جمعه ۳۱ خردادساعت ۰۲:۳۸Jun 2019 21

جدیدترین‌های «مشکلات اجتماعی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۰:۵۵    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری هرسین گفت:معضل اعتیاد به مواد مخدر بعنوان یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی و عوامل ناامنی در خانواد ها و جامعه مطرح است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- فرماندار میبد گفت: با توجه به اهمیت آگاه سازی و مشاوره در پیشگیری از آسیب ها باید با مشارکت همه مردم و نهادها به ترویج رویکرد مشاوره ، آگاه سازی و پایش آسیب ها و مشکلات اجتماعی در جامعه پرداخت .
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۳    
میثاق حسینی | اهواز- خبرنگار: مشاهده روزانه کودکان بین 9 تا 14 سال در خیابان های اهواز که مشغول گل فروشی، فال فروشی و کار در رستوران ها و مغازه ها هستند، جزو معضلات جدی این شهر است که این روزها نمود جدی پیدا کرده است ...
برترین ها / تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: برآوردهای سازمان ملل متحد حاکی است که جمعیت جهان تا سال 2100 میلادی از مرز 10.9 میلیارد نفر می گذرد. این رشد شدید مشکلاتی همچون گسترش فقر و گرسنگی را در پی خواهد داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – سازمان های مردم نهاد به عنوان پل ارتباطی دولت و ملت از ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری زیادی برخوردار هستند و باید دستگاه های اجرایی از توانایی آنها درجهت پیشبرد اهداف و حل مشکلات اجتماعی بیشتر بهره برداری کنند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
نیما جاویدی معتقد است شکل توسعه ای که در کشور ما در طول سال ها به آن عمل شد باعث شد تا منفعت طلبی و کسب سود بیشتر جایگزین ارزش های دیگری بشود و همین مساله بی تفاوتی در قبال تغییرات و اتفاقات جامعه را به دنبال داشت.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۶:۴۶    
گوهری راد گفت: به منظور مداخلات دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات اجتماعی دانش آموزان سامانه نماد در نظر گرفته شده که در سال تحصیلی جدید در 14 شهرستان استان اجرایی می شود.
شوشان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۰:۵۳    
شوشان - نوید قائدی : این نوشتار مختصر سعی دارد به معرفی مهم ترین عامل همبستگی اجتماع محله ای به عنوان پیش نیاز توسعه پایدار محله ای در شهر اهواز بپردازد، در این متن راهکارهای اجرایی ارائه نمی شود و فقط به تشریح مهم ترین عامل ایجاد اجتماع محله ای اشاره می کند ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۲    
48 سال پیش در چنین روزی، برابر 16 ژوئن 1971 میلادی، توپاک شکور، یکی از مشهورترین چهره های موسیقی رپ در نیویورک به دنیا آمد. رشد و نمو در هارلم، یعنی محله سیاهپوست نشین نیویورک در گرایش او به سمت موسیقی رپ تاثیری فراوان داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر – ایرنا – میوه فروشی های بدون مجوز معروف به "میوه فروشان داربستی" که انواع محصولات کشاورزی را تحت عنوان عرضه مستقیم در حاشیه خیابان های اصلی شهرستان تنکابن به فروش می رسانند، باعث آسایش یا مشکلات اجتماعی است.
گلستان ما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان گرگان گفت: یکی از مهمترین مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری در خصوص کنترل آسیب های اجتماعی شهرستان ها شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است چراکه اغلب مشکلات اجتماعی ریشه در اعتیاد دارد
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۲:۱۴    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: مشکلات اجتماعی از جمله حفظ و اهمیت منابع طبیعی را می توان از طریق آموزش عمومی برطرف کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شیراز – مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: راه برون رفت از مشکلات اجتماعی توجه به جایگاه زن و مادر است و اگر در جامعه حرمت و حریم مادر و زن شکسته شود جامعه دچار مشکلات و تلاطم خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رئیس کل دادگستری قزوین گفت: قانون گریزی یکی از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه ماست که باید برای رفع آن به شکل همه جانبه تلاش کنیم
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۳    
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر ادبیات انقلاب اسلامی را در مسیر مسائل فرهنگی، اجتماعی سوق دهیم شاهد اثرات آن در جامعه می شویم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۱۳:۳۶    
امام جمعه اردبیل گفت: امام جمعه اردبیل گفت: علت حل نشدن مشکل فلسطین حکام دست نشانده بر سر کشورهای اسلامی و در راس آنها آل سعود است.
سینما سینما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۲۱:۳۴    
سینماسینما ، علیرضا حسن خانی این درست است که اعتیاد و تولید و توزیع مواد مخدر یکی از معضلات اساسی و خطرناک جامعه ایران است، اما میزان پرداختن به آن بیش از آن که نشان گر اهمیت و لزوم توجه به معضل مواد مخدر باشد، نمایه ای از ناتوانی فیلم سازان در پرداختن به دیگر معضلات و مشکلات اجتماعی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۲۰:۵۹    
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: این سازمان اعلام آمادگی می کند تا با استفاده از ظرفیت روحانیون مستقر در شهرها و روستاها به برخی از مسائل اجتماعی ورود پیدا کرده، با کمک مدیران دستگاه های اجرایی مسائل و مشکلات را در حوزه اقتصادی و اجتماعی حل کنند.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از قزوین ، علیرضا وارثی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان قزوین اظهار داشت: پایگاه های خدمات اجتماعی با هدف شناسایی و رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی از سال 93 در قزوین فعالیت خود را آغاز کرده اند. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه اجتماعی رئیس اداره بهداشت شهرستان بیرجند گفت: اگر بتوانیم آموزه های دینی و فرهنگی را افزایش دهیم، از مشکلات اجتماعی که آینده فرزندانمان را تهدید می کند به سلامت عبور خواهیم کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: مشکلات اجتماعی و اقتصادی تورهای مسافرتی و گردشگری از سوی افراد غیرمجاز و فاقد مجوز به عموم مردم از طریق رسانه ها و با نصب بنر هشدار داده شد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۱:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
سالمندی دوره ای است که چه بخواهیم، چه نخواهیم فرا می رسد: مو ها سفید می شوند، زانو ها کم می آورند و کمر خم می شود. این آغاز راه است، راهی که 60 یا 65 سالگی شروع می شود و تا پایان عمر همراه ماست. سخن از زندگی در دورانی است که همه به سمت آن پیش می رویم ...
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از سمنان ، حبیب الله خجسته پور صبح امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان سمنان مشکلات اجتماعی را پایه و اساس بسیاری از مسائل در دیگر حوزه ها از جمله اقتصادی و فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: مهم ترین آسیب های اجتماعی فسادهای اخلاقی، اعتیاد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۹:۱۱    
رها شدگی بخش مسکن هم مشکلات اجتماعی را بیشتر می کند و هم کلاف اقتصاد را سردرگم
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۵:۱۰    
وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی و رکود در شهرک های صنعتی استان کرمانشاه زنگ خطری برای افزایش آمار بیکاری و به دنبال آن مشکلات اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اردبیل با بیان اینکه آمریکا می خواهد عزت ملی ما را بشکند گفت: خرمشهر را مقاومت آزاد کرد نه مذاکره، آنچه سبب پیروزی خرمشهر بود خون هایی بود که در راه مقاومت ریخته شد لذا اسم این شهر را خونین شهر گذاشتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سطح بالای مهاجرت نیروی کار در حال حاضر مشخصه بارز بسیاری از کشورهای آسیای مرکزی است. دلیل این امر، مشکلات اجتماعی و اقتصادی ناشی از مشکلات دوره گذار، ایجاد دولت ملی و سطح بالاتر زندگی در کشورهایی است که برای کار به آن مهاجرت می کنند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۵    
کارشناس علوم قرآنی در هند در مقاله ای نوشت که کتاب آسمانی قرآن به طور عمیق بارها بر مسئله گفتگو برای حل مشکلات میان انسان ها تاکید کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۱    
فرماندار هریس: مشکلات اجتماعی با پوشیده نگهداشتن و کتمان آنها ریشه دار می شود.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۴    
نشست آموزشی دفاتر تسهیل گری اجتماعی استانهای ایلام، کردستان و کرمانشاه با حضور بیش از 60 تن از تسهیل گران درسالن علامه طباطبایی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
گروه اجتماعی امام جمعه هریس، بر تکریم قرآن تأکید کرد و گفت: بهترین راه برای تکریم قرآن، کاربردی و عملیاتی کردن آموزه های آن است و راهکارهای حل معضلات و مشکلات اجتماعی را باید در محتوای قرآن جست وجو کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا ، حسین فلاح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بدون توضیح بیشتر در این مورد افزود : با توجه به اولویت های سال 97 در مورد تعیین پروژه ها، امسال نیز اولویت هایی با نظر کارشناسی در مورد پروژه های نیمه تمام در نظر گرفته شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۲:۰۰    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: مشکلات اجتماعی جامعه را می توان با وقف برطرف کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - پایگاه خبری سیمره در مطلبی با عنوان 'پیامدهای فرهنگی و اجتماعی حادثه ی سیل' نوشت: سیلاب فروردین ماه 98 لرستان حادثه ای بود که علاوه بر تخریب زیرساخت ها و بناهای تاریخی و اسباب وسایل زندگی مردم مشکلات اجتماعی را طرح کرد و به وجود آورده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
فرهاد سرخوش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون بیش از 101 میلیارد ریال برای اجرای برنامه های فرهنگی این ستاد هزینه شده است، بیان کرد: طرح های فرهنگی و اجتماعی از مهمترین راهکارهای 27 گانه مصوب کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به شمار می رود. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون انور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: شناسایی کودکان و افراد مسنی که در حادثه سیل دچار برخی از مشکلات اجتماعی و روانی شده بودند یکی از کار های بهزیستی در سه استان متاثر از سیل بود که یکی از این فعالیت ها ایجاد مهدکودک های موقت برای کاهش سطح استرس کودکان حادثه دیده بود.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۲۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون اول قوه قضائیه در ساری با اعلام اینکه ورودی پرونده به دستگاه قضایی در تمامی استان ها بالاست ، گفت : پرونده های امروز در جامعه بر اثر مشکلات اقتصادی و اجتماعی زیاد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه شهر دیشموک در خصوص معظلات اجتماعی در سطح بخش دیشموک گفت: مسؤولان فرهنگی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید بررسی کند که آیا بخش دیشموک جز این استان هست و اگر هست چرا بودجه فرهنگی به این بخش اختصاص داده نمی شود؟ چرا نهادهای فرهنگی فعالیت شان را در این بخش شروع نمی کنند؟.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نادیده گرفتن بسیاری از قوانین آپارتمان نشینی و تبعیت نکردن از دستورهای مدیر ساختمان، نه تنها باعث ایجاد بسیاری از مشکلات اجتماعی شده، بلکه جوی پرتنش در آپارتمان ها ایجاد کرده است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز ، حجت الاسلام مهدی ستوده روز پنجشنبه در دیدار با رئیس دادگستری استان اردبیل افزود: آماده ارتقا همکاری با معاونت پیشگیری از آسیب های اجتماعی دادگستری اردبیل با توجه به ظرفیت امامزادگان و مساجد هستیم. ...
فرهنگ سدید   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۷    
در زمینه ِی وضع اجتماعی؛ یک مرکزی دارند به نام مرکز آمار ملّی حیاتی آمریکا که این مرکز میگوید چهل درصد ولادت ها در آمریکا نامشروع است. دو میلیون و دویست هزار زندانی در آمریکا وجود دارد که در دنیا بی نظیر است؛ یعنی به نسبت جمعیّت، بی نظیر است؛ هیچ جای دنیا، به نسبت جمعیّت، این همه زندانی ندارد ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حریرچی فعال اجتماعی می گوید تشدید مجازات برای اسیدپاش ها تا زمانی که ریشه مشکلات اجتماعی حل نشود نمی تواند مشکلی را حل کند و قوانین کارایی خود را از دست می دهند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حسین ترک جوش کارگردان فیلم جدایی در گفتگوی خود ضمن بیان اهمیت بررسی مشکلات اجتماعی در حوزه هنر گفت: هدف از ساخت فیلم جدایی، نشان دادن یکی از معضلات روز جامعه بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۳:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: بخش عظیمی از مشکلاتی که در اثر حضور سرپرست های خانوار در زندان به وجود می آورد، مشکلات اجتماعی است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از زنجان ، محسن جاویدان امروز در جلسه کمیته بیماران خاص استان با بیان اینکه اکثر بیماران ام.اس جوان و میان سال هستند ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
جشنواره استندآپ کمدی لبخند شهر با موضوعاتی همچون مسائل شهری، ایده های خلاقانه، مشکلات اجتماعی و فرهنگی در منطقه 20 برگزار می شود. معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه 20 با اعلام این خبر گفت ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی یکشنبه شب در جشن گلریزان مرکز استان افزود: هم اکنون افرادی به خاطر ارتکاب جرائم مالی غیرعمد در زندان بسر می برند، همکاری مردم و خیران در آزادی آنها موثر است. ...
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر گفت: برای شناخت آسیب ها و حل مشکلات اجتماعی و معیشتی جامعه سه مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) دراین استان راه اندازی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۸    
روایت مادران از مشکلات اجتماعی فرزندان مبتلا به اوتیسم به یاد محمد علی سپانلو، در سالمرگ او
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۸    
روایت مادران از مشکلات اجتماعی فرزندان مبتلا به اوتیسم