دوشنبه ۰۵ اسفندساعت ۱۹:۱۶Feb 2020 24

جدیدترین‌های «سفرهای دریایی»

موج   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۵    
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ساخت و تعمیر اسکله ها با هدف تسهیل و تسریع در امر پهلو دهی شناورهای مسافری و گردشگری به منظور پشتیبانی از طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 99 بود که با موفقیت انجام پذیرفت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- معاون فنی ونگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تعمیرات اساسی و زیرآبی شناورهای امدادو نجات دریایی (ناجی) و ساخت وتعمیر اسکله ها به عنوان 2 اولویت مهم به منظور پشتیبانی از طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز99 بودکه با موفقیت انجام شد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: قرارداد تأمین ریل برای خط آهن چابهار - زاهدان بین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و ذوب آهن 5 روز دیگر امضاء می شود.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: میزان تخلیه و بارگیری کالا و مدیریت ترافیک دریایی در سال 98 به رغم تحریم ها و فشارهای استکبار مثبت است.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اقدامات پنچ گانه صورت گرفته در راستای اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 99 را در بخش های ایمنی مسیرهای دریایی، ایمنی شناورهای مسافری، بنادر مسافری، اطلاع رسانی و اقدامات در مقابله با شرایط اضطرار تشریح کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: در استان 85 ایستگاه قایقرانی و تفریحی فعال هستند که از اسفندماه نظارت ها و بازرسی ها آغاز و در صورت نداشتن شرایط و امکانات مجوز فعالیت به آن ها در نوروز 99 داده نخواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: فاز سوم برنامه ریزی در بنادر استان مازندران در بحث دریایی ایجاد سفرهای بین المللی بین کشورهای آذربایجان و روسیه در دریای خزر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۴۱    
با بهره مندی سیستان و بلوچستان از ظرفیت های گردشگری، به زودی فصل جدیدی از سفرهای دریایی چابهار – عمان و چابهار – کراچی آغاز می شود .
موج   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان وزش باد شدید و ماندگاری هوای نسبتاً سرد را خواهیم داشت از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم در خصوص ایمنی سفرهای دریایی صورت پذیرد.
همگردی   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۴:۱۵    
بشر امروزی می تواند برای انجام سفر خود از انواع و اقسام وسایل مسافرتی استفاده نماید. با اینکه عده بسیاری زیادی از گردشگران و مسافران جهان ترجیح می دهند برای سفر به نقاط دورتر از هواپیما و سفر هوایی برای مسافرت خود بهره مند شوند تا در کوتاه ترین زمان ممکنه به مقصد مورد علاقه شان دست پیدا نمایند اما ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان گفت: فصل جدیدی از گردشگری با سفرهای دریایی چابهار- مسقط و چابهار- کراچی، در سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد شد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۸:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر گفت: بنادر شمالی کشور ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی دارند و این سازمان آماده ارائه تسهیلات به بخش خصوصی برای ساخت شناورهای مسافری است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: حضور کاروان های راهیان نور در طرح گردشگری دریایی اهمیت بسزایی دارد.
همگردی   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۰۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایران با تعدادی از کشورها مرز آبی مشترک دارد و به همین خاطر ما کشورهای مناسب سفر دریایی از ایران را برایتان عنوان کردیم. این خبر پیرامون مناطق مناسب سفر دریایی نگارش شده است. سفر دریایی برای ایرانی ها ...
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، با اعلام اینکه دستورالعمل ایمنی شناورهای مسافری مورد بازنگری قرار گرفته و به زودی ابلاغ خواهد شد، اجرای طرح تطبیق شناورهای مسافری با دستورالعمل ایمنی را در راستای تأمین ایمنی سفرها به عنوان اولویت و دغدغه اصلی سازمان بنادر عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۴:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: دستگاه های مربوط برای ایجاد زیر ساخت های لازم و ایمنی سفرهای دریایی گردشگران در نوروز 99 در این شهرستان تلاش کنند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۳:۱۵    
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در سفری به مرکز استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران، روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به مسافران و دریانوردان این استان را مورد ارزیابی قرار داد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تردد کشتی های مسافربری بین بنادر و جزایر داخلی از جمله قشم، کیش، هرمز و هنگام، از حرکت مستمر کشتی های مسافربری در دو مسیر بندرلنگه دبی و بندرعباس شارجه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۰۹:۱۰    
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: سفرهای دریایی ایران با دوبی، شارجه و کویت انجام می شود ولی اکنون برای کشورهای حاشیه دریای خزر و قطر و عمان سفر دریایی نداریم.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جاذبه ها و زیرساخت های گردشگری دریایی در پایانه های مسافری شهیدحقانی بندرعباس و جزیره هرمز بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۶:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اجرایی شدن طرح انطباق شناورهای مسافری با دستورالعمل ایمنی، با هدف افزایش سطح ایمنی سفرهای دریایی در این استان خبر داد.
همگردی   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کشتی مسافربری تمام برقی چینی با مشخصات ظاهری 53 متر طول، 14 متر عرض و ظرفیت جابجایی 410 تن ساخته شد. ساخت کشتی مسافربری تمام برقی اولین کشتی مسافربری تمام برقی ساخت موسسه پیشرانش الکتریکی دریایی چین آغاز به کار کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به طرح نوروزی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: 110 فروند شناور با ظرفیت 10 هزار و 947 صندلی توسط کشتی سازان داخلی تولید و به آب اندازی شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: رویکرد در نظر گرفته شده در سال جاری باعث شد سفرهای دریایی ارتقاء و کیفیت داشته باشند اما هنوز با شرایط ایده آل و مناسب فاصله وجود دارد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کیفیت سفرهای دریایی در مقایسه با سال های گذشته از نظر ایمنی و سهولت دسترسی، ارتقاء پیدا کرده شده است.
وزیر راه و شهرسازی در سفر به چابهار با اشاره به اینکه با بهره برداری از فاز نخست بندر شهید بهشتی، ظرفیت این بندر به 8/5 میلیون تن رسید، از ساخت مدرن ترین ترمینال سفرهای دریایی در این شهر خبر داد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
فیلم سینمایی در دل دریا به کارگردانی ران هاوارد در ژانر درام در سال 2015 منتشر شد. فیلم نامه این اثر برگرفته از رمان موفق نوول ناتانیل فیلبریک است که در سال 2011 میلادی منتشر شد. داستان این کتاب بر اساس افسانه کشتی اکسس نوشته شده که به سفرهای دریایی و صید نهنگ های عظیم الجثه اختصاص داشت ...
چالش ها و مشکلات سفرهای دریایی در نشست برنامه ریزی و هماهنگی مسافرت های دریایی نوروز 99، با حضور معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بررسی شد.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مقامات برزیل احتمال می دهند که یک نفتکش با پرچم یونان منشاء نشتی نفتی است که حدود 2500 کیلومتر از خط ساحلی برزیل را آلوده کرده است. هفته گذشته پلیس فدرال در شهر ریو دوژانیرو به دفاتر شرکت یونانی “Delta Tankers Ltd” یورش برد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: بندر شهید حقانی بندرعباس از ساعات اولیه صبح امروز فعال است اما با توجه به اخطاریه های اداره کل هواشناسی هرمزگان از مردم می خواهیم از سفرهای دریایی غیرضروری خودداری کنند.
پارسینه   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به اهمیت تأمین ایمنی دریانوردی، حفاظت از محیط زیست دریایی و ضرورت احراز صلاحیت دریانوردان به لحاظ لزوم اعمال استانداردهای بین المللی در سفرهای دریایی و با توجه به ضرورت همکاری بین المللی در صنعت دریانوردی، لایحه اصلاحات کنوانسیون بین المللی استانداردهای آموزش ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۷:۲۲    
اقتصادنیوز؛ شاید باور نکنید اما بزرگ ترین کشتی ساخته شده در جهان، سه برابر بیشتر از برج ساعت بیگ بِن ارتفاع دارد. هارمونی آف دِ سیز (Harmony of the Seas) کشتی 362 متری است که در مدت دو سال و با هزینه هنگفت 695 میلیون پوندی ساخته شده تا 6780 میهمان را به همراه 2100 خدمه خود به خاطره انگیزترین سفرهای ...
عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی طی سفری دوروزه به استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران، روند فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی به ساحل نشینان و دریانوردان این استان را مورد ارزیابی قرار داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان از پیاده سازی موفق سیستم جامع سفرهای دریایی در بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران خبر داد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: تخلیه و بارگیری کالا در بندر شهید باهنر 15 درصد افزایش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
تمامی سفرهای دریایی به مقصد لارک، هرمز و قشم از سمت بندرعباس و بالعکس لغو شد.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۱۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، قایق تفریحی شرکت لکسوس با نام یات LY 650 معرفی شد. این قایق سوپرلوکس از امکاناتی مدرن و حیرت انگیز برای سفرهای دریایی برخوردار است و می تواند سفری بسیار لذت بخش را به سرنشینان خود ارائه دهد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: فردا (27 شهریور ماه) به ویژه در مناطق شرقی استان شاهد افزایش 1تا 3 درجه ای دما خواهیم بود. مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، افزود: طی امروز وضعیت جوی و دریایی نسبتا پایداری خواهیم داشت. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۰:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از افزایش 50 درصدی ترانزیت غیر نفتی و ثبت رشد 6 درصدی سفرهای دریایی در مسیرهای بین المللی و همچنین کسب جایگاه نخست ترابری خودرو در پایتخت ترانزیت خودروی کشور خبر داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
شرکت "داکیت جت" (DockitJet) اخیرا قایقی را برای سفرهای دریایی کوتاه طراحی کرده که ترکیبی از جت اسکی و قایق بادی است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۲۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: تحقق سفرهای دریایی از کشورهای همسایه دریای خزر موجب می شود تا تاسیسات گردشگری ساحلی استان در تمام طول سال فعالیتی دائمی و پر رونق داشته باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۹:۳۲    
سنت نوروز دریا از جمله مباحث مهم در تاریخ دریانوردی خلیج فارس، اقیانوس هند و بنادر و جزایر خلیج فارس و از جمله بندر باستانی و تاریخی کنگ است که منشا و زمان سفرهای دریایی طولانی مدت و کوتاه مدت دریایی با آن مشخص می شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای امسال تا تیرماه جاری، 24 میلیون تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر هرمزگان تخلیه و بارگیری شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ترکیه برای دومین بار در هفته جاری تنگه داردانل را برای سفرهای دریایی بین المللی بست.
الف   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به سفرهای دریایی چقدر فکر کرده اید و چقدر آنها را جذاب دیده اید؟ بهترین روش رزرو تور مسافرتی دریایی در ایران را می شناسید؟ چه راهی را برای انجام این کار مطمئن می دانید تا بتوانید از صفر تا صد رزرو تور تفریحی خود را با آگاهی و اعتماد کامل به پیش ببرید؟ آیا این کار را صرفا برای هیجان آن انجام می دهید ...
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۳:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: زیرساخت ها برای پذیرش مسافر و انجام سفرهای دریایی از بندر چابهار فراهم است.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
فعالان زیست محیطی بیش از 40 تُن زباله پلاستیکی و تور ماهیگیری را از اقیانوس آرام جمع آوری کردند. یک گروه زیست محیطی موسوم به “موسسه سفرهای دریایی ” اعلام کرده که این ماموریت پاکسازی “بزرگ ترین و موفق ترین پاکسازی اقیانوس تا به امروز” در زباله دان بزرگ اقیانوس آرام محسوب می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
چه بسا تهدیدات خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی علیه منافع ترکیه، توقف پروازها و سفرهای دریایی طرابلس-استانبول، خطرناک ترین تحول در بحران لیبی طی چند سال اخیر باشد، چراکه عملی کردن این تهدیدات به معنای گسترش دایره درگیری ها ...
هرمز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به رشد 165 درصدی سفرهای بین المللی از بندر شهید باهنر گفت: بندر شهید باهنر؛ کانون سفرهای دریایی ایرانیان به جنوب خلیج فارس است.
صبح کیش   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش صبح کیش به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش، بندر جزیره کیش یکی از مبادی ورودی به این جزیره مرجانی است و بخشی از گردشگران این منطقه آزاد کشور برای سفر به جزیره کیش مسیر دریایی را بر می گزینند. ...