یکشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۴:۰۸Oct 2019 20

جدیدترین‌های «قرآنی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه گفت:آنچه در یک جامعه اسلامی می تواند زمینه رشد و پیشرفت و تعالی را فراهم آورد آموزه های قرآنی و ولایت اهل بیت است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون حوزه علمیه خواهران لرستان با اشاره به تحصیل 173 بانوی طلبه سطح سه در مدارس علمیه گفت: طلاب سطح سه در مدارس علمیه خواهران دورود، بروجرد و خرم آباد در رشته های تخصصی فقه و اصول، تفسیرعلوم قرآنی و کلام تحصیل می کنند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۷    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد جزییات برگزاری جلسه هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل های فرهنگی قرآن و عترت خراسان شمالی، تشریح شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر گفت: از منظر استاد جوادی آملی، اسلام انسان را به عنوان حیّ متأله می داند؛ و حیات او را در تألّه وی خلاصه می کند. به گزارش شیعه پرس، یکصد و بیست و چهارمین جلسه گروه علمی فلسفه اخلاق با موضوع بررسی نظریه اخلاقی ابرمرد نیچه و نقد آن براساس آراء قرآنی آیت الله جوادی آملی با ارائه حجت ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۲    
گروه فعالیت های قرآنی حافظ کل قرآن کریم ضمن تأکید بر اینکه بهتر است جوانان علاقه مند برای حفظ قرآن هم مباحثه داشته باشند، بر ارجحیت بهره گیری از شیوه جمعی برای حفظ آیات نورانی قرآن کریم در قیاس با شیوه فردی تأکید کرد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
در سیصد و شصت و ششمین شماره از طرح قرآنی آیه های راه نما ، آیه های 21 تا 25 سوره مبارکه حجر را با هم تلاوت کرده و ترجمه آن ها را با گوش جان می شنویم.
ستاره   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۲۳:۱۲    
در این مقاله کوشیده ایم تا مجموعه دعا برای عزیز شدن نزد دیگران را جمع آوری کنیم. این ادعیه، شامل اذکار، آیات قرآنی و وردهایی که بزرگان دین معرفی کرده اند خواهند بود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
60 اثر از هنرمندان برجسته کشور شامل علی شیرازی، غلامحسین امیرخانی، مجتبی ملک زاده و سیدرضا بنی رضی در سبک های نستعلیق، نستعلیق شکسته و نسخ در این نمایشگاه به معرض دید عموم قرار گرفته است. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: غسل کردن در روز اربعین برای زائران و به نیت زیارت امام حسین (ع) بسیار مهم است، مهمترین و ارزشمند ترین دعا در روز اربعین زیارت اربعین بشمار می رود، این مناجات مقوله های ارزشمندی را در خود جای داده است. تاریخ انتشار: 19:00 - 26 مهر 1398 ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۸:۰۰    
نابینای لارستانی در مسابقات قرآنی استان و کشوری حائز رتبه برتر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
فراخوان شرکت در مسابقات قرآنی مدهامتان روستایی اعلام شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های نماز جمعه این هفته با سفارش نمازگزاران جمعه به رعایت تقوای الهی و ترک محرمات و گناهان با تسلیت اربعین حسینی به عزاداران و نمازگزاران جمعه اظهار داشت : اربعین در همه ادوارو ادیان گذشته بوده و 40 سالگی کمال عمر ادمی است . ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۱    
گروه ادب یک پژوهشگر ترجمه های قرآن گفت: همان گونه که باید به ترجمه های کهن قرآن اهتمام داشت و با تصحیح و تحقیق علمی به احیای آن ها اقدام کرد، باید به احیای نسخه های خطی تفسیر های قرآن نیز توجه ویژه کرد و این اقدام ها نیازمند حمایت مؤسسه های فرهنگی و قرآنی هستند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مولف یزدی کتب دینی و محقق علوم قرآنی گفت: حضور زنان و دختران جوان در این راه پیمایی با هر عقیده و مذهبی نشان از بیداری اسلامی در بانوان ما و هم عهد شدن آنان با حضرت زینب ( س ) دارد و این مکتب زینبی است که مشت محکمی به دشمنان اسلام است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۱۰    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد حضور فعال برخی مؤسسات قرآنی با دستان خالی برای جدا نبودن از قافله اربعین حسینی با وجود اینکه مورد توجه و حمایت مسئولان نیستند و حق آنها آنگونه که باید احقاق نمی شود، قابل تأمل است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره علوم قرآنی از برگزاری محفل قرآنی کرسی تلاوت، در جوار عترت همزمان با شام اربعین و آغاز دهه آخر صفر خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۲    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد مؤسسه قرآنی شمیم وحی بیت الرقیه در قالب طرح جهادگران، مربیان قرآن مجرب را به مدارس اعزام خواهد کرد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی در برنامه این هفته درس هایی از قرآن انواع نیازهای انسان، شیوه زندگی، انواع رفتارهای فطری انسان، پناه بردن انسان به خدا در خطرات، اهمیت انگیزه و هدف در کارها و فراگیری علم مفید در مدارس و دانشگاه ها بیان شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۷    
گروه فعالیت های قرآنی معرفی اعضای هیئت امنای سازمان دارالقرآن الکریم که حضور پژوهشگران، روحانیون و یکی از بانوان حافظ قرآن از ویژگی های این جمع جدید است و استعفای رئیس بنیاد مسابقات قرآن و انتصاب کریم دولتی از مهمترین خبرهای این هفته مهرماه 98 بود.
میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: منتظر واقعی یک سری وظایف عام و یک سری وظایف خاص دارد، وظایف عام آن این است که امام زمان(عج) را بشناسد و نسبت به ایشان معرفت پیدا کند و خودش را نیازمند به امام حس کند. تاریخ انتشار: 09:00 - 26 مهر 1398 - کد خبر: 559763
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۸:۱۰    
هم زمان با اربعین حسینی، پویش نذر حفظ سوره فجر آغاز می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- موزه ملی قرآن کریم به عنوان نخستین موزه تخصصی در زمینه هنرهای قرآنی شناخته می شود و به گنجینه ای ارزشمند از منابع و مستندات اسلامی با جمع آوری نسخه های خطی، چاپ سنگی قرآن مجید، مرقعات، کتب ادعیه ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
فعال و حافظ قرآنی با انتقاد از بی توجهی مسؤولان به مسابقات قرآن گفت: شهرداری اصفهان برای اینکه مردم را متوجه این مسابقات قرآنی کند باید اتوبوس و مترو را در ایام مسابقات قرآن رایگان می کرد تا تمام اصفهان می فهمیدند که اینجا مسابقات قرآنی برگزار می شود.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ذکر خدای سبحان از بهترین و پاکیزه ترین اعمال نزد خدا، برترین لذت نزد دوست داران خدا، خوی و خصلت خوب مومنان و صالحان و نشان همنشینی با محبوب واقعی بوده و مایه شرافت و رستگاری انسان است و در آیات قرآنی و روایات اسلامی سفارش بسیار شده است.
وقت نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
وقت نیوز - رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی در بازدید از زندان تبریز و دیدار زندانیان با وی گفت : اگر مددجویان در طرح ها و برنامه های قرآنی ، اصلاحی و تربیتی مشارکت فعال داشته باشند از امتیازات تشویقی مانند تخفیف مجارات و اعمال عفو و بخشودگی برخوردار خواهند بود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۹:۰۵    
گروه چندرسانه ای کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران، در راستای اجرای برنامه های تبلیغی و ترویجی قرآن و تلاش برای پررنگ کردن نقش قرآن در قیام سیدالشهدا (ع) در مسیر پیاده روی اربعین حسینی به اجرای برنامه های مختلفی می پردازند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۳۴    
این محفل قرآنی با حضور خیرالله رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین و جمعی از قاریان دانش آموز استان قزوین در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد که طی آن هر کدام از دانش آموزان آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت نمودند. خیرالله رحمانی در پایان این محفل قرآنی گفت : ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سحر پوره روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور پاسداشت ارزش های نهضت کربلا توزیع کتاب های مناسب با محتوای عاشورایی در 25 عنوان و یک هزار نسخه، سه عنوان نرم افزار قرآنی پژوهشی و مذهبی به تعداد 500 نسخه در موکب های قصرشیرین و مرز خسروی در دست اقدام است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۷    
فراخوان استعدادیابی افراد در رشته های تواشیح، اذان، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مداحی و حفظ در دانشگاه صنعتی بیرجند منتشر شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: پیامبر اکرم (ص) در مورد سلمان فارسی فرموده اند: سَلْمانُ مِنّا أَهْلَ الْبَیْتِ، سلمان از اهل بیت من است ، این در حالی است که سلمان نه عرب بوده و نه از خاندان اهل بیت (ع) با این همه از ارزش بالایی نزد پیامبر گرامی اسلام (ص) برخوردار بوده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۸    
زاهدان- ایرنا- رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت:این نهاد از سال 90 تاکنون موفق به تربیت 60 هزار حافظ و قاری قرآن کریم شده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه چندرسانه ای مرکز تولیدات چندرسانه ای قرآنی جهاددانشگاهی (استودیو مبین) مجموعه نفس مطمئن را با موضوع نگاه تدبری پیرامون سوره مبارکه فجر به مناسبت ایام اربعین حسینی تولید کرده است ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۶    
گروه فعالیت های قرآنی عباس سلیمی، استاد پیشکسوت قرآن کریم، در گفت وگوی اخیر خود با شماره 133 مجله خیمه از دستمزد بعضی قاریان و مداحان به شدت انتقاد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۵    
گفتگوی ویژه اخبار قرآنی جمعه 26 مهر به موضوع اربعین محور وحدت و نماد استکبار ستیزی می پردازد
وقت نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
وقت نیو - دادستان عمومی و انقلاب تبریز در جریان بازدید از زندان مرکز تبریز بر توسعه فعالت های فرهنگی و قرآنی در این مرکز تاکید کرد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: خواندن نماز اول وقت از همه اعمال در مسیر پیاده روی اربعین مهمتر است و از واجبات محسوب می شود، ختم قرآن که هدیه شود به سید الشهداء (ع) همچنین تلاوت قرآن کریم بسیار مهم است ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۸:۵۵    
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان،در این دیدار که شامگاه 23مهرماه درتالار گفتگوی فرهنگسرای جوان زاهدان برگزار شد، جمعی از اصحاب فرهنگ،هنر ورسانه به نمایندگی مطالب مختلفی را در حوزه های زیبا سازی،تلطیف فضای عمومی شهر و رفع مشکلات فرهنگی وهنری عنوان داشتند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نظرآباد گفت: همزمان با سراسر کشور مسابقه قرآنی اشک ها و عبرت ها در شهرستان نظرآباد برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۳:۳۰    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به همراه رئیس گروه قرآنی اداره کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران و کرون از موسسه قرآنی نورالثقلین قهریزجان بازید به عمل آوردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۳:۳۰    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه رئیس گروه قرآنی اداره کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با فرماندار تیران و کرون دیدار و گفتگو کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۳:۳۰    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به همراه رئیس گروه قرآنی اداره کل اداره کل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین شیاسی امام جمعه رضوان شهر و تنی چند از فعالان حوزه فرهنگ و هنر دیدار و گفت وگو کرد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۵۵    
سی و یکمین فصلنامه علمی پژوهشی آموزه های قرآنی به صاحب امتیازی دانشگاه علوم اسلامی رضوی با مدیرمسؤولی دکتر سید حسن وحدتی شبیری و سردبیری دکتر حسن خرقانی منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۸:۵۱    
گروه چندرسانه ای عصر ایکنا، چهارشنبه، 24 مهرماه، به عملکرد شرعی در نظام بانکی، تشریح فعالیت های قرآنی ارتش، حمایت نشدن از انتشارات قرآن های بریل، جلوگیری از قاچاق نسخه نادر قرآن در ازبکستان، کافه پژوهی و جدیدترین اخبار از بازگشت زائران اربعین پرداخته است.
صاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
سینمای انیمیشن ایران با از دست دادن صفرعلی اصغرزاده، یکی از ارزشمندترین چهره های پیشکسوت خود را از دست داد، کارگردانی که فیلم های او با قالب های گچی در خاطره سینمای پویانمایی کشور ماندگار شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۰    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد دارالقرآن معرفت طی برنامه ای با عنوان جُنگ قرآن اقدام به آموزش غیر مستقیم مفاهیم دینی به خردسالان می کند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۲۷    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد طرح تجلیل از نوجوانان قرآنی و مسجدی به همت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت منهاج عشق آباد طبس اجرا می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۱۵    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد طی هشتمین جلسه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت با تغییرات اعضای هیئت مؤسس چهار مؤسسه و افزایش فعالیت دو مؤسسه قرآنی موافقت شد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یک نکته مهم: بارها و بارها شاهد بودم وهمینطور خیلی از پژوهشگران به این مساله اذعان دارند که ظرفیت اربعین در تاثیر گذاری کارهای دینی فرهنگی بر روی افراد بویژه نوجوانان وجوانان یک ظرفیت بی نظیری است. اربعین دارای ویژگی های منحصر به فرد است... ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه فعالیت های قرآنی سیره عملی سیدالشهدا(ع) طی مراسمی برای قرآن آموزان مهد و پیش دبستانی فاطر فرهنگسرای قرآن تبیین شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۱    
گروه فعالیت های قرآنی دوره های تخصصی حفظ قرآن در منطقه پدافند هوایی امام حسن مجتبی(ع) شمال کشور از آبان ماه آغاز می شود.