چهارشنبه ۲۲ آبانساعت ۱۰:۵۸Nov 2019 13

جدیدترین‌های «وزارت علوم»

پروژه راه های دسترسی دانشگاه ایلام با حضور نظرپور، معاون اداری مالی وزارت علوم افتتاح شد.
عصر ایران   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تجمیع گرایش های مقطع دکتری در دانشگاه ها از سال 1400 کلید می خورد و شیوه نامه آن در آستانه ورود به شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی است. ...
شیرازه   ۱۰ ساعت پیش    
باقری،قائم مقام وزارت علوم در دیدار با فرماندار کازرون گفت: زمینه توسعه دانشگاه سلمان فارسی را آماده می کنیم
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: روند توسعه و پیشرفت پروژه های عمرانی دانشگاه ایلام مطلوب است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۱:۰۹    
نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: خلأ وجود دروس تهدیدشناسی در رشته های مختلف دانشگاهی کاملاً احساس می شود؛ بنابراین شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس باید واحدی را با این مضمون در رشته های دانشگاهی بگنجانند.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۱:۰۰    
چندی پیش برنامه ممنوعیت پایان نامه های کاغذی از سوی وزارت علوم به دانشگاه های کشور ابلاغ شد که مخالفان و موافقان خود را برانگیخت. دود چراغ خوردن، با قلم و مرکب روی پوست نوشتن و... از نشانه های کوشش و زحمات افراد در سالیان دور است ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مصوبه تازه دیوان عدالت اداری درخصوص بلامانع شدن شرکت در کنکور پس از دو بار قبولی در دوره های روزانه تبدیل به ماجرایی شده است که بدون اقدام وزارت علوم به حاشیه ها دامن خواهد زد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از افزایش مشارکت و فعالیت اعضای هیئت علمی در حوزه ارتباط با صنعت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با ارائه گزارش فعالیت های یک ساله دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم درباره موضوع حجاب و عفاف، مجموعه اقدامات مدیریتی، ترویجی، نظارتی، پژوهشی و مشاوره ای را تبیین کرد.
برترین ها / دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
جماران: اعضای کمیسیون فرهنگی هیئت دولت با پیشنهاد افزایش 35 درصدی حق ثبت نام آزمون های ورودی وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سال 1399 موافقت کردند. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۱    
سامانه ورزش همگانی، اقدامات عمرانی، توجه به ورزش قهرمانی، استفاده از حامیان ملی و جذب منابع مالی خارج از دانشگاه، توجه به ورزش همگانی و جلسه شورای ورزش؛ سیاست ها و برنامه های شش ماه دوم سال 98 اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم هستند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: قوه قضائیه به خوبی و قاطع با فاسد برخورد می کند، البته ممکن است در این برخورد قاطع عده ای دردشان بیاید، اما عیبی ندارد بگذارید دردش بیاید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس مؤسسه آموزش عالی ایمان و اندیشه ملایر گفت: مجوزهای لازم برای راه اندازی رشته مهندسی صنایع مبلمان در این مؤسسه از وزارت علوم دریافت شده اما هنوز دانشجویی پذیرش نداشته ایم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۸:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس گروه پژوهشی مدیریت محیط زیست وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: مقایسه منحنی نوسانات در سال های آبی (96 - 97 و 97 - 98) نشان می دهد که سرعت کاهش سطح تراز آب دریای خزر سه برابر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو شورای انضباطی مرکزی وزارت علوم گفت: بنا بر شیوه نامه جدید انضباطی دانشجویان هر ادله ای که از تجسس در حریم خصوصی دانشجویان از جمله صفحات شخصی، چت یا گروه های خصوصی به دست آید غیرقانونی است اما صفحات عمومی حریم خصوصی محسوب نمی شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاونت گسترش زبان فارسی و ایرانشناسی وزارت علوم در قالب دو برنامه عملی پژوهشگر پسادکتری جذب می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاونت فرهنگی وزارت علوم به مناسبت هفته قرآن و عترت دانشگاه ها، برنامه های پیشنهادی این معاونت را به دانشگاه ها ابلاغ کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم آمادگی لازم را دارد تا از توانمندی های دانشگاه امام حسین(ع) در جهت اجرای پروژه های مشترک بین المللی حمایت کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از تخصیص یارانه تجاری سازی فناوری به قراردادهای فروش و سرمایه گذاری در نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری تا سقف 2000 میلیون ریال خبر داد.
هفتمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور، فردا، (سه شنبه) 21 آبان ماه 1398 با حضور دکتر دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت ممیزه مرکزی و دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۱۸    
فرمانده دانشگاه دافوس از همکاری این دانشگاه در رشته های مختلف با مراکز علمی و وزارت علوم خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: سازمان سنجش آموزش کشور با هماهنگی وزارت علوم در حال تدوین طرح واحدی برای سنجش و پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور درباره برداشتن دیوارهای میان دانشگاه و مردم گفت: وزارت علوم برای برداشتن دیوارهای فیزیکی و فکری میان مردم و دانشگاه ها مصمم است و در حال حاضر تلاش می شود فضای این اقدام ایجاد شود تا به مرحله اجرا برسد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۲۰    
تهران - ایرنا - مدیر گروه انیمیشن دانشگاه سوره گفت: سرفصل دروس وزارت علوم برای رشته تحصیلی انیمیشن پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست و سرفصل دروس این رشته به بازنگری نیاز دارد.
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم ، در هفته های اخیر سازمان برنامه و بودجه بسته ای پیشنهادی شامل تلفیق یا حذف برخی دستگاهها که دارای کارکرد مشابه می باشند را به سازمان اداری و استخدامی ارائه کرده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با اشاره به اینکه از سوی سازمان برنامه و بودجه و وزارت علوم مأموریت ارائه مدلی برای انتقال دستاوردهای علمی دانشگاه ها به جامعه به ما محول شده است، گفت: بر اساس مطالعه کشورهای موفق در حوزه ترویج علم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم گفت: به دلیل چالش هایی که نظام سطح بندی دانشگاه ها ایجاد کرده بود، با دستور وزیر علوم این نظام حذف و نظام رتبه بندی جایگزین نظام سطح بندی شد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۲:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون اداری مالی وزارت علوم اعلام کرد: پایان نامه های فارغ التحصیلان ترم بهمن 99-98 باید به صورت الکترونیکی باشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس هیت نظارت بر ارزیابی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان آذربایجان غربی از لغو مجوز یک موسسه آموزش عالی در این استان خبرداد. به گزارش خبرآنلاین حب نقی رئیس هیت نظارت بر ارزیابی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه شهید بهشتی برای نیم سال اول سال تحصیلی 1400-99 در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند. به گزارش سلام نو، دانشگاه شهید بهشتی به استناد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ...
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۱:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ما تا به امروز حساسیت زیادی در بحث انرژی نداشتیم؛ دانشگاه ها و مدارس به دلیل اهمیت فرهنگ سازی در اولویت و خط مقدم هستند وفرهنگ سازی در زمینه مصرف انرژی و آب، یک تکلیف ملی و بین المللی است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون سازمان امور دانشجویان از برنامه وزارت علوم برای انتخاب دانشجوی مهارتی در سال آینده خبر داد و گفت: آمار متقاضیان حضور در جشنواره امسال ظرف چند روز آینده اعلام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی وزارت علوم گفت: برگزیدگان جشنواره بین المللی فارابی از تمام امتیازات آیین نامه های وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان برخوردار می شوند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
استاندار زنجان با یادآوری اینکه کارهای بزرگ در کشور همواره با محوریت جوانان انجام می شود، تصریح کرد: وزارت علوم باید یک برنامه مسنجم برای نشاط دانشجو ها داشته باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کیهان در سرمقاله خود به قلم حسین شریعتمداری، به صورت تلویحی اعتراف کرد که بسیاری از افرادیکه بورسیه آنها توسط وزارت علوم لغو شده است، از منسوبان چهره های اصولگرا بوده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از برگزاری جلسه بررسی شیوه نامه انضباطی دانشجویان توسط معاون حقوقی رئیس جمهوری خبر داد و گفت: نتایج بررسی باید توسط معاونت اعلام شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۳:۵۲   + ۳۹ سایت دیگر  
یکی از بارزترین نمونه های دست درازی به حق دیگران را می توان در ماجرای معروف بورسیه ها مشاهده کرد. وزارت علوم دولت آقای روحانی در اقدامی غیرقانونی هزاران دانشجوی بورسیه را از ادامه تحصیل بازداشت.
پایگاه خبری گسترش / شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
امسال وقتی دانشجویان برای ثبت نام وام دانشجویی به پورتال دانشجویی صندوق رفاه مراجعه کردند، با خبر عدم پرداخت وام دانشجویی به دانشجویان شاغل مواجه شدند؛ البته این موضوع به یک سال پیش برمی گردد. ...
دیار میرزا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و رییس ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری، دکتر علی باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان به عنوان دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار 1398، منصوب شد
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین علی عباسی عصرشنبه درنشست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با روسای دانشگاه های قم بیان کرد: جامعه المصطفی العالمیه زیرساخت و اساتید برجسته دررابطه با آموزش زبان فارسی به دانشجویان و جذب اعضای هیات علمی خارجی دردانشگاه های کشور را دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۲۴    
تهران - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با تاکید براینکه، ساختارهای ترویج علم در کشور با مشکل مواجه است گفت: هرچند مراکز فرهنگی از جمله وزارت علوم و آموزش و پرورش در ترویج علم مسئولیت دارند، اما میزان مسئولیت بخش های عمومی و خصوصی در این بخش روشن نیست ...
قم نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
قم نیوز: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد شبکه علمی میان دانشگاه های کشور یکی از برنامه های وزارت علوم است که برنامه ریزی هایی هم صورت گرفته و درگام اول ایجاد شبکه علمی در بین دانشگاه های هر استان را در دستور کار داریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۹:۵۱    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: به دنبال افزایش کیفیت آموزش و پرورش در دانشگاه ها و جذب و پرورش نخبگان هستیم.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
امت حزب الله ایران از جمله طلاب حوزه های علمیه کشور از حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی؛ رئیس جمهور محترم کشورمان و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست داریم تا بدون درنگ تذکرات و دستورات جدی به دستگاه های مربوط از جمله آموزش و پرورش و وزارت علوم برای درج اسناد لانه جاسوسی در کتب درسی را صادر ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم با تأکید بر این که فارغ التحصیلان دانشگاه ها باید کارآفرین یا شاغل باشند، گفت: در این خصوص وزارت علوم با کارآموزی دانشجویان در صنعت، و ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید جوان درصنایع مختلف، بستر را برای جذب دانشگاهیان در بازار کار مهیا کرده است.
شفاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم از مکاتبه با موسسات مختلف برای شناسایی هویت و محل تحصیل متخلفان علمی خبر داد.
وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۸:۲۰    
نشست شورای روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری منطقه 9 کشور امروز (شنبه)، با حضور دکتر علیرضا عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر خامسان، رییس دانشگاه بیرجند و با همکاری پارک علم و فناوری خراسان جنوبی برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قم - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رویکرد جدی وزارت علوم در سال گذشته را ارتباط مؤثر دانشگاه ها و صنعت دانست و گفت: دانشگاه های کشور حل مشکلات بخش تولید و صنعت را در دستور کار قرار داده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در سفر به استان سیستان و بلوچستان و با حضور در دانشگاه زابل از زیرساخت ها، دستاورد ها و توانمندی های دانشگاه زابل در بیستمین سال تأسیس آن بازدید کرد.