یکشنبه ۲۶ خردادساعت ۰۵:۲۳Jun 2019 16

جدیدترین‌های «فروش سلاح»

هیل، واشنگتن پست : رئیس مجلس نمایندگان آمریکا وعده داد: کنگره مانع ترامپ در فروش تسلیحات به عربستان سعودی خواهد شد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: این مجلس به زودی به مسدود کردن روند انتقال تسلیحات به ریاض رای خواهد داد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- "شورای کشور" بلژیک بالاترین نهاد اجرایی این کشور مجوزهای صادرات سلاح به عربستان را به علت خشونت علیه یمنی ها لغو کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نشستی در نیویورک متعهد شد که مجلس نمایندگان آمریکا بزودی برای متوقف کردن فروش تسلیحات به ریاض رأی گیری می کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
افزایش فروش سلاح های آمریکایی به عربستان بدون توجه به بحران هایی که این کشور با آنها دست و پنجه نرم می کند در نهایت تنها منجر به تقویت تروریسم در خاورمیانه میشود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۹:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، دولت بلژیک اعلام کرد که مجوز صادرات تسلیحات نظامی به عربستان سعودی را که رهبری ائتلاف حمله به یمن را برعهده دارد، لغو می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه وعده داد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که به دنبال فروش گسترده سلاح به عربستان سعودی است ، برای این اقدام خود کار دشواری در پیش خواهد داشت. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، رند پال سناتور ایالت کنتاکی و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در یادداشتی تحت عنوان به تسلیح جهادگرایی تندرو پایان دهید ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۱    
به گزارش جوان آنلاین ، دکتر عبدالله گنجی، مدیر مسئول روزنامه جوان، در واکنش به هدف قرار گرفتن دو نفت کش در دریای عمان در توئیتر خود نوشت: مهم ترین شاخص برای درک انگیزه خرابکاری در دریای عمان این است که آمریکا بی محابا و بدون هر گونه بررسی ایران را متهم کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۰۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرنگار الجزیره در واشنگتن گفت: احتمال دارد میان تلاش ترامپ برای فروش تسلیحات به سعودی و امارات و حمله به دو نفتکش در دریایی عمان ارتباط وجود داشته باشد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۲۲:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با روزنامه لوپوئن چاپ پاریس بار دیگر از فروش سلاح به عربستان سعودی حمایت کرد و گفت: فروش سلاح به عربستان در چارچوب پیمان تجارت قانونی سلاح و مواد 6 و 7 این پیمان صورت می گیرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آمریکا تلاش دارد که فروش سلاح در دنیا را به طور انحصاری در دست بگیرد. این اقدامات واشنگتن در راستای مسابقه تسلیحاتی جدیدی است که در خاورمیانه و شرق دور آغاز شده و آغازگر آن نیز ایالات متحده است.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نمایندگان کنگره آمریکا همچنان مخالف استفاده ترامپ از وضعیت اضطراری ملی برای فروش سلاح و تجهیزات نظامی به عربستان سعودی هستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۱    
نمایندگان جمهوریخواه با طرح رئیس جمهور این کشور برای فروش 8 میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی و امارات عربی متحده مخالفت کردند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۰:۰۴    
تمدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه، شکست تلاش گروهی از نظامیان سودانی برای کودتا و قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا برای ممنوع شدن فروش سلاح به عربستان از جمله مهمترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سفر بن زاید به آلمان در حالی صورت می گیرد که دولت آلمان در سال گذشته میلادی 45 میلیون یورو مجوز فروش سلاح به امارات صادر کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان استدلال های دولت برای اضطراری بودن تهدیدهای ایران و لزوم دور زدن کنگره برای فروش تسلیحات به عربستان را رد کردند و یک عضو دموکرات کمیته ادعاهای دولت در این زمینه را "ساختگی" خواند. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۲:۲۵    
سناتور مشهور دموکرات با تکرار مواضع خود در قبال فروش سلاح به عربستان تأکید کرد که بمباران یمن، این کشور را به جهنم روی زمین تبدیل کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه ای برای ممنوع شدن فروش سلاح به عربستان ارائه کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به تامین سلاح برای عربستان و امارات متحده عربی برای جلوگیری از برطرف شدن این خلا از سوی چین و روسیه، متعهد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۵:۳۰    
سردار اشتری فرمانده ناجا با اشاره به برخورد جدی پلیس با خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و حقیقی، اظهارداشت: ورود و فروش سلاح به هر صورت آن جرم محسوب می شود و نیروی انتظامی با اقدامات خود در فضای مجازی و حقیقی با این موضوع به شدت برخورد می کند.
پلیس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۳:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- فارس- فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی حافظ ارزش های اخلاقی در جامعه است، گفت: اجرای طرح ناظر بر اساس قانون است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۱:۳۲    
تهران - ایرنا - تارنمای آمریکایی پولیتیکو گزارش داد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با مخالفت شدید هر دو حزب اصلی در کنگره به خاطر فروش سلاح به عربستان سعودی مواجه است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۵    
دستیار وزارت خارجه آمریکا در امور نظامی- سیاسی فروش سلاح به عربستان را یک پیام برای ایران دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه گاردین نوشت وزیر خارجه پیشین انگلیس در جریان بمباران غیرنظامیان در یمن در سال 2016، اجازه فروش سلاح به عربستان را صادر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت دفاع آمریکا برای تداوم فروش سلاح به عربستان و پاسخ به انتقادات کنگره توجیه جدیدی بیان کرده و مدعی شد هدف واشنگتن پرکردن خلاء منطقه است.
موج   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر دفاع موقت آمریکا درباره فروش سلاح به عربستان گفت: اگر آنها از آمریکا که متحدشان است خرید نکنند، بعد به دلایل امنیتی به سراغ چین یا روسیه می روند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
کفیل وزارت دفاع آمریکا اخیراً اظهار نظری داشته که حاکی از اختلاف نظر وی با رئیس جمهوری این کشور برای دور زدن کنگره در راستای فروش سلاح به عربستان و امارات است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفته است در صورتیکه واشنگتن سلاح مورد نیاز عربستان و امارات را تامین نکند چین و روسیه تجهیزات نظامی خود را به آن ها می فروشند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از سی بی اس: قرار است امروز چهارشنبه، کلارک کوپر دستیار وزارت خارجه آمریکا در امور نظامی- سیاسی با حضور در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور، از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر فروش تسلیحات به عربستان سعودی آن هم بدون کسب مجوز از کنگره، دفاع کند. ...
اکو فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۹:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
اکوفارس: دستیار وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای که قرار است در یک جلسه استماع کنگره قرائت کند گفته که یکی از اهداف فروش سلاح به کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال پیام به ایران است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۸:۴۰    
معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاسی-نظامی، در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان از تصمیم دولت ترامپ برای اجرای قرارداد فروش تسلیحات به عربستان دفاع می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۳:۴۱    
دستیار وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت که یکی از اهداف فروش تسلیحات آمریکایی به کشور های حاشیه خلیج فارس ارسال پیام به ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
دستیار وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای که قرار است در یک جلسه استماع کنگره قرائت کند گفته که یکی از اهداف فروش سلاح به کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال پیام به ایران است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۷:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کشورهای جهان، امروز شاهد تحولات مختلفی بوده اند، از مهمترین آن ها می توان به اعلام نارضایتی کره شمالی از توافقات با امریکا و تمدید ممنوعیت فروش سلاح به لیبی از سوی شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
شورای امنیت که در دو ماه گذشته گزارش هایی از ارسال سلاح به این کشور دریافت کرده بود، ممنوعیت فروش سلاح به لیبی را بدون اعمال اقدامات جدیدی برای یک سال دیگر تمدید کرد.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۲۱:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دولت آلمان باید به جای ابراز نگرانی از توان دفاعی و قدرت منطقه ای ایران باید به این دلیل که تامین کننده مواد شیمیایی برای سلاح های کشتار جمعی رژیم بعث در طول 8 سال جنگ تحمیلی بوده و همچنین در فروش سلاح به رژیم سعودی در جنایات یمن و فروش سلاح به داعش در جنایت در عراق و سوریه شریک است ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۶:۲۵    
به گزارش مشرق، کانال رصد بین الملل در تلگرام نوشت: متأسفانه ایرانیان، اطلاعات بسیار کمی از فضای بین المللی و خصوصاً فعالین اجتماعی آنها، دارند. کلوئه ، دختر 16 ساله آمریکایی، ریاست "باشگاه اقدام به نفع یمن" را برعهده دارد ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۴:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرنگار ایرانی از وزیر خارجه آلمان پرسید آلمان سابقه فروش سلاح های شیمیایی به صدام را نیز در جریان جنگ هشت ساله ایران و عراق دارد که هایکوماس از پاسخ دقیق به این سوال خودداری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۳:۵۷    
تهران - ایرنا - تارنمای آمریکایی "هیل" گزارش داد: سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا تلاش های خود را برای جلوگیری از تصمیم دولت دونالد ترامپ برای فروش سلاح به عربستان و دیگر متحدان این کشور از جمله امارات عربی متحده افزایش داده اند.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
طرح محدود سازی فروش سلاح به عربستان سعودی که چندی قبل از سوی سناتورهای آمریکایی تهیه شده بود امروز دوشنبه در کنگره مطرح می شود. به گزارش شیعه پرس به نقل از هیل ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر به نقل از رویترز: گزارش ها حاکی است که شماری از اعضای کنگره آمریکا از جمله نمایندگانی از حزب جمهوریخواه در حال تهیه طرح هایی برای مقابله با تصمیم دولت دونالد ترامپ برای فروش 8 میلیارد دلار تسلیحات به کشورهای عربستان، امارات و اردن هستند. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۹:۵۲    
تاد یانگ، کریس مورفی و چندی دیگر از سناتورهای مخالف رئیس جمهور آمریکا ظاهراً به خاطر صرفاً مخالفت با رئیس جمهور و سیاست هایش با فروش سلاح به عربستان مخالفت کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
طرحی در کنگره آمریکا با هدف الزام رای گیری درباره فروش سلاح های کنونی و آتی و دیگر حمایت های نظامی از سعودیها ارائه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۴:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
دو سناتور آمریکایی به دنبال تصویب یک قطعنامه برای مقابله با دور زدن کنگره از سوی کاخ سفید و محدود کردن فروش بی حساب و کتاب تسلیحات به عربستان سعودی هستند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۲:۱۹   + ۵۰ سایت دیگر  
در حال حاضر برخی از کشورهای اروپایی مثل آلمان فروش سلاح به عربستان برای بمباران مردم یمن را متوقف کرده اند ولی برخی از آنها همچنان به این کار ادامه می دهند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۰۹:۵۳   + ۶۵ سایت دیگر  
‘جواد ظریف’ وزیر امور خارجه ایران گفت: سیاست های اروپا در منطقه ما چیزی به جز خسارت به همراه نداشته است. در حال حاضر برخی از کشورهای اروپایی مثل آلمان فروش سلاح به عربستان برای بمباران مردم یمن را متوقف کرده اند ولی برخی از آنها همچنان به این کار ادامه می دهند. ...
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۰۸:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
یک روزنامه صهیونیستی از همکاری اطلاعاتی و فروش سلاح مهمترین محوری های همکاری محرمانه بین رژیم صهیونیستی وامارات متحده عربی پرده برداشت.
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۰۴:۲۲    
عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر از سیاست حمایتی کاخ سفید در قبال ریاض و فروش سلاح به عربستان انتقاد کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۲۳:۲۲   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، روزنامه نیویوک تایمز نوشت دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا بدون اطلاع کنگره بمب های پیشرفته ای به عربستان سعودی فروخته است. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۲۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو دموکرات و مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در توئیتی با اشاره به جنایت های رژیم آل سعود، از اقدام آمریکا در فروش سلاح به عربستان انتقاد کرد.