چهارشنبه ۱۸ تیرساعت ۰۰:۱۴Jul 2020 8

جدیدترین‌های «نیروهای حفتر»

 
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یکی از مسئولان ارتش "ملی" لیبی به رهبری خلیفه حفتر تأکید کرد اگر ترکیه بخواهد خط قرمز را در لیبی زیرپا بگذارد در معرض شکست سختی قرار خواهد گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا ناخرسندی خود را از ارتباط میان نیروهای وابسته به خلیفه حفتر و نیروهای واگنر روسیه اعلام و تاکید کرد که این امر با منافع آمریکا و لیبی مغایرت داشته و حاکمیت لیبی را از بین می برد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۷:۵۱    
مردم نیوز : در نگاه نخست، اهمیت استراتژیک شهر و استان سرت برای دو طرف به عنوان مهمترین عامل تمرکز نگاه ها بر این شهر و در نتیجه توقف پیشروی ها ارزیابی می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ارتش "ملی" لیبی به رهبری خلیفه حفتر از کشورهای عربی خواست در مقابله با ترکیه از این نیروها حمایت کنند. همزمان منابع از موافقت اولیه طرف های درگیر لیبی با طرح پیشنهادی آمریکا درابره شهر سرت خبر دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۸:۵۷    
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که دوت وفاق ملی در لیبی خواستار خروج نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از شهرهای سرت و الجفره برای برقرار آتش بس هستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۶:۳۰    
سخنگوی ریاست جمهوری بر لزوم خروج نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از دو شهر سرت و الجفره برای تضمین اتش بس پایدار تاکید کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، دولت وفاق ملی لیبی ضمن مخالفت با تهدید ضمنی رئیس جمهور مصر درباره دخالت نظامی مستقیم در لیبی، آن را ادامه جنگ علیه مردم یمن و دخالت در امور آنها دانست ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ارتش لیبی از کشف 190 جسد در گورهای جمعی در جنوب طرابلس و شهر ترهونه که به تازگی از کنترل نیروهای تحت حمایت ژنرال خلیفه حفتر خارج شده اند، خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
یک رسانه عرب زبان از نقش امارات در ارسال سلاح های ساخت رژیم صهیونیستی به لیبی و استفاده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" از این سلاح ها پرده برداشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
شورای ریاستی دولت توافق ملی لیبی، شورشیان شرق این کشور را به ارتکاب نسل کشی و جنایت جنگی از جمله مین گذاری در اسباب بازی های کودکان در مناطق تحت کنترلشان متهم کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۰:۴۲    
وزیر کشور دولت وفاق لیبی تصریح کرد که دولت وفاق از هر نوع ابتکار عملی برای پایان دادن به بحران سیاسی و متحد کردن نهادهای کشور لیبی استقبال می کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی از کشف 3 گور جمعی دیگر در شهر ترهونه و اطراف آن خبر داده و گفتند شمار گورهای جمعی یافته شده در این مناطق پس از بازپس گیری از نیروهای حفتر به 11 عدد رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دولت وفاق لیبی ضمن اعلام اینکه نیروهای حفتر صد ها شهروند این کشور را قتل عام و در گور های دسته جمعی دفن کرده اند، خواستار پیگیری این موضوع در محاکم بین المللی شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ سامر الاطرش ملقب به ابویعرب الاثری تروریست سوری تبار عضو گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره سابق) در نبردهای شهر سرت لیبی کشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نیروهای ارتش دولت وفاق ملی در ادامه پیروزی های اخیر خود علیه نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر از تسلط بر خطوط امدادرسانی این نیروها در جنوب و غرب کشور خبر دادند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نیروهای دولت وفاق ملی در ادامه عملیات علیه نیروهای حفتر موفق شدند مساحت 2 هزار و 600 کیلومتری را باز پس بگیرند و خود را به 13 کیلومتری شهر سرت برسانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۲۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ارتش لیبی وابسته به دولت الوفاق از ادامه عملیات خود برای آزادسازی شهرها و مناطق واقع در شرق و مرکز این کشور از اشغال نیروهای حفتر خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش شنبه شب تلویزیون الجزیره، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی همچنین اعلام کردند که با عقب راندن نیروهای حفتر وارد منطقه الزعفران شهر سرت شده و نیروهای حفتر پا به فرار گذاشته اند. الجزیره به نقل از یک منبع نظامی افزود: نیروی وفاق می گویند که شبه نظامیان وابسته به حفتر از پایگاه هوایی الجفره [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی در غرب لیبی از فرار شبه نظامیان تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از شهر سرت واقع در حد فاصل بین طرابلس و بنغازی خبر دادند.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۷    
نسیم آنلاین : محمد قنونو سخنگوی ارتش لیبی (وابسته به دولت فایز السراج) ظهر امروز از سیطره کامل دولت الوفاق بر استان طرابلس خبر داد. به این ترتیب، عملیات نیروهای ژنرال حفتر برای سیطره بر پایتخت لیبی به طور کامل شکست خورد ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در سخنانی از کنترل کامل این نیروها بر شهر ترهونه واقع در جنوب شرقی پایتخت این کشور و رانده شدن نیروهای حفتر خبر داده است. ژنرال حفتر طی هفته های اخیر شکست های سنگینی خورده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
خرداد: نیروهای دولت وفاق ملی لیبی وارد شهر ترهونه آخرین پایگاه ژنرال خلیفه حفتر در غرب لیبی شده و آن را باز پس گرفتند. به گزارش خرداد، تارنمای شبکه خبری الجزیره قطر ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نیروهای دولت وفاق در غرب لیبی موفق شدند کنترل پایتخت این کشور را به طور کامل به دست بگیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۳:۲۸    
نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی دو منطقه دیگر در جنوب طرابلس را از اشغال نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر آزاد کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، طبق گزارش های رسانه ای نیرو های دولت وفاق ملی لیبی کنترل فرودگاه بین المللی طرابلس را از نیرو های ارتش ملی لیبی تحت رهبری خلیفه حفتر بازپس گرفتند.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اکوفارس: نیروهای دولت الوفاق لیبی اعلام کردند که فرودگاه طرابلس را از دست نیروهای خلیفه حفتر آزاد کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای دولت الوفاق لیبی اعلام کردند که فرودگاه طرابلس را از دست نیروهای خلیفه حفتر آزاد کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جنگنده های دولت وفاق لیبی مواضع نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر در جنوب طرابلس پایتخت این کشور را بمباران کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۹    
وزیر خارجه ترکیه گفت که فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، نخواهد توانست در این کشور پیروز شود.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
نیروهای خلیفه حفتر کنترل شهر الاصابعه در اطراف طرابلس واقع در غرب لیبی را در دست گرفتند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای حفتر توانستند بار دیگر کنترل شهر اصابعه را پس از 10 روز تسلط نیروهای دولت وفاق ملی مورد حمایت ترکیه و قطر به دست بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
منابع وابسته به ارتش خلیفه حفتر از بازپس گیری شهر الاصابعه در غرب لیبی از دست نیروهای دولت وفاق خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی پس از درگیری شدید زمینی و هوایی شهر الاصابعه را که اخیرا به کنترل نیروهای وفاق ملی لیبی درآمده بود بازپس گرفتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۵:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
نیروهای خلیفه حفتر کنترل شهر الاصابعه در اطراف طرابلس واقع در غرب لیبی را در دست گرفتند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : اتاق عملیات برکان الغضب وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای تیپ المحجوب وابسته به نیروهای منطقه نظامی مرکزی با قدرت در حال پیشروی به سمت محور الرمله و اطراف فرودگاه طرابلس هستند و دو خودروی نظامی را به تسلط خود درآوردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۴:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نیروهای خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی لیبی شنبه شب مدعی شدند که سه فروند پهپاد ترکیه را سرنگون کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر در لیبی شنبه شب به وقت تهران از سرنگون ساختن سه پهپاد ترکیه نزدیک شهر بنی ولید خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ارتش شرق لیبی به رهبری خلیفه حفتر از اظهارات ارتش آمریکا درباره ورود جنگنده های روسیه به لیبی و پشتیبانی از نیروهای حفتر انتقاد کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۴:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
آمریکا مدعی شده که روسیه اقدام به استقرار جنگنده های نظامی در لیبی کرده است تا از نیروهای حفتر در این کشور حمایت کند. به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، نظامیان آمریکا مدعی شده اند که روسیه اقدام به استقرار جنگنده های نظامی در لیبی با هدف حمایت از شبه نظامیان در شرق این کشور کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۰:۴۱    
ارتش لیبی وابسته به دولت الوفاق که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است از پیشروی نیروهای خود در عملیات علیه نیروهای خلیفه حفتر خبر داد.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، احمد المسماری، سخنگوی نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" تحت امر خلیفه حفتر که در شرق این کشور مستقر هستند با انتشار پیامی در صفحه اختصاصی خود در فیس بوک گفت که این نیروها یکی از خطرناک ترین عناصر داعش را پس از انتقال به این کشور به کمک دستگاه اطلاعات ترکیه بازداشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر در نخستین روز تعطیلات عید سعید فطر فرودگاه بین المللی معیتیقه در طرابلس پایتخت این کشور را هدف حمله قرار دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۹:۴۰    
در اولین روز ایام عید سعید فطر نیروهای خلیفه حفتر فرودگاه معیتیقه در طرابلس واقع در پایتخت لیبی را هدف حملات خمپاره ای خود قرار دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ارتش دولت وفاق ملی لیبی دو پادگان و یک منطقه را در اطراف پایتخت این کشور از دست نیروهای حفتر پس گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی ارتش تحت امر خلیفه حفتر از سرنگونی 7 پهپاد متعلق به ترکیه در درگیری 2 روزه با دولت وفاق ملی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
شورشیان شرق لیبی نیروهای وابسته به ترکیه و دولت وفاق ملی را تهدید به انجام "بزرگترین" عملیات هوایی در تاریخ لیبی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۲۱:۵۱    
ترکیه در مورد حملات اخیر به منافع و نیروهای ترکیه در لیبی توسط نیروهای حفتر هشدار داد و اعلام کرد که تهدید منافع این کشور عواقب بسیاری در پی خواهد داشت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ترکیه نسبت به حمله به منافعش از سوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی هشدار داد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه امروز (پنجشنبه) درباره تداوم حملات علیه منافع خود در لیبی توسط نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به سرکردگی خلیفه حفتر هشدار داد. ...
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
همچنین میزان زیادی از تجهیزات نظامی که امارات در اختیار حفتر قرار داده بود به پایگاه نظامی محمد نجیب در داخل مصر منتقل شده اند و قرار است این تجهیزات مجدد بین نیروهای حفتر توزیع شود.