سه شنبه ۲۴ تیرساعت ۰۳:۵۱Jul 2020 14

جدیدترین‌های «رودخانه اترک»

 
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۳:۲۱    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از رودخانه اترک به عنوان شاهرگ حیاتی این استان یاد کرد و گفت: یکی از اولویت های کاری این اداره کل در سال جاری احیاء رودخانه اترک است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۲۰:۲۲    
بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: با توجه به بارندگی هایی که در پیش رو داریم نگرانی عمده این شهر، رودخانه اترک است که نیاز به ساماندهی، لایروبی و دیوار ساحلی دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۱:۳۲    
ایسنا/خراسان شمالی معاون استاندار خراسان شمالی گفت: وضعیت رودخانه اترک در این استان خوب نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۹:۳۳    
بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: متاسفانه وضعیت رودخانه اترک در این استان، اسفبار است و باید توجه بیشتری به آن صورت گیرد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: رودخانه اترک از سالیان دور محور همکاری دو کشور ایران وترکمنستان بوده و تلاش ما بر این است که همچنان محور دوستی و همکاری دوکشور همسایه و برادر باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - شهردار شهر مرزی مراوه تپه در شمال شرقی استان گلستان اعلام کرد: 27 میلیارد و 660 میلیون ریال از محل ماده 10 خسارت سیل مدیریت برنامه و بودجه برای اجرای پروژه های زیرساختی خسارت دیده از سیل سال 98 این شهر شامل دیواره سازی بخشی از رودخانه اترک و ساماندهی آب های سطحی اختصاص یافت.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
شاهرخ شاهرخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بکارگیری 20 دستگاه ماشین آلات عمرانی شهرداری برای رفع آبگرفتگی های احتمالی اظهار داشت: در هسته مرکزی شهر، موانع آبگرفتگی برطرف و همچنین رودخانه اترک بازگشایی شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست بجنورد روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بروز مشکل برای ماهیان بند خاکی در حوالی روستای اوزون بیجه از توابع این شهرستان، دیروز توسط دوستداران محیط زیست، گزارش شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: زراعت چوب و کشت درختان سازگار و گونه اصلاح شده بومی به نام آلبا پده (alba pede) در حاشیه رودخانه اترک شهرستان مراوه تپه انجام می شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
محمد فرامرز روز دوشنبه اظهار داشت: حوضه آبخیز شهری بجنورد به گستره 119 هزار هکتار یکی از زیرحوضه های اصلی رودخانه اترک است که به علل مختلف از جمله نبود کاربری مناسب اراضی، شخم های نادرست، رعایت نکردن الگوهای مناسب کشت، چرای بی رویه و تخریب خاک دارای فرسایش پذیری و با خطر وقوع سیلاب روبه رو است. ...
عصر اترک   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مجتمع صنعتی پتروشیمی خراسان از سال 72 تا کنون با استفاده از منابع آب آهکی هشت حلقه چاه و آب رودخانه اترک چرخ های تولید خود را چرخانده است اما طی دو سال اخیر جایگزینی پساب تصفیه خانه بجنورد بجای این منابع آبی در اختیار این مجتمع که در حال افت هستند به یک مطالبه بسیار مهم عمومی و رسانه ای تبدیل شده ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۶:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
علی نظری روز یکشنبه در نشست تخصصی بررسی دستاوردها و چالش های طرح زهکشی و کنترل رواناب های سطحی استان در گرگان اظهار داشت: به عنوان مثال آبدهی رودخانه اترک که سال گذشته 7.6 میلیون مترمکعب بود امسال با افزایش 5.2 درصدی به 8 میلیون مترمکعب رسید. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی با انتقاد از سوزاندن نیزارهای اطراف رودخانه اترک گفت: برخی سودجویان برای توسعه زمین های کشاورزی، اقدام به این کار می کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
گلالک بیگی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که این اعتبارات که قرار است فعلا 90 درصد آن در دو مرحله به حساب شهرداری مراوه تپه واریز شود، صرف اجرای دیواره سازی مسیل رودخانه اترک و چند رودخانه فصلی پیرامون این شهر و نیز احداث کانال های هدایت آب های سطحی شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - تلاش برای افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی، لایروبی 8 کیلومتر از رودخانه اترک و پیش بینی اعتبار 50 میلیارد ریالی برای اجرای طرح افزایش تولید گوشت قرمز در استان از مهمترین خبرهای کوتاه امروز پنجشنبه گلستان است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده مرزبانی استان گلستان گفت: از اقدامات خوب مرزبانی به عنوان یک واسطه در راستای حقوق مرزنشین ها انتخاب آب رودخانه اترک بود که کشور مقابل را مجاب کردیم که آب را به سمت کشورمان برگرداند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
باغستان های فراوان که مسیر را به رنگ سبز درآورده، در کنار زیبایی های رودخانه اترک که گاه به شکل برکه و گاه آبشار و سد چشم نوازی می کند، از جمله مهم ترین ظرفیت هایی است که محور گردشگری دره یوسفخان در شهرستان قوچان را زبانزد می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - کاشت هندوانه و خربزه در شهرستان گنبدکاووس بویژه نواحی شمالی آن در حوزه رودخانه اترک که این دو محصول زراعی به همین نام نیز معروفند، امسال از رونق خوبی هم در کاشت و تولید و هم در فروش برخوردار است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
خراسان شمالی شش هزار و 600 کیلومتر رودخانه و مسیل دارد که دو هزار و 100 کیلومتر آن رودخانه ها و مسیل های مهم محسوب می شود .
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۴    
ورود پساب شهرک صنعتی شماره یک شهرستان قوچان به رودخانه اترک موجب ایجاد معضلاتی برای ساکنان چند روستای نزدیک به این رودخانه شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- چند سالی است که برخی سودجویان برای توسعه پهنه های کشاورزی و افزایش سطح کشت، نیزارهای اطراف رودخانه اترک را آتش می زنند و پس از شخم و شیار، به زمین کشاورزی خود ملحق می کنند.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدرضا سراوانی اظهار داشت: در جلسه روز پنجشنبه مرزبانان دو کشور در منطقه اترک مقرر شد که عملیات بازسازی موقت قسمت های تخریب شده، از محل تقسیم آب رودخانه اترک بین ایران و ترکمنستان در خاک ایران آغاز شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- شهردار شیروان گفت: کار نصب حفاظ بر روی پل رودخانه اترک در محدوده شیرکوه این شهرستان، در سه روز انجام شد که رضایت مردم شیروان را در پی داشت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی به شهرداری شیروان برای نصب گاردریل روی پل رودخانه اترک در محدوده شیرکوه این شهرستان 48 ساعت فرصت داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۲۱:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری پلیس: فرمانده نیروی انتظامی شیروان از واژگونی مرگبار یک دستگاه پژو پارس در رودخانه اترک این شهرستان خبر داد. سرهنگ مسعود وحیدی در تشریح این خبر افزود: برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر یک مورد واژگونی در مسیر شیرکوه به سمت میدان کوهنورد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده نیروی انتظامی شیروان از چهار کشته در مسیر شیرکوه به سمت میدان کوهنورد بر اثر واژگونی یک دستگاه پژو پارس در رودخانه اترک این شهرستان خبر داد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
جعفر حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر چند نیروهای آتش نشانی و اورژانس پس از تماس تلفنی شهروندان به موقع سر صحنه سانحه رانندگی رسیدند، اما شدت حادثه موجب فوت این افراد شده بود. وی گفت: سقوط این خودرو به رودخانه اترک در محدوده مسیر شیروان به شیرکوه رخ داده است. ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: روز یک شنبه هفته جاری با مراجعه یک خانواده به پلیس آگاهی شهرستان شیروان مبنی بر مفقودی یکی از اعضای خانواده بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار پلیس قرار گرفت. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۳:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سردار علیرضا مظاهری گفت: با پیگیری عوامل انتظامی و ماموران پلیس این دو نفر در رودخانه اترک نزدیک روستای قاضی دستگیر شدند. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه اجتماعی- فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری قاتلان جنازه کشف شده در رودخانه اترک خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرمانده انتظامی بجنورد از کشف یک جسد مجهول الهویه در رودخانه اترک در روستای قاضی این شهرستان خبر داد.
عصر اترک   ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته جسدی حدودا 30 ساله از رودخانه اترک در محدوده شهر قاضی از توابع شهرستان مانه و سملقان کشف شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رود اترک، به عنوان پنجمین رود بلند کشور هر چند در سیلاب اخیر، خروشان تر از گذشته است اما، دوستداران محیط زیست از برخی تهدیدها برای آن نگران هستند.
عصر اترک   ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری از طبیعت زیبای بهاری روستای قوردانلوی خراسان شمالی واقع شده در بخش گرمخان شهرستان بجنورد که رودخانه اترک از میان این روستا عبور می کند.
بیتوته   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۲:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
پر آب شدن رودخانه های دز، کارون، کرخه، سیمره، خرم رود و کشکان و حتی رودخانه های فصلی خطر را گوشزد می کرد ولی به اتفاقات تلخی که قرار بود در فروردین ماه رخ دهد آنچنان توجهی نشد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۰۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
در فاصله 45 کیلومتری شهرستان بجنورد دو روستا به نام اخلی و دونگل قرار دارند که مسیر ارتباطی آن در روزهای ابتدایی سال به علت بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه اترک قطع شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در فاصله 45 کیلومتری شهرستان بجنورد دو روستا به نام اخلی و دونگل قرار دارند که مسیر ارتباطی آن در روزهای ابتدایی سال به علت بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه اترک قطع شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: با توجه به بارندگی هایی که در پیش رو داریم نگرانی عمده این شهر، رودخانه اترک است که نیاز به ساماندهی، لایروبی و دیوار ساحلی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۹ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی با اشاره به عدم لایروبی رودخانه اترک طی چندین دهه اخیر گفت: این اقدام باید به تدریج و در اولویت انجام شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندار بردسکن گفت: به دلیل فرونشست زمین مسیر شهرآباد به روستای فیروزآباد دیشب مسدود شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شیروان با اشاره به بارش باران های سیل آسا از روز گذشته در این شهرستان گفت: در حال حاضر راه ارتباطی حدود سه روستا به علت جاری شدن سیلاب به طور کامل قطع است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
غراوی گفت: یک هزار متر مکعب برثانیه رودخانه اترک جریان دارد و از این ناحیه نگرانی داشتیم و اگر این میزان افزایش پیدا کند ممکن است شاهد سرریز آب در برخی روستاها در این منطقه باشیم.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یازمراد کوسه غراوی روز چهارشنبه درگفت وگوبا خبرنگار ایرنا اعلام کرد: طغیان رودخانه اترک با دبی 400 مترمکعب در ثانیه خسارت قابل توجهی به نوار مرزی این شهرستان وارد کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - بخشدار بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس از احتمال طغیان رودخانه اترک در این بخش مرزی خبر داد و گفت: در صورت وقوع طغیان عواقب آن بیشتر برای مزارع حاشیه رودخانه پیش بینی می شود.
گلستان ما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۸:۱۹    
برآورد اولیه از میزان خسارت سیلاب ناشی از سر ریز شدن سدهای بوستان ، گلستان و طغیان رودخانه اترک در شرق گلستان حدود 150 میلیارد تومان اعلام شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از گنبدکاووس ، سید مناف هاشمی ظهر امروز در جلسه اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان در گنبدکاووس اظهارداشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت: روستاهای شورجه و قره قاشلی در محاصره طغیان رودخانه اترک قرار گرفته اند و ارتباط با این دو روستا قطع شده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی نسبت به ایجاد فروچاله در اطراف حاشیه رودخانه اترک هشدار داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
حوضه رودخانه اترک و یکی از زیرحوضه های آن از سوی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان پایلوت سوم طرح کلان ملی مدیریت جامع حوضه های آبخیز کشور انتخاب شد.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
هیئت وزیران با پرداخت حق السهم جمهوری اسلامی ایران برای احداث پل و تأسیسات بر روی رودخانه اترک جهت اتصال و تکمیل مسیر احداث قزاقستان-ترکمنستان- ایران،موسوم به پل دوستی موافقت کرد.