جمعه ۰۶ اردیبهشتساعت ۱۸:۵۴Apr 2019 26

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی»

خانه ملت   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: وابستگی به درآمدهای ارزی نفت در اصلاح ساختار اقتصادی و بودجه کاهش می یابد تا از این طریق بتوان اقتصاد کشور را در برابر تکانه های خارجی مقاوم کرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، سیدتقی کبیری عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم جدید ترامپ مبنی بر عدم تمدید معافیت های نفتی ایران و تاثیر آن بر بازار ارز ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، شهاب نادری ، با اشاره به در دستور قرار گرفتن حذف 4 صفر از پول ملی، افزود: بسیاری از کشورها با استفاده از این مکانیزم به ساده سازی اعداد رسیده اند. ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ابوالفضل فتح الهی گفت: سال گذشته شورای عالی کار حق مسکن کارگران را افزایش داد که از 40 هزار تومان به 100 هزار تومان رسید؛ وزارت کار هم این مصوبه را به دولت ارسال کرد چون این افزایش باید به تأیید و تصویب هیأت وزیران برسد تا قابلیت اجرا پیدا کند ...
جمهوریت   ۹ ساعت پیش    
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تمدید معافیت های نفتی ایران از سوی آمریکا گفت که این اقدام می تواند تلنگری برای انسجام هر چه بیشتر در داخل کشور باشد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تمدید معافیت های نفتی ایران از سوی آمریکا گفت که این اقدام می تواند تلنگری برای انسجام هر چه بیشتر در داخل کشور باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۶ - ۰۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اکنون ضرورتی برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود ندارد گفت: اکنون ضرورت دولت و مجلس باید تامین معیشت مردم، رونق تولید و همچنین بازسازی مناطق سیل زده باشد.
الف   ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۱۷:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
در پرونده پتروشیمی، اینکه رسانه ها رقم 6 میلیارد دلاری اختلاس را مطرح کردند، کاملا کذب محض است.
اقتصادآنلاین -مریم علیزاده ؛ با تشدید تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران، این روزها توجه اغلب کارشناسان اقتصادی به سمت توسعه صنایع پایین دست نفت جلب شده است. این در حالی است که دولت به دلیل حجم انبوه طرح های نیمه کاره، توان ورود به راه اندازی صنایعی همچون پتروشیمی را ندارد ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به اینکه قانون اساسی به تبعیض ایراد نگرفته است، باید برای بانوان در قانون انتخابات سهمیه تعیین شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۰۹:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت موظف است از طریق کارت های بانکی موجود سهمیه مردم از کالاهای اساسی را در حساب سرپرست خانوار شارژ کند.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
تسنیم: حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصمیم بانک مرکزی مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی و تغییر واحد پولی از ریال به تومان اظهارداشت: این موضوع جدید نیست و در دولت های نهم تا یازدهم ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ - ۰۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت جهت تفکیک وزارتخانه صنعت معدن و تجارت بسیار اصرار دارد، چرا که می خواهد تمام مسائل مربوط به ناکارآمدی خود در حوزه تنظیم و کنترل بازار را به مشکلات موجود در ساختار گره بزند.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۲۰:۴۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به جای توسعه روابط تجاری با همسایگان به 5+1 دل بستیم و از بازارهای منطقه غفلت کردیم، گفت: اقدام اخیر دولت برای توسعه همکاری تجاری با همسایگان باید ادامه یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: البرز کمترین خسارت حاصل از برای باران و سیل را در بارندگی ها اخیر در کشور داشته است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیأت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست غلامعلی حداد عادل و با حضور داود دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و محمدرضا پور ابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس برای تقویت مناسبات راهبردی و شرکت در دومین اجلاس جهانی طرح یک کمربند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا یک ماه آینده ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی از سامانه نیما تامین خواهد شد، اظهار داشت: این امر موجب می شود تا از قاچاق کالاهای اساسی به خارج کشور جلوگیری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۲:۲۴    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در برآوردی که از بیمه شدگان در حادثه اخیر سیل داشته ایم حدود 27 هزار بیمه شده بوده اند که باید خسارت پرداخت شود و با توجه به بازگشت مبلغ پایین بیمه رغبت زیادی برای بیمه دیده نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به جای توسعه روابط تجاری با همسایگان به 1 + 5 دل بستیم و از بازارهای منطقه غفلت کردیم، گفت: اقدام اخیر دولت برای توسعه همکاری تجاری با همسایگان باید ادامه یابد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،گفت: اجرای قانون صندوق مکانیزه فروش تا حدود زیادی قاچاق کالا را از بین می برد، چراکه بر اساس این طرح پایانه های فروشگاهی مکلفند، رویدادهای مالی فعالیت های شغلی خود را در پایانه ها ثبت کنند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی همکاری های مشترک با هیأت نمایندگی حزب حاکم چین، جلوگیری از فرار مالیاتی، مولدسازی دارایی های دولت و اصلاح نظام یارانه ای را که در حال حاضر هزینه ای معادل دو و نیم برابر بودجه کشور دارد ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۰۸:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: پوپولیسم سیاسی منجر به اقتصاد نابسامان و شکننده در کشورها شده و بیماری بوده که گریبانگیر ایران و کشورهای در حال توسعه شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: چرا دولت در این وضعیت اضطراری به دنبال تفکیک وزارتخانه است؟ تاکنون دو بار این پیشنهاد به صحن آمده و رای نیاورده.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه به سرانجام برسد گفت: اختلاف حقوق کارمندان پیمانکاری و رسمی باید کاسته شود.
روزنامه شروع   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۶:۴۹    
جریان های اقتصادی یکطرفه باعث می شود برخی کشورها از لحاظ اقتصادی زیان و برخی سود کنند بنابراین باید شرایطی فراهم کرد که امکان استفاده از ارزهای مختلف در تبادلات تجاری فراهم شود. در این رابطه استفاده از دیپلماسی اقتصادی برای انعقاد قراردادهای پولی دو جانبه یک ضرورت است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۵:۵۳    
اراک- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حذف ارز دولتی از کالاها و اقلام اساسی خلاف قانون بودجه سال جاری بوده و هر گونه تغییر در این زمینه نیازمند مصوبه مجلس است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رکود و خواب طولانی بخش مسکن بیش از این مطمئناً به ضرر تولید و اشتغال کشور است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۱:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: همانگونه که پس از آبان ماه و اعمال دور جدید تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران اتفاقی نیفتاد بنابراین با عدم تمدید معافیت های نفتی ایران نیز اتفاقی در بازار ارز و اقتصاد کشور رخ نمی دهد.
اقتصاد آنلاین / افق تازه   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، فرهاد دژپسند در این نشست که معاونین وزیر، مدیران عامل بانکها و بیمه ها و روسای سازمانهای تابعه این وزارتخانه حضور داشتند، با بیان این مطلب اظهار داشت: این برنامه ها که هم اکنون در حال اجرا است، بصورت مستمر نیز مورد ارزیابی و پایش قرار می گیرد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اگر دولت بتواند منابع ارزی را مدیریت کند برای کنترل نقدینگی نیازی به افزایش نرخ سود سپرده های بانکی نیست.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: اگر پیش از این برای حمل یک میلیارد تومان یک زنبیل نیاز بود، با حذف 4 صفر می توان در قالب یک دسته پول را جابجا کرد که بر این اساس شاید بر فضای روانی جامعه تاثیر مثبت داشته باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نمایندگان در طرح حذف دلار از مبادلات اقتصادی بین کشورها زمان 60 روزه برای حذف در نظر گرفته اند تا دلار از چرخه معاملات زودتر خارج شود.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۲۳:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به هزینه های سنگین احیای وزارت بازرگانی گفت: با تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ دردی از کشور دوا نمی شود و حتی مشکلات اضافه تر هم می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۹:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ارتقا سطح همکاری های تجاری در اولویت روابط ایران و چین است گفت: یکی از مباحث مهم ما در روابط ایران و چین، ارتقا سطح همکاری های تجاری است.
کرمان فردا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کمیسیون اقتصادی برای ایجاد تحول در ساختار اقتصاد وقف آمادگی کامل را دارد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس؛ هادی حق شناس در تشریح جزئیات سفر هیئتی از سازمان بنادر و دریانوردی ایران به کشور ویتنام، اظهار داشت: این سفر سازمان بنادر و دریانوردی پیرو سفر سال گذشته رئیس مجلس شورای اسلامی به ویتنام انجام شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی به مجلس رسیده و همچنین لایحه اصلاحیه قانون بانکداری اسلامی نیز طی دو هفته آینده به صحن اصلی مجلس خواهد رسید.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۴۲ سایت دیگر  
طرح اصلاح نظام پولی کشور در قالب حذف 4 صفر از واحد پولی کنونی و تعریف واحد پولی جدید در دستور کار کمیسیون اقتصادی دولت قرار گرفت.
ایفنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از احتمال تصویب لوایح بانکداری، طرح های مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر عایدی و مالیات بر عملکرد و سهام عدالت در روزهای آتی خبر داد . ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۰:۱۰    
نشست مشترک محمدرضا پورابراهیمی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در مشهد مقدس از زاویه دوربین خبرگزاری خانه ملت.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: واگذاری دارایی های بانک ها بخش مهمی از منابع را آزاد کرده و ظرفیت ارائه تسهیلات را افزایش می دهد که در این راستا باید با بلوکه کردن بخشی از تسهیلات در بانک ها برخورد شود.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۰    
کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص طرح تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: با تشکیل وزارت بازرگانی در شرایط کنونی مخالف هستم چرا که مسیر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و بهبود تنظیم بازار، در گروی تشکیل این وزارتخانه نیست. برای حل مشکلات معیشتی مردم باید سیاست های اقتصادی دولت اصلاح شود.
نواندیش   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۰۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نواندیش : طرح اصلاح نظام پولی ایران بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی دولت روحانی قرار گرفته است. هدف از این طرح، حذف چهار صفر از واحد پول ایران اعلام شده است. افزون بر این قرار است واحد پول ایران از ریال به تومان تغییر کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
آبادان - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، نارضایتی مردم آبادان از وضعیت آب و فاضلاب شهری را نتیجه ناکارآمدی وزارت نیرو دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی گفت:عدم رعایت قوانین در واگذاری ها توسط سازمان خصوصی سازی به ورشکستگی منجر شده است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از نشست ویژه کمیسیون متبوعش با هدف بررسی لایحه بانکداری اسلامی خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی شنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: 2 سال کار کارشناسی بر روی اصلاحیه قانون بانکداری توسط اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس انجام گرفته است. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۰۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از پایان بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون متبوعش خبر داد
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۰۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ذاکرنیوز از مشهد، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، در مراسمی با حضور استاندار، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، اعضای مجمع نمایندگان استان و جمعی از مدیران استانی، نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی افتتاح شد. ...
بانکی   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۰۱:۱۵    
به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از تجارت نیوز، بخش کشاورزی بزرگترین قربانی سیلاب های اخیر است؛ به طوری که رئیس دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی، از خسارت 15هزار میلیارد تومانی سیل به کشاورزی در 26 استان کشور خبر داده است. ...