پنجشنبه ۰۲ خردادساعت ۲۱:۳۴May 2019 23

جدیدترین‌های «وزارت علوم»

ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به منظور تسهیل در شرایط جذب دانشجویان خارجی، دفتر امور کنسولی شعبه دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در مشهد افتتاح شد. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، با حضور دکتر عبدالحمید علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ...
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم گفت: یکی از رسالت های اصلی دانشگاه، ارتقای مهارت های اجتماعی دانشجویان است و باید این موضوع مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نشست مشترک مسئولان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیأت همراه در قم برگزار شد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۸:۰۹    
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تهران پرس ؛ سی و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و اکثریت اعضا در محل وزارت علوم برگزار شد. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر علوم در امور بین الملل از رایزنی وزارت امورخارجه و وزارت علوم برای آزادی استاد برجسته علمی کشور از زندان آمریکا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دبیر شورای راهبری مدیریت سبز، از رشد جهانی فعالیت های دانشگاه تهران در این حوزه خبر داد و گفت: این دانشگاه در سطح ملی به عنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور ارزیابی شده است و وزارت علوم از فعالیت های مؤثر این دانشگاه در حرکت به سمت دانشگاه سبز قدردانی کرده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۰    
تفاهم نامه همکاری مشترک با هدف همکاری در زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری، علمی، آموزشی، دینی و اجتماعی در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و موسسه فرهنگی ، هنری مهرسان منعقد شد.
برترین ها / تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: محمد تقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به دستگیری دانشمند ایرانی دانشگاه تربیت مدرس که 8 ماه پیش در فرودگاه توسط پلیس FBI صورت پذیرفت، گفت: دولت آمریکا نمی تواند دانشمند ایرانی را صرفا به دلیل خریداری داروی پزشکی مجاز زندانی کند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم به تازگی (اردیبهشت 98) فهرست نشریات علمی دارای اعتبار و نیز تعدادی از نشریات لغو اعتبار شده را منتشر کرده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
چند سالی است که مسئولان وزارت علوم عزم خود را جزم کردند تا مراکز آموزش عالی را ساماندهی کنند. آنها که خود را وارث رشد بی رویه آموزش عالی می دانستند برای سروسامان دادن به کیفیت دانشگاه ها برنامه ها نوشتند و طرح ها ارائه کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۶:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور از توجه ویژه این ستاد به اشتغال دانش آموختگان خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضاییه گفت: استقبال می کنیم که موضوعات دانشگاهی توسط متولیان وزارت علوم و وزارت بهداشت رسیدگی و رفع شود و به دنبال کند و کاش در امور دانشجویی نیستیم
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال در سال تحصیلی 99- 98 تا پایان امروز 31 اردیبهشت فرصت دارند در سامانه خدمات آموزشی وزارت علوم ثبت نام کنند. به گزارش مهر، دانشجویان متقاضی میهمانی و انتقال به سایر دانشگاه ها، از اول اردیبهشت تا امروز سی و یکم فرصت داشتند ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
وزیر علوم می گوید آماده اند تا بخش پزشکی را در مجموعه خود قرار دهند زیرا در هیچ جای دنیا بجز کوبا آموزش پزشکی جدا از آموزش علوم نیست.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: اگر پژوهش برای پاسخگویی به نیاز نهاد جامعه صورت گیرد بروز آفت در آن بی معنا خواهد بود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۵۲    
واکنش ها به موضوع اصلاح آیین نامه انضباطی دانشجویان همچنان ادامه دارد. آیین نامه ای که گفته می شد تخلفات دانشجویان در فضای مجازی هم به آن اضافه شده، اما وزارت علوم رصد دانشجویان در فضای مجازی را تکذیب می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۳:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۲:۰۰    
سرپرست صندوق رفاه وزارت علوم درباره وام های ضروری به دانشجویان با شرایط خاص توضیحاتی داد.
دولت   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۲:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: اطمینان دارم با حمایت اعضای باتجربه ای که در کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری گردهم آمده اند، اثربخشی این صندوق ها بیشتر از گذشته خواهد بود. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۳    
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: وزیر علوم در کمیسیون آموزش حضور پیدا کرد و درباره وضعیت بودجه وزارت علوم و برخی دانشگاه ها توضیح داد که نمایندگان قانع نشدند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تهران پرس ، با اشاره بهنشست عصر امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه وزیر علوم و تحقیقات و فناوری برای پاسخ به سئوال نمایندگان در جلسه حضور یافت. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی سی و نهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری امروز دوشنبه سی ام اردیبهشت ماه با حضور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و اکثریت اعضا در محل وزارت علوم برگزار شد ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: اساتید خانمی که از سال 98 به مجموعه آموزش عالی می پیوندند ملزم به طی فرصت مطالعاتی در صنعت هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: کنکور به دغدغه ای جدی تبدیل شده است وزارت علوم باید به وظیفه ذاتی خود در این زمینه عمل کند و بیش از این باعث تشویش و نگرانی داوطلبان نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
حسن علیکرمی، مسئول خانه فرهنگ و هنرِ معاونت گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور شد.
انجمن علوم سیاسی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، کنفرانس بین المللی اقتصاد جهانی و تحریم ها در تاریخ هفده و هجدهم مهرماه 1398برگزار می نماید ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۵    
طی احکام جداگانه ای از سوی مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، 14 عضو هیات علمی دانشگاه تبریز در شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی به مدت دو سال به عضویت کارگروه های تخصصی وزارت علوم منصوب شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اما و اگرها درباره زمان برگزاری کنکور سراسری سبب شده تا داوطلبان در برزخ برنامه ریزی ماه های پایانی کنکور باشند؛ این در حالی است که مسؤولان سازمان سنجش و وزارت علوم از ابتدا بر عدم تغییر زمان کنکور تأکید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست صندوق رفاه وزارت علوم درباره وضعیت تغذیه دانشجویان در سال جدید با توجه به افزایش قیمت ها توصیحاتی داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۵    
تسنیم : رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم درباره میزان ارز دانشجویی و چگونگی دریافت آن در سال جدید توضیحاتی داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۶    
تهران- ایرنا- دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور معتقد است: وزارت علوم به دلیل ورود به امور اجرایی و وزیر که اکنون رئیس حداقل 100 تا 200 هیات امنای دانشگاه است، فرصت رسیدگی به تمامی موضوعات را ندارند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۸    
رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی گفت: وزارت علوم به هیچ عنوان نمی تواند موسسه ای را منحل کند مگر اینکه تخلف محرزی صورت گرفته شده باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم طی بخشنامه ای، در راستای حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی و نظر به توجه ویژه این وزارتخانه به موضوع مدیریت سبز، بر ضرورت حذف تدریجی ظروف پلاستیکی یک بار مصرف در دانشگاه ها تأکید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم درباره میزان ارز دانشجویی و چگونگی دریافت آن در سال جدید توضیحاتی داد.
شبکه خبر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت: نرخ ارز برای دانشجویان ایرانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند همانند نرخ ارز در شش ماهه دوم سال 97 است یعنی ارز دانشجویی سال 98 همانند شش ماهه دوم سال گذشته به صورت آزاد محاسبه می شود.
اقتصاد آنلاین / ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ناصر مطیعی سرپرست صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه حمایت از دانشجویان را در دستور کار داریم ، گفت: وام های دانشجویی تا تایید مصوبه جدید از سوی وزارت علوم براساس ضوابط و شرایط نیم سال دوم سال تحصیلی 97 پرداخت می شود به طوری که هیچگونه تغییری در روند و مبلغ وام ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: سهمیه بندی مناطق سیل زده و تغییر زمان کنکور در اختیار آموزش و پرورش نیست ولی وزارتخانه پیگیر این موضوعات است، این موضوعات در اختیار وزارت علوم است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۱۱    
پاسخ دانشگاه آزاد به نیازهای جامعه باید سریع و به روز باشد، وزارت علوم به عقب برگشت، زمان برگزاری کنکور سراسری تغییر نمی کند، 7 شرط برای نقل و انتقالات در دانشگاه آزاد و اعلام جزئیات ثبت نام در آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور از جمله مهم ترین عناوین امروز (28 اردیبهشت) روزنامه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۲۱    
معاون آموزشی وزارت علوم درباره اظهار نظر مسئولان دانشگاه آزاد در خصوص برگزاری کنکور مستقل واکنش نشان داد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۸:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش از تشکیل کارگروهی میان این وزارتخانه و وزارت علوم برای بررسی موضوع کنکور حسب فرمایشات مقام معظم رهبری خبر داد.
پایگاه خبری گسترش / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۱:۰۴   + ۶۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از تعیین تکلیف نهایی ارز دانشجویی در شش ماهه اول سال 98 و محاسبه نرخ ارز به صورت شناور خبر داد و گفت: متقاضیان ارز دانشجویی از امروز می توانند برای ثبت نام به منظور دریافت ارز مورد نیاز اقدام کنند. ...
اخبار پیام نور   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
پیام نورنا: رئیس دانشگاه پیام نور گفت: طرح ساماندهی واحدهای دانشگاه تهیه شده و بعد از تصویب کلیات آن توسط ستاد ساماندهی وزارت علوم اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت:بیش از 7 ماه است که هم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هم وزارت امور خارجه برای آزادی این فرد تلاش می کند و رایزنی هایی نیز انجام شده است اما وزارت امور خارجه باید آن را اعلام کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: امسال را سال مهارت افزایی معرفی و بخشنامه ای به دانشگاه ها ارسال کردیم که آن را دنبال می کنیم که در کدام دانشگاه ها در حال اجراست.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
داوطلبان می توانند برای ثبت نام در آزمون زبان MSRT از ساعت 14 امروز شنبه 28 اردیبهشت ماه اقدام کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۴۵   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: جابجایی رشته ها حرکت خوبی است و باید ادامه پیدا کند؛ اما رشته هایی که ظرفیت شان خالی است و متقاضی ندارند، باید حذف شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
درپی حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در استان گیلان، به همراه هیاتی، از پروژه لایروبی تالاب انزلی بازدید کردند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۴۱    
مافیای کنکور: تعویق چرا؟ برای هرکدوم تون یه دونه برگزار می کنیم! کنکوری ها: بندازید عقب نهایت چند روز دیرتر راننده تاکسی می شیم!
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
کمتر از یک ماه و 15 روز دیگر آزمون سراسری دانشگاه ها برگزار می شود، تا یک میلیون و 118 هزار داوطلب دانشگاه ها سیزدهم و چهاردهم تیرماه بخت خود را در آزمون 98 دانشگاه ها امتحان کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت علوم از پایان نامه ها و رساله های فناورانه که منجر به ایجاد کسب و کار در حوزه وظایف توسعه فناوری این ستاد می شود، حمایت می کند.