چهارشنبه ۲۶ دیساعت ۱۳:۳۷Jan 2019 16
 

جدیدترین‌های «گندم»

خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اینکه گندم به عنوان غذای اصلی مردم کشور شمرده می شود، طرح افزایش ضریب خوداتکایی گندم برای سال های 92 تا 1405 تهیه شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۳ ساعت پیش    
90 درصد کشت گندم دیم و 75 درصد گندم آبی در کشور مکانیزه انجام می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح گندم وزارتخانه با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت ...
خانه ملت   ۳ ساعت پیش    
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: دولت تاکنون رقم یک هزار و 700 تومان برای هر کیلوگرم گندم را رسما اعلام نکرده اما به صورت ضمنی نظر مجلس را قبول کرده است.
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
مدیرنظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 3.5 تن گندم غیر قابل مصرف در شهرستان بجنورد کشف و معدوم شد.
جماران   ۴ ساعت پیش    
به گزارش ایرنا، فریدون همتی عصر سه شنبه در نشست با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، با توجه به استراتژیک بودن گندم بر ذخیره سازی این محصول تاکید کرد. ...
خوزنیوز   ۴ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک با اشاره به شدت بارش ها در سال زراعی جاری گفت: این بارندگی ها به سه هزار و 600 هکتار زمین کشاورزی شهرستان اندیمشک خسارت وارد کرد. سید هدایت موسوی روز چهارشنبه افزود: این خسارت ها به محصولات چغندر قند، کلزا، سیب زمینی، سبزیجات برگی و گندم وارد شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۰:۲۳    
قزوین - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان امسال 20 درصد رشد یافت که نشان از اهمیت دولت به تامین امنیت غذایی و خودکفایی در محصولات استراتژیک دارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۸:۲۷    
بجنورد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شیروان گفت: به دلیل کاهش آب سد و منابع آبی، سطح زیر کشت گندم آبی در این شهرستان نسبت به پارسال 8 درصد کاهش یافته است.
ارانیکو   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۱۰    
سازمان برنامه و بودجه از رشد 62 درصدی یارانه خرید تضمینی گندم در سال 1398 نسبت به سال 1397 و افزایش آن از 5000 میلیارد تومان به 8140 میلیارد تومان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۴۴    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قبل از انقلاب 6 میلیون تن گندم از آمریکا وارد می کردیم ولی در حال حاضر با وجود سه برابر شدن جمعیت و تحریم ها در این زمینه به خودکفایی رسیده ایم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۵    
زاهدان - ایرنا- مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 11 گفت: میزان تولید گندم امسال سیستان و بلوچستان بیش از 100 هزار تن پیش بینی شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۵    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان شرقی، روز یکشنبه مورخ 23/10/97 جلسه ایی با حضور اعضای محترم کمیته فنی گندم از جمله مدیر محترم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان در سالن کنفرانس شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 8، برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۳    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: میزان مصرف سموم ارتباط مستقیم با شرایط آب و هوایی دارد، به طور مثال در سال گذشته 183 هزار هکتار از مزارع گندم برای کنترل آفت سن سمپاشی شد ...
گلستان ما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۳    
همزمان با حضور معاون پارلمانی ریاست جمهور، سیلوی گندم کارخانه تولیدی آرد نیک شهرستان افتتاح شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۳۵    
به گزارش رابط روابط عمومی مدیریت فنی و بهبود کیفیت بذرونهال، آقای مهندس مسعودی فر مدیر محترم فنی و بهبود کیفیت بذر ونهال، در جلسه ی که به منظور بررسی مرحله کاشت مزارع الگویی گندم و جو و برنامه ریزی برای تنظیم تقویم زراعی مراحل داشت وبرداشت و تدوین برنامه های آموزشی که در محل شرکت خدمات حمایتی ...
نسیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۹    
نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص اعتبارات مالی خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 98، گفت: دولت برای خرید تضمینی گندم موظف به اختصاص ردیف بودجه مستقل است. سال گذشته ردیف بودجه مستقلی برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته نشد و این موضوع مشکلاتی به وجود آورد.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۵    
عباس قبادی معاون وزیر صمت، با اشاره به وضعیت فعلی تولید و عرضه گندم و محدود بودن خریداران، از عدم اجرای سیاست عرضه گندم در بورس کالا خبر داد. گفتنی است پیش از این سیاست عرضه گندم در بورس کالا در چند استان کشور اجرایی شده بود و به دلیل نبود زیرساخت های لازم با شکست مواجه شده بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۲۱    
در سال زارعی جاری 692 هزار هکتار از اراضی کردستان زیر کشت گندم رفته است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان، با توجه به تامین آب مورد نیاز کشاورزان منطقه شرق اصفهان از رودخانه زاینده رود تدارک و تامین حدود 700 تن بذر گندم از رقم های سیوند و سیروان از استان تهران صورت گرفته است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۶    
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست کارگروه ملی گندم با بیان ضرورت اطلاع رسانی فرایند خرید تضمینی و بیان حقوق کشاورزان، بر خرید باکیفیّت گندم در سال آینده و افزایش سهم کشاورز از بودجه این محصول تأکید کرد. ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان کمیته بذر استان با حضور کلیه اعضا برگزار،و با توجه به تامین آب مورد نیاز کشاورزان شرق اصفهان مقرر گردید شرکت خدمات حمایتی استان تهیه و تامین بذر مورد نیاز را جهت کشت 30000 هکتار گندم فراهم نماید.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۹:۴۹    
به گزارش کرد پرس، محمد صالح احمدی در دومین جلسه کمیته پایش و پیش آگاهی زراعت استان در سال زراعی 97 98 گفت: جلسات کمیته فنی و پایش زراعت استان به منظور برنامه ریزی، هماهنگی، مراقبت مستمر تامین و تدارک نهاده های تولید پایش عوامل خسارت رسان زنده و غیر زنده ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۶:۲۹    
گیلان-فرهاد دلق پوش با بیان اینکه بسیاری از گندم های تولیدی داخلی دارای گلوتن کمتر از 25 تا 26 هستند گفت: میزان ایده آل و مطلوب گلوتن گندم بایستی 28 به بالا باشد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۶:۲۴    
تهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد یارانه خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه 1398 نسبت به امسال با 62 درصد رشد پیش بینی شده است؛ بنابراین در این زمینه کمبود اعتبار نداریم.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۵:۵۹    
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 گفت: انتظار تولید یک میلیون و 800 هزار تن گندم در خوزستان برای سال زراعی 97-98 داریم و برآورد خرید یک میلیون و 500 هزار تن گندم از کشاورزان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۴۴    
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: امسال 592 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان کردستان به کشت گندم اختضاص یافته است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۴۳    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در تولید گندم آبی در استان بیش از 30 هزار هکتار کاهش سطح زیر کشت داشتیم اما میزان تولید ما کاهش نداشته است.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۰    
مقایسه قیمت گندم با سایر محصولات زراعی نشان می دهد تولید محصولات غیر راهبردی در سال جاری، برای کشاورزان اقتصادی تر از تولید گندم است و در صورت عدم افزایش قیمت گندم به 1930 تومان، این مسئله باعث کاهش تولید و خرید تضمینی گندم و در نتیجه وابستگی ایران به واردات خواهد شد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۳    
تصور کنید: من با این دماغ پت و پهن، یکدفعه با دماغ کوچولوی عروسکی نوک بالا، در تلویزیون طاهر بشم و از خاطرات دفاع مقدس براتون تعریف کنم! واقعاً جه حالی بهتون دست میده؟! من که عقم میگیره و سریع میزنم شبکه مستند که حیات وحش ببینم ...
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۰    
متأسفانه دولت ها نیمی از سال را برای خرید و پرداخت هزینه گندم از دست می دهند و ورود بورس کالا می تواند بخشی از این زمان و هزینه را از دوش دولت برداشته و به بخش خصوصی منتقل کند.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۷    
خبر: اکبر ایزدی، رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها می گوید: بعد از سال89 تا امسال نخستین سالی است که ما علاوه بر اینکه از 12هزار میلیارد تومان بودجه عمومی استفاده نمی کنیم ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۳۰    
شاهین فر عضو بنیاد توانمندسازی گندم کاران با اشاره به برخی گمانه زنی ها در خصوص عرضه گندم در بورس کالا و جایگزینی سیاست قیمت تضمینی با سیاست خرید تضمینی گفت: بدون ایجاد زیرساخت های لازم برای عرضه محصولات کشاورزی، این سیاست شکست خواهد خورد و آسیب جدی به خودکفایی در تولید گندم وارد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۶    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: نیمه دوم اسفند ماه امسال جشن برداشت گندم در سیستان وبلوچستان برگزار می شود.
ایانا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۲    
گندم مورد نیاز صنف و صنعت از طریق سامانه های متمرکز خرید گندم و فروش آرد شرکت بازرگانی دولتی ایران به صورت مستقیم بر اساس آخرین قیمت کشف شده در تالار بورس کالا و در سقف میزان فروخته شده در سال 96 عرضه خواهد شد
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۷    
با حمایت های دولت پوتین و افزایش چشمگیر تولید گندم روسیه، این کشور توانست با تولید 130 میلیون تن گندم و صادرات بیش از 34 میلیون تنی این محصول، به قطب گندم جهان بدل شده و بر سلطه آمریکا در بازار غلات پایان دهد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۸:۲۵    
اشکانیان که از مادها شکست خوردند، تخت جمشید را ساختند که 100 سال بعد مغول حمله کرد و خرابش کرد بعد نادرشاه بلند شد و مغول ها را شکست داد. می گویند آنقدر روی اسب نشسته بود و چکمه اش را درنیاورده بود که توی چکمه اش گندم سبز شده بود.
میزان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۱:۳۷    
خبرگزاری میزان- در همان هنگام شخصی که شیخ از آن گندم خریده بود، ولی هنوز پولش را نپرداخته بود نزد شیخ آمد و گفت: مدتی است که گندم برای شما آورده ام، ولی هنوز بهای آن را نپرداخته اید اگر ممکن است اکنون مرحمت فرمائید.
جام جم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۹:۰۰    
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از عصر شهروند، در این مطلب، 10 غذایی را نام برده ایم که آلوده به میکروب های متفاوت هستند و می توانند برای بدن ضرر داشته باشند. 1. گوشت مرغ ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۷:۰۰    
منصوری عضو شورای مرکزی خانه کشاورز، با تأکید بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از تولید گندم گفت: دولت موظف به اجرای قانون خرید تضمینی است؛ ولی آن را به درستی اجرا نمی کند ...
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۶:۴۷    
هیئت وزیران بند 5 تصویب نامه شماره شماره 11739/ت 55295 ه مورخ 8 اردیبهشت 97 و تبصره آن راجع به گندم را اصلاح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۲۱    
در این مطلب طرز تهیه آش شوربا را آموزش داده ایم.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۲۱    
به گزارش روابط عمومی مدیریت فنی و بهبود کیفیت بذرونهال شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، به منظور انجام عملیات میدانی رتبه بندی وارزیابی توانمندی های واحد های تولید کننده بذر گندم وجو که از اواخر دیماه سال جاری اغاز میگردد تعداد 12 نماینده متشکل از همکاران امور زراعت وزارتخانه و برخی استانها ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۱۲    
مرکز پژوهش های مجلس در بررسی قیمت خرید تضمینی گندم با اشاره به اینکه دولت قوانین مرتبط را در سال گذشته نقض کرده، اعلام کرد: دولت ضمن تعیین نرخ خرید تضمینی کمتر در سال جاری، 80 میلیارد تومان جریمه دیرکرد گندم کاران را پرداخت نکرد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۱    
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 کشور گفت: خوزستان در سال زراعی 98-97 به برکت بارندگی های موثر و امیدواری به سالی پرمحصول، همچنان ذخیره گاه راهبردی گندم کشور باقی خواهد ماند.
فردا نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۰    
خوراکی های کامل، سبزیجات، میووه، حبوبات، گندم کامل، گوشت های خالص، و به ویژه ماهی را به برنامه غذایی تان اضافه کنید.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۳    
سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 گفت: در سال جاری برابر با اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان یک میلیون و800 هزار تن تولید و یک میلیون و500 هزار تن خرید گندم از کشاورزان استان پیش بینی شده است.
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۴۲    
سطح زیر کشت گندم در سال زراعی 97-96 را 5 میلیون و 400 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: با وجود افزایش 12 درصدی سطح زیر کشت گندم نسبت به سال زراعی 55-56، اما عملکرد، 290 درصد در هکتار افزایش یافته است که این امر بیانگر مجموع اقدامات فنی و افزایش عملکرد در واحد سطح اتفاق افتاده است. ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۵    
به گزارش یکشنبه روابط عمومی کمیته امداد یزد، غلامرضا مشعل چی افزود: خرما، گندم و کشمش بیش ترین اقلام مشمول زکات در استان یزد است. وی اظهار داشت: مردم نیکوکار استان یزد طی 9 ماهه نخست سال جاری هشت میلیارد و 773 میلیون تومان زکات و کفاره پرداخت کردند که 94 درصد زکات پرداختی مستحب و شش درصد واجب ...
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۷    
طی 40 سال گذشته بنا به گفته مسئولان به رشد 353 درصدی تولید گندم در کشور رسیده ایم و در راستای تحقق طرح خودکفایی گندم تا سال 1405 سالانه حدود 14 میلیون و 800 تا 15 میلیون تن گندم باید در داخل تولید شود.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۱:۱۶    
سالاد جوانه گندم و کرفس در کاهش ابتلا به سرطان گوارش، لوبیا و کاهو کاهش ابتلا به سرطان پوست و هویج و جوانه نخود در کاهش ابتلا به سرطان ریه بسیار موثر هستند