سمفونی ناتمام بتهوون را تکمیل کند. از سوی دیگر، همزمان با اعلام برنامه ناسا برای ارائه گزارش سفرهای کاوشگر خود به نزدیک ترین فاصله ممکن تا خورشید، آژانس فضایی اروپا هم اعلام کرده قصد دارد زباله های فضایی اطراف زمین را پاکسازی کند ...
حوزه   ۷ ساعت پیش    
حوزه/ حوزه علمیه خراسان امسال برای یازدهمین بار در بیستمین نمایشگاه پژوهش و فناوری استان خراسان رضوی با بیش از 50 غرفه در فضایی حدود 1000 مترمربع، با ارائه تولیدات نوآورانه محققان و پژوهشگران حوزوی، حضور دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
طبق اعلام اداره ملی فضایی چین، این کشور با داشتن یک سری از ماهواره های سنجش از راه دور با وضوح بالا که در طی 9 سال گذشته به مدار فرستاده شده، توانایی خود در مشاهده زمین از فضا را به مراتب بهبود بخشیده است.
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
درک نحوه زندگی در فضا برای بسیاری افراد جالب است؛ در این بسته خبری قصد داریم جذابترین اتفاقات فضایی را ارائه دهیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۰    
این روز ها از صدقه سری سوءمدیریت مدیران ورزش و فوتبال و برخی اظهارات نسنجیده و اقدامات شتاب زده و احساسی از سوی آنها، فضایی در فوتبال شکل گرفته که فقط باعث تأسف است و البته کمک می کند تا اذهان عمومی از اتفاقات و واقعیات پشت پرده مدیریت این آقایان بر ورزش و فوتبال منحرف شود. ...
زومیت   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در بحبوحه ی جنگ سرد، یکی از معلمان مدرسه در زامبیا با راه اندازی برنامه ی فضایی این کشور درصدد رقابت با آمریکا و شوروی بود؛ اما این برنامه هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
درک نحوه زندگی در فضا برای بسیاری افراد جالب است؛ در این بسته خبری قصد داریم جذابترین اتفاقات فضایی را ارائه دهیم.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۲:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان در این آیین گفت: در این نمایشگاه 61 واحد از تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف،دستبافته های سنتی،تابلو فرش،گلیم و جاجیم شهرهای همدان، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، یزد، اصفهان، آذربایجان غربی، نائین، فارس، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان فضایی کشور امروز در سفر به استان یزد در نشستی با شهردار و اعضای شورای شهر، طرح ایجاد پارک گردشگری فضا پایه را بررسی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران– ایرنا-معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر ضرورت تدوین طرح جامع توسعه فضایی کشور و تعیین نقش دانشگاه ها در آن تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: توسعه همه جانبه فناوری های فضایی در کشور در علوم مختلف به خصوص در اقتصاد و شرکت های دانش بنیان به همکاری مراکز آموزش عالی نیاز دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۴    
یزد -ایرنا- شورای راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد،چهارشنبه شب در محل استانداری تشکیل و با حضور معاون وزیر ارتباطات و همچنین رییس صندوق نوآوری کشور تفاهم نامه حمایت از شرکت های خصوصی فعال در فعالیت فضایی برای اولین بار در کشور به امضا رسید.عکس:مسعود میرجلیلی
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر ارتباطات گفت: امروزه صنعت هوا فضا تبدیل به صنعتی اقتصادی شده و مهمترین اولویت سازمان قضایی، توسعه زیرساخت های فضایی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۳۰    
معاون وزیر ارتباطات گفت: امروزه صنعت هوا فضا تبدیل به صنعتی اقتصادی شده و مهمترین اولویت سازمان قضایی، توسعه زیرساخت های فضایی است.
اسپاش   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۰۰    
کپسول بدون سرنشین دراگون (Dragon) شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) که حامل محموله هایی برای ایستگاه فضایی بین المللی بود، روز 8دسامبر (17آذر) به ایستگاه مذکور متصل گردید. تصاویر نزدیک شدن دراگون و سپس اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی را می توانید مشاهده نمایید.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
روسیه یک ماهواره ویژه سامانه جهت یاب گلوناس را به فضا پرتاب کرد. به گزارش ایرنا؛ شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز چهارشنبه در مورد پرتاب ماهواره جهت یاب اعلام کرد: این ماهواره به نام گلوناس-ام با یک موشک ماهواره بر از نوع سایوز-2.1ب از پایگاه فضایی پلستسک در شمال غرب روسیه به فضا پرتاب شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی ایران گفت: نخستین پارک گردشگری فضایی در بافت تاریخی یزد راه اندازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر ارتباطات گفت: امروزه صنعت هوا فضا تبدیل به صنعتی اقتصادی شده و مهمترین اولویت سازمان قضایی، توسعه زیرساخت های فضایی است.
اسپاش   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۹:۰۰    
یک ماهواره بر سایوز-2 (Soyuz-2) متعلق به روسیه به همراه یک ماهواره از منظومه ماهواره ای جهت یابی گلوناس (Glonass) روز سه شنبه 11دسامبر (19آذر) ساعت 11:30 به وقت محلی (12:00 به وقت ایران) از پایگاه فضایی پلستسک (Plesetsk) به فضا پرتاب شد.
خودرو تک   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۷:۴۶    
خودروی مدل Type 64، به عنوان اولین خودروی پورشه شناخته می شود و قرار است این هفته به حراج گذاشته شود. ارزش این مدل، بیش از 20 میلیون دلار تخمین زده شده است. به گزارش خودروتک به نقل از آی تی ایران ، البته شرکت سازنده ادعا می کند که این خودرو اصلا مدل پورشه نیست. ...
روزنامه باختر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۴۸   + ۲۷ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارها باوجود تحریم و فشار اقتصادی پیش می رود، گفت: یک سیستم غوغایی در کشور وجود دارد که حرف های یاس آلودی می زند و در چنین فضایی سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبتی برای ورود و کار پیدا نمی کنند. ...
اسپاش   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
یک دانشمند شرایط مریخ را در یک اتاق شبیه سازی کرده است تا دریابد آیا این سیاره می تواند از زندگی پشتیبانی نماید یا خیر. دکتر ژان پیر پائول د ورا (Jean-Pierre Paul De Vera) از مرکز تحقیقات فضایی آلمان (German Spatial Research Centre) با شبیه سازی دقیق شرایط سیاره سرخ در یک اتاق موسوم به تالار مریخی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان فضایی ایران از تشکیل تیم های ایده محور در حوزه فناوری فضایی با هدف توانمندسازی نیروهای خلاق دانشگاهی، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه یک روزه کاربرد سنجش از دور در مدیریت بحران با محوریت فرونشست، زلزله، سیل، آتش سوزی و خشکسالی توسط سازمان فضایی ایران برگزار شد.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۲۲    
سلام نو – سرویس سیاسی: بعد از حوادث تلخ آبان ماه 1398 و از دست رفتن جان تعدادی زیادی از مردم فضای ناخوشایندی برجامعه حاکم شده، فضایی که سایه آن بر سر بهارستان هم افتاد و باعث شد تا چهره هایی مثل پروانه سلحشوری و محمد قسیم عثمانی قید نمایندگی را بزنند و در انتخابات دور آینده مجلس شرکت نکنند. ...
اقتصاد آنلاین / خبرهای فوری   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، این لایحه 738میلیارددلاری سیاست وزارت دفاع ایالات متحده را تعیین خواهد کرد و از دیگر موارد شاخص آن می توان به تخصیص بودجه ای برای تشکیل نیروی فضایی مورد علاقه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده اشاره کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا- معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی با اشاره به پیشرفت های علمی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون گفت: کشورمان در دهه اخیر در عرصه دانش های جدید و نوین، گام های اساسی برداشته است ...
اندرویدکده   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۱    
آپدیت شد 1.6.4 در نقش مارشال فضایی به نبرد با دشمنان و خلافکاران پرداخته و در مبارزه ای تاکتیکی و از روش های مختلف آنها را نابود کنید. بازی دارای گیم پلی بسیار زیبا و گرافیک با جزییات فراوان میباشد. 7356
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۳۶    
موشک "سایوز 2. 1 ب" به همراه ماهواره مکان یاب "گلوناس ام" از پایگاه فضایی پلستسک به مدار زمین پرتاب شد.
اسپاش   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۲۹    
سازمان ملی فضایی چین (CNSA) به تازگی تعدادی از تصاویری را که توسط ماهواره گائوفن-7 (Gaofen-7) تهیه شده اند، منتشر کرد. به گفته سازمان ملی فضایی چین این اولین ماهواره سنجش از دور تجاری جهان است که با وجود داشتن سنجشگر نوری قادر به عکس برداری با قدرت تفکیک کمتر از 1 متر می باشد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۱۱    
برنامۀ ملی شهاب در سه حوزۀ استعداد کلامی، استعداد فضایی و استعداد هنری در فارس اجرا شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۰۳    
یزد-ایرنا- حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران در صحن علنی روز چهارشنبه شورای اسلامی شهر یزد. عکس:مسعود میرجلیلی
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
موشک 65 متری آژانس فضایی آمریکا (ناسا) در سال 2020 آزمایش می شود.
ایتنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۱    
ایتنا - شرکت های ماهواره ای مایلند داده های بیشتری روانه دستگاه های شما کنند؛ آن هم سریع تر از هر زمان دیگر. یکی از موارد جالب توجه، اینترنت ماهواره ای است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیر اجرایی مرکز رشد زیست فناوری پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران گفت: دانشمندان ایرانی که برای کسب علم به خارج از کشور رفته اند، فضایی برای آن ها در پژوهشکده مهیا شده است تا تولیدات علمی که در خارج از کشور کسب کردند در ایران به محصول تبدیل کنند.
اسپاش   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) قصد دارد به منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از 60 ماهواره ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره ای اضافه می کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۸    
سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی گفت: بازی در فضایی مانند سالن گرگان را دوست داریم چون تماشاگران هیجان زیادی به مسابقه می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بسیج هنرمندان کشور گفت: شعر انقلاب با فضایی که طبقه روشنفکرزده برای خود ترسیم کرده و درد دین و جامعه ندارد، مبارزه می کند چرا که جهل ستیزی و دعوت به بیداری از ویژگی های شعر انقلاب است.
مرور نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
نگارش سریال بیگانه به تازگی توسط سیدجلال الدین دری به پایان رسیده و این سریال فضایی ملودرام و اجتماعی دارد.
گذار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
موشک SLS یا سامانه پرتاب فضایی یکی ازمهم ترین پروژه های در دست ساخت ناسا است. موشک قدرتمند و غول پیکری که قرار است در برنامه آرتمیس مورد استفاده قرار بگیرد و یکی از مهم ترین بخش های پروژه بازگشت انسان به ماه است ...
موج   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۳    
نگارش سریال بیگانه به تازگی توسط سیدجلال الدین دری به پایان رسیده و این سریال فضایی ملودرام و اجتماعی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۸:۳۶    
ناسا با موفقیت قدرتمندترین پرتابگر راکت خود را مورد آزمایش قرار داده که قرار است در آینده برای ماموریت های طولانی فضایی مورد استفاده قرار گیرد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۸:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
برترین ها: ظاهرا شب گذشته بهروز وثوقی در پیج اینستاگرامی اش خبر از فوت آلن دلون می دهد، خبری که البته معلوم نیست بر چه اساسی منتشر شده و چند ساعت بعد وثوقی خبر را بر می دارد. رفتار بهروزخان هواداران پرشمارش را وارد فضایی از طعنه و شوخی کرده.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سازمان فضایی اروپا قصد دارد طی ماموریتی که در 2025 میلادی انجام می شود کاوشگری با 4 بازوی رباتیک را به مدار زمین بفرستد تا زباله 100 کیلویی را از مدار زمین پاکسازی کند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
قرار است فضاپیمای سوئیسی برای جمع آوری زباله های فضایی از جانب آژانس فضایی اروپا به فضا ارسال شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۰:۱۷    
دنیای اقتصاد : رئیس مجلس با بیان اینکه کارها باوجود تحریم و فشار اقتصادی پیش می رود، گفت: یک سیستم غوغایی در کشور وجود دارد که حرف های یاس آلودی می زند و در چنین فضایی سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبتی برای ورود و کار پیدا نمی کنند.