چهارشنبه ۱۸ تیرساعت ۰۵:۱۰Jul 2020 8

جدیدترین‌های «گندم»

 
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: حریق شب گذشته مزرعه گندم جنب باغ پرندگان اصفهان تلفات جانی نداشت و آتش به مناطق اطراف مزرعه نیز سرایت نکرده بود.
علی اصغر محمدی از آغاز برداشت گندم، جو و کلزا از مزارع شهرستان میامی خبر داد.
پایگاه اطلاع رسانی یوتکنولوژی ایران در خصوص بخشی از مصاحبه حمیدرضا ضیایی، پزشک و پژوهشگر طب ایرانی اسلامی، در خصوص محصولات تراریخته، جوابیه ای به دفتر خبرگزاری ایکنا ارسال کرد. آنچه امروز در جامعه شاهد آن هستیم، ترویج علم ستیزی و تقابل با پیشرفت فناوری در کشور است ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه ارزش گندم خریداری شده این استان به ارزش 952 میلیارد و 631 میلیون ریال برآور شده است گفت: در نخستین مرحله 295 میلیارد ریال از این میزان به حساب گندمکاران پرداخت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۷:۱۰    
در نشست کارگروه ساماندهی آرد و نان استان، علاوه بر تائید اصلاح قیمت نان ، روند خرید گندم از کشاورزان بررسی شد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان گفت: این میزان 11 و 7 دهم درصد از کل گندم قابل برداشت در استان است
شوشان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شوشان - محمد شریفی : بوی گندم برشته های گل افروز،زمزمه های ستاره در کنار دار قالی ،بوی تیز تنباکوی دختر پیچ براتعلی،پژواک آوای دلنشین خالو قلندر از بالای کوه که می گفت: خودم اینجا دلم در پیش دلبر .. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۲۴    
ارومیه(پانا) - نبود کارخانه روغن کشی در آذربایجان غربی یکی از مهمترین مشکلات کلزاکاران در استان است. کلزا یکی از محصولات استراتژیک و کاربردی در صنعت روغن های خوراکی با 45 درصد روغن و 35 درصد پروتئین است و چندسالی است که کشت آن در کنار کشت گندم و جو به کشاورزان توصیه می شود. ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آشتیان در گفتگو با روابط عمومی گفت برداشت محصول کندم از 31 خرداد ماه در سطح 27هزار هکتار از اراضی دیم و 200هکتار اراضی آبی آغاز گردیده وتا نیمه تیر ماه بیش از 6 هزار هکتار از محصول گندم شهرستان برداشت شده است .
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ازپیش بینی برداشت 230 هزار تن گندم در اصفهان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل غله استان کرمان گفت: امسال مراکز کلیدی خوبی را شناسایی کرده و در زمینه قاچاق بهتر از سال های قبل بودیم، ورود کارخانجات هم خیلی موثر بوده و توانستیم نقاط کلیدی که گندم خارج می شد از استان و کشاورزان دچار مشکل بودند، شناسایی و محصول را خریداری کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۰۶    
بجنورد- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: تاکنون 760 میلیارد ریال از وجوه محصول خریداری شده از گندم کاران استان، به تولیدکنندگان پرداخت شده است که این روند ادامه دارد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۰۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ صبح امروز 17 تیر ماه 1399 روز مزرعه برداشت گندم طرح پایلوت استان قزوین از مزرعه 14 هکتاری منتخب طرح واقع در کشت و صنعت شریف آباد با حضور کارشناس شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان قزوین انجام شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۰۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین؛ در مورخ 17 تیر ماه سالجاری همزمان با برداشت گندم از مزرعه طرح تغدیه گیاهی استان قزوین، علی مسعودی فر مدیر فنی و بهبود کیفیت بذر و نهال به همراه بهگام ملکوتی معاون امور نهال در معیت نقی زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قزوین و نمایندگان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: در سال زراعی جاری 22 هزار تن گندم از سطح پنج هزار و 500 هکتار کشتزارهای این شهرستان برداشت شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۴    
به گزارش رابط روابط عمومی مدیریت فنی و بهبود کیفیت بذرونهال ، امروز برداشت مزرعه گندم طرح تغذیه گیاهی استان قزوین با حضور آقای مهندس مسعودی فر مدیر فنی و بهبود کیفیت بذر و آقای مهندس ملکوتی معاون نهال مدیریت و کارشناسان فنی تولید بذر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی شعبه قزوین ‚ مسئولان سازمان جهاد ...
عباسی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، با بیان این که تدارک مناسب بذرکار به عنوان یکی از اصلی ترین ماشین های کشت پاییزه سال جاری به نحو مطلوبی انجام شده است، گفت: نزدیک به 53 هزار دستگاه بذرکار داخلی آماده برای کار کشت پاییزه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
امسال پیش بینی میشود از اراضی کشاورزی شهرستان پلدشت نزدیک به 23 هزار تن گندم برداشت شود
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۱۴    
500 میلیارد تومان دیگر به حساب گندم کاران سراسر کشور واریز شد تا مبلغ پرداختی در سالِ جاری به بیش از 10 هزار و 500 میلیارد تومان برسد. با این واریزی، مطالبات کشاورزانی که تا 99/04/11 محموله گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و در اطلاعاتشان در سامانه ثبت شده، تسویه شده است.
تحلیل بازار / شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
سیف، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 4 میلیون و 800 هزار تن گندم تا 17 تیرماه خبر داد و گفت: علیرغم شرایط سخت نقدینگی، طی سه مرحله مطالبات به گندمکاران پرداخت شد و تاکنون حدود 90 درصد از پول گندم های تحویلی به مراکز خرید تسویه شده است.
سلام نو / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۶:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، مشاور شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با واریز 1500 میلیارد تومان دیگر به حساب گندم کاران در روز گذشته، 83 درصد از کل پول گندم های خریداری شده، تسویه شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیر تعاون روستایی گیلان از خرید 670 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان تا کنون خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با خرید 60 هزارتُن گندم، 60 درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
حق شناس با بیان اینکه کل درآمد کشاورزان گلستانی از گندم و کلزا به میزان درآمد یک ماهه پالایشگاه یا یک واحد صنعتی بزرگ نیست، گفت: علت اصلی مهاجرت روستائیان در استان درآمد است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ساری- سرپرست غله و خدمات بازرگانی مازندران، میزان خرید تضمینی گندم مازاد مصرف کشاورزان را تاکنون در استان بیش از 50 هزار تن اعلام کرد.
رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: تعداد کمباین های برداشت جوابگوی تولید نیست و تعداد کمباین های برداشت باید حداقل 20تا 25درصد افزایش یابد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۳    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان از برداشت 30 تن گندم در مزارع تحقیقاتی این دانشگاه به مساحت 320 هزار مترمربع در راستای درآمدهای غیرشهریه ای خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی اسلام آباد غرب گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون 46 هزار تن گندم توسط 9 مرکز خرید گندم در اسلام آباد غرب خریداری شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی کشاورزی یکی از قطب های اصلی تولید درآمد در خراسان شمالی است که حدود نیمی از جمعیت استان در مناطق روستایی زندگی می کنند و اغلب این افراد به شغل کشاورزی مشغول هستند.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: از ابتدای برداشت تاکنون قریب به 45 درصد اراضی گندم برداشت شده و این عملیات تا اواسط شهریور ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
22هزار تُن محصول گندم در شهرستان سبزوار برداشت خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان از اول تیرماه گفت: تاکنون 580 تن گندم در شهرستان لردگان از کشاورزان خریداری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۳۱    
خرید گندم در استان زنجان به مرز 30 هزار تن رسید.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- نایب رییس بنیاد ملی گندمکاران گفت: حجم خرید گندم به حدود 5 میلیون تن در حال نزدیک شدن است و 45 درصد از سطح کشت گندم کشور برداشت شده است. تاریخ انتشار: 11:18 - 17 تیر 1399 - کد خبر: 635419
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از آغاز برداشت گندم و کلزا در این استان تاکنون 19 هزار و 365 تن محصول مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید تضمینی خریداری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت:خوشه های زرد گندم به مراکز خرید گندم در گراش بارگیری شد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ؛ مجید درویشی، فرماندار اسدآباد در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان اظهار کرد:از پنجم تیرماه برداشت گندم مزارع سطح شهرستان آغاز شده و مراکز خرید گندم از 6 تیر ماه فعالیت خود را برای تحویل گندم تولید شده شهرستان شروع کرده اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۲    
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در سال زراعی جاری نظارت بر برداشت محصولات و خرید گندم و کلزا به صورت تمام وقت و حتی در روز های تعطیل صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی فارس با بیان اینکه حجم گندم خریداری شده از کشاورزان در این استان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد افزایش داشته است، از تداوم کار خرید این محصول خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خوزستان رتبه نخست تولید گندم در کشور را کسب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۱    
آیین شکرانه یکی از آداب و رسومی است که از دیرباز در بین مردم لرستان در فصل برداشت گندم رواج داشت، آیینی که علاوه بر شکرگزاری در مقابل نعمت خداوند همدلی و نوع دوستی را نیز گسترش می داد. اما شکرانه نیز مانند بسیاری دیگر از آیین ها با گذشت زمان و تغییر شرایط به دست فراموشی سپرده شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
در دولت های یازدهم و دوازدهم، همزمان با افزایش تحریم ها و فشارهای مالی با اعمال سیاست های حمایتی از جمله افزایش نرخ خرید تضمینی، خودکفایی پایدار و مستمر در تولید محصول استراتژیک گندم تحقق یافته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
برداشت گندم در گناباد 40درصد افزایش یافت.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
کشتزارهای وسیع گندم در شمال، مزرعه های گسترده سیب زمینی در مرکز و باغات بزرگ در مرکز و جنوب تصویری از جغرافیای کشاورزی استان در سال های گذشته بود اما از چند سال پیش رشد سریع گلخانه ها در اعماق زمین های بایر و نیز کشتزارهای استان خودنمایی کرده و خبر از انقلابی در این بخش می دهد. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان اصفهان مدیر استان اقای فریدون صفایی گفت:در سال زراعی 98-99 با بازشدن به موقع زاینده رود در پاییز کشت بسیار خوبی انجام شد و بیش از 130 هزار هکتار مزارع غلات شامل گندم و جو کشت شده است ...
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اکوفارس: اسفندیاری پور گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون 4 میلیون و 623 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره سیلو و غله شهرستان های جنوب شرق استان تهران گفت: از آغاز زمان برداشت گندم در جنوب شرق استان تهران تاکنون، 68 هزار و 400 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شده که این مقدار، 15 هزار تن بیش از کل محصول خریداری شده در فصل زراعی گذشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه در سال جاری 3000 تن بذر تولید کرده ایم، افزود: در خرید تضمینی گندم 96 هزار تن در جنوب استان تحویل سیلو شده و 26 هزار تن عقب هستند که در زمینه علت آن باید گفت مقداری گندم تحویل سیلوهای بندرعباس و مقداری هم نزد کشاورزان است و در آینده تحویل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بذرهای اصلاح شده گندم و جو امسال به منظور افزایش عملکرد کشت پاییزه این محصولات تامین و در بین کشاورزان استان مرکزی توزیع میشود.