چهارشنبه ۰۴ اردیبهشتساعت ۱۱:۱۷Apr 2019 24

جدیدترین‌های «آب سد»

جماران   ۱۳ دقیقه پیش    
استاندار فارس دستور رهاسازی 120 میلیون متر مکعب از آب سد درودزن به منظور آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست را صادر کرد. به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت اله رحیمی با تاکید بر اهمیت تحقق شعار رونق تولید در سال جاری و خواسته کشاورزان منطقه ...
ایلنا   ۲۱ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
استاندار فارس دستور رهاسازی 120 میلیون متر مکعب از آب سد درودزن به منظور آبیاری اراضی کشاورزی پایین دست را صادر کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
وحید خرمی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: هرساله برای اینکه بتوانیم سیلاب ها را در فصل بهار مدیریت کنیم، برای رهاسازی آب سد برنامه ریزی می کنیم که امسال با توجه به سیلاب های اخیر در کشور 20درصد از ظرفیت سد را برای مدیریت سیلاب بهار نگه داشته ایم. ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد لار از افزایش تراز آب دریاچه این سد و تغییر وضعیت انتقال آب از حالت پمپاژ به ثقلی خبر داد.
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۷:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سد شهید رجایی که از آن با عنوان سد سلیمان تنگه نیز یاد می شود در 45 کیلومتری جنوب غربی ساری واقع در بخش دودانگه و در نزدیکی روستای افراچال می باشد پس از گذشت شش سال و برای پنجمین بار این سد مخزنی سر ریز شد ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۷:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت: آبگیری سد سفیدرود به حد نرمال خود رسیده و با حجم یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب آبگیری شده است. به گزارش ایلنا از رشت ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شادمهر کاظم زاده نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی در جلسه علنی خطاب به اردکانیان به وزیر نیرو گفت: مزارع گندم و کلزا درموسیان، دشت عباس و دهلران امسال فقط یک بار از دست دویرج استفاده کرده اند ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس پایداری سدهای کرخه و دز که در شمال خوزستان واقع شده است باید آب از سدها رها شود. آب سد دز از طریق رودخانه ی کارون به سمت دریا می رود. و آب سد کرخه وارد هورالعظیم می شود.
با مردم   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
هومن روایی با اشاره به تاکیدات استاندار گیلان و معاون عمرانی استاندار گیلان مبنی بر حفاظت چاه فلمن سنگر اظهار کرد: این چاه در بستر رودخانه سفید رود واقع شده و افزایش بارندگی های اخیر موجب افزایش دبی آب سد سفیدرود شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۴:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، بنا به اظهار مسوولان این واحدهای نیروگاهی ،با سرریز شدن آب سد شهید رجایی و احتمال کاهش بسته شدن دریچه در طول سال، میزان فعالیت این نیروگاهها نیز در سال جاری به نسبت سنوات گذشته 50 درصد بیشتر می شود. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۶۱ سایت دیگر  
بارش های مناسب سال آبی جاری باعث شده تا میزان ذخیره آب سد های کشور با رشد 63 درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از 39 میلیارد مترمکعب رسیده و 78 درصد از ظرفیت مخازن سد های کشور نیز پر شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانداری دشت آزادگان گفت: با کاهش خروجی آب سد کرخه ، سیلاب در روستاهای غرب دشت آزادگان که دچار آبگرفتگی شده اند تا حدودی فروکش کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران گفت که آب سد شهید رجایی به عنوان بزرگ ترین سد این خطه شمال کشور پس از 6 سال سرانجام سرزیر شده است .
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۱:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه آبگیری سد سفیدرود به حد نرمال رسیده یعنی به میزان حجم یک میلیارد و 50میلیون متر مکعب آب، آبگیری شده است ، گفت: با سرریز شدن آن تا ارتفاع 4متر هم می توان آبگیری کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۱:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
خرم آباد- مسئول باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی لرستان گفت: با بالا آمدن آب سد سیمره، در حال حاضر 20 محوطه تاریخی لرستان در حاشیه رودخانه سیمره زیر آب رفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
28 مترمکعب بر ثانیه آب از سد ماملو برای حوضچه های تغذیه مصنوعی و کشاورزی هدایت می شود، از روز گذشته نزدیک به 80 درصد از ظرفیت سد ماملو پر و باز شدن دریچه های سد آب سد ماملو باعث زنده شدن رودخانه های دشت ورامین پس از 17 سال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس گروه نظارت بر شبکه های آبیاری شرکت آب منطقه ای استان تهران گفت: 30 مترمکعب آب رها شده از سد ماملو برای حوضچه های تغذیه مصنوعی و کشاورزی استفاده خواهد شد همچنین از این آب برای پر کردن 17 حوضچه منطقه نیز استفاده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۳:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرمطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد:بارندگی های اخیر و رهاسازی آب سد های استان، تراز دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 70 سانتی متر افزایش نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ساعتی پیش شیرهای کنترل سد ماملو باز و در رودخانه باقرآباد قرچک آب جاری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۲۱:۱۵    
شهردار قرچک گفت: تمهیدات و پیش بینی های لازم در جاری شدن آب در رودخانه باقرآباد قرچک دیده شده بود و دبی آب جاری شده در رودخانه باقرآباد مناسب است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ساعتی پیش شیرهای کنترل سد ماملو باز و در رودخانه باقرآباد قرچک آب جاری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر سد ماملو خروجی آب را برای استفاده کشاورزی و تغذیه مصنوعی دانست و گفت: تاکنون شرایط سد عالی و پایدار است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۳    
مهاباد - ایرنا - مدیر منابع آب تکاب گفت: رهاسازی آب سد ساروق این شهرستان به میزان هفت متر مکعب در ثانیه به منظور کنترل سیلاب در پایین دست سد آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور منابع آب شهرستان ساوه گفت: با تکمیل شدن ظرفیت آب ذخیره شده در سد الغدیر و رهاسازی آن از دریچه های تحتانی، دشت ساوه جانی دوباره گرفته است . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۹:۳۰    
با گذشت دوسال از وعده وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار زمین های کشاورزی دشت زرنه در مدت چهارماه اما کشاورزان این منطقه همچنان چشم انتظار تکمیل این طرح هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - فرماندار عجب شیر از رهاسازی 25 میلیون مترمکعب آب سد قلعه چای این شهرستان به سمت دریاچه ارومیه تا 23 فروردین ماه امسال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۰۹:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین با اشاره به افزایش حجم خروجی آب سد طالقان به سمت دشت قزوین،گفت: روزانه شاهد انتقال 2 میلیون متر مکعب آب از این سد به اراضی و کشتزارهای استان هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۲۳:۲۲    
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر گفت: در روزهای آینده، آب سد رئیسعلی دلواری جهت شروع دوره آبیاری منطقه در شبکه آبیاری آب پخش رهاسازی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۲۱:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از رهاسازی آب سد گلستان با مقدار 20 متر مکعب ثانیه با هدف ایجاد ظرفیت خالی در مخزن سدگلستان خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۷:۴۴    
نکته نگران کننده تر اینکه آب این چشمه های عجین شده با شیرابه زباله ها بدلیل قرار گرفتن در حوزه آبریز سد ایلام به صورت مستقیم روانه دریاچه این سد می شود ،دریاچه ای که بخش اعظمی از آب شرب ساکنین شهر ایلام ورورستاهای همجوار را تامین می کند.
پاون   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری سد ماملو از افزایش رهاسازی آب این سد در راستای مدیریت و کنترل سیلاب های احتمالی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۶    
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به آبگیری سد الغدیر، با تحقق انتقال آب سد دز می توان مشکل صنایع ساوه در حوزه آب را کاملا رفع کرد . ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۴:۴۵    
مدیر عامل سد و نیروگاه دز اندیمشک از کاهش دبی خروجی و وردی و تراز سد خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۱    
پیشروی سیلاب ناشی از سیلاب استان های بالادست و نیز رهاسازی آب سد کرخه تاکنون شهرها و روستاهای زیادی را در خوزستان تخلیه کرده است و همچنان نیز به پیشروی خود ادامه می دهد. طبق گفته مسئولان کشور و استان، جاری شدن سیلاب در خوزستان تا اردیبهشت یا خرداد ادامه خواهد داشت. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۰۸:۴۱    
با توجه به بالا آمدن تراز آب سد سیمره و احتمال آب گرفتگی روستای ظهیری ،مرشدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سیروان دستور تخلیه کلیه وسایل و تجهیزات مدرسه شهید باهنر روستای ظهیری را صادر نمود . ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۶:۰۸    
مدیر عامل سد و نیروگاه سیمره از ذخیره سازی آب سد تا رسیدن به تراز 716 خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
فرشید میربلوچزهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سد زیردان در مجموع با ظرفیت 207 میلیون مترمکعب ذخیره آب با هدف آبیاری مزارع کشاورزی پایین دست و تامین آب آشامیدنی روستاهای چابهار ساخته شده است. ...
پیک هشت رود   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۱:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی با اشاره به وضع مناسب ذخیره سدها در اثر بارش های اخیر، گفت: آب سدهای قلعه چای عجب شیر، آیدوغموش میانه و سد سهند هشترود رهاسازی شد.
فرارو   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- در پی بارش های اخیر سد گلستان در خراسان رضوی سرریز شد، این سد دارای قدمتی بیش از 400 سال است، در اوایل دهه پنجاه یک مرحله مرمت این بند انجام شده و ارتفاع تاج سد پنج متر بالاتر رفته تا سد آبگیری بیشتری داشته باشد. ...
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۴    
در پی بارش های اخیر سد گلستان در خراسان رضوی سرریز شد،این سد دارای قدمتی بیش از 400 سال است،در اوایل دهه پنجاه یک مرحله مرمت این بند انجام شده و ارتفاع تاج سد پنج متر بالاتر رفته تا سد آبگیری بیشتری داشته باشد. ظرفیت مخزن این سد 2.5 میلیون متر مکعب است.این سد موقوفه آستان قدس رضوی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان زنجان بابیان اینکه 40 درصداز ظرفیت آب سد های استان زنجان طی بارش های اخیر پرشده است،گفت:درسال زراعی امسال 358 میلی متر بارش در استان زنجان ثبت شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: رها سازی آب سد سلمان فارسی هیچکدام از روستاهای پایین دست را تهدید نمی کند.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، منصور شیشه فروش امروز در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: روز گذشته جلسه مدیریت بحران استان برگزار و شرایط جوی تا آخر فصل بهار تبیین شد، پس از 11 سال خشک سالی متوالی امسال شاهد بارش های خوبی هستیم، زمین اشباع از آب است و با هر بارشی روان آب ایجاد می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
آب سد سلمان فارسی در استان فارس، قرار است امروز با مدیریت شرکت های آب منطقه ای بوشهر و فارس رها و وارد شهرستان های دشتی و دیر استان بوشهر شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
دریچه سد سلمان فارسی صبح امروز برای پاکسازی از گل و لای باز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
همه منتظر یقه گیری ذوب آهن از پرسپولیس هستند، 20 ویلا در حریم زاینده رود تخریب شدند، حجم آب سد زاینده رود به 469 میلیون مترمکعب رسید، قرار قضایی عضو شورای شهر اصفهان تائید شد، روایت ائمه جمعه ای که گونی به دوش شدند؛ عناوین پربازدیدترین اخبار اصفهان در روز گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۳:۳۰    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: با رهاسازی بخشی از آب سد سلمان فارس در استان فارس ، برخی رودخانه های استان بوشهر سیلابی می شود که هشدارهای لازم داده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا-مشهد-در پی بارش های اخیر سد گلستان در خراسان رضوی سرریز شد،این سد دارای قدمتی بیش از 400 سال است،در اوایل دهه پنجاه یک مرحله مرمت این بند انجام شده و ارتفاع تاج سد پنج متر بالاتر رفته تا سد آبگیری بیشتری داشته باشد.ظرفیت مخزن این سد 2.5 میلیون متر مکعب است ...
برترین ها / ایران جیب   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۷:۴۳   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از کشف پنج جسد در رودخانه کارون در پی سیلاب و بالا آمدن آب سد خبر داد. علی تراب پور درباره وضعیت شهر اهواز که در پی بالا آمدن سطح آب کارون نقاط مختلفی از آن دچار آبگرفتگی و اضطراب ناشی از سیل شده است گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی آب منطقه ای استان فارس گفت: فردا 2 دریچه تخلیه تحتانی سد سلمان فارسی باز و عملیات رهاسازی آب به منظور تخلیه رسوبات انجام می شود.