یکشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۳:۱۴Dec 2019 8

جدیدترین‌های «ابتلا به سرطان»

ایمنا   ۱ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
تولید واکسن آلرژی به بادام زمینی، تاثیر عفونت ها و ویروس ها بر باروری، آشنایی با خواص انار، فراگیری موسیقی و تکامل مغز کودکان و علائم ابتلا به سرطان حنجره و حفره دهان را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوایند.
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مهر نوشت: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان حنجره و حفره دهان گفت: تشخیص به موقع سرطان سبب موفقیت در درمان می شود بنابراین افراد باید علائم هشدار را جدی بگیرند.
به گزارش سلام نو، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان حنجره گفت: سرطان حنجره در افرادی که دخانیات مصرف می کنند بیشتر بروز می یابد. تشخیص به موقع سرطان سبب موفقیت در درمان می شود بنابراین افراد باید علائم بیماری را جدی بگیرند. ...
آی تی رسان   ۸ ساعت پیش    
مطالعه جدیدی که این هفته نتایج آن منتشر شده است ادعا می کند که هزاران ماده ای که در ساخت رنگ مو بکار می روند ممکن است باعث ایجاد سرطان سینه در زنان در معرض خطر شوند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه جدید نشان داد تحرک بدنی روزانه و منظم خطر بروز سرطان پروستات را در مردان به نصف کاهش می دهد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان حنجره گفت: سرطان حنجره در افرادی که دخانیات مصرف می کنند بیشتر بروز می یابد. تشخیص به موقع سرطان سبب موفقیت در درمان می شود بنابراین افراد باید علائم بیماری را جدی بگیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
محققان "انستیتو ملی بهداشت" آمریکا در تحقیقات جدید خود بیان کردند که استفاده مکرر از رنگ مو و صاف کننده های مو، خطر ابتلاء به "سرطان سینه" را در زنان افزایش می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۸:۵۷   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان حنجره و حفره دهان گفت: تشخیص به موقع سرطان سبب موفقیت در درمان می شود بنابراین افراد باید علائم هشدار را جدی بگیرند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج تازه ترین بررسی ها حاکی از آن است مصرف آسپرین به مدت سه بار در هفته ریسک ابتلا به سرطان را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. مطالعه مؤسسه ملی بهداشت (NIH) در طی پژوهش های اخیر دریافته، آسپرین با مبارزه با التهاب خطر ابتلا به سرطان را می کاهد. ...
فوت وفن   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۰:۰۳    
چگونه ممکن است پسوریازیس خطر سرطان را افزایش دهد؟ در صورت بروز پسوریازیس چه کاری می توانید برای کاهش خطر ابتلا به سرطان انجام دهید؟
زومیت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۲۳:۳۴    
نتایج یک مطالعه ی مروری نشان می دهد که دود کردن مداوم ماری جوآنا، مردان را در معرض خطر ابتلا به سرطان بیضه قرار می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فوق تخصص خون و آنکولوژی درباره افزایش ابتلا به سرطان معده در مازندران هشدار داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محققان برای اولین بار ارتباط بین زندگی در مناطق سرد و مرطوب و افزایش شیوع سرطان را بررسی کردند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یک مطالعه برای نخستین بار ارتباط بین زندگی در مناطق سرد و مرطوب و افزایش شیوع سرطان را نشان داده است.
سلام نو / زومیت   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، نتایج پژوهشی جدید نشان می دهد افرادی که به طور مکرر از محصولات مو استفاده می کنند، در معرض خطر بالاتر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند، هرچند این نتایج قطعی نیست. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۵:۲۷    
در اخبار سلامت این هفته از رادیو ایرنا ( 16 آذرماه 1398 ) به نقش افسردگی بارداری و تغییر رفتار فرزندان پسر، نقش ویتامین دی در کاهش سردردهای میگرنی ، آثار مثبت کاهش میزان آلودگی هوا در کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری های مربوطه و تاثیر استفاده از رنگ مو در افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه می پردازیم.
اعتدال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بنا به پژوهش جدید دانشمندان مؤسسه ملی سلامت آمریکا، زنانی که از رنگ مو و مواد شیمیایی صاف کننده مو زیاد و به طور مرتب استفاده می کنند، بیش از زنان دیگر در خطر ابتلا به سرطان پستان هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان آمریکایی برای اولین بار دریافتند زندگی در محیط های سرد و مرطوب با افزایش میزان ابتلا به سرطان ارتباط دارد و منطقه آب و هوایی محل زندگی افراد یکی از فاکتورهای ریسک سرطان محسوب می شود.
اعتبار نوین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهند تنباکوی موجود در قلیان ها سرطانزاست.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بررسی های اخیر محققان به رابطه مستقیم بین زندگی در مناطق سرد و مرطوب و افزایش خطر ابتلا به سرطان اشاره کرده است.
دیار میرزا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اضافه کردن برخی از گزینه های غذایی به رژیم روزانه، علاوه بر کرم های ضد آفتاب، سدی در برابر ابتلا به سرطان کشنده پوست است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- براساس نتایج مطالعات اخیر محققان مؤسسه ملی علوم بهداشت محیط آمریکا، برخی از مواد اولیه موجود در محصولات مورد استفاده در رنگ و صاف کردن مو، احتمال بروز سرطان سینه را در زنان در معرض خطر، افزایش می دهند.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۶:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
براساس گزارش های "انجمن سرطان آمریکا" (ACS)، سرطان پروستات، دومین سرطان شایع در میان مردان و دومین دلیل مرگ و میر بر اثر سرطان است. اخیرا پژوهشگران انگلیسی اظهار کرده اند که ورزش کردن - که می تواند شامل باغبانی یا پیاده روی هم باشد - نسبت به آنچه که قبلاً تصور می شد نقش بسیار مهم تری در کاهش ابتلا ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۲:۰۰    
میوه به دارای خواص زیادی مانند تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به سرطان و بهبود عملکرد دستگاه گوارش است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :رعایت نکات زیر می تواند باعث کاهش بروز سرطان روده بزرگ شود: تعدیل وزن : افراد چاق بیشتر مستعد ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند. ورزش مرتب و تحرک فیزیکی موجب کاهش ابتلا به سرطان روده می شود. پرهیز از مصرف سیگار و دخانیات. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز :با این حال محققان روی گیاهان زیادی مطالعه و تاثیر آن ها را روی بهبود سرطان بررسی کرده اند: زنجبیل: این ادویه قدرتمند، ضد سرطان و از بین برنده تومور است و آنهم به خاطر 4 ترکیب موجود در آن از قبیل جینجرول، پارادول، شوگائول و زرومبون ...
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید موفق شده ارتباط معنی داری بین استفاده از رنگ مو و خطر ابتلا به سرطان پستان پیدا کند. نتایج این مطالعه نشان می دهد که بین استفاده از رنگ مو و خطر سرطان پستان در زنان سفید پوست و سیاه پوست تفاوت هایی وجود دارد.
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محققان در مطالعه ای به بررسی این موضوع پرداختند که ایا اُمگا3 ریسک سرطان پروستات را افزایش می دهد. آنها در یک مطالعه، 87 بیمار مبتلا به سرطان پروستات را شناسایی کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
دانشمندان آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که مصرف رنگ موی دائمی می تواند امکان ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۶    
نتایج تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه مک گیل نشان می دهد که رژیم غذایی پرچرب خطر ابتلا به سرطان پرستات را افزایش می دهد.
شهرخوان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۲۲    
تحقیقات نشان داده است که سیب قادر است به تنهایی از بدن در مقابل انواع سرطان ها محافظت کند.سیب خطر ابتلا به سرطان دهان، مری، حلق، ریه، روده، سینه، تخمدان و پروستات را کاهش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۲۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
ویتامین K جزو ویتامین های محلول در چربی است که به انعقاد خون هم کمک می کند.
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مطالعه ای به تازگی نشان می دهد که مصرف قهوه، میوه و سبزیجات خطر ابتلا به سرطان پستان را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.
روز نو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۶:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
متخصصان آمریکایی در یک بررسی تازه به ارزیابی چگونگی اثرگذاری ترکیب های موجود در میوه ها و سبزیجات در کمک به پیشگیری از سرطان روده بزرگ پرداختند. فلاونوئیدها ترکیب هایی هستند که به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارند ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۵    
دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: هنوز این باور که چاقی یک بیماری است و سلامتی را تهدید می کند در ذهن جامعه نهادینه نشده است. هنوز می بینیم که اکثریت افراد، چاقی و اضافه وزن را به عنوان یکی از وجوه طبیعی بدن در نظر می گیرند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
نانوذرات موجود در هوای آلوده خطر ابتلا به "سرطان مغز" را افزایش می دهد / براساس تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه "مک کیل" کانادا، نانوذرات بسیار ریز(UFP) موجود در هوای آلوده احتمال ابتلا به سرطان مغز را افزایش می دهد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
مهر نوشت: دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی ایران بر ضرورت فرهنگ سازی و سیاست گذاری برای مقابله صحیح با چاقی تاکید کرد و گفت: احتمال ابتلا به سرطان در افراد چاق بیشتر است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۰:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به سنتز نانوواکسن لیپوزومی ضدسرطان پستان در مقیاس آزمایشگاهی شدند، این نانوواکسن قادر است با تحریک سیستم ایمنی، بدن را در برابر ابتلا به سرطان پستان مصون کند، آزمون های حیوانی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است.
تابناک ایلام   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
جدیدترین اخبار گوناگون را در تابناک با تو از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید ه ای از آخرین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی ها، آشپزی، فیلم و عکس هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد.
شهرخوان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۰۱:۰۱    
نتایج بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهد که اثرات آنتی اکسیدانی گشنیز باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان می شود.به عقیده متخصصان به نظر می رسد که این سبزی معطر از بروز تخریب DNA که عامل ابتلا به سرطان است پیشگیری می کند.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۰۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، یکی از کشنده ترین سرطانها در کانادا و ایالات متحده سرطان ریه است. تخمین زده می شود که مسئولیت حدود 21000 مرگ و میر در کانادا در سال 2019 با سیگار کشیدن باشد و این رقم در ایالات متحده حدود 140،000 نفر است. ...
اعتبار نوین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۷:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
افراد با مصرف ته دیگ به میزان زیادی سم خطرناک به نام آکریلامید را وارد بدن می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، نوشیدن چای داغ مخاط گوارشی به ویژه مخاط مری را آماده جذب مواد سرطان زا می کند و به همین علت در کشورهایی که عادت به مصرف چای داغ دارند، میزان ابتلا به این سرطان بیشتر است. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۷    
مردم نیوز : دکتر محمد بقایی، داروساز، پژوهشگر کازمتیک و مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ترتیب داده و از او پرسیدیم که آیا استفاده از محصولات ضد عرق (مام و اسپری) ریسک ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد؟ تمایل روزافزون به استفاده از محصولات ضد عرق ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر چند نسبت به افزایش آمار ابتلا به سرطان در ایران هشدار می دهد اما معتقد است شیوع سرطان در کشور اکنون کمتر از متوسط جهانی است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر مسئول بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت بوشهر گفت: استرس، آلودگی هوا و کم تحرکی که به طور معمول با تغذیه ناسالم و اضافه وزن همراه است را باید از اصلی ترین عوامل زمینه ساز ابتلا به سرطان دانست.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهد که زندگی در نزدیکی یک جاده یا خیابان شلوغ باعث اختلال در رشد ریه کودکان و افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه می شود.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
1- سرشار از مواد مغذی میوه به حاوی زینک، مس و آهن پتاسیم، ویتامین C و همینطور فیبر خوراکی و آنتی اکسیدان می باشد . 2- پیشگیری از ابتلا به سرطان ...
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۳:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محققان دریافتند بیمارانی که تحت اسکن سی تی قرار می گیرند با افزایش قابل توجه ریسک ابتلا به سرطان تیروئید و لوسمی روبرو هستند و این خطر در زنان و بیماران جوان تر از 45 سال بیشتر است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۱    
مطالعه جدید نشان می دهد افرادی که در معرض اشعه ساطع شده از سی تی اسکن قرار می گیرند در معرض ریسک بالا ابتلا به سرطان تیروئید و لوسمی (سرطان خون) قرار دارند.