سه شنبه ۲۳ مهرساعت ۱۰:۳۱Oct 2019 15

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی»

خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نسبت به اتخاذ تصمیمات خلق الساعه در حوزه یارانه های پیدا و پنهان در اقتصاد کشور هشدار داد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۲:۰۱    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت حمایت از شیوه های تامین مالی تولید تاکید کرد و گفت: معافیت های مالیاتی در حوزه فکتورینگ باید لحاظ شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۹:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوع خود با دستورکار بررسی 3 سوال از وزیر امورخارجه را تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طی نطق علنی خود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات صنف و صنعت چاپ اظهار کرد: در شرایطی که تحریم های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان ادامه دارد و نیاز کشورمان به صادرات غیرنفتی یک ضرورت محسوب می شود ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از اقدامات سپاه برای دستگیری سرشبکه آمدنیوز تشکر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از رفع ایرادات طرح تشکیل وزارت بازرگانی، در جلسه علنی مجلس طرح و مورد بررسی و رای گیری قرار می گیرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: دولت سهمیه 3 درصدی به کارگیری نابینایان در دستگاه های اجرایی را اعمال کند
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
محمدحسن شمس فرد رییس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران معاملات آتی پسته در بورس کالای ایران را افتتاح کرد. به گزارش ایلنا، آیین راه اندازی معاملات آتی پسته امروز با حضور علی اکبر مهرفرد معاون وزیر جهاد کشاورزی، شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بهمن پورمند، از دیدار و گفت و گوی فعالان صنعت چاپ با معصومه آقاپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر 120 هزار میلیارد ریال از محل حذف یارانه پردرآمدها در بخش اشتغال هزینه شود می توان انتظار داشت تا حدودی مشکل بیکاری مرتفع شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید برخی محدودیت های قانونی که در حال اصلاح است از رنگ و بوی اقتصادی مناطق آزاد می کاهد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
پسته این طلای سبز ایران بعنوان معروفترین کالای صادراتی کشورمان در سراسر جهان صاحب معاملات آتی شد.مراسم راه اندازی معاملات آتی پسته با حضور علی اکبر مهرفرد معاون وزیر جهاد کشاورزی، شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 32 سازمان درگیر صادرات و واردات هستند آیا این حمایت از صادرات غیر نفتی است؟ برای آن چاره ای بیاندیشیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۲۲:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی امروز (یکشنبه) در مراسم راه اندازی معاملات آتی پسته گفت: همواره در حوزه محصولات کشاورزی، شاهد حضور سندیکاها هستیم که یکی از این سندیکاها اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران است و در عین حال فعالیت برخی دلالان منجر به ایجاد لطمه به برند پسته ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۱    
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به تجربه خوب دانشگاه در برگزاری سراسری آزمون ها بهتر است سایر دانشگاه ها نیز امتحانات پایان ترم را شبیه دانشگاه پیام نور برگزار کنند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ارزش افزوده در حالی سالانه 2 هزار و 600 میلیارد تومان درآمد دارد، گفت: مردم تا کی باید به کسر شدن ماهانه از حسابشان به بهانه های مختلف اعم از قرعه کشی تا فال حافظ اعتراض کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۰    
قرقیزستان با کمیسیون اقتصادی اوراسیا جهت حفظ تعرفه های گمرکی پائین برای واردات خودرو مذاکره می کند.
یک کارشناس اقتصادی تاکید کرد: تجمیع همه مسائل کلان بانکی و صنعت بانکداری در یک قانون امکان پذیر نیست و در آینده مشکل آفرین خواهد بود. گسترش نیوز: علی نظافتیان درباره طرح جدید قانون جامع بانکداری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ...
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۲۵    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس استارتاپ ها را بستری وسیع برای ایجاد اشتغال دانست و گفت: حفظ شخصیت کارآفرینان استارتاپی به معنای عدم ایجاد مزاحمت برای آن ها است نه آنکه با فانوس دنبال شان افتاده و مدام در حال مچ گیری شان باشند.
سفیر تجارت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تا دقایقی دیگر آیین راه اندازی معاملات آتی پسته با حضور علی اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهاد کشاورزی، شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، حامد سلطانی نژاد ...
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که در همه دنیا برعکس ایران ثروتمندان اساس تشکیل مالیات هستند گفت: به نظر می رسد در برخی مواقع یک لابیگری هایی در لایه های دولت وجود دارد که بر تصمیم دولت اثر می گذارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروز کشور ایران با فشار دشمن، مسیر حرکت جدیدی را آغاز کرده است و بخش عمده ای از کالاهای وارداتی در داخل کشور تولید می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید دلار در زمان آقای روحانی از 3 هزار تومان به 18 هزار تومان رسید که بیانگر رشد قابل توجهی است، حال که دلار از 18هزار تومان به حدود 11 هزار رسیده است نباید ادعا کرد ارز 80 درصد ارزان شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دهک ثروتمند 17 برابر دهک فقیر جامعه، یارانه دریافت می کند. گسترش نیوز: در خصوص یارانه های پیدا و پنهان در اقتصاد کشور، گفت: مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی موضوع یارانه های را حلاجی کردیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مسئله عجیبی که اخیراً در موضوع حذف یارانه برخی از دهک ها اتفاق افتاد دولت به جای پردرآمدها، یارانه کم درآمدها را قطع کرد.
شرکت ذوب آهن اصفهان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مقابله با خام فروشی و حمایت از تولید ریل ملی در گفتگو با مسئولان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد : از تولید محصول ریل حمایت همه جانبه داریم/ نگاه مان به سمت تولید داخل و محصولات با ارزش افزوده بالا است ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش سقف معافیت های مالیاتی موجب رانت و عدم شفافیت می شود، گفت: باید تلاش کنیم پایه های مالیاتی افزایش یابد و از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم تا بتوانیم در مجموع معافیت های مالیاتی را کاهش دهیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در صورت نظارت دقیق بر تراکنش های بانکی می توان ضمن جلوگیری از وقوع جرایمی همچون فرار مالیاتی و پولشویی، ذی نفعان اصلی حساب های اجاره ای را شناسایی کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شودای اسلامی با اشاره به افزایش آمار خشونت در مراکز درمانی گفت: بروز خشونت در مراکز درمانی باعث ایجاد دلسردی بین پرسنل کادر درمان می شود و لازم است که از طریق فرهنگسازی این خشونت ها را کنترل کرد. ...
اقتصاد آنلاین / بازتاب   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سید محمدهادی سبحانیان با اشاره به لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: در دو سال اخیر در کمیسیون اقتصادی مجلس کارهای کارشناسی خوبی صورت گرفت و موجب اصلاحاتی در لایحه دولت شد که در این راستا تقریبا نظر تک تک اتاق های بازرگانی و اصناف نیز مدنظر قرار گرفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افراد پردرآمد جامعه و کسانی که چندین ماشین و خانه لاکچری دارند، بیشترین بهره را از یارانه پنهان می برند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۳    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر حفظ معافیت خدمات درمانی و پیشگیری امور دام تاکید کرد و گفت: صندوق کشاورزی و دامی کشور پاسخگوی خسارات این دو حوزه نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که تشکیل دوباره وزارت بازرگانی بازگشت به عقب است گفت: ساختمان های مربوط به وزارت بازرگانی سابق به وزارتخانه ها و سازمان های دیگر واگذار یا فروخته شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه سهم شهرداری ها و دهیاری ها در مالیات بر ارزش افزوده به 4 درصد افزایش یافته، کاهش درآمد شهرداری ها را ناشی از کاهش میزان یک سری عوارض های تعیین شده از سوی آنها دانست که ارتباطی با موضوع مالیات بر ارزش افزوده ندارد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۸:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
در جلسه ای باحضور الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران عامل بانک ها طرح نظام بانکداری جمهوری اسلامی مورد بررسی قرارگرفت. به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید به نقل از بانک تجارت ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه ای که با حضور دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت و سایر مدیران عامل بانک ها برگزار شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محمودآباد- سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، یکی از دلایلی که مردم با ساز وکار سهام عدالت بی اطلاع و کم توجه هستند را ناشی از عدم باور و توجه جدی دولت و جامعه بزرگترین بخش تعاون کشور دانست.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: به دلیل مغایرت طرح تشکیل وزارت بازرگانی با اصل 75 قانون اساسی و پیش بینی تحمیل هزینه حداقل 2000 میلیارد تومانی آن برای کشور، در مجلس اخطار دادم، اما متاسفانه رئیس مجلس آن را نپذیرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر اراده لازم وجود داشته باشد می توانیم مانع90 درصد از 60 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شویم به شرطی که سامانه های حوزه های پولی و بانکی، گمرکی و مالیاتی عملیاتی شوند.
نصر نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
نصر: معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزیر و مسئولان وزارت ارتباطات از دستاوردهای استارتاپ ها به منظور خودنمایی استفاده می کند و فضای کسب و کار را تبدیل به فضای رقابتی سیاسی کرده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: جلوگیری از قاچاق سوخت، گازسوز کردن خودروها و تغییر سوخت کارخانجات می تواند جایگزین افزایش قیمت حامل های انرژی برای کاهش شدت مصرف شود.
نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در استانهای کشور زیر ساختی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود ندارد، حتی در همین تهران هم ساختمان وزارت بازرگانی را به وزارت دادگستری داده اند و وزیر دادگستری در آن ساختمان نشسته است. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با اشاره به بررسی کارشناسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در جلسات کمیسیون اقتصادی، گفت:به کمیسیون اقتصادی پیشنهاد می کنم، مکانیزم پاداشی برای کارکنان سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته شود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۳:۰۰    
به گزارش تهران پرس ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در دوره نهم در خصوص تاکید مقام معظم رهبری در گذر از اقتصاد نفتی عنوان نمود: طی چندین سال گذشته با کاهش بودجه کشور به در آمد های نفتی اقداماتی انجام شد که بر اساس آن مجلس باید در بودجه سال آینده این را به حداقل برساند و تمرینی نماید تا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۲۲:۴۰    
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: عدم خام فروشی و حمایت از کالای ایرانی یعنی ایجاد زمینه برای اشتغال زایی که با توجه هرچه بیشتر مسئولان این مهم به واقعیت تبدیل شود.
عیار آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۲۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عامل اصلی زمین خواری، اسناد عادی و قولنامه ای است و قوه قضائیه باید این اسناد را بی اعتبار کند.
پول پرس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پرداخت وام به کارمندان بانک ها از محل سپرده گذاری مردم نیست و این کار خلاف قانون است.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : برنامه گفت وگوی اقتصادی با موضوع مالیات بر ارزش افزوده با حضور دکتر محمد رزاقی عضو سابق شورای عالی مالیاتی و استاد دانشگاه و ارتباط تلفنی با دکتر احمد محمدی انارکی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۷:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از آنجایی که لایحه مالیات بر ارزش افزوده بر بستر قانون سامانه مودیان بازطراحی شده، می تواند نسبت به گذشته موثرتر و منصفانه تر بوده و در آمدهای مالیاتی دولت را افزایش دهد، مهمتر اینکه با اجرای قانون جدید ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۶:۴۶    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه واردات غیررسمی تلفن همراه مشکلاتی را به دنبال دارد، گفت: به علت واردات چمدانی، هیچ کس پاسخگوی کیفیت این کالا نیست و مصرف کنندگان متضرر می شوند.